Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kadınlar için ideal başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot / Django
    peugeot django 125 bayanlara çok yakışacağını düşünüyorum. ayrıca zinciri yağı vs uğraşmamak için scooter öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Bence oncelikle egitim alip ne tarz motorlardan hoşlandiginizi bulun. Hem otomatik mi manuel mi karar verirsiniz hem ehliyet edinirsiniz. Istanbulda alternatif cok.
    espresso bunu beğendi.

Motto Akademi'ye A sınıfı ehliyet için başvurun.

Ehliyet eğitiminde scooter, 125 cc, 250 cc, 750 cc kullanacaksınız. Hangisi hoşunuza giderse o tarz bir motosiklet alıp kullanabilirsiniz. Ehliyet eğitiminin haricinde, özellikle 250 cc üzerinde bir motosiklet alırsanız ayrıca eğitim almalısınız.

Motor tercihi ve eğitimler konusunda Motto Akademi'deki hocalar yardımcı olur.
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy? Motosiklet almakda ki Amaç ? Bütçe ? Yaş?
    Aynen. Cinsiyet bunlarin hepsinden sonra geliyor, ille de gelmesi gerekse eger...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ve motosiklete heveslenen bir hanımı daha kaçırdınız siteden, bravo

İyice asker koğuşuna döndü ortalık, sorulan soruyla ilgili varsa bir yorumumuz yazalım, yoksa ne diye kalabalık yapıyoruz?
    espresso, yigozya, Kbr_ilhn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyice asker koğuşuna döndü ortalık, sorulan soruyla ilgili varsa bir yorumumuz yazalım, yoksa ne diye kalabalık yapıyoruz?
    Bir hanım/kadın/bayan soruyor ise onu yapmayacaktır heveslenmiş ,aklına esmiştir forma erkeklerin bulundugu ortama çapari atıyordur.
    Sen moderatörsün 2005 den beri üye gözüküyorsun 15 yıla yakın .

Bu gibi sorup da motor alan bayan/kadın gördün mü ? iki adet örnegin var mı ? 15YIL Da

Kadın erkek den genetik olarak farklıdır ,düşünce yapısı kafalarının çalışma sitemematigi bizden farklıdır ,muhakeme sistemleri farklıdır(bir birine göre üstün manasında demedim farklı) sormaz direk alacak ise alır , almayacak ise sorar..
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Pazardan armut almıyoruz ki (kaldı ki onun bile tonla çeşidi var), soru aşırı genel olmuş, ciddiye almayan arkadaşları da anlıyorum.

Ehliyet var mı, boy ve bütçe ne, nasıl bir kullanım amaçlanıyor, sadece öğrenmek için mi alınacak, beğenilen / ilgi duyulan bir motosiklet tarzı var mı vb. verilere ihtiyaç var mantıklı bir öneri yapmak için...

Motosikleti
    sym fiddle 3
    En kisa ve kolay yolu motorcuları gez motorun üzerine otur mümkünse deneme sürüşü yap sonra hoşuna gideni al tavsiyeleri boşver buda bir tavsiye ne güzel bir paradoks oldu

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bajaj modellerinde sürpriz kampanya varmış, bir bakmakta fayda var. uygun olmaz mı?

edit: yorumları okudum, :D süpersiniz, forum üyeleri on numara, insan aklının algoritmasına psikolojiye kadar uzanılmış. evet, kadınlar gerçekten farklılar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Safak kac ��
    serif abi bunu beğendi.

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Herkes pek çok doğru şey eklemiş ancak ben ilk etapta motorsikletin ağır olmamasına dikkat edilmesini önerebilirim olası bir kayma veya dengesizlik durumunda motoru ve kendinizi düşmekten kurtarabilir ya da düştünüz diyelim motoru yerden kaldırabilirsiniz ki bu akışın yoğun olduğu yerlerde daha da önemlidir .

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    size cevap vermeden duramadım örnek olarak kendimi söyleyebilirim
    2016 senesinde ilk buraya yazdım cbr250 almak için "boyun yetmez" , "ilk motor sıfır almaya değmez yorumlarına" karşı gittim aldım
    o zamandan bu yana 3.motoruma geçtim CBR650F şuan..

tabii bana gelen yorumları ,bu başlıktaki " yerimizi alalım" "reklam alınır" " en az 5 sayfa" yorumlarına tercih ederim.3 sene önce yine daha iyiymiş sanki forum.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Tavsiyem scooter almanızdır. Viteslide kullanabilirsiniz ama yoğun trafikte gerçekten rahat etmek istiyorsanız scooterın yerini başka bir şey tutamaz. Başlangıç da olacağı için pahalı bir model yerine Kuba matrix 125 tarzı önerebilirim. Bütçe olarak meblağ belirtmemişsiniz ama uygundur piyasası.

Arkadaşlar Konuların altına gereksiz çok yazı yazılıyor. Troll veya değil habire GOY GOY yapmayalım.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150cc
    Boy? Motosiklet almakda ki Amaç ? Bütçe ? Yaş?
    Yaşım 24 Boyum 1.75 - ulaşım aracı olarak kullanmak istiyorum. Bütçe 15.000₺ye kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem scooter almanızdır. Viteslide kullanabilirsiniz ama yoğun trafikte gerçekten rahat etmek istiyorsanız scooterın yerini başka bir şey tutamaz. Başlangıç da olacağı için pahalı bir model yerine Kuba matrix 125 tarzı önerebilirim. Bütçe olarak meblağ belirtmemişsiniz ama uygundur piyasası.

Arkadaşlar Konuların altına gereksiz çok yazı yazılıyor. Troll veya değil habire GOY GOY yapmayalım.
    15.000₺ sınırlandırıyorum başlangıç olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kisa ve kolay yolu motorcuları gez motorun üzerine otur mümkünse deneme sürüşü yap sonra hoşuna gideni al tavsiyeleri boşver buda bir tavsiye ne güzel bir paradoks oldu
    Motorcu hiç tanıdığım yok. Bir kaç kere scotty uygulamasından mototaksi çağırıp seyahat ettim:/

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motto Akademi'ye A sınıfı ehliyet için başvurun.

Ehliyet eğitiminde scooter, 125 cc, 250 cc, 750 cc kullanacaksınız. Hangisi hoşunuza giderse o tarz bir motosiklet alıp kullanabilirsiniz. Ehliyet eğitiminin haricinde, özellikle 250 cc üzerinde bir motosiklet alırsanız ayrıca eğitim almalısınız.

Motor tercihi ve eğitimler konusunda Motto Akademi'deki hocalar yardımcı olur.
    Orayı araştırdım fakat hiç arama fırsatım olmadı. Fiyatları hakkında bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet olarak bence Honda pcx başlangıç için ve devamında uzun süre kullanmak için yerinde bir karar olur.

Ama öncelik olarak giyim işini düşünmelisiniz. Trafikte hangi motoru kullanırsanız kullanın öncelik trafiği okumak olmalı. Bol bol kaza videosu izleyip hataları görüp beyninize kazımalısınız. Ben 39 yaşımda 33 yıllık araba şöförü olarak başladım. Tipik bi İstanbul şöförüyüm. Dolayısıyla kimin ne yapacağını az çok tahmin edebiliyorum. İki yıl kadar bisikletde sürdüm E5 ve bilimum İstanbul trafiğinde. Kendi görünürlüğünüzü kendiniz oluşturmalısınız. Trafik hakkında analatacak o kadar çok şey var ki. Bence en önemsiz hangi motor olduğu.
    Haklısınız. Bende araba kullanırken çok karşılaşıyorum magandalarla motorda daha da zor olmalı. Kadın olduğum için trafikte sıkıştırırlar tarzında yorumlarda aldım çevremden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cinsiyetten daha önemlisi kullanım amacı (zevk, ulaşım), boy ve varsa şahsi tercihler (estetik vs.) Bizzat tanıdığım Panigale kullanan kadın da var, 50cc çiçekli Honda skuter da. Cinsiyet çok da mühim değil... "kadın'a uygun" motosiklet nasıl olur bilmiyorum açıkçası...
    Boyum 1.75 ve kilom 60. Kadına uygun derken devrilme, hakimiyet gibi konular için başlığa kadın olduğumu belirttim. Ulaşım amaçlı trafikte kullanacağım. Bütçemde 15.000₺Dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Bir hanım/kadın/bayan soruyor ise onu yapmayacaktır heveslenmiş ,aklına esmiştir forma erkeklerin bulundugu ortama çapari atıyordur.
    Sen moderatörsün 2005 den beri üye gözüküyorsun 15 yıla yakın .

Bu gibi sorup da motor alan bayan/kadın gördün mü ? iki adet örnegin var mı ? 15YIL Da

Kadın erkek den genetik olarak farklıdır ,düşünce yapısı kafalarının çalışma sitemematigi bizden farklıdır ,muhakeme sistemleri farklıdır(bir birine göre üstün manasında demedim farklı) sormaz direk alacak ise alır , almayacak ise sorar..
    Almak istiyorum. Bir çok motosiklet firmasına da gidip sormuşluğum var. Daha çok satış odaklı olduğu için içime gezdiğim hiçbir yer sinmedi. Burada motorluların tavsiyesini almak için geldim. Kestirip atmak hoş değil.

EmreArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 2023
    Sınıf belirlediniz mi acaba naked, racing, scooter, v.b. Belki yardımcı olacak arkadaşlar o şekilde daha iyi yönlendirebilirler.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150cc
    Alıntı EmreArslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıf belirlediniz mi acaba naked, racing, scooter, v.b. Belki yardımcı olacak arkadaşlar o şekilde daha iyi yönlendirebilirler.
    Racing düşünmüyorum. Her gün kullanacağım için hesaplı olmasını da isterim

Ben kadın sürücü gördüğüm zaman ya önünden ya arkasından biraz yakın mesafede gidiyorum. Mümkünse önünden gidip yolu açıyorum. Belki yanlış anlayıp rahatsız oluyor ama kimsede ilişmeye cesaret edemiyor.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Bir bayan olarak yazayım bende. Öncelikle trafiğe hakim iseniz ve vitesli araba kullandığınız için ister otomatik ister vitesli olsun size fark etmez. Ancak arkadaşlarında dediği gibi boy kilo ve tarzınız size seçiminizde yardımcı olacaktır. Ben Scooter ile başladım ancak şuan vitesli motor kullanıyorum. 60 km yol gidip geleceğinizi belirtmişsiniz. Bu yüzden kendini ezdirmeyecek ama hakimiyetini kolay sağlayacağınız bir motor tavsiye ederim size. Benim seçimim vitesli motor olurdu tabi dur kalk fazla yoksa. 2. El almanızı öneririm çünkü ilk etapta eğitim gibi olacak size. Hafif ve rahat bir motor RKS 125 Titanik öneririm. Ben onda öğrendim vitesli motoru. Ne hafif ne ağır nede çok pahalı olmayan başlangıç için ideal bir motor.
    cenkito bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bayan sürücü için başlangıç motoru önerin, dediğin zaman doğal olarak akıllarda başka şeyler canlanıyor.

bayansın ama belki foruma üye erkeklerin yarısından daha dengeli ve kuvvetli bir vücudun vardır ve bu durumda "bayan için" şeklinde ekleme yapmana lüzum yok çünkü erkeklerin kullandığı şeyi en az onlar kadar iyi kullanacaksın anlamına gelir.

kadınlar için derken neyi kastettiğinde önemli. "duke 200" bir erkekte kullanır kadında mesela.

gerekli kriterler, bütçe, boy, kullanım amaca, beklenti v.s.

yani ne diyelim? boy sorun olmazsa pulsar 200 ns olabilir, güzel motor. o paraya hatta biraz daha ucuza 2. el temiz bulunur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Ktm 125,Nmax 155,Pcx,Msx aslında 200 cc altı çoğu motor uyar =)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)