Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax 2019 mu xmax 2016 mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi geceler arkadaşlar Mayıs 2019 da bayiden nmax 125 aldım. Aradan bir ay geçtikten sonra sevdiğim bi abim xmax 250 (ABS siz model) ile küçük bi kaza geçirdi tur camı kırıldı ve hafif çizikler var plastik aksamlarda. Şimdi bana bu motoru 12.000₺ satmak istiyor. Kendisi hali vakti yerinde durumu çok iyi. 2 adet hasar kaydı var motorda bu arada. Sizce 2019 nmax 125 ABS yi satıp 2016 xmax 250 no ABS alınır mı ? 2 adet hasar kaydı olduğunu da hatırlatayım. Cevaplarinizi bekliyorum teşekkürler.
    Benim nmax 4500 km de
    Xmax 9000 km de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Bu saatten sonra ABS siz motora geçme bence. 0 km motor almışsın, geçmişini sen biliyorsun eski kasa XMAX e geçmeni tavsiye etmem. İlerde durumun olur üstüne ödersin yeni kasa 250cc alırsın belki.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Mesela ABS, ağırlıklı olarak arazide kullanılan bir motosiklet için belki çok gerekli bir donanım olmayabilir ama xmax 250 gibi tamamen şehir içinde kullanılacak bir motosiklette absnin olmaması şehir içinde karşılaşacağınız beklenmedik durumlara karşı savunmasız kalmak demektir. Şehir içinde ABS şart hele ki İstanbul Ankara gibi trafiği yoğun olan şehirlerde yaşıyorsanız.
    Çok sakin kullanan, kendine hakim ve fren yapmayı çok iyi biliyor veya fazla fren kullanmayan biri dahi olsanız ABS nin olması, olmamasından iyidir bir gün gelir hayat kurtarır

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:39 ----------

Bu arada xmax modellerinin 400cc versiyonu bile çok hantal bir motosiklet.
    250cc klasmanında bence Maxi scooter olarak farklı modellere yönelinmeli. Tabi bu birazda motosikletten ne beklediğinizle alakalı. Ben ara hızlanmaları seven birisi olarak xmax 400 ü sevmedim mesela

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Nmaxı çok ararsın

Motosikleti
    Peugeot / Django
    kesinlikle geçiş yapmayın nmax oldukça kıvrak ve seri motor ( hafifliği sayesinde ). Ayrıca yakıtı kokluyor. abs oldukça yeterli. trafikte yoğun zaman geçirdğiniz durumlar oluyor ise nmaxı mum ile ararsınız o derece.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sorunsuz tertemiz motoru verip 2 adet hasar kayıtlı donanım olarak eksik ve de halen ufak tefek desende ki 1000 tl yi bulur eksikleri olan bir motora geçmek çok büyük hata olur nmax kalsın bence hiç o riske girme

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Ben olsam nmax i satarım. Bahsettiğin xmax i alırım 1000 lira masraf yaparım. onu da satar hem model yükseltip hemde abs(illa abs olacak ise) li xmax alırım. 12.000 e xmax mi kaldı yahu fiyat nedeniyle bence çok iyi bir fırsat hiç kaçırma.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    X MAX IN KM ÇOK DEĞİLSE ALINIR ÇOK KRAL MOTOR HANTAL DİYENLERE BAKMA TOP SPEED 155 KM/H

Arkadaşlar en son yan yattığı kazada karşı taraf için tutanak tutmuş diğer kaza ise 2015 de 1140 TL görünüyor ama motor 2016 model yanlışlıkla hasar kaydı geçirmişler diyor bunun anlamı nedir ? Yalan söyleyecek bir insan değil. Motoru zaten ben biliyorum hergun yanımda duruyor kışları yatıyor yazları arada bir çıkarıyor. Yani bana 12.000₺ dedi ben daha pazarlığını yapmadım 11.000₺ bile alırım istesem. Ama 2016 model bir motosikletin nasıl 2015 de hasar kaydı olur anlamış değilim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o hasar kaydını sbm ye bildirip iptal ettirilir

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    2016 olan bir model 2015 te kullanılabilir 6.aydan sonra bir sonraki yılın araçları satılabilir.

Geçmişi biraz şaibeli o zaman almaya değmez sanırım
    Ve ikinci sahibi bu abi ilk sahibinin ne yaptığı da bilinmiyor haklısınız en iyisi nmax a devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)