Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda cbf 150 tamgaz giderken tekleme yapıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150
    merhabalar aranıza yeni katıldım benim motorumda bir sıkıntı var düz yolda giderken 105 km yi iki kişi geçmiyor birde zorladığım zaman bişey fark ettim ısınınca son gazdayken motor ara ara tekleme yapıyor ve hız git gide düşüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150lerin beyninde kesici var. 110 km/h de gaz kesiyor. Eğer yokuş aşağı yol ise 110u geçebilir.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150lerin beyninde kesici var. 110 km/h de gaz kesiyor. Eğer yokuş aşağı yol ise 110u geçebilir.
    2 senedir cbf150 kullanıyorum. Düzde 120 de gördüm bayır aşağı 140 da. Cbf 150nin beyninde kesici olduğunu düşünmüyorum. Karbüratör benzin yetiştiremiyor bi devirden sonra. Motor kesiciye girmiş gibi yapıyor o an.

Dostum benim cbf 150 de dediğin gibi tekliyordu. Karbüratörden silindire giden manifolt lastiğini, manifoldu ve manifolt contasını değiştirdim. O anlık gaz kesme gibi olan şey düzeldi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    cbf 150
    anlıyorum ama yokuş aşağı giderken 110 120 gördüm arada kesiklik yapmadı hafif rampalarda mesela 5 ci viteste giderken biraz hızlansın diye gazı dipliyorum saliselik bi bir teklwme oluyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bujiyi kontrol edin ve değiştirin sorun büyük ihtimal bujide farklı bir motorda aynı sorunu yaşamıştım daha önce.

Motosikleti
    cbf 150
    bu saydığınız parçaları değiştirirsem kesin düzelirmi ustam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bujiden olduğunu düşünmüyorum çünkü bu olay ısınınca bide tatlı bir rampa veya düz yolda gerçekleşiyor rampa aşağı giderken gaza köklüyorum herhangi bir teklemeyle karşılaşmadım

Motosikleti
    RS200
    Dostum düzelir derim düzelmez. Parçalar ucuz değil. 50 60 lira tutuyor saydıklarım servisten alırsan.

Bende de tekleme sorunu vardı. Dip gazda yokuş yukarı veya düz yolda motoru anlık bişey çekiyor gibiydi. Bi tekleme yapıyordu saliselik. Hava filtresi değiştirdim. Buji değiştirdim. Jikle tertibatı komple, karbüratör vakumuna baktırdım. Bi türlü düzelmedi. En son manifolt ve lastiği değişti. Şuan kesiklik tekleme vs yok. Ama senin motorda düzelir dersem yalan söylerim sana.

Motosikleti
    cbf 150
    bu saydığınız parçaları değiştirirsem kesin düzelirmi ustam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

aynen anlattığınız gibi oluyor sogaza dayadığımda sanki arkadan biri çekiyormuş gbi yığılma yapıyor sanki böyle eştahlı gaz yimiyormuş gibi hissediyorum gazı biraz kesiyorum tekrar gaz verdiğimde saliselik bir tekleme sorununu gerçekleçtiriyor servise gösterdim bindi geldi her hangi bir sorun yok dediler.. parasıda önemli değil ustam sorun çözülsün ben başka bişey istemiyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cbf in karburatorler vakumludur,

Düz karburator tak,kesin çözüm.

Cg karburatorleri iyidir,pz27 pz30 gibi.

Boğazda ufak tadilat gerekir.

Daha ciğerli gider.sündürmeye gelir.

Ayrica,

Sen yinede son gaza dayama,hem benzin yir,hemide yağ yir.

Motosikleti
    cbf 150
    usta sen bu motoru baya kullanmışsım bide şöyle bişey var bilmiuorum normalmi yoksa sorun varmı servise gittiğimde onuda normel dedi senin motordada aynımı onu sormak istedim şimdi şöyle bişe motoru çalıştırıp gidiyorum ısınınca motor kısmından şıkırtı geliyor bu normalmi sence servis normel dedi sibob sesiymiş

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de oluyor. Vitesi düşürüp yükseltince olmuyor.

Tekleme yapınca beşten dörde çekiyorum. Sonra tekrar beş. Sorun kalmıyor.

Motosikleti
    cbf 150
    anladım ustam teşekkür ederim benim motor 2017 model uyarmı düz karburatör

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

ben onu denemedim ama gerçekten motordan soğudum diyer türlü çok güzen bu sorun çok can sıkıcı

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Tuncay Erdoğ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta sen bu motoru baya kullanmışsım bide şöyle bişey var bilmiuorum normalmi yoksa sorun varmı servise gittiğimde onuda normel dedi senin motordada aynımı onu sormak istedim şimdi şöyle bişe motoru çalıştırıp gidiyorum ısınınca motor kısmından şıkırtı geliyor bu normalmi sence servis normel dedi sibob sesiymiş
    Valla ustam ben 17 18 bin km yaptım cbf le yozgatta. Her gün okula gittim geldim. O dediğin şıkırtı hiç gelmedi motorumdan. 79000 küsürlerde şuan motorum ve açılmamış henüz. Şıkırtı yok.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ustam ben 17 18 bin km yaptım cbf le yozgatta. Her gün okula gittim geldim. O dediğin şıkırtı hiç gelmedi motorumdan. 79000 küsürlerde şuan motorum ve açılmamış henüz. Şıkırtı yok.
    Merhaba ustam öncelikle bana zaman ayırıpta bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim
    Dün özel servis büyük cc motorlarla ilgilenen ustaya gösterdim bu şıkırtı muhabbetini bide tekleme muhabbetini bana dediği şu bu motorları zorlamaya gelmez 90 100 le gitceksin bunun üstüne çıksın diye zorlarsan motoru çabuk eline alrsın dedi
    Belki çok yüklendiğin için tekleme yapmış olabilir diyor
    Şıkırtı muhabetine gelince onuda siboblar salmış kendini sibob ayarı yapılması gerekiyormuş kafam karıştı yetkili servisin dediğine bakıcak olursak sibob sesi gelmesi normel diyor özel servis sibob ayarı istiyor diyor sizde benim motorda öyle şıkırtı falan gelmiyor diyorsunuz biz servise güvenmeyipte kime güvencez anlamadım benim motorda 2017 model 14 bin km de

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Isınınca şıkırtı normal bazıları duymuyor olabilir ama ısınınca içeriden zırıl zırıl sesler geliyor ben 3 tane cbf denedim hepsinde aynı hatta bir tanesi 2000 kmde idi.
    Tuncay Erdoğ bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı ynslky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isınınca şıkırtı normal bazıları duymuyor olabilir ama ısınınca içeriden zırıl zırıl sesler geliyor ben 3 tane cbf denedim hepsinde aynı hatta bir tanesi 2000 kmde idi.
    anladım ustam teşekkür ederim ama nebiliyim benim pimpirikliğimdenmidir nedir o sese uyuz oldum hele uzun yol yaptımmı o ses birazdaha fazlalaşıyor gibi normelmidir sizce bide bu düzde giderken dip gazda saliselik bi kesiklik yapıyormuydu kullandığınız cbf lerde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benim cbf 15 model 15 binde
    çok tam gaz gittim ne kesilme ne de bir şey yok
    benim makina düz yolda 120 vuruyor ciğerli
    diğerleri bayır aşağı 120 anca yapar,motoruma güveniyorum
    batuhanaslan bunu beğendi.

Motosikleti
    Zongshen ZSgy125--SYM GTS250i Evo
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbf 15 model 15 binde
    çok tam gaz gittim ne kesilme ne de bir şey yok
    benim makina düz yolda 120 vuruyor ciğerli
    diğerleri bayır aşağı 120 anca yapar,motoruma güveniyorum
    Anaa snappy, en son forumu aktif takip ederken tavuk koyun falan eziyordun :D Şimdi mesajını görünce bir değişik oldum.
    snappy x bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Yaz başı ve kış başında genelde motorlar sibop ayarı isteyebilir. Bu ayar çok zor değildir. Tabi her motorun şekline göre sibopların ayarını yapabilecek kadar motoru açmak sıkıntı olabilir. Ancak sizin motorda ayarı yapmak kolay. Ayrıca bence karbüratör benzin yetiştiremiyor görünüyor. Göstermekte fayda var. Eğer vakumlu ise ve vakumda küçücük bir delik olsa bile çekişi etkiler ve dediginiz şekilde tekleme yapar. Aynısı benim Tvs de var. Karbüratör sorunlu, ama 90 da sıkıntı yaşamaya başlıyorum. Şimdilik idare ediyorum

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz başı ve kış başında genelde motorlar sibop ayarı isteyebilir. Bu ayar çok zor değildir. Tabi her motorun şekline göre sibopların ayarını yapabilecek kadar motoru açmak sıkıntı olabilir. Ancak sizin motorda ayarı yapmak kolay. Ayrıca bence karbüratör benzin yetiştiremiyor görünüyor. Göstermekte fayda var. Eğer vakumlu ise ve vakumda küçücük bir delik olsa bile çekişi etkiler ve dediginiz şekilde tekleme yapar. Aynısı benim Tvs de var. Karbüratör sorunlu, ama 90 da sıkıntı yaşamaya başlıyorum. Şimdilik idare ediyorum
    Arkadaşın Discover'da da vardı diyafram yırtıktı düşük devirler torklu üst devirlerde gitmiyordu, 80e kadar normal 80den 90a zor çıkıyordu. 90dan sonra da gitmiyodu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)