Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rally ilk uzun yol, Kamp (Yason Burnu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Selamlar, geçtiğimiz hafta motorumla Orduda yer alan Yason Burnuna gittim toplamda 762 km yol yaptım. Aslında bu yol gidiş dönüş olduğu için çok da uzun yol denemez belki de ama çok keyif aldım. Özellikle ilk kez kamp yaptığım için farklı bir deneyim oldu. Aslında amacım tam Yason Burnu denen yere kamp yapmaktı fakat girişe duba koymuşlardı ve çevreden birine sorduğumda kamp için sıkıntı çıkarabilirler dedi. Ben de 1-2 km uzağında yer alan özel bir kamp alanına gittim hem duş,wc,kamera sistemi falan da vardı tek olduğum için dedim bu seferlik böyle olsun şansıma çok az insan vardı ve sessizdi özellikle gürültü olduğu için bu tür yerleri pek sevmem ama şansıma çok güzeldi hatta sahil harikaydı özellikle günbatımı falan anlayamazsınız neyse.. yavaş yavaş bu tür veya daha kısa mesafelere zaman buldukça gidip kamp yaparak hem kendimi alıştırmayı hem de ne gibi eksikliklerim olduğunu tespit etmeye çalışacağım Örneğin Rüzgar saptırıcı, konfor sele vs. gibi. Bunun nedeni de önümüzdeki yaz veya ilkbaharda kısmet olursa Türkiye turu planım var umarım bir sıkıntı çıkmazsa tabi ki şöyle bir motoru yükleyip doya doya gezmeyi planlıyorum ve gerek motoru gerek ekipmanları, kamp ekipmanlarını vs. herşeyi olabildiğince kendime göre hazırlamış olmak. Gel gelelim videoya maalesef mikrofonu çok yanlış bir yere konumlandırmışım bu yüzden çektiğim videolar full rüzgar sesi olmuş bazı yerlerde az çok sesim duyulmuş oraları koyup diğer yerleri hızlandırarak geçtim çok güzel de bilgilendirmeler yapıyordum geçtiğim yerlerde ama yapacak bir şey yok bu seferlik mazur görün okuduğunuz için teşekkürler.
    Bu arada merak edenler için yakıt verilerini de paylaşayım;
    -toplam 762.8 km yol için, 24,17 Lt. Benzine 166 Tl. para ödedim.
    -100 km de 3,18 lt. Benzin yakmış km'de 0,21-0,22 krş arası ediyor.
    -Aldığım benzinleri de 3x6,90 ve bir de 6,73'ten almışım.
    -bir depo ile ne kadar gittiğini hesaplamadım ama görünüşe göre 300 km. rahat gitmesi gerek
    Neyse çok uzattım buyrun;

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Guven, tommygun, emenyasin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ordu'ya 4 kez gitmeme rağmen Yason Burnu'na gitmek kısmet olmadı. 5. gidişimde umarım uğramak kısmet olur.

Ellerine sağlık Burak. Yine güzel bir gezi olmuş.
    burakrak bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Kamp malzemelerini tanıttığın bir video bekliyorum hocam. Neler lazım neler gereksiz vs
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ordu'ya 4 kez gitmeme rağmen Yason Burnu'na gitmek kısmet olmadı. 5. gidişimde umarım uğramak kısmet olur.

Ellerine sağlık Burak. Yine güzel bir gezi olmuş.
    Teşekkür ederim hocam aynen ordudan çok geçtim ama güzergâh dışında kaldığı için pek kimse gitmiyor, ben de bir paylaşımda görünce gitmek istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp malzemelerini tanıttığın bir video bekliyorum hocam. Neler lazım neler gereksiz vs
    Yakında hem Rally ile ilgili yorumlarımı içeren ve aynı zamanda kampta kullandığım malzemeler ve Rally'nin uzun yoldaki performansını içeren detaylı bir video çekmeyi düşünüyorum ama daha havaların kötüleştiği gezemediğim zamanlarda yaparım muhtemelen
    E.Yzr ve Guven bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel bir deneyim olmuş, kamp işi tecrübe ister ,eksiklerimizi zamanla görür tecrübe edersiniz,(seyahat et sıhhat bul) bu kelime bir hadisi şerif tir,size tavsiyem çok gezin , çok yerler görün çünkü hayat çok kısa,Hayat gezince güzel dostum, Eskişehir den selamlar ��️
    altora, emenyasin ve burakrak bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel olmuş
    bu arada yason da kimse birşey demiyor

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Güzel bir gezi olmuş kardeşim. Bu kaldığın kamp alanınin günlük ücreti neydi onu merak ettim ben. Belki yolumuz düşerse aklımda bulunsun. Ben de kısmetse haftaya Muğla Akyaka ya gitmeyi düşünüyorum belki seneye ordu ya giderim, bizim memlekete yakın
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Hocam resmen hayranlıkla takip ettim. Güzel anlar yaşadığınız aşikar. 34 yaşında motosikletle tanışmış birisi olarak bana uyan motosikleti bulabilmek için çok çaba harcadım. Cruiser tipi motosikletlerin bana daha uygun olduğuna karar verdim ancak gözüm sizin sahibi olduğunuz enduro tipi motosikletlerde... Benim sıkıntım artçımın olması belki de. Keşke hem artçı konforu olan, hem de enduro tarzı motosikletler olsa... Bu isteğimin enduro ruhuna uygun olmadığını biliyorum ama denemek isterdim.
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş kardeşim. Bu kaldığın kamp alanınin günlük ücreti neydi onu merak ettim ben. Belki yolumuz düşerse aklımda bulunsun. Ben de kısmetse haftaya Muğla Akyaka ya gitmeyi düşünüyorum belki seneye ordu ya giderim, bizim memlekete yakın
    Videoda belirtmistim aslinda sanirim kacirdiniz 50 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam resmen hayranlıkla takip ettim. Güzel anlar yaşadığınız aşikar. 34 yaşında motosikletle tanışmış birisi olarak bana uyan motosikleti bulabilmek için çok çaba harcadım. Cruiser tipi motosikletlerin bana daha uygun olduğuna karar verdim ancak gözüm sizin sahibi olduğunuz enduro tipi motosikletlerde... Benim sıkıntım artçımın olması belki de. Keşke hem artçı konforu olan, hem de enduro tarzı motosikletler olsa... Bu isteğimin enduro ruhuna uygun olmadığını biliyorum ama denemek isterdim.
    Öncelikle tesekkur ederim. Vstrom 250, inazuma F artçi icin daha uygun sanirim.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam ben Muğlalıyım,ordan ekincik koyuna da gidin,iztuzu plajını da tavsiye ederim.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben Muğlalıyım,ordan ekincik koyuna da gidin,iztuzu plajını da tavsiye ederim.
    Seneye tura cikinca umarim gecerim oralardan da.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seneye tura cikinca umarim gecerim oralardan da.
    Gel hocam beklerim. Bahar aylarında bodruma gel. Yazın trafiği hiiçç çekilmiyor
    burakrak bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler