Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.Eli hızlı başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Merhaba arkadaşlar mart-nisan gibi kendime Yamaha R25 0 motor almayı planlıyorum Allah izin verirse ama motor tecrübem olmadığı için herkes onu alana kadar 125-150cc motor alıp tecrübe edinmemi söylüyorlar. Bende 125-150cclık motor almaya karar verdim Yamaha'yı alana kadar kullanacağım şurda 6-7 ay tecrübe kazanmak için o yüzden 2.eli hızlı olan bi motor bakıyorum satmak istediğim de oyalanmadan satmak için bir kaç motorcu arkadaşlarım bana. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B önerdiler siz değerli arkadaşlar hangisini önerirsiniz yada farklı olarak hangi model önerirsiniz?
    tbgungor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben 250 lik ile başladım geçen sene. Akıllı kullanırım dersen iyi bir karar ama duygusal olurum dersen küçük bir şey al.
    Şimdi 650 lik kullanıyorum.

Ben cbr250 ile başladım. Yakıt çok uygun. Parça fiyatları da uygun. Tavsiye ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc öyle abartılacak birşey değil, gayet başlanabilir. hatta düşük cc gaz tepkilerini kontrol etmek için kolay olsa da aktif trafikte tehlike yaratıyor.

tabi 250 cc de kendi içerisinde ayrılıyor; kullanım sekline göre uygun/değil bilgisini tecrübeli arkadaşlar aktaracaktır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    YBR 125

Başkasına bakma. Bu net ve üzerinde konuşulmaya pek gerek yok.

R25'in bir lafı vardır. "Kendine güvenen benimdir" Çok canlar gitti. Çok acemiler patladı. Ayna katlayıp, egzos takıp devir kesicilerde dolaşacaksan hiç ölme boş yere. R25 600 cc kullanacak tecrübe ister. Saçma bir motor. 12-13 bin devir çevirir, bastın mı çok pis uzar. Hata affetmez. Buna ayna katlayıp 10-12 bin devirlerde motor kullanma apaçiliği ve "çok sıcak ne montu" veya "fizana mı gidiyoruz ne botu" hatta "oha motoru kaça aldık bi eldivene 300 lira mı vereceğiz" eklenince ölüm bir kader değil şart olur. Çok dikkat et.
    iptaluyelik02, erensel ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 250 lik ile başladım geçen sene. Akıllı kullanırım dersen iyi bir karar ama duygusal olurum dersen küçük bir şey al.
    Şimdi 650 lik kullanıyorum.

Ben cbr250 ile başladım. Yakıt çok uygun. Parça fiyatları da uygun. Tavsiye ederim.
    2.el 10bin üzeri vermek istemiyorum açıkcası

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc öyle abartılacak birşey değil, gayet başlanabilir. hatta düşük cc gaz tepkilerini kontrol etmek için kolay olsa da aktif trafikte tehlike yaratıyor.

tabi 250 cc de kendi içerisinde ayrılıyor; kullanım sekline göre uygun/değil bilgisini tecrübeli arkadaşlar aktaracaktır.
    motoru cc'den beni korkutmuyor korkudan 0 motor sonuçta ve acemiyim 0 motorda acemiliği atıp zarar vermek istemem ondan dolayı bu şekilde düşündüm bende açıkcası

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    ybr, cbf, pulsar

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Vay arkadaş r25 sahibi olmasam ducatimi satar r25 alırım o derece anlatıyorsunuz ne motormuş arkadaş abartmayın , ne öle hayvan gibi torku var nede öyle birden uzaması.Hatta alt devirler ceset kaynıyor o derece ölü , gayette başlanır r25 le yeter ki altındaki motora 600 lük,brembo frenleri,showa amartisörleri olan bir motor sürüyormuş gibi davranma
    çaylak41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş r25 sahibi olmasam ducatimi satar r25 alırım o derece anlatıyorsunuz ne motormuş arkadaş abartmayın , ne öle hayvan gibi torku var nede öyle birden uzaması.Hatta alt devirler ceset kaynıyor o derece ölü , gayette başlanır r25 le yeter ki altındaki motora 600 lük,brembo frenleri,showa amartisörleri olan bir motor sürüyormuş gibi davranma
    motoru abarttığımdan veya ccyi gözümde büyttüğümden değil sadece 0 bir ürün almadan acemiliğimi 2.elde atmak istiyorum. 30bin liralık motorda kazan yapmak var bide 7-8 binlikte

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el 10bin üzeri vermek istemiyorum açıkcası

motoru cc'den beni korkutmuyor korkudan 0 motor sonuçta ve acemiyim 0 motorda acemiliği atıp zarar vermek istemem ondan dolayı bu şekilde düşündüm bende açıkcası

grenajı az ve koruma demirli bir motor bak bu düşüncen var ise.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşların ya seninle maytap geçmiş ya da konuyu geçiştirmişler. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B bu 3 motorun da piyasası düşündüğün kadar hızlı değil. Ha alınıp binilmez mi? Tabi ki alınıp mutlu mesut kullanılır.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların ya seninle maytap geçmiş ya da konuyu geçiştirmişler. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B bu 3 motorun da piyasası düşündüğün kadar hızlı değil. Ha alınıp binilmez mi? Tabi ki alınıp mutlu mesut kullanılır.
    konuyla ilgili yazan almadı ne yazık ki CF Moto 150NK karar verdim anlaştım biriyle de pazartesi sanayide gösterip bi aksilik olmazsa 7500tl alıyorum inş pişman etmez. Satışta bin lira zararı ben gözden çıkardım da daha fazla etmez umarım. Tecrübemi kazandıktan sonra umarım hayalim R25 kavuşurum
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili yazan almadı ne yazık ki CF Moto 150NK karar verdim anlaştım biriyle de pazartesi sanayide gösterip bi aksilik olmazsa 7500tl alıyorum inş pişman etmez. Satışta bin lira zararı ben gözden çıkardım da daha fazla etmez umarım. Tecrübemi kazandıktan sonra umarım hayalim R25 kavuşurum
    Allah gönlünde yatan motoru sana versin. 150 Nk tatlı motor, bence kararın güzel. Hayırlı olsun şimdiden.
    enes_ayx bunu beğendi.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Ben ybr ile başladım, sanayiye sadece yağ degisim icin gittim 1 yil boyunca, hızlı ve atakti
    enes_ayx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)