Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Can sıkıntısını motosiklet ile çözmek mümkün mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Herkese merhabalar,

Bir süredir bayaaaaaağı bi' canım sıkılıyor. Yaklaşık 1 aydır da evdeyim ve hiçbir şey yaptığım yok, fm oynadığım günleri bile yad ettim ancak oyun oynamak da bir süre sonra kabak tadı veriyor. Motosiklet ile dışarı çıkmak istiyorum ama kontağı çevirdikten sonra nereye gideceğim konusunda hiçbir fikrim, ya da isteğim, olmadığından, belki civarda çok kısa bir tur attıktan sonra direkt konfor alanıma dönesim geliyor. Kendimle de pek vakit geçiremiyorum artık :D

Herhangi bir rota ya da eylem önerisinde bulunacak olan var mıdır?

-İstanbul'da yaşıyorum.

edit: Aslında müzik dinleyerek sürmenin zevk vereceğini düşünüyorum ama intercom'um yok ve dar kask içinde kulaklık kulağımın ırzına geçiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yok mu motorlu kafa dengi arkadaşin?
    HUN bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Siz amacınızı kaybetmişsiniz. Okuyor musunuz yoksa çalışıyor musunuz. Bu her iki seçenekte de hayatınızı güzelleştirip statünüzü yükseltmelisiniz. Yoksa ne yaparsanız yapın canınızın sıkıntısını uzun süreli geçiremessiniz.

Ama motosiklet kullanmak 5 dakikalığına bile insanı çoğu dertten ve düşünceden uzaklaştırıyor. En çok da bu yanını seviyoruz zaten.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Sana rota cizegim daraldıgımda surekli gittigim yerler .
    Eyüp sultan
    Yuşa tepesi
    Aziz mahmut hudayi
    Hangisi yakınsa ordan başlayabilirsin 🤗

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu motorlu kafa dengi arkadaşin?
    Bir tane motosikleti olan arkadaşım var Levent abi, onunla da pek sık sürme fırsatı olmuyor. Hem kafa dengi hem motorlu çok zor.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz amacınızı kaybetmişsiniz. Okuyor musunuz yoksa çalışıyor musunuz. Bu her iki seçenekte de hayatınızı güzelleştirip statünüzü yükseltmelisiniz. Yoksa ne yaparsanız yapın canınızın sıkıntısını uzun süreli geçiremessiniz.

Ama motosiklet kullanmak 5 dakikalığına bile insanı çoğu dertten ve düşünceden uzaklaştırıyor. En çok da bu yanını seviyoruz zaten.
    Stajyer olarak çalışıyordum, yaklaşık bir ay önce bitti. Üniversite son sınıf öğrencisiyim, herhangi bir şey için, herhangi bir gayemin olmaması ilk cümlenizi onaylar nitelikte. Okulum ile ilgili biraz çabayalıp bir dönem erken bitirme fırsatı yakaladım lakin; artık dersiydi, işiydi vs. pek ilgimi çekmiyorlar. Aslında en önemli sorunun kendimle zaman geçir(eme)mek olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten motosiklet ile dışarı çıkarmak istiyorum, self-dating şeklinde.

edit: yanlış anlaşılma olmasın, depresif herhangi bir durum söz konusu değil.

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana rota cizegim daraldıgımda surekli gittigim yerler .
    Eyüp sultan
    Yuşa tepesi
    Aziz mahmut hudayi
    Hangisi yakınsa ordan başlayabilirsin ��
    Yuşa tepesi ile başlayabilirim hocam, teşekkür ederim öneriler için.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Kendizine zaman ayırabilmeniz için az çalışıp çok para kazanmalısınız. Dürüst bir şekilde ihtiyaçları giderebilmeye başladığınızda bunun sonucu olarak korkmadan gününüzü gün edebilirsiniz. Siz işe muhtaç olmassınız. İş size muhtaç olur. İşte bu noktadan sonra keyfinize diyecek olmaz.

Türkiye Turuna çıkarsınız. Belki de dünya turu.
    Mesela bizim sektörümüzde kendisini geliştirmiş mühendisler ülke ülke dolaşıyorlar ve maddi dertleri olmadığı için adamlar resmen yaşlanmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Ek olarak. Sizin durumunuz aynısı neredeyse çoğu orta halli insanda , hatta bizlerde de var.
    zebercet bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benim geçiriyor. Bi ufak çantam var. İçinde çaydanlık şiş vb mangal takımı. Çıkarım onu alıp. Bi orman filan bulup çökerim. Yemek yerim üstüne bi çay içerim. Kendime gelirim.
    bursalıali, nanis61 ve zebercet bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zebercet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edit: Aslında müzik dinleyerek sürmenin zevk vereceğini düşünüyorum ama intercom'um yok ve dar kask içinde kulaklık kulağımın ırzına geçiyor.
    plugfones.

Can sikintisina cozum olur mu bilmiyorum ama yukaridaki soruya cozum.
    Zevk icin motosiket kullandigimda muzik illa ki gerekiyor. Gunde 10 saat motosiklet muziksiz zor.
    zebercet bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Burada konuya değinilmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

can sıkıntımı çözmek için başka alternatifim yok 😀
    zebercet bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L

Tavsiye ederim
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Motosiklet can sıkıntısı çözse idi şimdiye kadar canım sıkılmazdı. Başka bir hobi bul. Mesela ben gitara başlamaya çalışıyorum. Lakin sıfırdan olmuyor tek başına. Bir kursa falan gideceğim. Hem gitarı birkez öğrendi mi hep beleşe çalıyorsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla benim geçiyor; hedef koyuyorum kendime. yolda sıklsam da geri dönmüyorum
    zebercet bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    En genel gözlem bize insan mutluluğunun iki temel düşmanının ıstırap ve can sıkıntısı olduğunu gösterir. Daha ileri gidip,birinden yakamızı sıyıyacak kadar talihli olma ayrıcalığımızın düzeyinin bizi diğerine yaklaştırdığını söyleyebiliriz. Aslına bakılırsa hayatın bize sunduğu, bu ikisi arasında, az veya çok şiddetli bir salınımdır.

Schopenhauer

kısmen katılıyorum,
    kurtulunabilir.
    detayları takdir etmek gerekiyor.

bir kısım bireysel uğraşlar ve onlardan zevk almayı öğrenmek, bireyin kendisi ile olan arasını düzeltmesini sağlar.
    sıkıntının sebebi; bireyin kendisinden sıkılmasıdır.

hobiler edinmeni tavsiye ederim, nihayetinde kendin ile aranı düzeltmedikten sonra çözüm bulman zor.

nesne can sıkıntısının geçmesinde kalıcı çözüm getirmeyecektir.
    halı hariç, halı önemli.

zebercet bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    istanbuldasın madem gel buluşak arada bende istanduldayım 4 levent tarafında gezeriz arada bahçeköyün virajlı orman toluna gireriz sahil yaparız vs vs yer çok
    zebercet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    istanbul gibi bir yerde nasıl sıkılabiliyorsunuz
    riva yolu güzel diyorlar, bozhane tarafları da sürekli gazlanan yerlerden. şile tarafları da uzak ama ağva falan güzel.
    merkezi yerlerde de bir çok sahil kısım gezilip görülecek yerler. zaten denizin olduğu yerde huzur, ferahlık oluyor.
    zebercet ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet can sıkıntısı çözse idi şimdiye kadar canım sıkılmazdı. Başka bir hobi bul. Mesela ben gitara başlamaya çalışıyorum. Lakin sıfırdan olmuyor tek başına. Bir kursa falan gideceğim. Hem gitarı birkez öğrendi mi hep beleşe çalıyorsun
    Gitar mı, bir dönem çok istedim ancak kısa süre içerisinde bıraktım. Ciddi bir disiplin gerektiriyor maalesef, 1-2 ayda olsaydı keşke.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En genel gözlem bize insan mutluluğunun iki temel düşmanının ıstırap ve can sıkıntısı olduğunu gösterir. Daha ileri gidip,birinden yakamızı sıyıyacak kadar talihli olma ayrıcalığımızın düzeyinin bizi diğerine yaklaştırdığını söyleyebiliriz. Aslına bakılırsa hayatın bize sunduğu, bu ikisi arasında, az veya çok şiddetli bir salınımdır.

Schopenhauer

kısmen katılıyorum,
    kurtulunabilir.
    detayları takdir etmek gerekiyor.

bir kısım bireysel uğraşlar ve onlardan zevk almayı öğrenmek, bireyin kendisi ile olan arasını düzeltmesini sağlar.
    sıkıntının sebebi; bireyin kendisinden sıkılmasıdır.

hobiler edinmeni tavsiye ederim, nihayetinde kendin ile aranı düzeltmedikten sonra çözüm bulman zor.

nesne can sıkıntısının geçmesinde kalıcı çözüm getirmeyecektir.
    halı hariç, halı önemli.

https://66.media.tumblr.com/093faee3...yo4_r1_500.gif
    Bir dönem felsefe ve kuramsal metinlere ilgim vardı, hatta sucumuzedebiyat.com adlı site açıp schopenhauer, fromm, russell gibi(hatta kendimin de yazmış olduğu bir deneme) yazarların denemelerini paylaşıyordum ancak ilgim uzun sürmedi. Keza yukarıda bahsettiğim gitar eylemi de aynı şekilde, keşke kısa sürede sonuç verseler. :D

Dediğinize kesinlikle katılıyorum, 'bireyin kendinden sıkılması' aşılması biraz zor sanırım. Belli bir rutin içerisinde olmak ve -nasıl adlandırılır, pek bilemiyorum- herhangi bir motivasyon kaynağı olmadığı sürece durumu daha da zorlaştırıyor bence.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldasın madem gel buluşak arada bende istanduldayım 4 levent tarafında gezeriz arada bahçeköyün virajlı orman toluna gireriz sahil yaparız vs vs yer çok
    Valla hocam çok güzel olur da öyle yollar için kalfa olmuş muyumdur, bilemiyorum :D Ben dudullu tarafındayım, ne orman yoluna girdim ne de öyle şile-ağva vs. gibi virajlı yollara.

Bir de şöyle bir durum var; Ducati m696 ve Hero hunk 150

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul gibi bir yerde nasıl sıkılabiliyorsunuz
    riva yolu güzel diyorlar, bozhane tarafları da sürekli gazlanan yerlerden. şile tarafları da uzak ama ağva falan güzel.
    merkezi yerlerde de bir çok sahil kısım gezilip görülecek yerler. zaten denizin olduğu yerde huzur, ferahlık oluyor.
    Henüz o yolları deneyimlemedim belki de ondandır

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Herkese merhabalar,

Bir süredir bayaaaaaağı bi' canım sıkılıyor. Yaklaşık 1 aydır da evdeyim ve hiçbir şey yaptığım yok, fm oynadığım günleri bile yad ettim ancak oyun oynamak da bir süre sonra kabak tadı veriyor. Motosiklet ile dışarı çıkmak istiyorum ama kontağı çevirdikten sonra nereye gideceğim konusunda hiçbir fikrim, ya da isteğim, olmadığından, belki civarda çok kısa bir tur attıktan sonra direkt konfor alanıma dönesim geliyor. Kendimle de pek vakit geçiremiyorum artık :D

Herhangi bir rota ya da eylem önerisinde bulunacak olan var mıdır?

-İstanbul'da yaşıyorum.

Kulaklık diye başlayan kısım için muhteşem diyorum . Ben de kulağına tecavüz edilmesinden hoşlanmayanlardanım.
    bursevi

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Valla hocam çok güzel olur da öyle yollar için kalfa olmuş muyumdur, bilemiyorum :D Ben dudullu tarafındayım, ne orman yoluna girdim ne de öyle şile-ağva vs. gibi virajlı yollara.

Bir de şöyle bir durum var; Ducati m696 ve Hero hunk 150

için rahat olsun ben sana ayak uydururum apaçilik gibi huyum olmadığı için sakin gidiyorum zaten gezerken

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)