Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsarı satıp rn 180 almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar 3 hafta önce tanıdıktan 6.000 TL ye 18.000 de ns 150 aldım fakat aldıktan sonra krank sorunu olduğunu öğrendim. Şuan motorun 7.350 TL ye alıcısı çıktı. Bulunduğum bölgede 5.000 km de rks rn 180 satan bayi var 7.300 e. Sizce pulsarı satıp almalı mıyım? Rn 180 modelinin herhangi kronik sorunu var mıdır sonradan uğraşmayalım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Arkadaşlar bu arada yanlış anlaşılmasın krank sorunu benim motorda değil genel olarak modelinde varmış anlamında yazdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Bir arkadaşımdan ve sürücü kursunun 150NS'inden yaptığım gözlemleri yazayım;
    Arkadaşım iki kere motor yaptırdı ve hala 5-6sn marş basmadan çalışmıyor. Kursun motorunda birsürü yağ kaçağına rastlamıştım 14bindeydi. Terleme yapan yerlerde yağlar birikmişti. Hoca "önceden çok özeniyordum saçma sapan arızalar verip durdu çok canımı sıktı şimdi kim kırıyosa kırsın" dedi.

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımdan ve sürücü kursunun 150NS'inden yaptığım gözlemleri yazayım;
    Arkadaşım iki kere motor yaptırdı ve hala 5-6sn marş basmadan çalışmıyor. Kursun motorunda birsürü yağ kaçağına rastlamıştım 14bindeydi. Terleme yapan yerlerde yağlar birikmişti. Hoca "önceden çok özeniyordum saçma sapan arızalar verip durdu çok canımı sıktı şimdi kim kırıyosa kırsın" dedi.
    Yani sat ve rn 180 al diyorsunuz

RN180 forumunu okudun mu.
    Mesela RN180 sitesinde 189cc yazmasına ragmen aslında 150cc
    Ayrıca 7300 edecek bi motosiklet değil.
    NS150 yi 6 ya alıp şansına 7 ye alıcı bulmuşsun da RN180 de o kadar sanslı olamayabilirsin

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    7300'e onu satıp, üzerine çok az daha koyup NS200 alma şansınız varsa değerlendirin bence.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Başka bir şey al rn180 iyi güzel ama daha yeni bir motor ve 149cc. Sorun verip vermeyeceğini bilemeyiz. Ben rn180 sahibiyim motorumu seviyorum fakat sanayi ve teknoloji bakanlığından cevap bekliyorum dava açmak için.

Motosikleti
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir şey al rn180 iyi güzel ama daha yeni bir motor ve 149cc. Sorun verip vermeyeceğini bilemeyiz. Ben rn180 sahibiyim motorumu seviyorum fakat sanayi ve teknoloji bakanlığından cevap bekliyorum dava açmak için.
    Neden dava açıyorsunuz hocam anlamadım? Bu arada 150cc olduğunu biliyorum. Yalnız bildiğiniz gibi bu fiyatlara görüntüsü güzel, naked motor seçeneği yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Arkadaşlar bu arada 7.000_7.500 civarına cf 150 nk var 18.000 de sizce 5.000 km rks rn 180 mi 18 veya 24.000 cf 150nk mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Günceldir.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    189cc olarak lanse edildiği için, ruhsatta 189cc yazdığı için ve 149cc çıktığı için dava açacağım az kaldı.

Motosikleti
    Günceldir.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    bizim burada bi arkadaş aldı.dedim senin motor 149 cc miş .olurmu yav 149 cc olsa 150 yapmazdı motor dedi.yeni çıkanlar acaba 183 cc mi .eskiler mi 149 yada gümrük vergi vs oyun olsun diyemi öyle yazdılar bloğa

Arkadaslar benimde 6 7 bin butcem var ns 150 alip yaklasik 8 9 ay binip ns 200 e yukseltcem acaba 150 ns sorun yasatirmis bana krank konusunda ilk motorum olucak bu butceye goruntu olarak bu motor var bitek 2. Siradada spada x fire 200 var sizce ne yapayım

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Lostmek2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benimde 6 7 bin butcem var ns 150 alip yaklasik 8 9 ay binip ns 200 e yukseltcem acaba 150 ns sorun yasatirmis bana krank konusunda ilk motorum olucak bu butceye goruntu olarak bu motor var bitek 2. Siradada spada x fire 200 var sizce ne yapayım
    Ns160 düşünseniz daha iyi olmaz mı? Gerçi siz daha iyi bilirsiniz bütçe durumlarınızı.
    Spada X-fire'ı çok düşünmeseniz iyi olabilir çünkü motoran o modeli getirmeyi bıraktı eğer yanılmıyorsam. Yoksa ilk zamanlarında parasına göre fena değil gibiydi. Spor bir şeyler bakıyorsanız Lifan KPR200'leri de düşünebilirsiniz.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Selamlar yaklasik 2.5 ay once rn 180 modelini aldim, motosikletimi aldigimda kullanim klavuzu verilmedi, fabrikadan klavuzlarin gelecegi soylendi, ilk bakima geldigimde vereceklerini soylediler(sonradan anladim ki modelin kullanim klavuzu yokmus). Genel anlamda o cc ye gore keyifli motor, 150 ns surucu kursunun motoeunu kullanmistim. Malzeme kalitesi vs. Tatmin edici geldi geldi bana. Motor blogunda brazil teknoloji yaziyor ancak motosiklet taiwan maliymis, sanirim keeway ureitiyor olabilir. Su ana kadar tek yasdigim sorun sogukken jillesiz calismiyor, jikle ve 1/10 gaz ile tik diye calisiyor 2000-3000 devirde 2 dk kadar isitinca devam ediyorum yola 1-2 km sonra randimanli calisiyor. Daha ilk bakimini yaptiemadigim icin ve rodajda omdugu icin vites gecisleri hafif sert ama oyle tas gibide degil cirtlamiyor. Sadece orta devirlerde gaz kestigimde motor pat pat pat diye egsiz patlatiyor buyuk ihtimalle suboplari siki. İlk bakimini yaptirmaya gittigimde subap ayarida yaptiracagin. Bazilarinda fabrika cikisi bu sorun varmis. 189 cx 149 cc olayina gelincede motor yurt disinda 149 cx olarak gpx 150 gn diye satiliyor sanirimve ayni motor blogunu kullaniyor. Ancak Turkiye icin belkide silindiri ve pistonu degistirerek gercekten 189 yapmis olabilirler, motoru bir sekilde sokturen arkadas olursa silindir hacmini icine benzin koyarak olcebilir, bende merakla bekliyorum. Ancak urettigi guc fena degil, daha once 250 cclikbmotorda kullanmistim, sehir icinde isimi goruyor, dusuk hizlarda seriligi yeterli. Top speed hic denemedim zaten hizla isim olmaz ama tahminim uzun yolfa bu motosikletin yorulmadan titremeden gidebilecegi hiz 80-90 kmdir, uzeri hizlara ust devirlerde cikilabilir.
    Ek olarak aynalari yetersiz, cok kor nokta kaliyor ben rtr 150 aynasi taktim.
    Orjinal lastikleri kotu, michelin yada metzeler ile degistirilmeli.

Motosikleti
    Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar yaklasik 2.5 ay once rn 180 modelini aldim, motosikletimi aldigimda kullanim klavuzu verilmedi, fabrikadan klavuzlarin gelecegi soylendi, ilk bakima geldigimde vereceklerini soylediler(sonradan anladim ki modelin kullanim klavuzu yokmus). Genel anlamda o cc ye gore keyifli motor, 150 ns surucu kursunun motoeunu kullanmistim. Malzeme kalitesi vs. Tatmin edici geldi geldi bana. Motor blogunda brazil teknoloji yaziyor ancak motosiklet taiwan maliymis, sanirim keeway ureitiyor olabilir. Su ana kadar tek yasdigim sorun sogukken jillesiz calismiyor, jikle ve 1/10 gaz ile tik diye calisiyor 2000-3000 devirde 2 dk kadar isitinca devam ediyorum yola 1-2 km sonra randimanli calisiyor. Daha ilk bakimini yaptiemadigim icin ve rodajda omdugu icin vites gecisleri hafif sert ama oyle tas gibide degil cirtlamiyor. Sadece orta devirlerde gaz kestigimde motor pat pat pat diye egsiz patlatiyor buyuk ihtimalle suboplari siki. İlk bakimini yaptirmaya gittigimde subap ayarida yaptiracagin. Bazilarinda fabrika cikisi bu sorun varmis. 189 cx 149 cc olayina gelincede motor yurt disinda 149 cx olarak gpx 150 gn diye satiliyor sanirimve ayni motor blogunu kullaniyor. Ancak Turkiye icin belkide silindiri ve pistonu degistirerek gercekten 189 yapmis olabilirler, motoru bir sekilde sokturen arkadas olursa silindir hacmini icine benzin koyarak olcebilir, bende merakla bekliyorum. Ancak urettigi guc fena degil, daha once 250 cclikbmotorda kullanmistim, sehir icinde isimi goruyor, dusuk hizlarda seriligi yeterli. Top speed hic denemedim zaten hizla isim olmaz ama tahminim uzun yolfa bu motosikletin yorulmadan titremeden gidebilecegi hiz 80-90 kmdir, uzeri hizlara ust devirlerde cikilabilir.
    Ek olarak aynalari yetersiz, cok kor nokta kaliyor ben rtr 150 aynasi taktim.
    Orjinal lastikleri kotu, michelin yada metzeler ile degistirilmeli.
    Peki motorunuzdan memnun musunuz hocam

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Gormus oldugum + ve - lerini yazmaya calistim elimden geldigince, benim isimi goruyor, sehirici de kullaniyorum, ben memnunum. Uzun yol deneyimim hic olmadi. Ancak aldigima hic pisman degiliim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)