Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KLE 500 kullanıcısı var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    arkadaşlar ciddi anlamda KLE 500 almayı düşünüyorum. 2006 model var bitane bakıcam motora. bu motoru kullanan, bilen varmıdır aramızda. bi kaç yerde en sağlam enduro motorlarından biri olduğunu yazmışlardı ne kadar doğrudur ? ve kronik sorunu varmıdır ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Tas gibi motor....

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    2 sene er-5 kullandım. iki motosiklettede aynı motor kullanılıyor. karmaşık olmayan basit bir mekanik yapısı var, karbüratörlü motorlar sonuçta. 2006 model piyasadaki son satılanlardı ve önceki kasalardan daha hoş görünüme sahipti. motosikletin motoru zaten 1980 sonlarına uzanan bir geçmişe sahip, kendini ispatlamış bir motor bloğu.
    kawasaki nin ülkemizde 2005-2006 yıllarında kros motorlar hariç satılan giriş hacmi motorlarıdır er-5 ve kle 500. 250 cc ninjalar falan henüz yoktu ve en ufak motorları 500 cc ile başlıyordu. fason motor üretmedikleri, bütün modellerin en küçük parçasının bile japon olduğu güzel modellerdi. bir defa yan yamıştım ve sadece bir sinyalın camı kırılmıştı, kibrit kutusu kadar cam 2009 yılında 25 tl idi ve o uyduruk görünümlü cam bile japon üretimiydi. motoru satmamdaki neden parça fiyatlarının yüksekliğiydi. 5.750 tl gibi bir fiyata satmıştım, sırf 2 adet piston fiyatı 1500 tl, ön disk 500 tl, depo 1000 tl gibi fiyatlardaydı. bi arıza çıkarsa altından kalkamamaktan korkmuştum. gerçi yan sanayi seçenekler var ama ben orjinalden yana olduğumdan başımı ağrıtmadan sattım.

ilanlarda istanbulda satılık 2 tane 2006 model var, ikisininde km leri bence şaibeli. benim 2005 model 5 yaşındaki motoru 2010 yılına sattığımda 43.000 km deydi sanırım. 13 yaşında ve genelde uzun yol kullanım için tercih edilen bir model olan kle nin 50 küsür binde olması gerçekçi gelmedi. almadan önce çok sağlam ekspertiz yaptırman lazım. iyi hoş güzel sağlam motorlar ama yıl olarak yaşlandılar ve parça fiyatları el yaktığı için uyduruk parçalar ile kurcalanmış olma ihtimalleri yüksek. eksantrik zinciri uzaması gibi bir kronik durumlarının olduğunu hatırlıyorum, birde çift karbüratörlü motorlar, senkron ayarlamaları ustalık ister. motordan önce iyi bir usta bulman gerekiyor. ben zamanındda motoru z moto merkez servisin ustası burak abi den almıştım. hala orda çalışır sanırım. eksper işi için biraz tuzlu olabilir, şirket politikası olarak eksper işine girmeye bilirde belki ama kendisi ile iletişime geçmeni öneririm. eksper yapıyolarsa ben başka yere götürmezdim açıkçası.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum üç sene kullandım 2006 modeldi 43000 km civarı bir sefer sorun yaşamadım sattığıma pişman oldum tekrar arıyorum .
    Harika alet yakıtı da iyi sayılır yedek depoya düşünce fulluyordum 10 11 litre civarı alıyordu 230 240 km yol yapıyor..
    Japonyada üretilmiş çok sağlam makina.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu zamanda model yılı sebebiyle alınması akıl karı değil ilanlarda ki motorların hepsi kötü durumda

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Benelli trk dusun ...duzgun bulamazsan .
    Üzerinde aynı blok var.
    Tek değişiklik enjeksiyon sistemi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)