Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piyasasi hizli olan motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar abilerim sonunda 4 senelik hayallerim gercek olacak bi motor almayi dusunuyorum. Istedigim bir kac kiriter var. Ilk basta piyasasi hizli olsun istiyorum. Birazda uzun yol yapabilsin artcili. Fiyat olarakta en fazla 8000 civari falan cikarabilirim. Onerilerinizi alayim abilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    valla ben bu muhabbetlerden bıktım, yani bu türkiye gibi ülkelerde böyle sanıyorum. abi ne yapcan piyasayı al bin işte? galeri ci falan mısın? ticaretini mi yapıyorsun?

fıstık gibi motorlara arabalara bu piyasa muhabbeti yüzünden bakmıyorlar ve bu piyasa muhabbeti yüzünden insanlar sevdiği araçlar yerine başka araçlara biniyorlar.

her cc motorda arabada aynı muhabbet vallahi ben görmekten iğreniyorum artık, bunu dile getirmesem çatlardım kusura bakmayın.

adam sırf piyasası var diye cbs balancer 150 almak yerine yamaha ybr 125 alıyor misal yani sallıyorum.

aynı paraya daha iyisini bulabilecek iken ne bileyim gidiyor msx 125 alıyor sallıyorum tabi... hacı piyasayı bırak bırak. bhp iyi olsun, sağlam olsun, az yaksın, konforlu olsun, sessiz olsun.

bu kriterler ile gel.

piyasa mı lazım? tamam cbf 150 al bu kadar.

Baskan senin dedigin kriterlerde ne var benim icin artcili uzun yol yapibilsin

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben bu muhabbetlerden bıktım, yani bu türkiye gibi ülkelerde böyle sanıyorum. abi ne yapcan piyasayı al bin işte? galeri ci falan mısın? ticaretini mi yapıyorsun?

fıstık gibi motorlara arabalara bu piyasa muhabbeti yüzünden bakmıyorlar ve bu piyasa muhabbeti yüzünden insanlar sevdiği araçlar yerine başka araçlara biniyorlar.

her cc motorda arabada aynı muhabbet vallahi ben görmekten iğreniyorum artık, bunu dile getirmesem çatlardım kusura bakmayın.

adam sırf piyasası var diye cbs balancer 150 almak yerine yamaha ybr 125 alıyor misal yani sallıyorum.

aynı paraya daha iyisini bulabilecek iken ne bileyim gidiyor msx 125 alıyor sallıyorum tabi... hacı piyasayı bırak bırak. bhp iyi olsun, sağlam olsun, az yaksın, konforlu olsun, sessiz olsun.

bu kriterler ile gel.

piyasa mı lazım? tamam cbf 150 al bu kadar.
    Tamam da örnek verdiğin ybr ve msx kendi sınıflarının en iyi motosikletlerinden. Hem uzun ömürlü hem gaddar hem dayanıklı. Ayrıca msx in de piyasası öyle ybr cbf gibi değil

Ayrıca arkadaş tavsiye olarak cbf150 olabilşr
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    O motorlar 1 kişiyle bile yolda çile çektirir insana, konforundan ötürü ben cbf 150 tercih ederdim. Pek bilgim yok, aklıma da gelmiyor, belki yolcuya rüzgar yedirtmeyecek daha rahat bir motor vardır.

Önerilerde bulunulur. Uygun bir öneri olmayacak ama zat 150 benzeri bir çinli maxi scooter motora binmiştim yıllar öne ve çok rahattı.

Uzun yola 2 kişi gelir miydi bilmem

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasası olan
    birazda uzun yol hemi de artçılı
    max 8bin tl

temizi bulabilirsen

CBF250
    YBR250
    fatih.met bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    İlk motosikletin için 4 sene beklemişsin. Alır almaz satmayı mı düşünüyorsun da piyasası hızlı olsun? Ya da alıp borca batacağım zaten, 2 ay binip satarım derdinde misin?

YBR al
    CBF al
    xmax al
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Aslında ülkemizin ihtiyacı olan uygulama, her markanın sadece 1 model getirmesi. Hem ikinci el piyasası canlanır hem marka maliyetleri düşeceği için yedek parça ve servis konusunda enfes hizmet sağlanır hem de çok seçenek olduğunda insanların sürekli karışan kafasına çare olur. Ekonomik anlamda da faydası olacağını düşünüyorum.

Yeni başlayanlara da başlayıp devam edenlere de yalnızca marka seçmek kalacak geriye. Tabii bu bile taban düzeyinde büyük bir gerilime yol açacak bir seçenek deryası, ama üstesinden gelineceğini kıymetlendiriyorum.

1000 birim paraya bir ürün satın alıp bir süre kullandıktan, "sonraki sahibi düşünsün" diyip bakımlarını ihmal ettikten sonra bu ürünü 1500 birim paraya satmayı amaçlayan kaç ülke var bilmiyorum. Bu düzen hangi ara oturdu memlekette bilmiyorum.

"sen de aldığın motoru aldığın paraya sat da görelim" diyen varsa, şahsen ben aldığım motoru üzerindeki 3000 TL aksesuarıyla birlikte 2016'da aldığım fiyata, sıfırının neredeyse yarısı fiyatına sattım. Hayali fiyatlar vardı, bu fiyatlara alacak olan potansiyel jetfadıl ve çiftlikbank mağdurları da varsa benim gönlüm çok elvermezdi; zaten alıp kullandığım bir ürünün sadece ben kullandım diye değerinin artması da benim doğrularıma biraz ters, mantığıma saçma gelirdi. Enflasyondur, piyasadır vs. telkin edici fikirleri olanlar için cep telefonu piyasasını örnek olarak göstermek isterim.

Konuyu açma lütfunu gösteren arkadaşım, şu an sıfır yahut ikinci el piyasası hareketli olan bir motosiklet yok. Araba da yok. Cep telefonu da yok. Şu an neredeyse hiçbir yerde hareket yok, büyük bir para noksanı hakim. Sen bütçenin yetebildiği, nitelikleri ile sana çok keyif vereceğini düşündüğün motosikleti al ve kullanmaya başla. Bu kadar gelecek endişesiyle yaşamak, keyif verici pek unsuru kalmayan böylesi ülkelerde sadece stres ve mutsuzluk verir. Al bir motosiklet, sürmeye başla.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası ikinci el piyasasının cok yanlıs yorumlandığını düşünüyorum.

Hiçbirşey alındığı fiyata satılmaz, işletmelerdeki mantık gibi eğer mevcut stogunuz değer kazandıysa satarken yeni değere satmalısınız ki yerine stok koyabilme şansınız olsun.

5 sene önce sıfırı 10 bin tl ikinci eli 8bin tl olan bir motor muhtemel su an 20 bin tl olmuştur. Net söylüyorum ben 10bine aldım diyip o fiyata göre satmaya kalkıyor iseniz ya safsınızdır ya da başka bir problem vardır. Enflasyon denen birşey var bu ülkede, 1 ay öncesi ile sımdiki bile tutmuyor.

Yukardaki mantıga göre sıfırı 20 bil oldugu için sizde 16bin'den ikinci elini satmanız gerekir. 10bine aldık 16'ya satıyorum olayı cakallık değil paranın değer kaybetmesi ile alakalı.

Ha sıfırı 20bin ama bende aksesuar var ruhsat işlemleri zart zurt hepsi ok ugrasmıcaksın para vermiceksin o nedenle 21'e satıyorum diyen gerizekalılar ayrı bir konu. onları dövmek lazım.

Konuyu acan arkadaşa dönecek olur isek; japon al daha kolay satılır. ya da CG al; apaci tayfa havada kapar.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondial drift mh 125r racing

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasası olan
    birazda uzun yol hemi de artçılı
    max 8bin tl

temizi bulabilirsen

CBF250
    YBR250
    CBF 250 adamın ocağına incir ağacı diker. Birisine kötülük yapmak istiyosan CBF 250 hediye edebilirsin. Parça fiyatları cbf600 den bile daha pahalıdır.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    baş edebildikten sonra 50 cc ilede uzun yol yaparsın örnekleri mevcut. benim sana tavsiyem ise

PCX
    YBR
    CBF

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)