Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil. Akü bitti

Motovento
    REKLAM ALANI

Yamaha mt 25 aku bitti. Vurdurarak calisttiramadim. Arabanin akusine kablayla baglasak olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    voltajlar tuttuğu sürece bağlayabilirsiniz

Voltaj? Arabanın akusune baglayip biraz beklesem? Sonra denesem. Hundai i20 var burada..olur mu ki?

Motosikleti
    motorunuzun aküsü 12 V 12 V olan herhangi aküye bağlayabilirsiniz biraz beklerseniz şarj edecektir evet

vurdurarak çalışmaması ise benzin pompası enjeksiyona benzin basamadığı içindir

bu arada ilk + sonra - yi bağlayın tam tersi olarak geri sökün kabloları takarken kontaklarınız kapalı olsun

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Beklemeye gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bekleyerek sarj olmaz muhtemelen. Sarj hizi, sarj potansiyeli ile aku potansiyeli arasindaki farka bagli. Aku bitmeye yakin bile olsa potansiyeli az degildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vurdurarak çalışmaması ise benzin pompası enjeksiyona benzin basamadığı içindir
    Benim eski enjeksiyonlu Hornet vurdurarak calistiydi... Az ilerideki bir yokusun basina bisiklet gibi yanimda goturup, asagi salip, ikinci viteste debriyaji biraktiydim.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekleyerek sarj olmaz muhtemelen. Sarj hizi, sarj potansiyeli ile aku potansiyeli arasindaki farka bagli. Aku bitmeye yakin bile olsa potansiyeli az degildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Benim eski enjeksiyonlu Hornet vurdurarak calistiydi... Az ilerideki bir yokusun basina bisiklet gibi yanimda goturup, asagi salip, ikinci viteste debriyaji biraktiydim.
    benzin pompasını besleyecek kadar aküde şarj vardır muhtemelen bajaj 200 rs te vurdurarak çalıştırıyordum

bu arada mekanik enjeksiyonlu motor var mı acaba ? eğer varsa onlarda vurdurarak çalışabilir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Konjektoru yakmış olabilirsin. Eğer konjektor yanmışsa akü boşaldıktan sonra motoru ne kadar vurdurursan vurdur statorden gelen elektrik ateşleme ve enjektorlere gelmeyeceği için motor çalışmaz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Debriyajı bırakır bırakmazmı çalışmıştı yoksa 2.viteste biraz gidip mi?

Arkadaşlar o kadar teknik bilgim yok. Akünün yerini zor buldum ben. Neysei hundai i20 den kablo cektik aküye hallettik. Saolun.
    Şimdiki sorun yeni aku
    Kendim degistirebilir miyim. Marka model veya ozellik olarak nasi bir akü olmalı? Nerden alabilirim?

Bir de, yardimlariniz icin çok teşekkürler!!!

Motosikleti
    Alıntı smtzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar o kadar teknik bilgim yok. Akünün yerini zor buldum ben. Neysei hundai i20 den kablo cektik aküye hallettik. Saolun.
    Şimdiki sorun yeni aku
    Kendim degistirebilir miyim. Marka model veya ozellik olarak nasi bir akü olmalı? Nerden alabilirim?

Bir de, yardimlariniz icin çok teşekkürler!!!
    üstünde markası modeli yazar kaç amper olduğu düz kutup mu ters kutup mu veya kullanıcı kitabından bilgi alabilirsiniz motorunuzun şarjınıda ölçtürün bu arada durup dururken akü bitmez
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    MT 25 Enjeksiyonlu

Benzini elektrik ile silindire gönderiyor. Elektrik yoksa benzin gönderemez ve ateşleme yapamaz değil mi :D aydınlatayım dedim.

Aydınlandık. Saolun.😁😁

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı bırakır bırakmazmı çalışmıştı yoksa 2.viteste biraz gidip mi?
    En fazla 1-2 saniye. Yokus uzun degildi cunku. 4 silindir oldugu icin kompresyon da fazla. Ucu ucuna denk gelmisti.

Durup dururken bitmwdi aslında. Komtagi acik unurtm sanirim. Yani anahtari uatunde unutmuştum ama kontak acikmiydi hatırlamıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)