Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

R1, Motora Başlangiç Için Nasil Sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    UMU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Hiç R1'le Motor Sürmeyi öğrenen Varmi? Yoksa, Ilk Ben Miyim Merak Ediyorum. Deneyimli R1 Sürücülerinin Bu Konudaki Fikrini Duymak Isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    R1 konusunda uzman değilim ama. Bu tip motorlarla başlayıp 4 kolluyla, şanslıysa tekerlekli sandalyeyle devam eden insanları duyuyoruz. Ne kadar doğrudur bilinmez.

Bu arada hoşgelgin
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Oooooof Ooooooof bu tür başlıkların sonu gelmeyecek anlaşılan. Ama bende sabır kalmadı artık. Yorum yok!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

UMU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Doğru Valla, Haklisiniz. öncelikle S.a. Hepinize!
    Ben Sizin Gibi Motorrrrccccu Değilim.
    Bugüne Kadar Arabaciydik, Ama Sizin Bildiğiniz, O Motorlari Sikiştiranlardan Değil!
    öyle Motorsiklet Sitesi Mitesi Bilmezdim, Ilk Defa Bu Forumlara Birşey Yaziyorum, Ksra Bakmayin.
    Iyi Dileklerde Bulunan Arkadaşlara Da Teşekkürler!
    Bu Arada Yaklaşik 1 Yildir Biniyorum R1' E, şükür Bişey Yok.
    hem, ölümden Korksaydik Motora Binmezdik!!!! allah'a Emanet Biniyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı UMU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç R1'le Motor Sürmeyi öğrenen Varmi? Yoksa, Ilk Ben Miyim Merak Ediyorum. Deneyimli R1 Sürücülerinin Bu Konudaki Fikrini Duymak Isterim.
    bak güzel abicim yada kardeşim fark etmez ben 3ay önce cbf500le başladım motor binmeye
    37 yaşındayım 20senedir araba kullanıyom eğitim aldım 10saat 2 saatını trafikte
    aldım eğitimide cbf250aldım cbf 500 geçince çok daha rahat bir motor olduğunu hissetdim ama aralarında 35bg fark var ilk gaz verdiğimde gidona
    yapıştım sonra alıştım senin söz ettiğin motorda en az 100beygir daha fazla
    yani sen yanlışlıkla fazla gaz verirsen gidona yapışmasın asfalta yapışırsın allah korusun ne demek istediğimi anladın inşallah bence başlıcaksan eğitim al
    almadıysan ve en fazla 500cc le başla kendine güveniyorsan ama gördüğüm kadarıyla yeteri kadar güveniyorsun kendine

allah'a Emanet Biniyorum.
    bence sen korumasız gezme yine de...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki şaka gibi değilmi... Öncelikle R1 uygunmu demişsin başlangıç için sonrada 1 yıldır kullanıyorum diyede eklemişsin.Bu yaz başında İzmirde bir kaza oldu senin altındaki makineyle üstelik kısmen tecrübeli bir arkadaş biz inan çok üzüldük oturduk burada hep beraber neredeyiz ne yapıyoruz diye gözden geçirdik iki arkadaşımız vefat etti.Boy söylediklerinde gerçekten çok haklı açtığı başlık ilk başta tepkimi çekmişti ama şimdi daha net bazı şeyleri görebiliyorum...

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Bugüne Kadar Arabaciydik, Ama Sizin Bildiğiniz, O Motorlari Sikiştiranlardan Değil!
    öyle Motorsiklet Sitesi Mitesi Bilmezdim, Ilk Defa Bu Forumlara Birşey Yaziyorum, Ksra Bakmayin.
    yav arkadaşım yardımcı olalım sana olmasınada şimdi önce nasıl olur dedin şimdide 1 yıldır r1 e biniyorum demişsin ee 1 senedir biniyorsan sorun ne anlamadım. ama ölümden korkmuyorsan bile geride bırakacaklarını düşün
    (allah korusun) sitede yeni oldugun için bazı şeyleri nerde nasıl soracagını bilmeyebilirsin gayet normal önce bi siteyi biraz gezin benzer çok konu ve fikirler var
    ALLAHA EMANET OL...

