Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MT-07'den sonra CBR 650R

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    O göstergeler maalesef en az 13-15km/sa fazla gösteriyorlar. Benim motorda 203 gördüğüm yerde gps verisi 190 olarak kaydetiyor. Baya bir istatistikte tuttum. Göstergelere inanmak pek bir fayda etmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Enes82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç fena bir karar değil... CBR 650f de düşünülebilir. Bayilerde 2018den kalan 0 motorlar var ve baya bir indirim yapılıyor..
    bildiğin bir bayi var mı halen 2018 sıfır km satan?
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O göstergeler maalesef en az 13-15km/sa fazla gösteriyorlar. Benim motorda 203 gördüğüm yerde gps verisi 190 olarak kaydetiyor. Baya bir istatistikte tuttum. Göstergelere inanmak pek bir fayda etmiyor.
    Benim CB500F GPS verisine göre yaklaşık %6 fazla gösteriyor. Yani göstergede 160 yazarken gerçekte 160÷1,06=151 yapıyor oluyorsunuz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be....Bende 2011 cb600f Hornet var. Senin motordan 17bg daha güçlü fakat 245km'yi geçmiyor. Demek ki sen 600RR'a binsen 300 görecen...Adanalı abi.
    Tamamen varsayımsal konuşuyorum. CBR650F grenajlı olduğundan dolayı, rüzgar direncine maruz kalmamasından dolayı senin hornet'ten fazla basamaz mı?

Haa benim MT-07 göstergede 203'ü geçemiyorum

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    https://youtu.be/-3bP7gWEeEs

Bazı Arkadaşlara Kapak Olsun

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız arttıkça daha da çıldırıyor göstergeler. AEA eski fazerından bahsederken gösterge 200'den sonra göbek atmaya başlıyor demişti. 220'den sonra 25-30 km/s gibi uçuk farklar çıkıyordu demişti.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %10 oluyor genelde ama bildiğim kadarı ile ktm de fazla gösterme olayı yok.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %10 oluyor genelde ama bildiğim kadarı ile ktm de fazla gösterme olayı yok.
    Ben de aksine KTM lerde daha fazlaydı aradaki fark diye biliyorum. Normalde bir marka %5-7 gösteriyorsa KTM %10 dazla gösteriyor diyorlardı. O şekilde kullanıcı yorumları okumuştum diye hatırlıyorum. Ama yanlış hatırlıyor olabilirim.

Motosikleti
    MT-07
    Birgün alıp test etmek lazım ama benim motorda ekstra olan tek şey koruma takozları. Bir yere telefon falan sabitleyip ölçüm yapma şansım maalesef yok

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Fazer 8 alternatif olabilir, baktım demişssin ama... CBR650R' dan daha uygun fiyatlı, daha kaliteli daha oturaklı bir motosiklettir. Karşılaştırılmaz bile bence, sadece 650R' ın tam grenajlı olması artı olarak gösterilebilir. Tabi birde yakıtı... Arada bir litreye yakın fark olması muhtemel.

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/-3bP7gWEeEs

Bazı Arkadaşlara Kapak Olsun
    Güzel bir kapak oldu.
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bu titreşim olayınıda fazla abartıyorlar mt07 den sonra rahatsız etmez emin ol

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu titreşim olayınıda fazla abartıyorlar mt07 den sonra rahatsız etmez emin ol
    Titşerim olayı her motorda var o zaman. Bende sadece tek silindirlilerde var sanıyordum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    2,5 yıldır 2017 model cbr 650f sahibiyim. bendeki model 89 beygir, ayrıca üzerinde bulunan full sistem karbon egzozun da verdiği 5-6 beygiri hesaba katarsak 95 beygir civarında.

