Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vlog çekenler bi bakabilir mi acaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Sjcam sj8 air kullanıyorum hero 5'te denedim bi ara videolarda dahili mikrofon sesleri berbat hiçbir şey anlaşılmıyor izlenmez yani, ses kaydını nasıl alıyorsunuz merak ettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    mikrofonlu kulaklık kullanarak telefonla ayrı ses kaydını alıp video montaj programında birleştiriyorsun.

vlog çekmiyorum, kullandığın kamerayı da bilmiyorum ama hangi kamerayı alırsan al dahili mikrofonla düzgün bir ses kaydı alamazsın. rüzgar sesi kaydı mahveder

çözüm yöntemi ucuzdan pahalıya

1- kameraya rüzgarı kesen köpük kılıflardan takacaksın ya da dahili mikrofonun üzerine mikrofon süngeri yapıştıracaksın. kamerayıda mümkün mertebe az rüzgar alan bir yere konumlandıracaksın. Çok iyi bir kayıt yine alamazsın ama hiç yoktan iyidir.

2- kameranda harici mikrofon girişi varsa harici yaka mikrofonu alıp mikrofonu rüzgar almayan bir yere yerleştireceksin. kaskın içine yerleştirip kendi sesinide kaydedebilirsin bu yöntemle.

3- kameranda mikrofon girişi yoksa yine yaka mikrofonu alıp telefona bağlayıp ses kaydı yapacaksın ve bilgisayarda birleştireceksin.

4- harici ses kayıt cihazı alıp üzerine rüzgar koruyucu takıp sele altı, sırt/diz çantası gibi bir yere yerleştirip kayıt yapacak ve yine bilgisayarda birleştireceksin. Amacın motor/egzoz sesini en iyi şekilde kaydetmekse en iyi yöntem bu.

motosiklet üzerinde düzgün bir ses kaydı almak gerçekten çok zor baya deneme yapman lazım.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben GoPro Hero 5 Black kullanıyorum mikrofon takmak için 50 dolarlık aparat lazım o yüzden mikrofonu telefona takıyorum, sesi telefondan görüntüyü kameradan alıyorum sonra bilgisayarda senkronize ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)