Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT07 KAZA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 07
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer sucunu kabul etti ise %100 hakli cikarsin. San tavsiyem kaskon varsa kaskonla isi hallet. Kaskonun anlasmasi olan guzel bir servise git. Hasar uzmanı dosyani acar eksperi cagirir motorunu tamir ettirir, kaskondan isler daha hizli yurur. Karsi tarafin sigortasi isi biraz sallayabilir. Sen hic biseye karismazsin. Eger anlasmali guzel bi servis bulamazsan %100 hakli cikacagin icin istedigin serviste cebinden yaptirip kaskondan alirsin parani. Karsi tarafin sigortasina dosya kapandiktan sonra deger kaybi icin başvurursun. Kolay bi islem kafana takma. Kabul etmezlerse bu isleri yüzdelik olarak yapan avukatlar var soke soke alir sana payini verirler.
    Kaza sonrası karsi tarafin ehliyet ruhsat ve trafik sigorta policesini fotograflandin mi?

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Batisehirin onunde olmus kaza hergun ordan geçiyorum daha once böyle bir kaza olacagi aklima gelmezdi allah yardimcin olsun

Motosikleti
    MT-07
    Canın saolsun. Boşver sen sağlamsan gerisi önemli değil. Değil MT-07, MT-10 bile tekrardan alırsın. Ne yazıkki böyle lüks araçları görünce muhakkak arana 1-2 araba mesafe koyman gerekiyor. Geçmiş olsun...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun
    umarım araba önüne geçip sende arkadan çarpmamışsındır yoksa bu kaza da sen haksız çıkarsın
    kaza anında suçlu olan evet ben suçluyum der ama birkaç gün sonra yok o bana gelip arkadan vurdu der piyasada yawşak çok

Motosikleti
    MT 07
    Tesekkurler arkadan carptim valla cocuk oyle kotu biri degil 96 li daha yeni almis arabasini o da yani gelip arkadan carpti demez, kaskom yok yeni aldigim icin vakit bulamamistim, karsi tarafin ehliyet sigorta ruhsatini fotograflamadim ama istesem atar problem degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Aklima bisey takildi bi yerde okudum kaza yaptiktan en gec 5 is gunu icerisinde haber verin sigorta sirketinize yaziyor ben 8inde yaptim 18 gun olmus haber vermedim bir problen cikma olasiligi var mi?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı zeusezer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler arkadan carptim valla cocuk oyle kotu biri degil 96 li daha yeni almis arabasini o da yani gelip arkadan carpti demez, kaskom yok yeni aldigim icin vakit bulamamistim, karsi tarafin ehliyet sigorta ruhsatini fotograflamadim ama istesem atar problem degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Aklima bisey takildi bi yerde okudum kaza yaptiktan en gec 5 is gunu icerisinde haber verin sigorta sirketinize yaziyor ben 8inde yaptim 18 gun olmus haber vermedim bir problen cikma olasiligi var mi?
    kaç gün içinde haber verilmesi gerektiğini bilemiyorum, fakat karşı tarafta kendinin suçlu olduğunu kabul etti ise büyük olasılıkla ona verirler.. bir servisle görüşün ve motorunuzu çekici ile aldırın eğer yürümüyorsa. servis gerekli işlemleri başlatmanız için size yol gösterecektir.. birde sizin sigortanızın önemi yok, karşı tarafın sigortası daha önemli.. o arabaya binen de dandik bir sigortadan yaptırmamıştır sanırım.. resimleri ve raporu sigortacıya watsapptan atmanız yeterli zaten gerisini servis halleder experle..

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Geçmiş olsun. Bu arabaların kafasına göre yolu kaçırıp bir anda yan şeride atlamasından da sinyal verdiği gibi yan şeritte araç var mı diye bakmadan geçmelerinde sıkıldım valla. Verilmiş sadakanız varmış. Allah şifa versin. ( Ekipman giymeyi de unutmayalım )

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı zeusezer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sen tutanak tuttun mu?
    yani tutanak tutup ona imza attırdın mı?
    önemli olan konu bu dediğim gibi eğer sadece lafta kaldıysa tamam ben suçluyum deyip basıp gittiy se hasar senin üzerine kalabilir
    Akias bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sucunu kabul etti ise %100 hakli cikarsin. San tavsiyem kaskon varsa kaskonla isi hallet. Kaskonun anlasmasi olan guzel bir servise git. Hasar uzmanı dosyani acar eksperi cagirir motorunu tamir ettirir, kaskondan isler daha hizli yurur. Karsi tarafin sigortasi isi biraz sallayabilir. Sen hic biseye karismazsin. Eger anlasmali guzel bi servis bulamazsan %100 hakli cikacagin icin istedigin serviste cebinden yaptirip kaskondan alirsin parani. Karsi tarafin sigortasina dosya kapandiktan sonra deger kaybi icin başvurursun. Kolay bi islem kafana takma. Kabul etmezlerse bu isleri yüzdelik olarak yapan avukatlar var soke soke alir sana payini verirler.
    Kaza sonrası karsi tarafin ehliyet ruhsat ve trafik sigorta policesini fotograflandin mi?
    Öyle olmuyor eğer arkadaşın bir kusuru varsa ki genelde motorlara sigorta hiç acımıyor, kusuru kabul eden karşı taraf bile olsa kusurlu olabiliyorsun, kuralı çiğnemiş bir durumun varsa olay bitmiştir.

Seneler önce e5'in solun sol tarafındaki o ince şeritte yaptığım binlerce km ve onca yıldan sonra korkulu rüyam gerçekleşti ve bir araba hiç kaçamayacağım şekilde önümü aniden kapattı, çarptım, 50 km civarı bir hızdaydım ve motor darmaduman ben de ufak eziklerle şanslı olarak atlattım, karşı taraftaki adam tutanağa da kusurlu olduğunu aniden ve kontrolsüzce sağındaki aracın sıkıştırması sonucu sola çok yanaştığını belirtti, ancak sigorta o tutanağı dikkate almadan gayet haklı olarak solun solunda gitmenin asıl trafik kusuru olduğunu belirterek beni suçlu gördü.

Neticede asıl önemli olan, olay esnasında motorcu şerit dışında mı ya da başka kusuru varsa bunlar tutanakta görünüyor mu, bu durumlarda kusur varsa "abi ben gördüğüm halde daldım" falan dese de sigorta genel trafik kurallarına bakar, olayın işleyişi açısından haklı bile olsanız kural çiğnediğinizden suçlu siz olursunuz.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Herhangi bir yaralanma veya ekipman hasarı durumunda eğer davacı olursanız bütün zararınızı karşılarsınız.Kaza yaptıgınız sırada olay yerine polis geldimi ? veya hastaneye gidip tedavi oldunuzmu ?

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Dostum sen foruma yazacağına artık vakit kaybetme de biran önce yetkili servisine git, karşı taraftan sigorta poliçesinin, ehliyetinin, ruhsatının fotoğraflarını göndermesini iste, tutanakla beraber hepsini servise götür. Servis motora bakıp söyler zaten üstünkörü şu şu parçalar değişecek bu kadar masrafı var derler. Geri kalan süreçtede seni yönlendirirler. Geçmiş olsun

Motosikleti
    MT 07
    merhaba arkadaslar simdi girebildim foruma benim için değerli yorumlarınızı okudum ve cevap vereceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle olmuyor eğer arkadaşın bir kusuru varsa ki genelde motorlara sigorta hiç acımıyor, kusuru kabul eden karşı taraf bile olsa kusurlu olabiliyorsun, kuralı çiğnemiş bir durumun varsa olay bitmiştir.

Seneler önce e5'in solun sol tarafındaki o ince şeritte yaptığım binlerce km ve onca yıldan sonra korkulu rüyam gerçekleşti ve bir araba hiç kaçamayacağım şekilde önümü aniden kapattı, çarptım, 50 km civarı bir hızdaydım ve motor darmaduman ben de ufak eziklerle şanslı olarak atlattım, karşı taraftaki adam tutanağa da kusurlu olduğunu aniden ve kontrolsüzce sağındaki aracın sıkıştırması sonucu sola çok yanaştığını belirtti, ancak sigorta o tutanağı dikkate almadan gayet haklı olarak solun solunda gitmenin asıl trafik kusuru olduğunu belirterek beni suçlu gördü.

Neticede asıl önemli olan, olay esnasında motorcu şerit dışında mı ya da başka kusuru varsa bunlar tutanakta görünüyor mu, bu durumlarda kusur varsa "abi ben gördüğüm halde daldım" falan dese de sigorta genel trafik kurallarına bakar, olayın işleyişi açısından haklı bile olsanız kural çiğnediğinizden suçlu siz olursunuz.
    ben şeridimde gider iken yolu kaçırdığı için bir anda sol şeride kırarak önüme atladı ben şeridimde 100 120km hız ile devam ediyordum yani önüme atlayan o

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen tutanak tuttun mu?
    yani tutanak tutup ona imza attırdın mı?
    önemli olan konu bu dediğim gibi eğer sadece lafta kaldıysa tamam ben suçluyum deyip basıp gittiy se hasar senin üzerine kalabilir
    tutanak tuttum imzası atılı bir kopyası bende diğer kopyası onda o cebinden yaptırmış arabasını ben sigortadan yaptıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir yaralanma veya ekipman hasarı durumunda eğer davacı olursanız bütün zararınızı karşılarsınız.Kaza yaptıgınız sırada olay yerine polis geldimi ? veya hastaneye gidip tedavi oldunuzmu ?
    olay yerine polis gelmedi kendimiz hastaneye gidip kendimiz tedavi olduk yürüyebiliyorduk sıkıntı yoktu ta ki yatağa yatana kadar sonra 2 gün kalkamadık :D kırık çıkık yok sadece ezilmeler var kaslarda kız arkadaşımın da kaburgası ezildi benim ise sol bacağımın diz kısmı ezildi anca yürümeye başladım 8inde yaptık kazayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen foruma yazacağına artık vakit kaybetme de biran önce yetkili servisine git, karşı taraftan sigorta poliçesinin, ehliyetinin, ruhsatının fotoğraflarını göndermesini iste, tutanakla beraber hepsini servise götür. Servis motora bakıp söyler zaten üstünkörü şu şu parçalar değişecek bu kadar masrafı var derler. Geri kalan süreçtede seni yönlendirirler. Geçmiş olsun
    teşekkür ederim zaten buraya bilgi amaçlı yazdım hiç birşey bilmediğim için bugun yarin motorumu servise götüreceğim gidonu yamuldu nasıl yapacağımı bilmiyorum korkum paranın cebimden gitmesi o kadar nakit yok cebimizde motoru daha yeni aldık :D bakalım çekici çağırmayı düşünüyorum ama çekici nasıl işliyor çağırınca onun hakkında bir fikrim yok bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

karşı tarafın sigortası allianz benim ise quick sigorta

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Öncelikle çok geçmiş olsun.. Ben de böyle bir kaza geçirdim yakın zaman içinde.. Sana yardımcı olabilirim.. Açıklayacağım ve aklına takılan bir şey varsa bana özelden yaz..

1-)Karşı tarafın sigortası allianz ise Allianz'ı arayıp hasar bildirimi yapıyorsun. Ben aradığımda, motoru servise götürmemi servisin hallediceğini söyledi.
    2-> Motoru götürdükten sonra usta sigorta şirketi sana bir eksper tahsis edecek ve 2 gün içerisinde eksper gelip hasarı tespit edecek.
    3-> Sigorta şirketi hasarı inceleyip hangi parçaların değişip değişmeyeceği konusunda sıkıntı çıkaracak %100 (Benim arka fren merkezim patlamıştı ve bana dediler ki, sanki kazada olmamış bu hasar vs gibisinden ödemeden kaçmaya çalıştılar.)
    4-> Hasarın nasıl oluştuğunu neden karşılamaları gerektiğini dile getir. Anlamazlarsa, şikayet edeceğini söyle (Şikayet etmek derken mahkeme değil, Sigorta Tahkim Komisyonu.) Buraya şikayet edeceğini söylersen geri adım atacaklardır ve büyük bir ihtimalle geri adım atıp hasarını karşılamayı kabul edeceklerdir. Şayet etmezlerse, şikayet edebilirsin %90 Kazanırsın 15 gün falan sürüyor.
    5-> Hasarın onarılacak, motorun onarılmış halinin fotoğrafları çekildikten sonra paran banka hesabına yatacak.

Sormak istediğin bir şey olursa bana özelden yazabilirsin.
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.. Ben de böyle bir kaza geçirdim yakın zaman içinde.. Sana yardımcı olabilirim.. Açıklayacağım ve aklına takılan bir şey varsa bana özelden yaz..

1-)Karşı tarafın sigortası allianz ise Allianz'ı arayıp hasar bildirimi yapıyorsun. Ben aradığımda, motoru servise götürmemi servisin hallediceğini söyledi.
    2-> Motoru götürdükten sonra usta sigorta şirketi sana bir eksper tahsis edecek ve 2 gün içerisinde eksper gelip hasarı tespit edecek.
    3-> Sigorta şirketi hasarı inceleyip hangi parçaların değişip değişmeyeceği konusunda sıkıntı çıkaracak %100 (Benim arka fren merkezim patlamıştı ve bana dediler ki, sanki kazada olmamış bu hasar vs gibisinden ödemeden kaçmaya çalıştılar.)
    4-> Hasarın nasıl oluştuğunu neden karşılamaları gerektiğini dile getir. Anlamazlarsa, şikayet edeceğini söyle (Şikayet etmek derken mahkeme değil, Sigorta Tahkim Komisyonu.) Buraya şikayet edeceğini söylersen geri adım atacaklardır ve büyük bir ihtimalle geri adım atıp hasarını karşılamayı kabul edeceklerdir. Şayet etmezlerse, şikayet edebilirsin %90 Kazanırsın 15 gün falan sürüyor.
    5-> Hasarın onarılacak, motorun onarılmış halinin fotoğrafları çekildikten sonra paran banka hesabına yatacak.

Sormak istediğin bir şey olursa bana özelden yazabilirsin.
    aklıma takılanı yazdım. teşekkür ederim burayada yazayım çekici muhabbetiyle ilgili bilgisi olan var mı acaba ? motorumun gidonu yamulduğu ve vites kolu aşırı derecede yamulduğu için (düzeltemedim) çekici çağırmam gerek çağırdığımda sigorta mı karşılaşıyor nasıl bir şeyle karşılaşacağım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)