Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Manet Değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    İyi günler, R25'im için uzun bir süre önce aldığım manetler bugün elime ulaştı, dandik çin mallarından değil nispeten kaliteli sayılabilecek bir ürün soracağım soru için herhangi bir şeyi değiştirecek mi bilmediğim için söylüyorum en başından.

Sorum şu, kimisi manetleri değiştikten sonra bazı durumlarda debriyajın bittiğinden vs. bahsediyor, bu durumun başıma gelmemesi için neler yapmalıyım, takarken nelere dikkat etmeli, ayarını nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah bu çılgın r25 kullanıcıları ah
    baltaaa bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah bu çılgın r25 kullanıcıları ah
    Niye hocam neyimiz varmış ��
    Ben uslu uslu sürerim motorumu sadece görünümüne de yaparım yatırımı.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye hocam neyimiz varmış ��
    Ben uslu uslu sürerim motorumu sadece görünümüne de yaparım yatırımı.
    keşke görünüme değilde yürürüne para yatırsan. Lastik,balata,hidrolikler vs

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke görünüme değilde yürürüne para yatırsan. Lastik,balata,hidrolikler vs

Yapmadığımı nereden biliyorsunuz hocam Bundan bir önceki konum lastikti mesela.
    Bütün bakımlarını ve fazlasını, bu saydıklarınız dahil yaptım, elime para geçince de çelik fren hortumu takmak istiyorum hatta.
    Hepsini bitirdikten sonra da ufak ufak kozmetiğe başladım, şahsen bir sakınca görmüyorum

Farkındayım R25 kullanıcıları genel olarak "apaçi" ama ben onlardan değilim, bilinçli olduğumu düşünüyorum yani en azından elimden geldiğince.
    berk_cglr bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İyi günler, R25'im için uzun bir süre önce aldığım manetler bugün elime ulaştı, dandik çin mallarından değil nispeten kaliteli sayılabilecek bir ürün soracağım soru için herhangi bir şeyi değiştirecek mi bilmediğim için söylüyorum en başından.

Sorum şu, kimisi manetleri değiştikten sonra bazı durumlarda debriyajın bittiğinden vs. bahsediyor, bu durumun başıma gelmemesi için neler yapmalıyım, takarken nelere dikkat etmeli, ayarını nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.
    Sanırım ayarlı tip bir manet temin ettiniz. Manetin bu ayarını yanlış yaparsanız debriyaj tasını bozma ihtimaliniz var. Doğru ayar şekli çok basit.

Maneti değiştirin ve ayarı en üst noktaya alın. Ardından debriyaj ayarınızı normal şekilde yapın. Debriyaj ayarının doğruluğunu yolda da denedikten sonra manet yüksekliğini birer kademe azaltarak size en uygun pozisyonu bulun.

Pozisyonu düşürme uğruna debriyaj ayarınızı bozarsanız, sokaktaki ufaklıklar veya "-bu ne ki la" diyen çok kıymetli değerli vatandaşlar ayarı değiştirirse, siz de fark etmezseniz o zaman debriyajınız zarar görebilir.

Oldukça kullanışlı bulduğum aksesuarlardan biridir. Güle güle kullanın, ama binmeden önce göz ucuyla ayarı bir kontrol edin
    Carlsberg bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Maksat debriyaji tam cektiginizde tamamen ayrilsin.
    1. viteste manet tam cekili iken gazi koklediginizde tekerin zerre oynamamasi lazim.
    Oynuyorsa debriyaj hala kavriyordur.
    Manetin ayarini kullanarak maneti elcikten uzaklastirmaniz lazim.
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    debriyaj telini alt kısımdan ayarlayın. resimdeki maksimum-minimum değerleri arasında kavrama ayarını kendi zevkinize göre yapabilirsiniz .

Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj telini alt kısımdan ayarlayın. resimdeki maksimum-minimum değerleri arasında kavrama ayarını kendi zevkinize göre yapabilirsiniz .

http://i.hizliresim.com/VQ83Jj.jpg
    Aşağı kısma hiç girmedim, bakmadım, yukarıdan bütün ayarlamaları yaptım ve sorunsuz olduğunu düşünüyorum şu an, ben sorun hissetmesem de altta bir sıkıntı olabilir mi? Hani şu an hissetmememe rağmen bi sıkıntı yine de aşağıdaki ayar ile oynamalı mıyım? Yanıt için sağolun.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksat debriyaji tam cektiginizde tamamen ayrilsin.
    1. viteste manet tam cekili iken gazi koklediginizde tekerin zerre oynamamasi lazim.
    Oynuyorsa debriyaj hala kavriyordur.
    Manetin ayarini kullanarak maneti elcikten uzaklastirmaniz lazim.
    İlk önce bunu denedim yaptıktan sonra şu an herhangi bir sorun görünmüyor, zaten en uzak seviyede kullanıyorum, o şekilde alıştım, bir sorun olsa hissederim sanırım, öyle değil mi? Yanıt için teşekkür ederim.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım ayarlı tip bir manet temin ettiniz. Manetin bu ayarını yanlış yaparsanız debriyaj tasını bozma ihtimaliniz var. Doğru ayar şekli çok basit.

Maneti değiştirin ve ayarı en üst noktaya alın. Ardından debriyaj ayarınızı normal şekilde yapın. Debriyaj ayarının doğruluğunu yolda da denedikten sonra manet yüksekliğini birer kademe azaltarak size en uygun pozisyonu bulun.

Pozisyonu düşürme uğruna debriyaj ayarınızı bozarsanız, sokaktaki ufaklıklar veya "-bu ne ki la" diyen çok kıymetli değerli vatandaşlar ayarı değiştirirse, siz de fark etmezseniz o zaman debriyajınız zarar görebilir.

Oldukça kullanışlı bulduğum aksesuarlardan biridir. Güle güle kullanın, ama binmeden önce göz ucuyla ayarı bir kontrol edin
    Tavsiye için teşekkür ederim, aynen öyle yaptım zaten, max seviyede kullandığım için çok da sıkıntı olmadı.
    Şu anki durumunun, kavrama noktasının vs önceki orijinali ile hiç farkı yok sadece görüntüsü değişmiş oldu
    Kavramalarda vs. de herhangi bir sorun hissetmiyorum ayarını kendimce yaptım, herhangi bir sorun olsa bir şekilde hissederdim diye tahmin ediyorum, yanlış mıyım?
    Tekrardan cevap için teşekkür ederim.

--------------

Maneti kullandığım seviye en uzakta;

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Manetler kaliteli duruyor link atabilir misiniz?

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetler kaliteli duruyor link atabilir misiniz?
    Tabii; https://tr.aliexpress.com/item/32878...55734c4dw3iC3l

Ben oldukça beğendim, Türkiye'de satılan ucu yuvarlak dandik manetler gibi değil, kaliteli hissettiriyor. Orijinallerinden çok daha iyi olduğu kesin.

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Tabii; https://tr.aliexpress.com/item/32878...55734c4dw3iC3l

Ben oldukça beğendim, Türkiye'de satılan ucu yuvarlak dandik manetler gibi değil, kaliteli hissettiriyor. Orijinallerinden çok daha iyi olduğu kesin.
    Fiyatı uygunmuş China Post Registered Air Mail mi aldınız? İki siparişimde bu kargoyu kullandım ikisi de gelmedi parayı iade aldım

Yapmadığımı nereden biliyorsunuz hocam Bundan bir önceki konum lastikti mesela.
    Bütün bakımlarını ve fazlasını, bu saydıklarınız dahil yaptım, elime para geçince de çelik fren hortumu takmak istiyorum hatta.
    Hepsini bitirdikten sonra da ufak ufak kozmetiğe başladım, şahsen bir sakınca görmüyorum

Farkındayım R25 kullanıcıları genel olarak "apaçi" ama ben onlardan değilim, bilinçli olduğumu düşünüyorum yani en azından elimden geldiğince.
    sakin ol reiz ya

Motosikleti
    YZF R25
    Fiyatı uygunmuş China Post Registered Air Mail mi aldınız? İki siparişimde bu kargoyu kullandım ikisi de gelmedi parayı iade aldım
    Evet onunla aldım, AliExpress'ten oldukça fazla alışverişim var, gelmeyen kargolarınız eminim takipsiz, ufak ürünlerdir. Onlarda bazen söylediğiniz sorunlar yaşanabiliyor ancak kargo takipliyken herhangi bir sorun olmuyor. Ben yaşamadım şimdiye kadar, hemde takipsizler gibi gelmesi uzun da sürmüyor. 9 günde elime ulaşan ürün oldu benim.
    Almayı düşünüyorsanız dikkat edin yalnız, her model için spesifik olarak üretilip belirtilmiş bu R25 için olanı, CBR'a uygun olan çifti bulmanız gerek. Eğer ki alırsanız, şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Evet onunla aldım, AliExpress'ten oldukça fazla alışverişim var, gelmeyen kargolarınız eminim takipsiz, ufak ürünlerdir. Onlarda bazen söylediğiniz sorunlar yaşanabiliyor ancak kargo takipliyken herhangi bir sorun olmuyor. Ben yaşamadım şimdiye kadar, hemde takipsizler gibi gelmesi uzun da sürmüyor. 9 günde elime ulaşan ürün oldu benim.
    Almayı düşünüyorsanız dikkat edin yalnız, her model için spesifik olarak üretilip belirtilmiş bu R25 için olanı, CBR'a uygun olan çifti bulmanız gerek. Eğer ki alırsanız, şimdiden hayırlı olsun
    Ben R25 aksesuarlarını şimdiden stoklamaya başladım (ön cam, manet koruma, winglet, daha yukarda pegler) motoru aldığım gibi takıp beklememek için böyle bir şey yaptım At-Eğer mevzusu ama tersi

Motosikleti
    YZF R25
    Ben R25 aksesuarlarını şimdiden stoklamaya başladım (ön cam, manet koruma, winglet, daha yukarda pegler) motoru aldığım gibi takıp beklememek için böyle bir şey yaptım At-Eğer mevzusu ama tersi
    Hahahahah kendimi gördüm, benimde CBR 125'im varken aynını yapıyordum. Dilersen bir kaç tavsiye de verebilirim.

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Hahahahah kendimi gördüm, benimde CBR 125'im varken aynını yapıyordum. Dilersen bir kaç tavsiye de verebilirim.
    Çok iyi olur

Motosikleti
    YZF R25
    Çok iyi olur
    Özele bakarsan attım birkaç parça

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)