Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS150i Hararet sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar sevgili dostlar. Honda PS 150i kullanıcısıyım. Fikirlerinize ve yardımınıza ihtiyaç duyuyorum. Motorum hız yapmadığım anlarda ısınıyor fanlar devreye giriyor hararet çubuğu da yükseliyor. Biraz hız yaptığım anda hararet çubuğu inmeye başlıyor. Bu durum beni korkutuyor. Yarın 80km yola gideceğim biraz da dağ yolu. Yolda bırakır mı? Aracın yağ ve suyu normal seviyede baktım. Sorun ne ile alakalıdır şimdiden teşekkürler. (Motor su soğutmalıdır)

https://hizliresim.com/g6gk6O

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    normal olanda dururken ısındığı zaman fan açması değil mi

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal olanda dururken ısındığı zaman fan açması değil mi
    Tabi normal fakat resimdeki kadar hararetin yükselmesi normal midir biraz acemiyiz kusura bakmayın. Motorcu biraz baktı ve devirdaim bozuk dedi pek güvenemedim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı thespark3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi normal fakat resimdeki kadar hararetin yükselmesi normal midir biraz acemiyiz kusura bakmayın. Motorcu biraz baktı ve devirdaim bozuk dedi pek güvenemedim
    kendi motorunuzun sayfasına baksanız daha iyi yanıt alabilirsiniz mesela benim motorda 4 diş hararet var 3 diş olduktan 3 4 dk sonra fan açıyor devirdaim bozuk olsa radyatöre su pompalamaz

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Devirdaim bozuk olup tam performansta çalışmıyorda olabilir belki

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Bunlar Hep Dış Mihrapların Oyunu

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş bu motosikletlerin beyin şemaları hakkında bilgim yok ama bu model kronik F1 arızası verir. Beyin arızası yani...Yapacağın ilk önce yeni bir beyinle test etmek olacaktır. Çok ilginç arızalar çıkartabilen bir model bu. Bir arkadaşımda da bu model vardı 4 sene önce; gaz kesince hararet yükseliyordu. Sanırım beyindeki elektrotların arızasından kaynaklanıyordur.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    merhaba arkadaşlar.konu burda varken yenisini açmak istemedim.honda ps 150 i sahibiyim.3 gün önce ataşehir'den garipçe'ye giderken sarıyer merkezde motorun harareti birden yükseldi.zar zor geri dönüp motoru ustaya götürdüm.hararet müşürü arızalı dedi usta.yan sanayisini hasanpaşada bir yerde bulduk düzelmedi.sonrasında orjinal müşürü eskişehir'de özmert honda bayisinden getirterek bugün taktık ancak sorun yine düzelmedi.motorumda ekstra alarm,ledler,çanta ışıklandırması,çakarlar falan var.acaba onlarmı bit etki yapıyor.
    motorun hararet sorunu daha önce de vardı ama bu derece değildi.o zaman radyatör temizliği,devirdaim pompası kontrolü,konjektör değişimi yapıldı.hiçbirinde sorun yok.
    motor ısınınca hararet göstergesi birden yükseliyor frene basınca düşüyor.değişik bir problem bu.ne yaptıysa usta bunu çözemedi.elektrik aksamına bakacak şimdi orada mı bir sıkıntı var diye.o kadar memnundum ki motorumdan ancak bu problem beni motordan soğuttu.
    konuyla alakalı bilgisi olan varsa sevinirim.saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler