Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Titreşim nasil azalir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Soru gayet açık neler yapmali?
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam zamanında TVS için peglerin arasına tüp contası atıp yüzde 30 oranıda azaltmıştık

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zamanında TVS için peglerin arasına tüp contası atıp yüzde 30 oranıda azaltmıştık
    Hocam ayakliklarin sasiye baglandigi yerlere su contasi denemistim daha cok titresim hissettim birde onu deniyeyim

Motosikleti
    MT-07
    Pulsar 5000-7000rpm arasında çok titreyen bir motor. Ben 8000rpm ve üzerinde gidiyordum, böylece titreşim mevzusunu çözmüştüm.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bütün vidalara plastik conta takarsaniz bayağı azalır bunu yapan arkadaşlar var. Hatırı sayılır iyileşme olmuş

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün vidalara plastik conta takarsaniz bayağı azalır bunu yapan arkadaşlar var. Hatırı sayılır iyileşme olmuş
    ne tarz bir plastik contadan bahsediyoruz? rekor contası denen su contaları titreşimi arttırdığını hissettim açıkcası.

birde bu titreşim yağ değişiminden sonra arttı motul varken motorda daha az titriyordu şimdi castrol var daha fazla titriyor.
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farklı yağların da titreşime etkilerinin olduğunu tecrübe etmiş kişiler daha önce de duydum. Mutlaka etkisi vardır onun da.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazık ki kökten çözümü yok motoru değiştirmekten başka, ancak azaltacak yöntemler var mutlaka. Tüm civata ve somunların sıkılı olduğunu varsayarak yazıyorum, kontrol etmediyseniz önce onu kontrol edin.

Gidon için genelde gidonun içine kum doldurulur, ancak Pulsarın gidon içi tıkalı. Bu işe yaramaz pulsarda.
    Elciklerin üstüne sünger elcik geçirirseniz eldeki titreşim hatrı sayılır azalır.
    https://urun.n11.com/yedek-parca/mtb...B&gclsrc=aw.ds

Sele için sünger/jel takviyesi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sele için jel çok iyi bir seçenek değil.Daha yumuşak sünger daha iyi sonuç verir.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yağını kontrol et fazla yağ koyulmuş olabilir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motor kulaklarindaki bağlantilari kaucuk papuçlarla desteklemedikten sonra titresimin azalmasi zor.

Hee yağ olayi bir nebze etkilesede,kismen psikolojik etkiden ibaret..

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende de 180 lik apache var. İlk zamanlar 4.500 - 6500 devir arasında felaket titreşim vardı. Hemen gün uzun yol yaptım 8.500 devirde kullandım uzun süre. Şuan motor kaymak gibi oldu eskisine göre.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gidon denge topuzlarını daha ağır olanlarıyla değiştirmek, gidon işine kum dökmek, elciklere sünger kılıf takmak gidondaki titreşimin hissedilmesini az da olsa engelleyebilir. Daha kalın tabanlı bot giymek de peglerdeki titreşimin ayaklarda daha az hissedilmesini sağlayabilir. Levend84 hocamın Apache 180 konu başlığında yaptığı bir uygulama var, onu bir oku,araştır istersen.
    levend84 bunu beğendi.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Önce yağı değiştir titreşimi daha azaltan yağlar var, sonra motor kulaklarının oralara tüp contası vs bişeyler yapman lazım, motorun şase ile bağlantılı olduğu yerlerin tamamına yap, daha kalın tabanlı ayakkabı giy. böyle silikon kauçuk tabanlı titreşimim emecek bişey. yada 8 bin devirden aşağı düşme o zaman titremez pek ..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kulaklarindaki bağlantilari kaucuk papuçlarla desteklemedikten sonra titresimin azalmasi zor.

Hee yağ olayi bir nebze etkilesede,kismen psikolojik etkiden ibaret..
    Ilk aldigimda motul 5100 koyduğunu soyledi onceki sahibi bende 10 50 power1 full sentetik koydum. Bu kadar sikayetci deildim hatta pulsar az titriyormus demistim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon denge topuzlarını daha ağır olanlarıyla değiştirmek, gidon işine kum dökmek, elciklere sünger kılıf takmak gidondaki titreşimin hissedilmesini az da olsa engelleyebilir. Daha kalın tabanlı bot giymek de peglerdeki titreşimin ayaklarda daha az hissedilmesini sağlayabilir. Levend84 hocamın Apache 180 konu başlığında yaptığı bir uygulama var, onu bir oku,araştır istersen.
    Vulkolon denilen malzeme olayini anlamadim pek. Bide kamyon kasasina serilen malzemede alip kesicem motor kulak vidalarinin altina koyucam ama vidalar zamanla gevsermi bilemedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne tarz bir plastik contadan bahsediyoruz? rekor contası denen su contaları titreşimi arttırdığını hissettim açıkcası.

birde bu titreşim yağ değişiminden sonra arttı motul varken motorda daha az titriyordu şimdi castrol var daha fazla titriyor.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Cbr 125 de 6 ile 7 bin devirde titriyo 8 de kesiliyo ben de 8 bin devirde gidiyom hep titreme olmuyo

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk aldigimda motul 5100 koyduğunu soyledi onceki sahibi bende 10 50 power1 full sentetik koydum. Bu kadar sikayetci deildim hatta pulsar az titriyormus demistim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Vulkolon denilen malzeme olayini anlamadim pek. Bide kamyon kasasina serilen malzemede alip kesicem motor kulak vidalarinin altina koyucam ama vidalar zamanla gevsermi bilemedim
    Locktite sürersin, gevşeme yapmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)