Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehitler İçin 15 Bin Km Yürüyecekler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kayserili motosikletçiler Mustafa Özdemir ve Yusuf Şentürk, Harp Malülleri ve Şehitler Derneği başkanının mektubunu 15 bin kilometre yol kat ederek 24 ülke büyükelçiliklerine ulaştırmak için motorlarını Kuzey Afrika'ya sürecek.

Kayserili motosikletçiler Mustafa Özdemir ve Yusuf Şentürk, Harp Malülleri ve Şehitler Derneği başkanının mektubunu 15 bin kilometre yol kat ederek 24 ülke büyükelçiliklerine ulaştırmak için motorlarını Kuzey Afrika'ya sürecek.

Daha önce de birçok ülkeye motosikletiyle giden Kayseri Motosiklet Kulübü Kurucu Başkanı Mustafa Özdemir, bu sefer şehitlerimiz için bir farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıkıyor. Harp Malülleri ve Şehitler Derneği Başkanının mektubunu toplamda 15 bin kilometre yol giderek, 24 ülkede büyükelçiliklere ulaştıracaklarını söyleyen Özdemir, terörün her ülkede aynı acıyı verdiğini anlatmak için yola çıkacaklarını söyledi. Yapacakları turu anlamlandırmak adına şehitlerimiz için farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen Özdemir, "Afrika rotasını seçme sebebimiz, daha önceden 2016 yılında motosikletçiler tarafından dünyanın tepesi olarak bilinen North Cup'a gitmeyi hayal ediyordum. Daha sonra bu hayalimi gerçekleştirmek için araştırmalar yaptım ve yola çıkmak istedim. Bu turumu da anlamlandırmak istedim ve ne yapabilirim diye düşünürken, şehitlerimiz adına bu geziyi yapalım istedim. Terörün dilinin, dininin ırkının olmadığını, her ülkede aynı şartlarda acı verdiğini, ülkemizde de şehitlerimiz olduğunu, bu acının sadece şehit aile ve yakınlarına değil hepimizin yüreğini dağladığını ve bu konularda farkındalık oluşturmak amacıyla yurt dışındaki soydaşlarımızı, motosikletçilerimizi ziyaret ederek, onlarla birlikte bu acıyı paylaşmak istedik. Daha önceki gezimizin adı 'Erciyes to North Cup'dı, bu projeye de Kuzey Afrika'nın en yüksek dağlarının adını koyarak 'Erciyes to Atlas' olarak koyduk. Harp Malülleri ve Şehitler Derneği başkanımızın mektubunu 24 ülkede ve yaklaşık 25 günde 15 bin kilometre yol yaparak büyükelçiliklerimize göndereceğiz ve oralarda şehitlerimizin ruhunu şad edip Fatiha okuyacağız" dedi.

Motosikletçi Yusuf Şentürk ise, amaçlarının Türk Bayrağını her yerde dalgalandırma olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Mustafa ağabeyin yurt dışı ve benim de 16 yıllık motosiklet tecrübemi birleştirerek, şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için yola çıktık. Çıktığımız bu yolda Allah bizleri utandırmasın. Biz burada Türk'ün sesini ve Türk'ün bayrağını her yerde bireysel olarak da dalgalandırabileceğini göstermek istiyoruz. Ancak bu projeye beklediğimiz desteği göremedik. Biz devlet büyüklerimizden, yerel belediyelerimizden bu farkındalık projesinde bizlerden manevi olarak desteklerini esirgememelerini istiyoruz"

dha

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Ya başlığı yürüyecekler yazmışım özür dilerim editte yok :/
    erensel ve sutlusoda bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Yürüyecekler diye gelmiştim ben

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürüyecekler diye gelmiştim ben
    Ne yani forumumu kapatak şimdi :D

Şehitleri kullanarak gezisine reklam etmeye çalışmış.
    Neyse bir şey derdimde reklamına demeyim. Lavhavle

Motosikleti
    Peugeot / Django
    " Ancak bu projeye beklediğimiz desteği göremedik." cümlesini okuduktan sonra konu tüm samimiyetini yitirdi. Hayır bunun neresi proje ? sen gidicen gezicen diye kim niye sana sponsor olsun.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı nmax58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Ancak bu projeye beklediğimiz desteği göremedik." cümlesini okuduktan sonra konu tüm samimiyetini yitirdi. Hayır bunun neresi proje ? sen gidicen gezicen diye kim niye sana sponsor olsun.
    Genelde sponsor çıkar böyle organizasyonlara ama kültür ile alakalı bizde "adam gezecek ben para vereceğim" diye düşünür aslında düşünmezde yapası gelmez başka memleketlerde sponsor olalım belki bizede bir tırnak çıkar derler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nmax58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam iyi de manevi destek yazmış, ben mi yanlıs anlıyorum sen mi yanlıs anlıyorsun

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ancak bu projeye beklediğimiz desteği göremedik. Biz devlet büyüklerimizden, yerel belediyelerimizden bu farkındalık projesinde bizlerden manevi olarak desteklerini esirgememelerini istiyoruz"

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Maddi desteğe çok ihtiyaçları yoktur. 25 gün kesintisiz işten izin almak her babayiğidin harcı değil.

anlamsiz geldi bana, mektubu oraya göturmek vs. sanki gezilerine bir anlam katmak icin zorlamislar gibi..
    onun yerine vatan topragini yurtdisinda yatan sehitlerin mezarlarina göturmek gibi birsey olsaydi, yine bir derece daha usturuplu dururdu.
    neyse hayirli geziler dilerim kendilerine kazasiz belasiz yol alsinlar...
    birbilent bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şehit var, bir de şehit var,
    hangi şehitler için gidiyorlar?

saçma sapan açıklamalar yapacaklarına, -ki söyledikleri yukarıda yazıldığı gibi ise tamamen cehalet ürünleri-
    "15 temmuz şehitlerinin isimlerini Afrika dağlarına yazıyoruz" mottosu ile yola çıksalardı, istemedikleri kadar destek görürlerdi.

ha yok, bugünün haberlerinde olanlar gibi (22.08.2019 tarihinde 3 askerin şehit olduğu haberleri var, kimin umurunda?) düz şehitler için gidecekler ise tabi ki yöneticiler umursamaz,
    terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkarıp oy devşirmeye çalışan kişilerden söz ediyoruz.

konudaki sürücülere gelince,
    yolları açık olsun, gittikleri gibi sağ ve salim dönsünler.
    birbilent bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)