Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarın bakım var. Motor ikaz lambası yandı. Hazırlıklı gitmek istiyorum. Yardım //

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 2017 model CBR500R kullanıcısıyım.
    Alakası varmı bilmiyorum ama Dün parkettiğim yerde çok fazla güneş vardı.
    Çalıştırdım motoru sıkıntısız olay yerinden ayrıldım.
    Bir müddet sonra vites düşürüp gazı kökledim ve aniden motor stop etti.
    Motor ikaz lambası yandı. Sağa çektim hiç bir şekilde motosiklet marş almıyordu.
    Gıy gıy bile etmiyor, resmen kitledi kendini sanki.
    Ardından ne yapcam ne etcem diye düşünürken 5 6 dakika sonra kendiliğinden motor ikaz lambası söndü.
    Ve motosiklet tekrar çalıştı. Ne bir siyah duman nede rolantide ritim bozukluğu vardı.
    Son zamanlarda Devil egzoz daha fazla patlamaya çatırdamaya başladı. Belli birşeyler olduğu ama ne olabilir ?
    Servise bunları söylediğim zaman kolay inanabilen bir insanım. Siz değerli bilgili abilerimden birşey çıkarsa hazırlıklı gitmek istiyorum.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yakıt tüketiminde artış var mı?

Hayır egzoz olmasına rağmen 4.7 5 civarlarında sürüş sağlayabiliyorum. Top speed ve 0 100 km hissiyatında da herhangi bir değişiklik gözükmüyor.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motorun kmsi kaç? Bujiler ne zaman değişti? Egzozun çatırdamasını ateşlemeye bağlıyorum ama stop edip 5 dk sonra çalışması hakkında bi fikrim yok.

Bujiler değişmedi motor şuan 14bin km de.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hararet yapmıştır. Soğutma suyunu ve yağını kontrol edin.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben güneşin altında kalmasına bağlıyorum benzeri benim de başıma geldi. Güneşin altında kaldıktan sonra, kontağı açınca gelen "fiiiiii" sesi baya ince geldi motoru çalıştırdım 2-3 saniye sonra stop etti. Bu sırada gösterge de arıza ışığı yanıyordu biraz gölgede bekledikten sonra düzeldi devam ettim.

Kill switch tuşumuz sürekli yağan yağmurlardan ötürü oksitlenme yapmış temassızlık yapmış temizlendi geçti. 14bin bakımı için Servisten 470 tl ile şimdilik ayrıldık. 1000 tl zincir parasıda gelecek daha sonra bağış yapmak isteyen varsa itina ile kabul edilir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)