Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Daraldım, kendimi nerelere vursam...Öneriler bekleniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bir süredir çalışmakta olduğum şirkette yeni bir yapılanma dalgası söz konusu. Her gün her kafadan bir ses çıkıyor. Baktım izin hakkım da var, vurayım dedim kendimi yollara. Ama baktım baktım ne rotaya karar verebildim, ne de süreye. 23-31 ağustos arası için bir plan yapmak istiyorum. Motor NC700S, her daim geziye hazır bekler kendileri. Bütçeyi çok zorlamak istemiyorum en fazla 1000-1500 TL ayırdım bu gezi için, o da kredi kartından olacak zaten.
    Daha önce gezdiğim rotalar kısaca aşağıdaki gibi ;

*İzmir - Gaziantep arası , Antalya üzeri gidip iç anadolu dan döndüm.
    *İzmir-Aydın-Denizli
    *İzmir-Ayvalık-Bozcaada
    *Tarsus-İzmir Torosların içinden geçerek gelmiştim.
    *Ara ara sık sık Mersin ve İzmir çevresindeki günübirlik rotaları bitirdim diyebilirim.

Nereleri önerirsiniz, Motorumla ve kendimle huzur içinde gidebileceğim, bir nebze olsun herşeyden uzaklaşıp kendimi dinleyeceğim rota önerilerinizi bekliyorum.

Rahmetlinin dediği gibi " Hayatta kalın ve motosiklet kullanın."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    İstanbul bağcıları gez huzurun adresi 👍

madem izmirdesin ozaman guneye dogru in.
    marmaris, datca, olmadi fethiye gayet guzeldir bu zamanlar.
    ucuz pansiyon otel veya kamp bulursun.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Biraz İç Anadolu ya yönelebilirsiniz. İzmir-Denizli-Burdur-Isparta-Konya şeklindeki rota fena olmaz. Çok fazla göl görebilir çevresinde vakit geçirebilirsiniz. (Bu rotada oldukça fazla göl var.)Bende 22-27 Temmuzda Kocaeli den çıkarak sözkonusu rotayı tamamladım. 5 günde 1750 km yol yaptım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    max yapmak istediğiniz Km nedir tek yön için?

Bir de deniz kenarı seyahat mi tercih edersiniz biraz daha iç bölgeler mi?

Motosikleti
    Honda NC700S
    Deniz kenarlarını çok sevmiyorum, huzurdan uzak oluyor, insan çok, işletmeler cep düşmanı. Sadece kıyıda köşede kalmış ufak sahil kasabalarında huzur buluyorum, o da çok nadir denk geliyor. Daha çok dağ,şelale,göl adamıyım.

Tarsus-Ermenek-Isparta-Burdur-Denizli-İzmir rotasını geldim daha önce, beyşehir,eğridir,salda gölleri ve aradaki tüm dağ yollarını arşınladım. Yeni bir rota çıkmaz ise bu rota tekrar edilebilir.

Toplam gidiş için net bir km sınırı koymadım, 2000-2500km gidebilirim.

Motosikleti
    cıks
    kıyıda köşede kalmış, ufak sahil kasabası kaldı mı??? cidden soruyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İzmir,çanakkale,ordan feribotla gelibolu,oradan saroz devami keşan edirne istikametinden kirklareli iğneada,veya marmara ereglisi..veya yukariya akçakoca taraflarina,sür.

Tamamen spontane takil

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle bir yer!
    hem kiyi olacak hem kasaba olacak, hem sirin olacak, hem kalabalik olmayacak hem ucuz olacak....
    varsa bile burda dillendirmeyin, 3 gune yangin cikar, sonra otel dikerler...
    viper08 ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Bakındım da biraz, Yedigöller-Amasra-Kastamonu/Pınarbaşı(bu bölgede kanyon şelale vs çok)-Safranbolu rotası hem ortalama mesafede, hem de dinlendirici olur gibi geldi. Bu rota hakkında ne düşünürsünüz?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    karadenize vur gitsin
    güneyleri ben de gezdim müthiş yerler bu zamanda daha bi güzeldir, ama ben karadenize gidicem ilk fırsatta.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda NC700S
    Rota kafamda oluştu gibi ,
    *Yedigöller
    *Amasra
    *Küre dağları milli parkı (burada sanırım 2 gün kalırım, kanyon,şelale ne ararsam var)
    *Safranbolu
    *
    *
    *İzmir

Arada kalan yerler için önerilerinizi bekliyorum. Özellikle küre dağları milli parkına daha önce giden olduysa onların öneri ve uarıları da önemli benim için.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evin bahçesi falan varsa al bi kilo kabak çekirdeği fındık fıstık. çek tabureyi bir ağacın altında otur ye. plansız programsız arkadaş çevren olmadan kamp yapmadan boşa gezinti sayılır keyif almazsın derim. yol ille gezicem dersen bisikletle kısa gezinti yapabilirsin

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Muğla taraflarına bir uğra derim özellikle Akyaka ya gidebilirsin bir onbeş gün sonra ben de gitmeyi düşünüyorum
    Bolca kamp yerleri var kamp kurabilirsin

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Var valla. Kalbalık olmayan. İstilaya uğramamış. Fiyatları gayet makul. Lakin dediğiniz gibi burada yazılırsa hele ki biri instagram da vs paylaşır ise kısa sürede yok olur.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydın/Didim/Akbük
    potasyum bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evin bahçesi falan varsa al bi kilo kabak çekirdeği fındık fıstık. çek tabureyi bir ağacın altında otur ye. plansız programsız arkadaş çevren olmadan kamp yapmadan boşa gezinti sayılır keyif almazsın derim. yol ille gezicem dersen bisikletle kısa gezinti yapabilirsin
    Olmadi birde mangal..

Yanimda arkadas yoksa,

Sabah erken vakit cikiyorum,illaki petrolde,yol kenarinda mola vermis ben gibi bir avel denk geliyor,hayirdir guzergah nereye diyorum,valla hocam turlamaya ciktim neresi olursa gidecegim,o zaman takil pesime diyorum,

Bir keresinde,xmax li bir arkadaşla kutahya tarafinda denk geldik,dedim ben manisaya gidiyorum odun kofte yemeye,tamam dedi uyar,baktim uşak tarafinda yaa hocam ben burdan geri doneyim havada karardi vs.hemen su koyuverdi..dedim rast gelsin..ben devam ettim..

Motosikleti
    Honda NC700S
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 5-6 yıldır arkadaş çevrem pek yok . Az insan kavramını biraz abarttim sanırım . Ama emin olun yalnız gezmek de keyifli olabiliyor . Sinemaya da yalnız gidiyorum mesela . Motorum benim en iyi arkadaşım ve yoldaşım. Çantalarında nargile , kahve cezvesi var hep, mekan buldum mu çekiyorum manzaraya pişiriyorum kahveyi yakiyorum nargileyi mis...ama arkadaş çevresi olanlara da lafım yok tabi , herkesin tercihi.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Direkt Karadeniz ve dönüş iç Anadolu veya tersi tam zamanı tadım ve gezi turu yap

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Aydın da gidebileceğin kamp atacağın yerler beni gittiğim ve tavsiye edeceğim. Paşa yaylası , Çavdar, madran ve ovacık tarafları. Çavdar hariç oldukça serin yerlerdir. İzmir tarafların da pamucak ı öneririm ama belediye tesislerinin olduğu yere git fazla insan olmaz. Giriş kişi başı 3 tl olması lazım. Duş wc felan ücretsiz içinde normal fiyattan alış veriş yapacağın kantin var. Restoran da mevcut. Didim tarafında kazıklı yı tavsiye ederim kimsecikler olmaz. Muğla taraflarına inerim dersen azmak tarafları güzeldir. Denizli tarafında süleymanlı yaylası mevcut geceleri gayet serin olur. Kamp atacaksan mutlaka yiyeceğini içeceğini ayarla. Bozdoğan tarafın da arap apıştı ve madran a gidebilirsin madran oldukça serindir. İnstagram da bazılarını paylaştım bakabilirsin. https://www.instagram.com/sucuk_ekmek_motovlog/
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)