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    ben anlamadım... 1 yıldır kullanıyorsan neden şimdi soruyorsun soruyu.. veya hala yeni başlamış gibimi hissediyorsun........
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

serdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F/05
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 konusunda uzman değilim ama. Bu tip motorlarla başlayıp 4 kolluyla, şanslıysa tekerlekli sandalyeyle devam eden insanları duyuyoruz. Ne kadar doğrudur bilinmez.

Bu arada hoşgelgin
    +1
    Üzerine birşey söylemeye gerek yok !!!
    [B]34 TK 2701 / A(RH)+ / 2005 CBR600F [/B]

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    bu sezon yeterince hayatlar yitirildi
    bizede anılarına ist.turu yapmak kaldı fark edilelim diye
    galiba daha çooookturalarız biz istanbulu.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    1 - Foruma yeni üye olan bir kişi tanışma başlığı açacak diye bir şey yok foruma üye olmanın şartları arasında bu yok..

2 - Açılan bir başlık için başlığın konusu ile alakalı bir fikriniz var ise yazın kişiyi küçük düşürücü dalga geçme maksatlı ve başlık konusundan tamamen uzak başlık konusuna yada açan kişiye hiç bir faydası olmayan manasız mesajlar ( KONU DIŞI ) mesajlar silinmiştir

3 - Öncelikle başlangıç için nelerin gerekli olduğunu ne gibi bilgilere sahip olunmalı ne gibi şeylere dikkat edilmeli ne tür eğitim alınmalı konusu hakkında bilgi edinelim daha sonra yorum yapalım ve varsa bilgimizi paylaşalım.. R1 le başlanıp başlanmayacağı hakkında fikirleriniz belki ozaman değişir..

4 - Sevgili UMU gerekli her türlü korumalı kıyafetleri giymeye, güvenli sürüş tekniği hakkında ders veya bilgi edinmeye,ve her türlü tecrübe ve bilgiye açık olduğun sürece güvenlik ve dikkati tedbiri elden bırakmadığın sürece R1 lede motora başlayabilirsin... başlangıç cc si 125 diye bir kaide yoktur..!!!

5 - Lütfen Başlık konusunun dışına çıkmayın forumun kalitesini düşürücü tüm mesajlar silinecektir...

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    bence guzel bir baslangıc değil ama kazasız belasız binersin umarım,dikkatli ol hocam

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    bende hayabusa alayım haftada bir kullanayım üstelik korka korka kullanayım sonra 10 yıllık hayabusacıyım diyeyim. olur mu? bu ona benzemiş. hangi r1 bilmiyorum. bende bundan önce 150lik r1 vardı ve ciddi anlamda bana fazla olduğuna karar verdim. neden 1000? 600 yetmiyor mu? neden yetmiyor?
    600lük bir motorun 3sn civarındaki 0-100ü ve 10 saniyelik 0-200 hızlanması az geliyor diyen varsa eyvallah. ama ben buna inanmıyorum.(bazılarına cidden yetmiyor onlara lafım yok)
    ayrıca dikkat nereye kadar? madem dikkat edince oluyor sorun kaza yapanlara neden yapmışlar. bunlar sakin kullanılacak makineler değil. sakin kullanacaksanız neden race alıyorsunuz? adı üstünde zaten. daha ne?

