Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardımcı olur musunuz.? Düşüncelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ablalarım ve kardeşlerim.
    19 yasında bir bayanım.
    15 yasından beri bi motor hayali ile etrafta dolaşıorum desem yeridir
    İlk başlarda cbr 125 ile 250 arasında gel git yaptım durdum.
    Son zamanlarda ise KTM'in 200Rc serisi dikkatimi çeker oldu.
    1.55 boyunda 45 kilo minyon tipli bir yapım var.
    Ktm'in sele boyu 82 cm ama benım bacak ölcülerim sadece 65 cm )
    Sıradan bayanlar gibi olmak isterdim ama olamıyorum scooter yada mt07 kullanmak istemiyorum.
    Gerçek anlamda başlangıç motoru olarak altımda bi canavar olsun istiyorum.
    Biliyorum ya Ktm sevilir yada nefret edilir arası yoktur ama Ktm'in tasarımını sevenlerdenim sanırım.
    Motorun tek silindir olması (titme açısından) sizce bir bayana uygun olur mu.?
    Ve kısa boylu minyon yapılı bir insan olarak abs'siz motor tercihi uygun mudur.?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim..
    Yardımlarınızı bekliorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Ninja 250sl

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Nacizane tavsiyem, başlangıç her zaman hayalle olmaz. En uygun yerden başlayın, tecrübe edindikçe hakimiyetiniz arttıkça hayalinize yönelebilirsiniz.
    Boy ve kilonuzdan dolayı hakimiyeti göz önünde bulundurarak boyutlarından dolayı Honda MSX 125 ile başlamanızı tavsiye ederim. Tecrübe edindikten sonra daha yüksek ve büyük yapılı KTM'e geçin derim.

Benim tavsiyem budur, ancak kim bilir belki de RC200 ile de sıkıntısız başlayabilirsiniz, sonuçta başlangıç olarak çok uç bir motor değil.

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 250sl
    Teşekkür ederim öneriniz için ninjanın genel olarak yeşil tasarımından nefret ettiğim için hiç ninja düşünmemiştim açıkcası tasarımı bana her zaman Cbr ile R25 in karışımını anımsattı.
    Farklı tasarımları sevmiştim sürekli ama tavsiyeniz üzerine tekrar bi düşüneceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Nacizane tavsiyem, başlangıç her zaman hayalle olmaz. En uygun yerden başlayın, tecrübe edindikçe hakimiyetiniz arttıkça hayalinize yönelebilirsiniz.
    Boy ve kilonuzdan dolayı hakimiyeti göz önünde bulundurarak boyutlarından dolayı Honda MSX 125 ile başlamanızı tavsiye ederim. Tecrübe edindikten sonra daha yüksek ve büyük yapılı KTM'e geçin derim.

Benim tavsiyem budur, ancak kim bilir belki de RC200 ile de sıkıntısız başlayabilirsiniz, sonuçta başlangıç olarak çok uç bir motor değil.
    Çok teşekkür ederim düşünceniz ve yardımınız için.
    Ama bastada belirttiğim gibi sıradan bayanlar gibi olmak isterdim ama ne yazık ki bu pek lügatımda yok küçük tarzda birşeyler istemiyorum. Daha önce kısa boylu pek çok sürücü gördüm kalkışta ve duruşta parmak ucu kullanıyorlar Beni endişelendiren şey motorda Abs olayının olmaması ani bir frende ayaklarım yere değmeyecek ve illaki gövdemisağa veya sola kaydırmak zorunda kalacağım. Sizce bu olay bir sürücüyü zorlar mı.? Ve boyumun kısa olması neticesi ile dengem bir tık daha düşük olacak tek silindir sorun yaratır mı

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bknz : Açılın ben bayanım

Ben 1.93 boyunda,125 kilo 41 yaşında bir adamım.1,5 yıldır 50cc scooter kullanıyorum ve keyif alıyorum.Sizin scooter istememeniz bana acaip geldi.

Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bknz : Açılın ben bayanım
    Heyy Yaşaasııınn

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1.93 boyunda,125 kilo 41 yaşında bir adamım.1,5 yıldır 50cc scooter kullanıyorum ve keyif alıyorum.Sizin scooter istememeniz bana acaip geldi.
    Afedersiniz amacım kimsenin seçimini yada kararını sorgulamak saygısızlık etmek değildi o şekilde anlaşıldıysam özür dilerim.
    Sadece minyon tipli bir insanım ve eğer minyon yapılı bir insansanız size uygun görülen şeyler sürekli küçüktür asla boyunuzdan büyük işler yapamayacağınız söylenilerek heves kırılır.
    Fakat ben bu değilim. Bu sefer hevesimin kırılmasını istemiyorum. Motorun o egzoz sesine spor tasarımlı bir motor almak hayalim. Dik oturmak yerine hafif eğitimi tercih ederim. O yüzden scooter insanı değilim demeyi tercih etmiştim.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Boyun kısa oldugudan ayaklari yere basmicak scooter istemiyosan sana önerebilecegim chopper tarzı bi motor olur mct 250 al egzosu bagirta bagirta aç yolunu 😊

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Bence cbr 125 ile başlayın sonra RC200'e geçersiniz. CBR zaten 13 beygir olsa olsa canavarcık olur ama yeni başladığınız için o bile size çok hızlı gelicektir Frenleme konusuna gelirsek: Boyunuzla veya kilonuz bu olayın alakası yok. Mesela Pedrosa 1.58. ABS Olması büyük avantaj fakat olmayınca da ölmezsiniz. Hatta eğitim alıp başlarsanız çok daha iyi olur. Titreşim konusuna gelirsek ilk başlarda o hevesle titreşim sizi rahatsız etmez, zaten tek sefer de 100-150 km üzeri gitmediğiniz sürece ve sürekli yüksek devir kullanmadığınız sürece fazla etkilenmezsiniz.

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun kısa oldugudan ayaklari yere basmicak scooter istemiyosan sana önerebilecegim chopper tarzı bi motor olur mct 250 al egzosu bagirta bagirta aç yolunu ��
    teşekkür ederim yardımınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence cbr 125 ile başlayın sonra RC200'e geçersiniz. CBR zaten 13 beygir olsa olsa canavarcık olur ama yeni başladığınız için o bile size çok hızlı gelicektir Frenleme konusuna gelirsek: Boyunuzla veya kilonuz bu olayın alakası yok. Mesela Pedrosa 1.58. ABS Olması büyük avantaj fakat olmayınca da ölmezsiniz. Hatta eğitim alıp başlarsanız çok daha iyi olur. Titreşim konusuna gelirsek ilk başlarda o hevesle titreşim sizi rahatsız etmez, zaten tek sefer de 100-150 km üzeri gitmediğiniz sürece ve sürekli yüksek devir kullanmadığınız sürece fazla etkilenmezsiniz.
    Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz. Benım en bastaki düşüncemde cbr 125 oldu sizinle aynı düşüncedeydim sonra dedim ki ikiside ortalama aynı fiyat neden 200RC varken bi 125 aliyim. Aç gözlülüğümün kurbanı oldum Teşekkürler tekrar
    dogukanb bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Başlangıç,

Yamaha neos4

Daha sonra

Ninja250 veya gsx250

Final ve kapanış

ZX10R

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç,

Yamaha neos4

Daha sonra

Ninja250 veya gsx250

Final ve kapanış

ZX10R
    teşekürler

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı DymaA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ablalarım ve kardeşlerim.
    19 yasında bir bayanım.
    15 yasından beri bi motor hayali ile etrafta dolaşıorum desem yeridir
    İlk başlarda cbr 125 ile 250 arasında gel git yaptım durdum.
    Son zamanlarda ise KTM'in 200Rc serisi dikkatimi çeker oldu.
    1.55 boyunda 45 kilo minyon tipli bir yapım var.
    Ktm'in sele boyu 82 cm ama benım bacak ölcülerim sadece 65 cm )
    Sıradan bayanlar gibi olmak isterdim ama olamıyorum scooter yada mt07 kullanmak istemiyorum.
    Gerçek anlamda başlangıç motoru olarak altımda bi canavar olsun istiyorum.
    Biliyorum ya Ktm sevilir yada nefret edilir arası yoktur ama Ktm'in tasarımını sevenlerdenim sanırım.
    Motorun tek silindir olması (titme açısından) sizce bir bayana uygun olur mu.?
    Ve kısa boylu minyon yapılı bir insan olarak abs'siz motor tercihi uygun mudur.?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim..
    Yardımlarınızı bekliorum
    Arkadaşın biri cbr 125 ile başlayın demiş devamını okumadım ama çok doğru söylemiş.Altınızda bir canavar olmasını istediğinizi söylemişsiniz.
    Biz binsek o motor bize bisiklet gelir ama size göre canavar olacaktır istediklerinizi karşılayabileceğinize emin olabilirsiniz.
    250r ile arasındaki fiyat farkınada güzelce ekipmanlarınızı alırsınız.Kafanız rahat tam takır motosikletin verdiği zevki alırsınız.
    Tek bir önerim daha olacak mümkün oldukça yeni başlayan arkadaşlara boş bir alanda ekipmanları tamken belli bir hıza gelip fren kullanmayı öğrenmesini tavsiye ediyorum(bana gelip sen çok mu iyi biliyorsun demeyin )çok önemli bir konu bence.
    Motoru aldıktan sonra denge kontrol ondan sonra fren yapabileceğinin en iyisini yapana kadar fren alıştırması yapın.Çünki öyle zamanlar gelecekki birden önünüze bişey atlayacak yavaş olsanız durursunuz belki ama hızlı olduğunuzda.O panik fren illeti denen bir olay var 2 kere panik frenden kendi kendime düştüm.6 yıldır 600 1000 1300 cc motosiklet kullanıyorum.Öğrendiğim tek şey vuracağımdan 100 de 100 emin olsam bile o freni birden sıkmıyorum nekadar yavaşlayıp vurursam okadar kar.Ki Göreceksin o antremanlardan sonra 2 tekerli bi alet bukadar iyi nasıl duruyor.Lastiğin balatan bilgin iyi olduktan sonra(bazı durumlar hariç)düşüp kalkmadan motosiklet öğrenebilirsiniz.

Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın biri cbr 125 ile başlayın demiş devamını okumadım ama çok doğru söylemiş.Altınızda bir canavar olmasını istediğinizi söylemişsiniz.
    Biz binsek o motor bize bisiklet gelir ama size göre canavar olacaktır istediklerinizi karşılayabileceğinize emin olabilirsiniz.
    250r ile arasındaki fiyat farkınada güzelce ekipmanlarınızı alırsınız.Kafanız rahat tam takır motosikletin verdiği zevki alırsınız.
    Tek bir önerim daha olacak mümkün oldukça yeni başlayan arkadaşlara boş bir alanda ekipmanları tamken belli bir hıza gelip fren kullanmayı öğrenmesini tavsiye ediyorum(bana gelip sen çok mu iyi biliyorsun demeyin )çok önemli bir konu bence.
    Motoru aldıktan sonra denge kontrol ondan sonra fren yapabileceğinin en iyisini yapana kadar fren alıştırması yapın.Çünki öyle zamanlar gelecekki birden önünüze bişey atlayacak yavaş olsanız durursunuz belki ama hızlı olduğunuzda.O panik fren illeti denen bir olay var 2 kere panik frenden kendi kendime düştüm.6 yıldır 600 1000 1300 cc motosiklet kullanıyorum.Öğrendiğim tek şey vuracağımdan 100 de 100 emin olsam bile o freni birden sıkmıyorum nekadar yavaşlayıp vurursam okadar kar.Ki Göreceksin o antremanlardan sonra 2 tekerli bi alet bukadar iyi nasıl duruyor.Lastiğin balatan bilgin iyi olduktan sonra(bazı durumlar hariç)düşüp kalkmadan motosiklet öğrenebilirsiniz.
    çok teşekkür ederim hem deneyimlerinizi paylaştıgınız hemde saygı duydugunuz için ben bahsettiğim canavar değimi ile sinek tarzı motorlar olmasın görünüş olarak canavarı andırsın demekti malum boy 1.50 olunca )
    ama söylediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.
    grenajlı ve hantal görünen motorlara karşı ayrı bi ilgim var baslangıc motoru için ekipman hariç 15.000 fiyat bütcem var ve ikinci el almayı düşünüorum.
    Hem başlangıç olacagı için 2. el olmasına istiyorum hemde ileride cc yükselteceğime inanıyorum.
    Az öncede bahsettiğim gibi bnmde ilk tercihim cbr dı ama maymun iştahlılığım sayesinde neden 200 rc olmasın die düşündüm.
    Çok teşekkür ederim tekrar..
    desertseek bunu beğendi.

alıştıktan sonra sele yüksekliği çok büyük dert olmaz bence ama ilk zamanlar öğrenene kadar sıkıntı yaşanması muhtemel. dururken, yokuşta kalkarken, inip binerken vs devirme ihtimalin yüksek ktm yi devirirsen biraz masraflı olabilir. illa alacaksanda koruma takozu vs kesin taktır.

titreşimin kadın olmanla ne bağlantısı var bilmiyorum ama en fazla elin ayağın uyuşur yani motor zangır sallanmaz. 150kg olsanda o motor titrer senin bünyenle ilgili birşey değil.

Kısa boylu olmanında abs ile bir bağlantısı yok yani motor kaydımı ayağınını yere koyup motoru tutman gibi şey söz konusu değil. Ön teker kaydımı freni bırakmaya fırsat bulamadan yerle buluşuyor insan hoş ayağını koyacak fırsar bulsanda muhtemelen motor üzerine devrilip kırar

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 250sl
    Kesinlikle ninja 250sl ufak boylu insanlar binsin diye yapılmış bir motorsiklet

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıştıktan sonra sele yüksekliği çok büyük dert olmaz bence ama ilk zamanlar öğrenene kadar sıkıntı yaşanması muhtemel. dururken, yokuşta kalkarken, inip binerken vs devirme ihtimalin yüksek ktm yi devirirsen biraz masraflı olabilir. illa alacaksanda koruma takozu vs kesin taktır.

titreşimin kadın olmanla ne bağlantısı var bilmiyorum ama en fazla elin ayağın uyuşur yani motor zangır sallanmaz. 150kg olsanda o motor titrer senin bünyenle ilgili birşey değil.
    anladım. Çok teşekkür ederim fikir verdiğiniz için. Bayan olmak ile titreşim arasında bir bağ yok aslında yanlış anlaşıldım sanırım sadece motor almak istiyorum diyince her kafadan bir ses çıktı. 45 kilo olunca kilon çok az motor baya titreşim yapar dediler o yüzden böyle bir soru yöneltmiştim. Ama açıklama yaptıgınız için çok teşekkür ederim aklımdaki soru işaretini kaldırmış oldunuz.
    Sele yüksekliği ile ilgili gerekirse planla durur planlı kalkış yaparsın bir süre sonra alışırsın denildi. Ama genede daha tecrübeli insanlardan bilgi almak istedim. Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ninja 250sl ufak boylu insanlar binsin diye yapılmış bir motorsiklet
    çok teşekkür ederim fikriniz için değerlendireceğim

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Bence honda'nın gs1 eğitimine gidin. Orada cbf150 ile kendinizi denersiniz boyunuz yeterli oluyor mu anlarsınız. Ayrıca racing tipi motor size uygun gelir mi bunu en güzel sizin sürüşünüzü gözleyen eğitmen söyleyebilir..
    Bu arada kendi öğrendiğiniz frenle eğitim merkezindeki frenin arasında büyük fark olur

Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence honda'nın gs1 eğitimine gidin. Orada cbf150 ile kendinizi denersiniz boyunuz yeterli oluyor mu anlarsınız. Ayrıca racing tipi motor size uygun gelir mi bunu en güzel sizin sürüşünüzü gözleyen eğitmen söyleyebilir..
    Bu arada kendi öğrendiğiniz frenle eğitim merkezindeki frenin arasında büyük fark olur
    çok teşekkür ederim dikkate alacağım yorumlarınızı

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    İlk deneyimler için parçası ucuz ve küçük bir şey gerekli bence. Marka takıntısı yoksa neden olmasın...

[IMG][/IMG]
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler