Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hafif Otomobil arkası aparat ile taşınabilir Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Selamün Aleyküm,

Duster 4x4 almayı kafaya koymuş durumdayım, arkaya da çeki demirine monteli bir taşıyıcı aparat ile hafif orta-hafif siklet motosikletlerin taşındığını gördüm. Tatile gezmeye giderken arkada ufak bir motosiklet park sorunu şehir merkezini gezmeyi düşününce çok mantıklı geliyor.

Olabildiğince hafif motosiklet modeli önerebilir misiniz? 70kg altı Böyle Bisiklet Motor karması bişey var mı? Ama 100cc 150cc bandında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kuba rainbow 100 işinizi görebilir.

Kuba leopar 100, yuki arkadaş gibi moped tarzı 100 cc lik yarım otomatik motorlar tam size göre hem ince hem güçlü ve hafif.bide kuba runner 50 var sigorta derdi yok oda moped tarzı ama çıkmadıgı bayır yok sıfırıda mevcut

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı kehribar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamün Aleyküm,

Duster 4x4 almayı kafaya koymuş durumdayım, arkaya da çeki demirine monteli bir taşıyıcı aparat ile hafif orta-hafif siklet motosikletlerin taşındığını gördüm. Tatile gezmeye giderken arkada ufak bir motosiklet park sorunu şehir merkezini gezmeyi düşününce çok mantıklı geliyor.

Olabildiğince hafif motosiklet modeli önerebilir misiniz? 70kg altı Böyle Bisiklet Motor karması bişey var mı? Ama 100cc 150cc bandında
    eğer aklınızdaki şey bisiklet askısı alıp motosiklet için kullanmak ise bisikletlerin 20 30 kg arasında olduğunu hatırlatmak isterim. ancak direkt olarak motosiklet için üretilmiş taşıyıcılardan bahsediyorsanız motosikletin ağırlığı çok önem arz etmez diye düşünüyorum.. daha doğrusu ağır taşıyanı var hafif taşıyanı var.. bir de daha farklı bir ürün olarak şöyle bir şey var belki bunu da düşünebilirsiniz. ağırlık hiç problem olmaz motosiklet kendi ağırlığını kendi taşıyacağından.

foxtrot , paylaştığınız resimdekini incelemiştim, özellikle ağır motosikletler için iyi bir çözüm. Fakat şehirde böyle gezerken özellikle park ederken ciddi sıkıntı yaratır. Çoğu zaman motoru indirip ayrı park etmek gerekebilir. pratik değil bence demek istediğim. bisiklet taşıyıcılar da haklısınız olmaz. https://www.gezenbilir.com/attachmen...08-jpg.332020/ Bunun gibi birşey kullanacağım. aracın sürüş ayrodinamiğini bozmadan, hatta motoru unutup basıp gitmek için hafif motor daha sağlıklı olur

Ama motora bi türlü karar veremedim. Motor deyin hele 100cc veya üstü ama hafifff

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Fiyatı ve Yuki'nin getirmesi dışında oldukça hoşuma giden alet:
    https://www.yukimotor.com.tr/product-details/fx1/

Hafif, basit, yarı otomatik. Yurtdışı incelemelerini izleyebilirsiniz. Muhtemelen pek bir özellik farkı yoktur buradakilerle.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    MSX 125 tarzı birşey baksan daha güzel olmazmı hem bagaja sığar hemde fazla yer kalamaz 100kg toplam ağırlığı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yamaha crypton
    Honda cb125 Ace

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MSX 125 tarzı birşey baksan daha güzel olmazmı hem bagaja sığar hemde fazla yer kalamaz 100kg toplam ağırlığı
    bagaja koymsı sıkıntı olur onu da en mantıklısı kendi dediği gibi bir sistem motosiklet taşıyıcı... ya da pikap alınıp rampa tertibatı ve sabitleme tertibatı yaptırılabilir.. aslında en sağlıklısı da o olur ama işte vergi ıvır zıvır duster da mantıklı araç

mx125 vallah güzel ama ufak boyutuna göre ağır kaçmış
    72kg ve harbiden güzel görünüyor. mağazalara bakmaya gideceğim buna.ben zaten arazi türü yerlere de gidiyorum valla güzelmiş. Benzeri başka da yok herhalde alternatif. Bu arada teşekkür ederim hepinize..

Yanlız bunun arkasında plaka hayal edemiyorum sanki pencere taşıyormuş gibi hehe..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    72kg ve harbiden güzel görünüyor. mağazalara bakmaya gideceğim buna.ben zaten arazi türü yerlere de gidiyorum valla güzelmiş. Benzeri başka da yok herhalde alternatif. Bu arada teşekkür ederim hepinize..

Yanlız bunun arkasında plaka hayal edemiyorum sanki pencere taşıyormuş gibi hehe..
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın bu anladığım kadarıyla trafiğe çıkamaz yani yakalanırsa sıkıntı diyeyim. Sinyal ayna falan da yok. Yani buna plaka takmayacaksınız, aracın arkasına bağlayıp pikniğe gidip süreceksiniz yada çoluk çocuğunuza öğreteceksiniz sürecekler. Hem yarı otomatik,125 cc ve hafif olunca çoluk çocuk öğredimi ellerinden düşmez. Sürekli gidelim sürelim derler, onu da hesaba katın sonra bana sövmeyiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Ayrıca yukarıda verdiğim alet dışında Lifan Pony var.Trafiğe çıkabiliyor, oldukça ucuz, küçük, araziye de şehiriçine de gelen bir alet. Lifan'ın Türkiye'de fabrikası da var.

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    2. el mondial agressive diye bi model de var onun da tipi bisikletten farksiz hafitir diye dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

birde 50 cc dusunursen kuba rx9 var o da baya hafif bisey

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Honda CB125ACE
    Honda MSX125
    Honda Innova125
    Honda Wing-Go
    Yamaha Crypton
    Yamaha Wr125r
    Hepsi bir yana eğer nakit sorunu yoksa, hafif ama kopup gitsin, arazide uçup kaçsın derseniz Yamaha YZ125

Ağırlıklar yaklaşık 100kg civarıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)