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı EmreSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hayabusa alayım haftada bir kullanayım üstelik korka korka kullanayım sonra 10 yıllık hayabusacıyım diyeyim. olur mu? bu ona benzemiş. hangi r1 bilmiyorum. bende bundan önce 150lik r1 vardı ve ciddi anlamda bana fazla olduğuna karar verdim. neden 1000? 600 yetmiyor mu? neden yetmiyor?
    600lük bir motorun 3sn civarındaki 0-100ü ve 10 saniyelik 0-200 hızlanması az geliyor diyen varsa eyvallah. ama ben buna inanmıyorum.(bazılarına cidden yetmiyor onlara lafım yok)
    ayrıca dikkat nereye kadar? madem dikkat edince oluyor sorun kaza yapanlara neden yapmışlar. bunlar sakin kullanılacak makineler değil. sakin kullanacaksanız neden race alıyorsunuz? adı üstünde zaten. daha ne?
    600 lük 1000 lik 1300 lük motor seçenekleri tamamen kişinin isteği ve beklentilerine kalmış bişeydir yetmeyene yetmez konu yetip yetmemesi değil sanırım...

elbette sakin kullanılabilecek motorlar değildir race ler ancak sakin kullanılmamakla dikkat etmemek aynı şey değildir...

kazaya bir çok etken vardır aşırı hız alkol dikkatsizlik trafik kurallarına uymamak vs..vs... en önemlilerinden biridir dikkat sen dikkat et kaza olacaksa 150 lik scooter lada olur

evet hala neden R1 le başlanmaz konusunda aydınlatıcı bir açıklama göremedim !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tabi ki gerekli eğitim alınırsa uzay mekğiyle bile başlanır.Ama burada tavsiyede bulunurken (her ne kadar kişi bazlı tavsiyede bulunsak ta okuyan herkesi düşünerek) orta makul zekalı insanları baz alarak tavsiyede bulunmalıyız.

Yoksa gerekli eğitim seviyesinden birisi 100 saat profesyonel eğitim almayı anlarken bir diğeri sadece vites ve frenin yerlerinin gösterilmesini anlayabilir. (kaldı ki aynı eğitimi alsa bile kişilerin becerilerinin gelişimleri yine kişiye göre değişir.)

Geçen Honda bayiinden 600 f almış ayaklarını yere sürte sürte zar zor giden bir genç gördüm. O adamın motorunu bu sitedeki " evet yüksek ccli race motorla başlanır" ifadesine dayanarak bu motoru aldığını ve biz evimizde mışıl mışıl uyurken geçirmesi muhtemel bir kazada girdiğimiz günahı düşününce tüylerim diken diken oluyor.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc dahi olsa sportlar motora başlangıç yapmak için uygun değildir..

sport modeller hzı için dizayn edildiklerinden rüzgarı karşılama açısını düşürmek için sürücüyü motorun üstüne yatar pozisyonda kullanılır..yine aynı sebepten çok yüksek devirli aletlerdir..gaza hafif bi dokunuşunuzla 1. viteste 70-80 gibi ciddi bir hıza erişmeniz arasında sadece saniyeler oynar...özellikle düşük süratlerde motoru dengede tutmak ciddi birikim gerektirir..dönüşlerde ise motor tamamen vicut harelekleri ile kontrol edilir ..Bu tür hareketler motor üzerinde belli bir birikim ve tecrübe ister..diğer sınıf modellerde daha yüksek cc kullanan tecrübeli motorcular dahi sport modellerde zorlanırlar..
    İlla ben bunla başlayacam diyene , diyecek bi sözümüz yok biz ancak tavsiyelerde bulunuruz...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    sadece eğitim yeterli olmaz hiç bir zaman iş birazda kişide biter kişinin de becerili ve bu işi belli zamanda tecrübe edinmeye yatkın olması gerekir anacak kimin bu kapasiteye sahip olduğunu kimin olmadığını bilemeyiz hele tanımadığımız bir kişi hakkında bu yoruma hiç giremeyiz.. Sen doğru bildiğini ve doğru olanı söyle uyan uyar uymayan yapmayan kendi kaderiyle baş başadır hiç günaha girmem suçlulukta duymam tercihler kişiye aittir ama...
    git zzr al hayabusa daha iyidir diye dalga geçmek sanırım doğru yolu gösterip öneri vermekten daha kötüdür..

Motosikleti
    SUZUKI GSX_750_F
    Arkadaslar ben ce saçma bir konu için tartisiyorsunuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler