Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcu tipleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    genelleme olmasa ......özellkle race sürücüleri ile ilgili genelleme doru ama ben o genellemenın içine girmicem bundan emin olun...saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Bir insanın zikri neyse fikride odur

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Arkadaş güzel yakalamış olayı elbette bazı istisnalar olacaktır.Ben de cruiserciyim sakalım var;iş sebebiyle saç uzatamıyorum ve heavy metal dinlerim.Ama iri yapılı değilim aksine zayıfım,şimdi hangi tür motor kullanmam lazım
    Satılık Asya125t-Spidi mont

rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    Ya arkadaslar bu sadece bir GENELLEME

Yani su tip motoru kullanan insanlarin hepsi ayni olucak diye birsey yok.

Ama insanin sectigi motor turu genelde kendisini yansitir demek istedim. O yuzden de genelde birbirlerine benziyorlar.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    26 yaşındayım hiç böyle bir genelleme yapmak ihtiyacı hissetmedim. her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır misali her tür motorda her tür adamla karşılaşabilirsiniz(ben karşılaştım az çok).
    insanları pat diye aynı kefeye koyman saçma.
    ben de racingci sayılırım, imkan olur da sağlam bir makina alırsam seni artçım olarak gezdireyimde gerçek racingçiler bu motorlardan ne anlıyor öğren, ondan sonra oturur baştan yazarsın bütün bunları.

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Chopper Kullananlar:

Bu kategoriden motor kullananlar genelde ozgurlugune duskun biraz asi tiplerdir. Kask takmak huylari degildir. Onlar icin en guzel kask bir bandanadir. Sac ve sakal uzatirlar. En sevdikleri sey deniz kenarindan yavas yavas gitmektir. Genelde rock muzik dinlerler

BİR CHOPPER KULLANICISI OLARAK ŞUNU EKLEYEBİLİRİM. ASİ OLMALARI DOĞRU. DENİZ KENARINDA BUZ GİBİ EFES YUDUMLAMAK ALIŞKANLIĞI.AMA BENİM SAÇIM KISA ama sakalımı uzatmayı severim gerçekten. iri yarıyım oda doğru..yanlız rock müzik ilk tercihim değil... kafama hangisi eserse o anki ruh halime bağlı ama 50 cent tercihimdir
    ...........KARAALİ.........كاراالط

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 yaşındayım hiç böyle bir genelleme yapmak ihtiyacı hissetmedim. her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır misali her tür motorda her tür adamla karşılaşabilirsiniz(ben karşılaştım az çok).
    ben de racingci sayılırım, imkan olur da sağlam bir makina alırsam seni artçım olarak gezdireyimde gerçek racingçiler bu motorlardan ne anlıyor öğren, ondan sonra oturur baştan yazarsın bütün bunları.
    Tabi insanı bindiği motora göre değerlendirmemek gerekli. Yukarıdaki Kadir İnanır ekolünden gelen beyaz atkılı pardesülü Tigris domesticus arkadaş race motor kullanıyor.

Kadir İnanır manda kasa mercedesinden inip race motorla kapı kırıp mekan basar mı? Bizdeki yapıyor işte işte

Dağılın ulen diyerek tek teker yaptığı da kayıtlara geçmiştir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Jyrays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Alıntı rich's peach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro/Touring kullananlar:

Genelde en kulturlu kesim bu motorlari kullanir. Yolda giderlerken mutlaka birbirlerine selam verirler yaslari 30 ve ustudur ve genelde evlidirler. En iyi motorsiklet surucusu imajini bu kategorideki motorlara binen suruculer verir. Full korumayla gezen nadir motor suruculerindendir. Onlar icin guvenlik herseyden onemlidir. Bmw kullananlarinin biraz gotu kalkiktir.
    Doğru, ama arada sirada sakal var, ve saclari uzun. Ve iriyim! Ve özellikle rock seviyorum, deniz kenarda yavas gidiyorum! Ve motocross ta seviyorum!

bana galiba "chopper-enduro" lazım?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]The Wanderer[/SIZE][/COLOR][/B]
    Honda XL1000 Varadero

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi insanı bindiği motora göre değerlendirmemek gerekli. Yukarıdaki Kadir İnanır ekolünden gelen beyaz atkılı pardesülü Tigris domesticus arkadaş race motor kullanıyor.
    Kadir İnanır manda kasa mercedesinden inip race motorla kapı kırıp mekan basar mı? Bizdeki yapıyor işte işte
    Dağılın ulen diyerek tek teker yaptığı da kayıtlara geçmiştir.
    Estağfurullah şuan kullandığımız motor race değil replica ama imkanım olursa sende biliyorsun ne almayı düşündüğümü.
    ve bilirsin ben hep kaskımla gezerim keyif aldığım tek şey adrenalin, hava atmak gibi bir derdim yok. ama şuanki motorumla bile bu genellemeyi yapan arkadaşı artçı olarak arkama alsam korkutabileceğimi biliyorum.
    birde ben hayatımda bir kez tek teker yaptım onda da öne takla attım.
    racingçi olmak için daha çok paraya ve tecrübeye ihtiyacım var.

