Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yardımcı olur musunuz.? Düşüncelerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer konular olduğundan yazmayacaktım fakat, onbes yaşımdan beri hayalim demissin..Kızım ya da kardeşim olsaydın mesela açık yüreklilikle söyleyeyim, karşıma alır ve sana ''minyon tipte insanların elbette büyük işler yapabileceğini fakat bunun için motosikletten başka şeyler de olduğunu, bunun sakaya gelmeyecegini ve başlangıç motoru seçiminin uygun olmadığını ''söylerdim. .Motosiklet seviyorsan, en uygun olabilecek motosiklet ve mümkünse eğitimle desteklemek önemlidir.Kullanimini da geliştirecektir seçimin. 600 rr bile alsan kimse ne büyük iş beceriyor demez emin ol, diyenleri de dikkate alma zaten..

Scooter keyif ve hissiyat yonunden begenilmeyebilir anlarım, fakat istegine gore daha uygun vitesli- mümkünse absli motor daha iyi olur..Arkadaşlar da yazmış, honda msx abs bu iş için biçilmiş kaftandir bana gore..Dışarıdan da insanların yüzde doksan dokuzunun gözüne hoş gelen bi motordur.

Kiyasla büyük ve agir motorda; rahat oturamazsın, daha güvensiz kullanırsın, yatirirsin, yüzde uc eğimli yolda ayaklarınla geri alamazsın, motordan indiginde ağırlık sebebiyle elinde manevra yapamazsın, uzar gider...Başlarsan ileride çok iyi kullanıcı olursun belki fakat şuan o motorlar uygun durmuyor...

Fiyatı aynı diye büyük motora bakmak da yanlış, adaptasyonu hızlı ve acemiliğini rahat alabileceğin motor daha güvenli olur....Rc de seksen cm sele var, ninja sl den biraz uzundur..Ninja Sl demisken, biraz boy ile ilgili fikir vermesi açısından, Altın Elbiseli Adam'in incelemesinde kullanan programcinin boyu 1.55, nasıl göründüğüne bak ve kıyasla, rahat mı görünüyor, sence frenlemen başlangıçta ne kadar iyi olur o şekilde, ki o motosiklet de sana ıvmelenme v.s. açısından da uygun değil. İkinci viteste fazla gaz acarsan yanlayan falan bi motor istemsiz tekere gelmese de ağırlık dağılımı sebebiyle, ilk u dönüşü ve yere ayak koyma ihtiyacında bir haftada yatirirsin özetle, ayni motor blogunu hergun kullaniyorum.Gazi da fazla hassas,İkinci motor olabilir senin için. Rc değil de duke 125 abs ikinci planda düşünülebilir mesela ktm yi seviyorsan, fakat onermiyorum, tercih senin..

Ayrıca 1,75 boyunda bir kadın arkadaşıma başlangıçta 50cc kuba trendy önermiştim 3 km mesafe işyeri icin;), çok sevdi.. Yani 1,65 te olsan aşağı yukarı önerim yazdıklarım gibi olacaktı.

Motosikleti seviyorsan; msx abs, kullanırken hergün sana dua ettirecektir emin ol..Gorundugunden de iyi gidiyor..Sonrasına bakarsın. .
    Bilinmez, yigozya ve kdiner bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk deneyimler için parçası ucuz ve küçük bir şey gerekli bence. Marka takıntısı yoksa neden olmasın...

http://<a href="https://hizliresim.c...9R.jpg</a></a>
    teşekkür ederimm

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer konular olduğundan yazmayacaktım fakat, onbes yaşımdan beri hayalim demissin..Kızım ya da kardeşim olsaydın mesela açık yüreklilikle söyleyeyim, karşıma alır ve sana ''minyon tipte insanların elbette büyük işler yapabileceğini fakat bunun için motosikletten başka şeyler de olduğunu, bunun sakaya gelmeyecegini ve başlangıç motoru seçiminin uygun olmadığını ''söylerdim. .Motosiklet seviyorsan, en uygun olabilecek motosiklet ve mümkünse eğitimle desteklemek önemlidir.Kullanimini da geliştirecektir seçimin. 600 rr bile alsan kimse ne büyük iş beceriyor demez emin ol, diyenleri de dikkate alma zaten..

Scooter keyif ve hissiyat yonunden begenilmeyebilir anlarım, fakat istegine gore daha uygun vitesli- mümkünse absli motor daha iyi olur..Arkadaşlar da yazmış, honda msx abs bu iş için biçilmiş kaftandir bana gore..Dışarıdan da insanların yüzde doksan dokuzunun gözüne hoş gelen bi motordur.

Kiyasla büyük ve agir motorda; rahat oturamazsın, daha güvensiz kullanırsın, yatirirsin, yüzde uc eğimli yolda ayaklarınla geri alamazsın, motordan indiginde ağırlık sebebiyle elinde manevra yapamazsın, uzar gider...Başlarsan ileride çok iyi kullanıcı olursun belki fakat şuan o motorlar uygun durmuyor...

Fiyatı aynı diye büyük motora bakmak da yanlış, adaptasyonu hızlı ve acemiliğini rahat alabileceğin motor daha güvenli olur....Rc de seksen cm sele var, ninja sl den biraz uzundur..Ninja Sl demisken, biraz boy ile ilgili fikir vermesi açısından, Altın Elbiseli Adam'in incelemesinde kullanan programcinin boyu 1.55, nasıl göründüğüne bak ve kıyasla, rahat mı görünüyor, sence frenlemen başlangıçta ne kadar iyi olur o şekilde, ki o motosiklet de sana ıvmelenme v.s. açısından da uygun değil. İkinci viteste fazla gaz acarsan yanlayan falan bi motor istemsiz tekere gelmese de ağırlık dağılımı sebebiyle, ilk u dönüşü ve yere ayak koyma ihtiyacında bir haftada yatirirsin özetle, ayni motor blogunu hergun kullaniyorum.Gazi da fazla hassas,İkinci motor olabilir senin için. Rc değil de duke 125 abs ikinci planda düşünülebilir mesela ktm yi seviyorsan, fakat onermiyorum, tercih senin..

Ayrıca 1,75 boyunda bir kadın arkadaşıma başlangıçta 50cc kuba trendy önermiştim 3 km mesafe işyeri icin;), çok sevdi.. Yani 1,65 te olsan aşağı yukarı önerim yazdıklarım gibi olacaktı.

Motosikleti seviyorsan; msx abs, kullanırken hergün sana dua ettirecektir emin ol..Gorundugunden de iyi gidiyor..Sonrasına bakarsın. .
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için aslında tamda beklediğim yorumu yaptınız diyebilirim çok açık ve tamda beklediğim tarzda bu yorumdu. Tek tek açıklama yaptıgınız için ve vakit ayırdıgnız için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri ve tecrübelerinizi kesinlikle dikkate alacağım.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    @kefkes'in soyledikleri cok mantikli, herkes bu ise baslarken hayaller kurar, heves tavandir, yemegi bir an once bitirmek isteriz, halbuki olmasi gereken öğün öğūn ilerlemek. Mesela ben daha hic motor surmemisken bir ybr'nin uzerine oturunca bu ne abi kocaman motosiklet nasil surerim dengede tutarim demistim, daha sonra ybr'den cok daha agir inazumayi bisiklet gibi surmeye alistim. Simdiyse daha buyugu var, kendine zaman ver, tekniklerini ve sevgini icinde surekli buyuttugun surece motorlar sana gelecektir zaten

Trafige en kolay hangi motorla alisacaksan onunla basla, motordan ziyade gozlerin hep yolda etrafta olsun. Mutlaka egitime git, ogrendiklerini tekrarla, sonra ver elini himalayalar )
    DymaA ve kdiner bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Öncelikle motor cinsiyet işi değil. Eğitimini al ehliyetini al sonra motor tavsiyesi alırsın ve zaten o süreçte de ne istediğini yüksek oranda karar verirsin.

Başlangıç olarak altinda canavar bir motor isteyemezsin. tribünler de oturan birisinin ben şampiyonlar Ligi'nde oyunamak istiyorum demesi gibi bisey. Yani abartili bi ornek oldu ama. Ben mt 25 i aliken bile tirsiyodum. Kidaha once hic motor kullanmamistim..

Easy girl.. easy
    DymaA ve kdiner bunu beğendiler.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kesinlikle söylenecek her şeyi en net şekilde açıklamış arkadaş. Üzerine söz yok
    DymaA bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Selamlar,
    Burada hepimiz kendi tecrübelerimizce bir şeyler paylaşıyoruz.
    Ama şu bir gerçek ki, hayalinizdeki motoru alduğınızda, beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Şöyle bir örnek vereyim; yıllarca suzuki GSR600 için para biriktirdim. 12-13 bin tl civarı idi o zaman ve gidip büyük bir heyecanla aldım. Ondan önce suzuki gs500 kullanıyordum ve müthiş memnundum. Gsr 600 tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Ve suzuki bandit 650'yi o dönem 7-8 bine alabilecekken hep uzak durun dedikleri için denemeden ön yargılardan ötürü almamıştım ama bir gün bu motoru yakından görüp kullandığımda ne büyük hata yaptığımı anlamıştım. Görüntü ve/veya jkulaktanulaktan dolma bilgilerle değil de, mümkün olduğunca deneyerek, kullanıcılarla bire bir konuşarak fikir edininiz.
    Ehliyetiniz var mı, daha önce motosiklet kullandınız mı? Trafiğe çıktınız mı bilmiyorum. Her ley altınızdaki araç değil, trafiği okuyabilme de bu işin bir parçası..

Soracağınız bir şey varsa elimizden geldiğnce yardımcı olabiliriz. Ama bence tecrübesizliğinizden ötürü doğru soruları da soramıyorsunuz..
    Tekeriniz düz bassın..
    Saygılar

Alıntı Eurus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motor cinsiyet işi değil. Eğitimini al ehliyetini al sonra motor tavsiyesi alırsın ve zaten o süreçte de ne istediğini yüksek oranda karar verirsin.
    motorun cinsiyet işi olmadıgını hatırlattıgınız için teşekkürler )))
    Ehliyetim var zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Burada hepimiz kendi tecrübelerimizce bir şeyler paylaşıyoruz.
    Ama şu bir gerçek ki, hayalinizdeki motoru alduğınızda, beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Şöyle bir örnek vereyim; yıllarca suzuki GSR600 için para biriktirdim. 12-13 bin tl civarı idi o zaman ve gidip büyük bir heyecanla aldım. Ondan önce suzuki gs500 kullanıyordum ve müthiş memnundum. Gsr 600 tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Ve suzuki bandit 650'yi o dönem 7-8 bine alabilecekken hep uzak durun dedikleri için denemeden ön yargılardan ötürü almamıştım ama bir gün bu motoru yakından görüp kullandığımda ne büyük hata yaptığımı anlamıştım. Görüntü ve/veya jkulaktanulaktan dolma bilgilerle değil de, mümkün olduğunca deneyerek, kullanıcılarla bire bir konuşarak fikir edininiz.
    Ehliyetiniz var mı, daha önce motosiklet kullandınız mı? Trafiğe çıktınız mı bilmiyorum. Her ley altınızdaki araç değil, trafiği okuyabilme de bu işin bir parçası..

Soracağınız bir şey varsa elimizden geldiğnce yardımcı olabiliriz. Ama bence tecrübesizliğinizden ötürü doğru soruları da soramıyorsunuz..
    Tekeriniz düz bassın..
    Saygılar
    çok teşekkür ederim haklısınız çok fazla deneyimim yok ehliyetim var. Daha önce quad ve buggy turlarını yönettim 4 teker üzerinde aktiftim o zamanlar benzin kokusunu ( zehri aldım ) ) birikimim vardı zaten. İki tekere küçükten gelen bir ilgim var neden iki tekere geçiş yapmayayım dedim hem motora hemde motorcuya saygım sonsuz.. Ama yaptıgınız yorumda kesinlikle haklısınız daha önce ehliyet almak dısında bir iki teker tecrübem olmadı. Elimden geldiğince tecrübe kazanmaya calısıyorum.. Gençliğimin verdiği sabırsızlık var çok haklısınız. Yorumunuz için ve tespitiniz için çok teşekkür ederim..
    Kesinlikle dikkate alacagım yorumlarınızı

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı düzeltme

[QUOTE=DymaA;4500595]Heyy Yaşaasııınn

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bknz : Açılın ben bayanım
    Sen olayı yanlış anladın

Al bakalım
    https://youtu.be/WZ1FgxVgyoU

[QUOTE=Simsar;4500821]
    Alıntı DymaA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyy Yaşaasııınn [COLOR="Silver"]

Sen olayı yanlış anladın

Al bakalım
    https://youtu.be/WZ1FgxVgyoU
    teşekkür ederim yorumun için. Bayan oldugumu belirtmemin nedenini forumda belirtmiştim. Bu kadar göze batabilecek oldugunu düşünememiştim.
    Forum kayıtı için basvuruda bir aile ortamı olucanagı söyleniyordu ama galiba bu aileye yeni bir insan katılmasını ve bayan oldugunu belirtmesi sorun oluyor. Son kez açıklama yapıyorum.. Arkadaşlar 155 boyunda ve 45 kiloyum bayan oldugumu belirtmemin en büyük sebebi budur. Bu kadar minyon yapılı ve bayan oldugum için çevremdeki arkadaşlarım ve motorcu çevrem motorun bana uygun olmadıgını söylüyor. Bu yüzden bu forumdayım ve bu yüzden bayan oldugumu açıkladım.
    "Tecribeli insanlardan" bilgi alacagımı düşünerek bu foruma katıldım.
    Umarım yanılmıyorumdur.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Aşık oldugun motoru al. Motosiklet keyif işi mantik evliliği yapmanin alemi yok. Sabahlari evden cikarken aksam geldiginde otoparkta görmek bile mutlu etsin .

Fren , denge konusunu kafana takma boyun da gayet yeterli anladigim kadariyla ilkkez siradisi bir arac kullanmiyacaksin.

Guzel bir egitim alirsin pratik yaparak kendini riske atmadan alisirsin.

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşık oldugun motoru al. Motosiklet keyif işi mantik evliliği yapmanin alemi yok. Sabahlari evden cikarken aksam geldiginde otoparkta görmek bile mutlu etsin .

Fren , denge konusunu kafana takma boyun da gayet yeterli anladigim kadariyla ilkkez siradisi bir arac kullanmiyacaksin.

Guzel bir egitim alirsin pratik yaparak kendini riske atmadan alisirsin.
    Çok teşekkür ederim düşüncelerime saygı duydugunuz için

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    https://cycle-ergo.com diye bir site var, kullanmak istediğin motor ve boy,bacak uzunluğu bilgilerini giriyorsun, o motor üzerinde nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Bu Cbr'deki durumun

Bu da Ktm Rc

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://cycle-ergo.com diye bir site var, kullanmak istediğin motor ve boy,bacak uzunluğu bilgilerini giriyorsun, o motor üzerinde nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Bu Cbr'deki durumun
    https://i.hizliresim.com/Or8PN0.jpg

Bu da Ktm Rc
    https://i.hizliresim.com/an868R.jpg
    wow çok güzel bi yorumdu gerçekten çok teşekkür ederim. Kesinlikle işime yarayacak birşey çok minnettarım
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok bir fark yok.
    Bence Ktm..
    İtalyan çizgileri harika görünüyor.
    Şahsen 185 boyum olduğu halde, belki de mobylette kullanmaktan geldiğim için hafif ve çift silindir ve güçlü motor seviyorum.
    Teknik servis, 2. El durumu, vergi, yakıt vs etkenlerini düşünmesem alacağım motorlardan biri ktm superduke990 olurdu..

Ben bu motora 15 yıl kadar önce tv de tanıtımını gördüğümden beei aşığım..

Evet, söylemeyi unuttum.
    Teknik servis olayını da göz önüne alıp ( çünkü garantili motor dahi bu ülkede,
    tüm bakımları dahi teknik serviste dahi yaprırsanız garantiye sokmama çabası bir yana, ktm ustalığı ve işçiliği diğerleribden farklıdır. Motor tamircisi ve ktm ustası diye ikiye ayrılır bu yüzden. Bunu çözün, ve uygunsa ktn.. Yoksa bu ustalar adamı motorculuktan da, motırdan da soğutur!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bir fark yok.
    Bence Ktm..
    İtalyan çizgileri harika görünüyor.
    Şahsen 185 boyum olduğu halde, belki de mobylette kullanmaktan geldiğim için hafif ve çift silindir ve güçlü motor seviyorum.
    Teknik servis, 2. El durumu, vergi, yakıt vs etkenlerini düşünmesem alacağım motorlardan biri ktm superduke990 olurdu..

Ben bu motora 15 yıl kadar önce tv de tanıtımını gördüğümden beei aşığım..

Evet, söylemeyi unuttum.
    Teknik servis olayını da göz önüne alıp ( çünkü garantili motor dahi bu ülkede,
    tüm bakımları dahi teknik serviste dahi yaprırsanız garantiye sokmama çabası bir yana, ktm ustalığı ve işçiliği diğerleribden farklıdır. Motor tamircisi ve ktm ustası diye ikiye ayrılır bu yüzden. Bunu çözün, ve uygunsa ktn.. Yoksa bu ustalar adamı motorculuktan da, motırdan da soğutur!
    Halbuki bu forumda en az iki tane korkunç KTM servisi hikâyesi okuduk yani, okumasak inanacağız... Servis ve distribütör ile mahkemelik olan forumdaşlarımız var. Bir de KTM'in ufak cc motorları Bajaj fabrikalarında üretiliyor o da (bence) sıkıntı...

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halbuki bu forumda en az iki tane korkunç KTM servisi hikâyesi okuduk yani, okumasak inanacağız... Servis ve distribütör ile mahkemelik olan forumdaşlarımız var. Bir de KTM'in ufak cc motorları Bajaj fabrikalarında üretiliyor o da (bence) sıkıntı...
    Kesinlikle sıkıntı!
    Ktm hızar makinaları kadar itibar görmüyor servislerde..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler