Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derya'nın ölümüne sebep olan motosiklet sürücüsü alkollü çıktı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kütahya’da kazandığı üniversite için Antalya’ya gitmeden önce ailesiyle birlikte piknik yapan Derya Gün (23), dönüşte akrabasının kullandığı motosikletin ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetti. Motosikleti kullanan Volkan Karabacak’ın ise 2.00 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

Kaza, saat 02.00 sıralarında Fuat Paşa Mahallesi Ahi Evren Caddesi üzerinde meydana geldi. Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi'ni kazanan Derya Gün, şehirden ayrılmadan önce ailesiyle birlikte dün piknik yapmak için Çamlıca mesire alanına gitti. Gece piknikten akrabası olan Rıdvan Karabacak’ın kullandığı 39 NU 216 plakalı motosiklete binerek ayrılan Derya Gün, şehir turu attı. Rıdvan Karabacak motosikletle Ahi Evren Caddesi'ne geldiği sırada virajı alamayarak refüjdeki ağaca çarptı. Kazada metrelerce savrulan Rıdvan Karabacak ve arkasındaki Derya Gün ağır yaralandı. Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar hastaneye kaldırıldı. Derya Gün, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

VALİZİNİ HAZIRLAMIŞTI

Kazayı haber alarak hastaneye gelen Derya Gün’ün yakınları acı haberle sinir krizi geçirdi. Derya Gün’ün bu sabah annesiyle birlikte kaydını yaptırıp, ev tutmak için otomobille Antalya’ya gitmeye hazırlandığı öğrenildi.

SÜRÜCÜ ALKOLLÜ ÇIKTI

Motosikleti kullanan Volkan Karabacak’ın ise 2.00 promil alkollü olduğu, iki kez alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulduğu ve yakın zamanda geri aldığı ortaya çıktı.

Kazanın ardından Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Karabacak’ın vücudunda çok sayıda kırık olduğu öğrenilirken, sabah saatlerinde Balıkesir Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Dha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    neden oluyor bu! motorun arkasına kız binince neden sürücü istemsizce hızlı gitmeye odaklanır?
    Allah yakınlarına sabır versin.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden oluyor bu! motorun arkasına kız binince neden sürücü istemsizce hızlı gitmeye odaklanır?
    Allah yakınlarına sabır versin.
    Şerefsiz evladıyım ki bir yakın kız arkadaşım kargosu yan ilçede idi 6 da çalcaktı işten o gün araba müsait değildi mecbur 650cc motoru aldım kızı fabrikadan aldım kaskı vs verdim d100 de inan 70-80 gittim onda bile tedirgin oldum acaba bir şey olsa ne olur kendim olsam ben 140-160 altına inen biri değilim o yolda da daha önce 210 gördüğüm yerler var ama bilmiyorum ya ben sadece kızda değil erkek bile binse 100 ü pek geçme taraftarı değilim ama 50 altına da inemiyorum ama gaz vermezsem bile dokunsam 50 gibi bir şey ama 90-100 bant ım var yanımda biri varsa yoksa zaten yol a göre duruma göre kullanırım emanet taşımak çok ayrı bir olay ya ne Hava atarım arkamdakine nede arkamda biri var hele kız diye başkalarına

Kızda alkolluymuş heralde. Yoksa sağlam kafada olan bi insan alkollu olan kişinin aracına binmez yani.
    Yazık kızı telef etmiş. Kendisi kurtulmuş. Allah vicdanıyla baş başa bırakacak şimdi. Altından kalkabilecekmi hayırlısı.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    alkol ve motosiklet hiçbir zaman aynı kelime içinde bile kullanılmamalı
    birde artçı bayan alan kişilik karakteri tam oturmamış motosiklet görünce yol verin kendi kendine gaza geliyor
    bu cumartesi salağın biri benimle yarışmaya çalıştı artçısı var artçı da kask yok bayan bende 660 onda mt 25 vardı sağdan solladı önündeki araba sola geçti derken bi fren son anda durdu

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan arkama artçı bindiğinde hızımı daha da düşürüyorum hele ki mecbur kalıp ekipmasız olursa kaplumbaga gibi sürüyorum.

ışıklar içinde uyusun.
    drtayfun bunu beğendi.

Çok da temiz yüzlü bir çocukmuş ,Allah rahmet eylesin ailesi ne allah sabır versin çok zor çok..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hayatta kalmış olan "sorumsuza" geçmiş olsun demek geçmedi içimden...

Hayatımda içki içmedim ama her içenede katil muamelesi yapılmamalı bence. Belki de olay başkadır belki gerçekten suçsuzdur. Öyle her yazılana göre yorum yapmamalı bence

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda içki içmedim ama her içenede katil muamelesi yapılmamalı bence. Belki de olay başkadır belki gerçekten suçsuzdur. Öyle her yazılana göre yorum yapmamalı bence
    1.5 şişe bira 0,45-0,50 promil yapar. 2 proml alkol için 6 bira içmiş olması gerekir kabaca hesaplarsak.
    motosiklette 0.2 promil sınır diye biliyorum; yani arkadaş yasal sınırın 10 katı alkol tüketmiş.

Görüşünüze saygım var ancak bu arkadaşı direk "kasıtlı adam öldürmek"ten hapse atmak gerekir.
    Hatta alkollü arac kullanan herkese ciddi cezalar verilmeli.

Dipnot: Alkol tüketiyorum, bol miktarda içerim. Ancak alkol alacaksam motorla gitmem; motorla gidip alkol alacak isem en yakın otoparka kilitler ertesi gün alırım.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    İçki içmesini severim, ama şişeye ağzımı sürdüğüm anda motosiklet benim için biter.

Bir yere gidilip içilecek mi, ya gece konaklanacak bir yer var mı diye sorarım, ya da taksiyle / toplu taşımayla gider dönerim.

Saygılarımla.
    espresso, GezeGeze ve bursalıali bunu beğendiler.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bunun vicdan azabını düşünmek bile kabus. ekipman desen var mı yok mu belli değil.
    alkolden sabıkan var nasıl bir cesaret anlamıyorum, alkollü bisiklet bile sürmeyin abi, bu kadar basit.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 şişe bira 0,45-0,50 promil yapar. 2 proml alkol için 6 bira içmiş olması gerekir kabaca hesaplarsak.
    motosiklette 0.2 promil sınır diye biliyorum; yani arkadaş yasal sınırın 10 katı alkol tüketmiş.

Görüşünüze saygım var ancak bu arkadaşı direk "kasıtlı adam öldürmek"ten hapse atmak gerekir.
    Hatta alkollü arac kullanan herkese ciddi cezalar verilmeli.

Dipnot: Alkol tüketiyorum, bol miktarda içerim. Ancak alkol alacaksam motorla gitmem; motorla gidip alkol alacak isem en yakın otoparka kilitler ertesi gün alırım.
    2 promil baya yüksek demek. Cahilliğime ver bilmiyordum. Tam sopalıkmış o zaman. Hatta birinci derece cinayetten bile yargılanabilir. Tabi ki Türkiye'de değil
    espresso bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaş niçin olaya yalnızca motosiklet olarak bakıyorsunuz ki ? İnsanların ne içtiği, ya da neyi içmediği beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ancak Alkol
    alındıktan sonra hiç bir aracın yanına bile YAKLAŞILAMAZ. İster bisiklet ister tır , otomobil ve otobüs. Kullandığınız araç kaç teker olursa olsun ASLA VE ASLA ALKOLLÜ İKEN ARAÇ KUL-LAN-MA-YA-CAK-SIN. Hangi güç Derya'yı geri getirebilir ki ? Keşke o hayvan kendisi geberseydi.

bu arada belirtmek isterim alkollü iken bırak araç kullanmayı ve arabada ön koltuga bile oturtmazlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)