- motorda titreşim yok, titreşimden muzdarip arkadaşlar ya titreşim görmediler ya da bu motoru kullanmasını bilmiyorlar.
    - son hız olarak 267 km/s gördüm. motorun bu hızı göremeyeceğini iddia edenlerin ya motorlarında sıkıntı var ya da bu motoru kullanmasını bilmiyorlar.
    - uzun yolda 4,3 lt/100 km değerlerini görmüşlüğüm var. Şehir içinde bu rakam ortalama 5-5,5 lt/100 km civarında. gazı açarsan 10-12 lt görebilirsin.
    - supersport modellere göre daha rahat, oturuş pozisyonu çok bel ağrıtan cinsten değil, selesi gayet güzel.

yeni model 650r benim de dikkatimi çekti. ters maşa olsun, sürüş modları olsun, çekiş desteği olsun, şekil şemal olsun tam istediğim özellikte bir motosiklet yapmışlar.
    ancak 650f in üzerine 15-20 bin lira verip de bu modeli almak pek mantıklı olmayacak diye düşünüyorum. ancak şu an motosiklet alacak olsam düşünmeden alırdım.

bu arada kendi motosikletim satılık, ilan süresi dolduğu için link atamıyorum, özelden ulaşabilirsiniz.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    motordan motora değişiyor mesela ducati bayağa zangır zangır titriyor allta makinenin çalıştığını hissettiriyor kimisinde bu daha az vızıltı gibi kimisinde gümbür gümbür

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stret triple 675 daytona 675 falan düşünün bu motorlar şuan bilinmiyor. 07 alacağına 07 parasına full donanmlı ST675 alabiliyorsun.

Fazer 8 ben parça kalitesini hiç beğenmiyorum
    650f de güzel motor ama çok para

Ayrıca büyük motor kullanıyorsanız yanına kesinlikle küçük motor alın derim büyük motor şehir içi kullanılmaz demiyorum ama motoru p*ç etmeye hiç gerek yok hem her gün kullanınca da heyecanı kaçıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt ve orta devirde canlı motor karakteri ve hafif yapısı sayesinde boyundan büyük işler başaran, hatta şasi,süspansiyon yapısını zora sokabilen bir motordan sonra orta ve üst devirleri kuvvetli klasik 4 silindir bir makineye geçiş yapmayı düşünüyorsunuz. 650cc olması itibarıyla alt devirlerde pek tad vermeyen bir blok üstelik belirli devir aralıgında Honda'ya yakısmayacak bir titreşim problemi var motorun. 4 silindir bambaşka bir dünya alıştıktan sonra bir daha eksik silindir zor geliyor ancak test edip almakta fayda var. Bakım olarak blok içine girmediğiniz sürece size pek fark yaratmaz. Buji değişirse 2 tane fazla takarsınız. Yakıtta da benzer değerler yakalanabilir ancak basılırsa 4 silindir baya güzel içer.
    255 gördüm ben, düzde 230a rahat çıkıyor. Aşşağı eğimli rüzgarsız yolda bile 240dan sonra çok nazlı gidiyor 1-1 2-2 artıyor hız.
    Velhasıl kelam 260 görülmeyecek bi hız değil , 1.90 boy 92kg ile 255 gördüysem 260 imkansız değil.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin bir bayi var mı halen 2018 sıfır km satan?
    İzmit Haldızlarda bir tane var

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aksine KTM lerde daha fazlaydı aradaki fark diye biliyorum. Normalde bir marka %5-7 gösteriyorsa KTM %10 dazla gösteriyor diyorlardı. O şekilde kullanıcı yorumları okumuştum diye hatırlıyorum. Ama yanlış hatırlıyor olabilirim.
    Her araçta belirli bir oranda sapma oluyor. Bu bazen %2 iken bazen %10'da olabiliyor. Dün benim peugeot 301'i ölçtüm gps ile ve %2-3 sapma yani fazla gösterme vardı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca büyük motor kullanıyorsanız yanına kesinlikle küçük motor alın derim büyük motor şehir içi kullanılmaz demiyorum ama motoru p*ç etmeye hiç gerek yok hem her gün kullanınca da heyecanı kaçıyor
    Surekli kullaninca motosiklet kesin yipraniyor, arabadan cok daha az da yakmiyor. Ancak heyecan azalmadi benim icin hic.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)