acrobats7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fazla kafaya takılacak bişey yok, niye kızıyosunuz ki çocukcagız genelleme yapmış , Zodiak da 12 burç var diye tüm dünya insanları 12 karekterde mi yani !?
    ama genel anlamda da tutmuş ,aferin kardeşim

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ama harbidende arkadasın genellemesi genel olarak doğru...Sonsuz katılıorum..Kendinizi biliosanız zaten mesajı dikkate bile almazsınız olur biter hehe
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı acrobats7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla kafaya takılacak bişey yok, niye kızıyosunuz ki çocukcagız genelleme yapmış , Zodiak da 12 burç var diye tüm dünya insanları 12 karekterde mi yani !?
    ama genel anlamda da tutmuş ,aferin kardeşim
    HA HAAA..... tam aynisini yaziyordum
    all you need is love

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu bana önceden yazdığım bir yazıyı hatırlattı umarım buraya koymamda bir sakınca yoktur

Kaskın içinden gözüken dünya
    Nedeni bilinmez sadece o anı yaşarsın,motoruna atlayıp kontağı çalıştırdığın andan kontağı kapatıp motordan indiğin ana kadar sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi hissedersin kendini.Rüzgarın uğultusu ve motorun o sımsıcak sesi seni sanki bir psikolog edasıyla rehabilite ederken kimbilir hangi sorunundan hangi sıkıntından sıyrılırsın.İşte bunu yaşamak ayrıcalıklı yapar motosiklet sevdalısını.kaskın içindeki dünya ile kaskın dışındaki dünya arasındaki uçurumu sadece motosiklet sevdasına düşmüş ve moturuyla birlikte a’dan z’ye bütün malzemelerini kendi organı gibi hissetmiş şanslı insanlar anlayabilir.
    Çoğumuz bu sevdayı anlatamaz ve ilginç isimler takar kimikiz virüs kimimiz zehir kimimizse tutku. Ama bu kelimeleri sarf ederken yüzümüz güleç ve içimizi çekerek bu kelimlerin sonunada içli bir ahh! Çekip bu anlamsız kelimelerin aslında ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu anlatırız çevremize.

KRONİK MOTOR TUTKUNU İNSAN ÇEŞİTLERİ

1)MOTORU KİRLİYKEN KENDİNİ KİRLENMİŞ HİSSEDENLER: Bu tarz motor sevdalıları motorları konusunda çok pimpirikli olur,motorun çantasında yada bir köşesinde mutlaka bir toz bezi birde cila bezi bulunur.Bu tarz insanları çoğumuz artist olarak görsekte aksine tam bir motor severdirler ve moralleri motosikletinin temizliği ile doğru orantılıdır motorları temizse moralleride yerinde demektir.Bu tarz insanlara yapacağın en büyük kötülük sahibinden habersiz motorun üstünde otrup orasını burasını ellemendir.

2)ÖZGÜN MOTOR USTALARI:Bu arakadaşlar motorlarına sahip oldukları andan itibaren her civatasına kadar incelerler motosiklet ustaları en büyük rakipleridir motora sahip olduğu zamandan itibaren en kısa zamanda motorunu a’dan z’ye kadar tüm parçalarını ezbere bilmezlerse o arkadaşlara gece uyku haramdır,motorlarında lüzumlu lüzumsuz envaye çeşit alet takımı bulundururlar.

3)ŞIP SEVDİ MOTOSİKLETÇİLER:
    Bu arkadaşları anlamak biraz zordur motorlarına sahip oldukları süre içersinde gözlerinden sakınırlar ama bir anda o gözlerinden sakındıkları motoru gözden çıkarıp başka sevdalara yelken açtıkları sıkça görülür.Akşam rece motorla uğurladığınız arkadaşınızı sabah chooperla görmeniz pek mümkündür,görürsenizde lütfen şaşırmayın çünkü bu arkadaşlar şıp sevdi motosikletçilerdir .Bir nevi denemedik motor yaşamadık motor birlikteliği kalmasın.İşte motosiklette ikinci el piyasası bu arkadaşlardan sorulur ama içlerinde motosiklet sevdası çok zor yok olur.

