Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Binen Bir Aile Yok Oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Muğla’nın Ortaca ilçesinde meydana gelen kazada bir minibüs ile motosiklet çarpıştı. Kazanın ardından motosiklet üzerinde bulunan 3 kişilik bir aile yok oldu. Ailenin 12 yaşındaki kızları için okul alışverişi yaptıktan sonra eve döndüğü ifade edildi.

Kaza, saat 20.30 sıralarında Muğla’nın Ortaca ilçesinde meydana geldi. İ.Ö. yönetimindeki 48 RJ 205 plakalı minibüs ile Ali Kök'ün (46) kullandığı 48 RK 861 plakalı motosiklet, Ortaca’dan Güzelyurt-Yeşilyurt kavşağında çarpıştı.

Motosiklette bulunan 3 kişi minibüsün altında metrelerce sürüklendi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Ali Kök’ün hayatını kaybettiğini belirlerken, eşi Yeliz (40) ile kızı Işıl Kök ise kaldırıldıkları Dalaman Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Kasksız oldukları öğrenilen Kök ailesinin cansız bedenleri, otopsi işlemleri için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı’nca kazayla ilgili soruşturma başlatılırken, minibüs sürücüsü İ.Ö., ise gözaltına alındı.

Yerelbasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok üzücü.Kelimeler kifayetsiz kalıyor.ALLAH rahmet eylesin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay bize çok yakın bir yerde oldu. Bir aile yok oldu. Çok üzücü.

Duyduğuma göre kavşağa kontrolsüz girmişler. Önce bir araba çarpmış, daha sonra karşı yönden gelen aracın altına girmişler.

Genellikle ılıman - sıcak iklime sahip anadolu şehirlerinde 150 cc ye kadar olan motosiklet & scooterleri bisiklet gibi gören kullanıcıları var.. ancak bu aletlerin bisikletle alakası yok.

Bu tip kullanıcılarda bilinçsizlik had safhada.. Bindikleri aletin istihap haddini ve limitlerini bilmiyorlar bilselerde umursamıyorlar, kasksız , korumasız seyahat ediliyor. 2 ve üzeri kişi biniliyor bu aletlerin canı ve limitleri belli.. Bu taşıtlara doğru düzgün bakım vs yapılmıyor.. Yani 3 kişiyi taşıyan bu zavallı taşıt kendi limitleri dahilinde asla panik bir frende duramazdı zaten.. Durmasıda mümkün değildi..

Maalesef motosiklet kullanıcı profilimizin %80 i bu potansiyelden oluşuyor ve bindikleri taşıtı küçümsediklerinden dolayı böyle şeyleri çok fazla duyuyoruz..

Devletin korumasız ( en azından kasksız ) motosiklet kullanımı konusunda çokdaha rijit ve ağır cezalar vermesi lazım, ehliyet iptali gibi.. Ayrıca motorlu taşıtlardaki muayene konusununda çok daha ciddi bir şekilde ele alınması şart..

Bazen Hindistan damıyız diyorum. Çoğu zaman cevabım evet oluyor..
    espresso bunu beğendi.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    İçim yandı ya. Bazen bende diyorum hanımla çocukla binelim de yanlış olduğunu bildiğimden yapmıyorum. Hani o paylaşma isteğinden. Yanıma birini aldığımda kask olmadan asla bindirmiyorum. Korkarım zaten başına bir şey gelse vicdan azabı çekerim. En azından kask takarım lütfen nereye gidersek gidelim.

Motosikleti
    Forza 250
    Durmadan gelen fahiş zamlar sonrası devletimizin vatandaşını ne olarak gördüğü ortada, dolayısı ile devlet bu işi ele alsın, yok efendim kask kontrolü yapsın bular ütopik kalıyor. Devlet sadece fahiş ceza kesmek için bunu yapar, yoksa vatandaşın canını falan düşündüğü için değil. Bu aileye çok üzüldüm ama bunun örneğini de çok görüyorum. Ben artçı almaya bile karşıyken adam 3-5 yaşında çocuğu bindiriyor motora. Artık cahillik mi diyeyim, aşırı kendine güven mi diyeyim, cesaret mi diyeyim bilemiyorum.
    Velhasıl ne yazık ki motosiklet eğitim ve refah seviyesi yüksek ülkeler için uygun bir alet. Bize uymuyor, ne yaparsak yapalım pek olacak gibi de durmuyor.
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Kask cezası fahiş değil ki.108 tl ,indirimli 81 tl .Bizim halkımız gevşek, küçük ilçedeki sürücülerin %80 i kask takmıyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask cezası fahiş değil ki.108 tl ,indirimli 81 tl .Bizim halkımız gevşek, küçük ilçedeki sürücülerin %80 i kask takmıyor.
    İş kask kontrolü olsa cezayı da yükseltirler onu kastediyorum. Yani bunu avantaja çevirmeye çalışırlar. Amaç üzüm yemek değil çünkü.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cezaların artması bir çözüm değil ki. Adam çevirmeyi görüyor kenara çekip yanında taşıdığı kaskı kafasına geçirip çevirmeden geçince geri kafasından çıkartıyor. Bu ülkede cezaların artması ve denetimin sıkılaştırılması kask kullanımını arttırmıyor sadece kask satışlarını arttırıyor. Polis olmadığı sürece kask takan yok. Herşeyin başı eğitim. İnsanlar eğitimsiz ve cahil. En başta bu cahil sürüsüne ehliyet veren sistem hatalı. İnsanlar, altında ki bisiklet dahi olsa belli bir hızda düşüp kafayı yere vurduğunda karpuz gibi ikiye ayrılacağından bihaber

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazık olmus bir aileye.

Su motosikletin bir araç oldugunu ve tehlikeli oldugunu anlamak ıstemıyorlar.

Işıklar içinde uyusunlar.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genellikle ılıman - sıcak iklime sahip anadolu şehirlerinde 150 cc ye kadar olan motosiklet & scooterleri bisiklet gibi gören kullanıcıları var.. ancak bu aletlerin bisikletle alakası yok.
    bisiklete bile kasksız, eldivensiz binmiyorum. bisikletimin bile ön-arka hidrolik disk freni var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı gelecek:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezaların artması bir çözüm değil ki. Adam çevirmeyi görüyor kenara çekip yanında taşıdığı kaskı kafasına geçirip çevirmeden geçince geri kafasından çıkartıyor. Bu ülkede cezaların artması ve denetimin sıkılaştırılması kask kullanımını arttırmıyor sadece kask satışlarını arttırıyor. Polis olmadığı sürece kask takan yok. Herşeyin başı eğitim. İnsanlar eğitimsiz ve cahil. En başta bu cahil sürüsüne ehliyet veren sistem hatalı. İnsanlar, altında ki bisiklet dahi olsa belli bir hızda düşüp kafayı yere vurduğunda karpuz gibi ikiye ayrılacağından bihaber
    O zaman bırakacağız "doğal seleksiyon" işini yapsın. Eğitilmek istemeyenler, kafası basmayanlar ölecek ki soyları devam etmesin. Bu aileyi tenzih ederek söylüyorum bunları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)