Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 CC sınıfı tercih

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese hayırlı forumlar dilerim aranızda yeniyim. Tecrübeli abilerim ve kardeşlerime danışmak istedim aklımda cbr 250, R25,gsx-250r var motosiklet sürmeyi biliyorum 22 yaşındayım 190 boy ve 92 kilo civarındayım CBF YBR altımda çok küçük duruyor ve motor boğuluyor o yüzden 250 CC ile rahat edeceğimi düşündüm hız meraklısı değilim, benim için önemli olan motorun uzun ömürlü olması ve kalitesi. Suzuki ve Yamaha alırsam büyük ihtimalle 0 alacağım ve 5bin lira civarında ekipmana para ayıracağım tavsiyeleriniz neler ve siz olsanız neden hangi motoru ve ekipmanı seçersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Düşük top speed sorun degilse gsx 250r güzel bir seçenek. Hem yakıt tuketimi hem performans olarak. R25 ile ilgili 'elinin altinda o hiz olursa illaki basarsin' cümlelerini çok sık duydum. Haklı olabilirler.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

En yakın olduğum seçenek o ama bakım maliyetleri korkutuyor :D

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    R25 en mantıklı görünüyor
    Vamøs bunu beğendi.

Ben sürekli kullanım için motora başladım. Arada gazlıyım filan hiç yapmadım. Cbr250 vardı hala duruyor. Mükemmel bir makina. Az yakıyor sıkıntı vermiyor. Yakıt sürekli kullanımda ileride problem olabilir. Bu açıdan bakınca R25 iyi bir seçenek değil. Açıkçası R25 alacağıma cbr650 alırım hiç değilse yaktığını karşılığını verir. Gsxr çok iyi bir seçenek fakat son hızı 140. Bana sorarsan hiç önemli değil ama piyasası sıkıntılı olabilir.

İki seçenek var bence. Cbr250 - gsxr. Sıfır cihaz kesinlikle almazdım.
    Vamøs ve yigozya bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    O boy ile illa da racing tarzı istemiyorsan v strom 250 da olabilir senin fiziğe.

İkinci el Cbr500r ,cb500f yazık değil mi parana ,Hiç değil ise paranın hakkını verecek alet al.

Ha parayı mook gibi kazanıyorsun bilemeyiz senin tercih.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulen be olmadı ki bi r25 miz manita ayıklıyalım
    Vamøs bunu beğendi.

Uzun süre kullanacağım için 0 düşündüm kök gibi para kazanmıyorum 2200 2500 arası ama ailemle birlikte yaşadığım için bir kısmını motosiklete yatırmak beni üzmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Racing istiyorum şu an ama kullandıkça fikrim değişebilir vstrom aklımda yoktu güzel fikir oldu

Yakıtı çok dert etmeyeceksen R25 al geç. Yenisi az yakıyor diyorlar ama sen yine de 5 litreleri göze al derim. Performansı iyi, ikinci eli altın, servis parça derdi yok. Yakıtı dert ederim diyorsan CBR al. Suzuki ben olsam bulaşmam hiç tutulmadı, servisleride çok yaygın değil, performans vs olarakta bir üstünlüğü yok.

Suzukinin parça ve servis pahalılığı düşündürüyordu beni baktım hiç 2. El yok ben bu motoru 0 alsam bile zarar etmeden satamam galiba Türkiye'de Suzuki kültürü düşük CC için gelişmemiş daha bunu anlıyorum aklım Yamaha ya kayıyor

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 ABS
    Arkadaşların dedikleri gibi eğer apaçi değilsen veya öyle kullanmıyorsan al bir R25 güle güle kullan. Bende 2018 model abs’li 0km R25 var. Haziran 2019’da aldım ve 3750km civarı oldu. Rodajı 100km/3.1 lt ile tamamladım. Rodaj sonrası 3.8 değerleriyle kullanıyorum. Bendeki durum diğerleriyle tam tersi oluyor. Şehir içi 3.8/3.9 ortalamayla geziyorum. Uzun yolda agresif kullandığım için 4.2/4.3 lt’ lere çıkıyor. Yani kısaca insan gibi bindiğin sürece aletin 4.5 ve üzeri yapması olanaksız.
    Who's gonna stop us!

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    R25 al pişman olmazsın

r25e karar verdim 2017model 2019 çıkışlı 3000 km'de 2 tane var biri 2016 model oda 6000'de hayırlısıyla hafta içi alacağım gibi gözüküyor teşekkürler hepinize

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı çaylak41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların dedikleri gibi eğer apaçi değilsen veya öyle kullanmıyorsan al bir R25 güle güle kullan. Bende 2018 model abs’li 0km R25 var. Haziran 2019’da aldım ve 3750km civarı oldu. Rodajı 100km/3.1 lt ile tamamladım. Rodaj sonrası 3.8 değerleriyle kullanıyorum. Bendeki durum diğerleriyle tam tersi oluyor. Şehir içi 3.8/3.9 ortalamayla geziyorum. Uzun yolda agresif kullandığım için 4.2/4.3 lt’ lere çıkıyor. Yani kısaca insan gibi bindiğin sürece aletin 4.5 ve üzeri yapması olanaksız.
    Bayağı da yakiyormus ya. Bu kadar yüksek olacağını tahmin etmemistim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Vamøs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanacağım için 0 düşündüm kök gibi para kazanmıyorum 2200 2500 arası ama ailemle birlikte yaşadığım için bir kısmını motosiklete yatırmak beni üzmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Racing istiyorum şu an ama kullandıkça fikrim değişebilir vstrom aklımda yoktu güzel fikir oldu
    Racing'i falan boşver, Vstrom 250 arkasına çantaları takıp kamp malzemeleri yükleyip yazları, haftasonları şehir dışına kamplara rahatça götürür seni.

Vstrom 650'si olan arkadaşlarla gittiğimiz bir kampta bir genç arkadaşla tanışmıştık aynı kampingde komşumuz olmuştu. Tamam bir 650 değil ama yakıt ve diğer masrafları düşününce daha mantıklı bir motor gibi gelmişti bana. Ben xmax 250den memnunum şimdilik ama skuter tarzından başka bir şeye geçersem düşüneceğim bir motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)