Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

MT-07'den sonra CBR 650R

Motovento
    REKLAM ALANI
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    AA

burası top speed muabbeti yapan kırolarla dolmuş

Vay be,Tracer 900 ü beğenmiyorsunuz,cbr 650 r beğenmiyonuz.Rossi olmuşunuz haberimiz yok.

Girmemle çıkmam bir oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surekli kullaninca motosiklet kesin yipraniyor, arabadan cok daha az da yakmiyor. Ancak heyecan azalmadi benim icin hic.
    abi hergün 80 km işe git gel kullanınca sıkıyo bi yerden sonra haftada 2-3 kere bineceksin en güzeli geri kalan zamanlar ufak motosiklet ile devam

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AA

burası top speed muabbeti yapan kırolarla dolmuş

Vay be,Tracer 900 ü beğenmiyorsunuz,cbr 650 r beğenmiyonuz.Rossi olmuşunuz haberimiz yok.

Girmemle çıkmam bir oldu
    Beğenmemek diye bir durum yok ancak dürüst olmak lazım. Yeni kasa dışı Tracer 900'ler kafa sallıyor, dengesizlik var alette. Sonradan çıkardıkları XSR900'de direk süspansiyonlar değişti ve her modele entegre ettiler, yeni Tracer 900 bence efsane güzel ama eskisini tavsiye etmem. CBR650R'da sabit otoban hızlarında 4 silindirde olmaması gereken bir titreşim var maalesef ben almam. Çift silindirden geçen, ilk büyük motorunu alan adama gider ama bilsin adam. Fazer 8 daha güzel bir motora sahip, onunda eksisi bana göre frenleri ABS'siz modelini asla tavsiye etmem. Ha bu arada benim kullandıgım Bandit serilerinin frenleride kötüdür hissizdir, sonda zank diye durur alet ama korkutur alışana kadar. Herkesin motoru altın olmuş ben buna kızıyorum, eksisi varsa söyleyeceksin.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    fazer 8 kesinlikle öneririm.Hem rahat hem oturaklı bir motor.SSleri kovalayabilirsin.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Surekli kullaninca motosiklet kesin yipraniyor, arabadan cok daha az da yakmiyor. Ancak heyecan azalmadi benim icin hic.
    İlla ki sürekli kullanınca arabada motorda hertürlü araç yıpranır, kullandıkça
    Sürekli kullanınca çok yıpranmasın diyor isen ona uygun motor alacaksınız , 4 silindir grenajlı motor nisbeten daha çok yıpranır.
    VSTROM, 650-1000
    R1200GS, F800GS,
    NC750X ,Africa Twinn
    Super ve Normal Tenere,
    VFR800X,VRR1200X,

Bu motorlar endruo(dayanım ) motorlardır görece olarak daha az yıpranırlar..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ki sürekli kullanınca arabada motorda hertürlü araç yıpranır, kullandıkça
    Sürekli kullanınca çok yıpranmasın diyor isen ona uygun motor alacaksınız , 4 silindir grenajlı motor nisbeten daha çok yıpranır.
    VSTROM, 650-1000
    R1200GS, F800GS,
    NC750X ,Africa Twinn
    Super ve Normal Tenere,
    VFR800X,VRR1200X,

Bu motorlar endruo(dayanım ) motorlardır görece olarak daha az yıpranırlar..
    bu ne kadar yanlış 1 bilgi ya taraf değilim ama 600f ile 1m km yapan adam var

Ayrıca konumuz hangi motorların yıpranacağı değil her motor yıpranır sonuçta adam koca r1200GS şehir içi kullan diye üretmiyor o yüzden ben demiştim sürekli kullanımda yıpranıyor sonrada haşmet abi konuyu devam ettirdi. R1200GS'in olur yanına nmax xmax pcx gibi bir şey alırsın şehir içi bakkala pazara kahve içmeye onunla gidersin büyük motoruda arada haftada 1 çıkartırsın olmaz mı öyle

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca konumuz hangi motorların yıpranacağı değil her motor yıpranır sonuçta adam koca r1200GS şehir içi kullan diye üretmiyor o yüzden ben demiştim sürekli kullanımda yıpranıyor sonrada haşmet abi konuyu devam ettirdi. R1200GS'in olur yanına nmax xmax pcx gibi bir şey alırsın şehir içi bakkala pazara kahve içmeye onunla gidersin büyük motoruda arada haftada 1 çıkartırsın olmaz mı öyle
    Türkiye şartlarında bir motosiklet bana göre ABD ve sakin Avrupa yollarına göre 2-3 kat daha fazla yıpranıyor. Hem trafik, hem hava şartları hem de kullanıcı bilinçsizliği ve trafik kurallarının olmaması buna etken.

Konu nereye gelmiş ya. MT 07 den sonra cbr650r almaması için sebep yıpranması mı ?

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor aksamı olarak size katılırım , hatta CBF1000 motorunu öldüremezsini daha dayanımlıdır,
    CBF500(eskisi karbüretörlü olan) honda 500Bin KM motor garantisi verdi.

Lakin ,
    Sizin yazdıklarınız çok çok eksik ben motor dediğimde motorsikletin motor u nu değil bütünlügünden bahsettim ,
    Birisi göre olarak TÜM YOL koşullarına göre TASARIM edilir iken digeri %99 asvalt ve sadece ÇEVRE YOLU kullanıma göre TASARIM edilmiştir, Sıkışık TRAFİGE BİLE GÖRE DEĞİL.....

Çıkıp Ankara istanbul arası CBF 600 ile gitseniz 1 Milyon KM yapar ,
    Benim saydıgım motorlarda yapar ,

Sizin bilginiz çok çok eksik Mühehendislerin de her halde bir bildigi vardı endruo diye bir sınıf her halde durduk yere çıkmadı
    Herhalde mühendilerin de bildikleri vardı amaca göre farklı farklı moto(Siklet) tasarımı yapatılar ..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF500(eskisi karbüretörlü olan) honda 500Bin KM motor garantisi verdi.
    Nasıl??? Niye? 250bin km'de rektifiye gereken motoru Honda ücretsiz rektifiye mi edecek yani? Nerededir bu bilgi?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    MT07 Tracer'a bindim Cbr650R'a binmedim ama Honda'nın daha akıllıca bir motosiklet ürettiğine, üreteceğine eminim, virajı olsun, dengesi olsun, freni olsun , süspansiyonu olsun v.s.

MT biraz ... nasıl desem PR ürünü bana göre ..

R25'in PR anlamında biraz daha zenginlerin beynini yıkamış / yıkamayı amaç edinmiş modeli de diyebiliriz.

(Şahsi fikir)
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Nasıl??? Niye? 250bin km'de rektifiye gereken motoru Honda ücretsiz rektifiye mi edecek yani? Nerededir bu bilgi?
    Ayyynen öyle haşmet ,Rektefiye gereken motoru ücretsiz rektefe edeceklerdi..
    Bakımları servis olması durumunda 500YÜz bin km garanti ile TR de lasnman yapıldı yurt dışında durumu neydi bilemiyorum tabi...

Şimdi 15 Sene önce kayıdı bulmamı bekleme ama o zaman da bu motoru olanlar TR de bu durumu bilir , tasdik edecektir, eskilerden olan var ise..

Sağlamlıgını belirtmek için olabilir,neden böyle bir şey yaptılar bilmiyorum..
    Gerçeketen de çok sağlamdırlar ben 380 Bin de olup da kapak açılıp subapları tolerans degerin de çıkan na rastladım saat gibi çalışıyordu , yine de çok bir ince ayar yapıldı.

tabi o 380 bin deki motoru sahibinden de daha sonra iki kere satılık gördüm birinde 60 kusur digerin de 47-48 binlerde gibi ,
    YasinC bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Rks k-light 202
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin bir bayi var mı halen 2018 sıfır km satan?
    Sakarya ve kocaeli bayilerinde var...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 Tracer'a bindim Cbr650R'a binmedim ama Honda'nın daha akıllıca bir motosiklet ürettiğine, üreteceğine eminim, virajı olsun, dengesi olsun, freni olsun , süspansiyonu olsun v.s.

R25'in PR anlamında biraz daha zenginlerin beynini yıkamış / yıkamayı amaç edinmiş modeli de diyebiliriz.

(Şahsi fikir)
    Ben bu fikrine katılmıyorum. Hem mt-07 naked motordur, cbr650r ise ss tarzıdır. Lakin sokaktaki adam için viraj kabiliyetleri çok farklı değildir. Kime göre ve neye göre hondanın viraj kabiliyeti daha yüksek die savundun? Bu düz mantık doğru olsaydı virajlı yollarda hep honda görmez miydik? Bizim insanımız reklama para ödemeyi sever. Viraj kralı die lanse edilen bir motoru alıp, şile ve uçmakdere'de sürekli kazalara karıştırmak için sıraya girerlerdi.

R25'in satış politikası da en hızlı giden 250'lilik.

MT-07 / CB650F sürmüşlüğü olan birisi olarak; ikisininde viraj dengesi bence aynı. Hadi 3 derece fazla yatsın cbr650r.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    konfor isteyip de ama genede racing bakmakta tuhaf. gidonu biraz yukarıda, sport tourning gibi ama değil. yoruyor. rahat bir şey istiyorsan enduro bakmalısın.
    YasinC bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıktığı dönemde broşürler de bile yazdığını hatırlıyorum. 14-15 sene olmuş kaynak bulmak zor o dönemde motor alanlardan biri yazar.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(Şahsi fikir)
    Hocam bu iki motorun virajını, süspansiyonunu, frenini zaten kıyas yapamazsınız. 650r 2019'da güncellenmiş bir motor, tracer 700 ise 2016 da ne ise halen o. Yani 2019 model sıfır motor alacaksan 650r parasına gidip tracer almazsın zaten.(arada da 6bin lira fark varmış)

Sürekli uzun yol yapacaksındır, çanta bagaj hacmi lazımdır, sürekli artçılı kullanım yapıyorsundur, sıfır motor almak akıllıca gelmiyordur o zaman da gidip 650 r 'a para vermezsin.

Benim gözümde cbr 650r çok güzel, çok yakışıklı, hemde yeni fakat 66 bin tl parayı sportif sürüş maksadıyla motora verecek olsam biraz daha koyar 2017 kasa r6 alırdım.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş muhabbet yapma, düz yolda 267 görmenin o motorla mümkünatı yok, arkadan rüzgar ve eğimli yolda belki, o bile garanti değil. Hayatindaki ilk 4 silindir motorun gelmiş burada bilmislik tasliyorsun, biz o yollari coktan gectik, düz yolda havada az bir ruzgar oldugunda bile R6 260 larda kalıyordu. Burada krolar gibi top speed muhabbeti yapma, Bindiği YBR ye 140 yapiyor diyen coluk cocuk takimindan farkin yok senin.
    r6 ile 260 da kalmak da sizin ustalığınız demek ki
    bu arada, üslubunuza dikkat edin!

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu fikrine katılmıyorum. Hem mt-07 naked motordur, cbr650r ise ss tarzıdır. Lakin sokaktaki adam için viraj kabiliyetleri çok farklı değildir. Kime göre ve neye göre hondanın viraj kabiliyeti daha yüksek die savundun? Bu düz mantık doğru olsaydı virajlı yollarda hep honda görmez miydik? Bizim insanımız reklama para ödemeyi sever. Viraj kralı die lanse edilen bir motoru alıp, şile ve uçmakdere'de sürekli kazalara karıştırmak için sıraya girerlerdi.

R25'in satış politikası da en hızlı giden 250'lilik.

MT-07 / CB650F sürmüşlüğü olan birisi olarak; ikisininde viraj dengesi bence aynı. Hadi 3 derece fazla yatsın cbr650r.
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu iki motorun virajını, süspansiyonunu, frenini zaten kıyas yapamazsınız. 650r 2019'da güncellenmiş bir motor, tracer 700 ise 2016 da ne ise halen o. Yani 2019 model sıfır motor alacaksan 650r parasına gidip tracer almazsın zaten.(arada da 6bin lira fark varmış)

Sürekli uzun yol yapacaksındır, çanta bagaj hacmi lazımdır, sürekli artçılı kullanım yapıyorsundur, sıfır motor almak akıllıca gelmiyordur o zaman da gidip 650 r 'a para vermezsin.

Benim gözümde cbr 650r çok güzel, çok yakışıklı, hemde yeni fakat 66 bin tl parayı sportif sürüş maksadıyla motora verecek olsam biraz daha koyar 2017 kasa r6 alırdım.
    --------------------------------------------------
    Pardon bunları yeni gördüm. Şimdi ben şuna göre yazdım, arkadaş zaten demiş ki " Yamaha'nın tracer tarzı motorlarını da kullandım fakat çok hoşuma gitmedi.Sizce MT-07'den sonra CBR650R'a geçmek hem maddi hem de kullanım tatminliği açısından değer mi? Cevaplarınız için teşekkürler. "

Yani arkadaş zaten MT istemiyor, Cbr 650 R alsam daha mı iyi olur ? diyor, ben de " evet iyi olur " düşüncemi paylaştım .. Biri sokakta iyidir, diğeri yatakta .. doğrudur , ikisinin de virajı iyidir .. doğrudur ... da

Arkadaş MT istemiyor zaten. Ama sizler MT kullandığını için savunmuşsunuz " bu da iyi " diye .. de .. konu biraz o evrenin dışında, iyi ya da eşitse güle güle kullanın yani ne diyeyim

Ama karenajlı ve racing görünümlü bir motosikletin virajı MT tarzında bir motosikletten kötü ise ... zaten kendi ayıbı .. ha bence böyle değildir keşke Cbr 650 R kullanma şansım olsaydı, hiç yoksa 4 silindir yani ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)