Daha saymak isteyipte sayamadığım kendi gözlemlediğim motor sevdası çeşidi var eğer bunlardan birine uyuyorsanız korkmayın,alınmayın,kırılmayın demekki siz doğru yolda emin adımlarla ilerliyorsunuz.birde şöyle düşünün ya bu duygulardan mahrum kalsaydınız yada hiç yaşamasaydınız..??
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    çocukken mobilet motoru olan bi tanıdıktan alıp bi tur atmak çok güzel gelirdi. benim de olsa derdim. kimi insan tehlikeli der ama çoğunluk motosikletlileri görünce şöyle bir bakar çünkü herkesin içinde vardır eskiden kalma bir motosiklet tutkusu.

türü tarzı ne olursa olsun motosikletlileri severim. arada serseriler çıkar ama bunlar arabada da uçakta da aynı tiplerdir
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçım da uzun sakalım da, rock müzik dinlerim

genellemeler her zaman tutmuyor demek ki

yavuz kardeş , tüysiklet kadar zayıfım dememişin

mesala SAVAŞXXL abimizde hiç uymuyor genellemeye
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı rich's peach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper Kullananlar:

Bu kategoriden motor kullananlar genelde ozgurlugune duskun biraz asi tiplerdir. Kask takmak huylari degildir. Onlar icin en guzel kask bir bandanadir. Sac ve sakal uzatirlar. En sevdikleri sey deniz kenarindan yavas yavas gitmektir. Genelde rock muzik dinlerler.

Sanki ben... Ama kasklı cinsinden.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005

Genelleme

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadasim neden sinirlendigini anlamadim. Bu sadece genelleme. Ben yazdigim butun kategorideki motorlara sahip oldum. "GENELDE" gordugum tabloyu cizdim. Ben chopper a da bindim rock muzik dinlemedim sakalim yok ama genelde gordugum choppercilar boyleydi sen bunun icinde olmayabilirsin belki ufak birseyler bulabilirsin. Ben demedim ki bu tip motoru kullaniyorsan soyle soyle olucaksin diye.

Bu sirada racing ciyim diyorsun. Sonra racingim yok diyorsun nasil bir alaka anlamadim???!!

Bu sirada gelsin artcim olsun demissin tesekkur ederim ama motora biniceksem ya ben kullanirim ya da motoru kullanan bir kiz olur. Zaten racingim de oldu ben o adrenalini de tattim. Gene de tesekkur ederim.

Benim fikrim: Eger bir insan gercekten racingciyse gider pistlerde takilir. Ornek olarak alsancak'a (izmir) gelip bonjoura oturmaz.Hadi oturdu diyelim kaskini takarak gelir. Zaten racing sehirici kullanimi icinde rahat degildir. Oturusu rahatsiz bir makina sahsen beni cok yoruyordu sehirdeyken. Piste gitme imkanin yoksa da cok guzel bir yol olan izmir-cesme otobani(yalniz bir sorun baskalarinin hayatini hice sayarsin) adrenalin icin gayet guzeldir.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşımız bence de esprili bi genelleme yapmış kimseyi de bi kalıba oturtmaya çalışmıyo.
    bende bi istisnayım mesela. şu an chopper kullanıyorum ama bu türü seçmemin en büyük sebebi yeni başlayana uygun bi sürüş stili olmasıydı. daha iki tekeri doğru dürüst kullanamazken 125 cc de olsa bi racing motor alıp ayaklarımı arkaya uzatıp vites kolunu bi de arka freni bulmak için ayaklarımı havada sallaya sallaya gidip bi yere girmek istemedim mesela :D

ama arkadaşımın genellemesi biraz da doğru şöyle ki chopper da kapalı kask değil yarım kask kullanıyorum bunun sebebi hem sıcaktan daha az etkilenmek hem de chopper da yarım kaskın daha yakışıklı görünmesi.
    sonuçta ne kadar aksini söyleyek de yazsak da motorla bütünleşmek biraz da motor üstündeyken hissettiklerimizi çevreye yayma arzusundayız.
    bu da doğal bi şey bence.
    şunu da itiraf etmek istiyorum. race kullansam ya da ileride kullanabisem (hem maddiyet hem de beceri gelişimi anlamında) kendimi daha havalı hissederim.
    biraz daha açarsak beni sıkıştırmaya çalışan biri olunca gaz açıp 4-5 saniyede 0-100 yapabileceğimi bilmek ve ve gerekince yapmak sıkıştırmaya çalışandan bu şekilde kurtulmanın en havalı ve manalı cevap olucağını düşünüyorum...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Ducati 797
    bunlar da benim kendi genellemelerim. kişisel fikirdir ehemmiyet vermeye gerek yok.
    touring hedef bellidir, uzaktadır ve uygun adım gidilir
    chopper sağda solda vakit geçireyim kafamın estiği yere gideyim
    enduro bana yol lazım değil istediğim yerden giderim
    race ben motoru değil bana yaşattığı heyecanı seviyorum bunu da ancak hızlı bir motorda tadabilirim.

ben bu son gruba giriyorum böylece kendimce race ciyim.

sonyeniceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 alacak ama parası yok Çine devam
    Bende bir çin malı cup var,gündüz iş icabı, geceleri de gezmek için kullanıyorum yüzde 90 kask takarım acep ben hangi kategoriye giriyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler