Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: güvenlik önlemleriniz...

Katılımcı sayısı
78. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kaskom var, gerisine ihtiyacım yok

5 6.41%
  • kaskom da var abus kilidimde var

11 14.10%
  • kaskom da var abus kilidimde var gbs takip cihazımda var

1 1.28%
  • hem gps takip sistemim var hem abus kilidim var

2 2.56%
  • gps takip sistemim var

2 2.56%
  • sadece abus kilidim var

21 26.92%
  • motosiklette harekete duyarlı alarm sistemim ve diğerleri var

5 6.41%
  • dandik kilit kullanırım, belki hırsızı caydırır diye.

12 15.38%
  • ne kasko yaptırırım nede kilit takarım, benim mahallem güvenli

6 7.69%
  • motorun çalınmasından korkuyorum ama hiç güvenlik önlemi almadım

6 7.69%
  • kilit mi? motora kilit mi takılıyordu ?

7 8.97%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Önlem almak, keşke demekten daha ucuz. (motor hırsızlıkları) :ANKET:

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    hırsızlıklar hala devam ediyor. çünkü kolay para kazanmak insanları çekiyor.
    bizim gibiler, yıllarca çalışıp biriktirip aldığı malları, bizden gelip çalmak çok daha iyi geliyor hırsızlara...

ilgi alanımız motosiklet olduğu için genelde motor hırsızlık haberlerini duyurularını vs daha çabuk görüp duyuyoruz.
    bunun haricinde araba hırsızlığı ev hırsızlığı vs vs gibi çeşitli hırsızlık çeşitleri var.

bizi ilgilendiren şuan motosiklet hırsızlığı.

insan oğlu akıllı ve kendini geliştiren ve gördüklerine karşı kendi önlemlerini alan bir canlı varlıktır.
    buna rağmen hırsızlık olaylarını haberlerini görmemize rağmen önlem almadığımız oluyor.
    bunun sebebi birazda "benim başıma gelmez" belki "sonra önlem alırım(alamadı)" ya da farklı farklı durumlar.

ucuz motosikletler için bişey diyemem(3 bin 5 bin olanlar) ama hatrı sayılır motosiklet sahipleri önlem almayınca hem üzülüyorum hem şaşırıyorum hem kızıyorum...
    kaliteli kilit konusunda isim olarak abusu kullandım.

bir anket yapmak istedim.
    düşüncelerinizi öğrenmek için. aklınızdan geçeni değilde gerçekten yapmak istediğinizi işaretleyin görelim bi...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İmkanim var ise,

Küçük ve sakin şehire taşinir,

Kapali garajli mustakil bir ev alir,bahçesinede aksaray malaklisi bağlar hem beslerim hemde dost olurum.

Bunlara imkan yok ise,

Otomobilin(var ise)ön aksindan,abus halati motora dolar,iki turda govdeden sarar,brandayi çeker,kaskoyla uykuya birakirim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kaskom var gerisi beni ilgiledimiyor
    motor bahçede duruyor direksiyon kilidi bile açık
    ama çalınma teşebbüsü olsa camdan da poze'yi çıkarır basarım mermiyi belki maddi bi kaybım olmaz ama genede hırsız elini kolunu sallayarak bahçeden çıkamaz

Motosikleti
    Honda CB125 E
    ucuz motosiklet kullanıyorum, hırsızlar çaldığımıza değmez diyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu kapının üzerine 1 döküm çelik kapı 1 de garaj kapısı kitliyorum 😀

Ayrıca yedigöller videonu az önce izledim, eline sağlık.
    Konu dışı ama bi sorum olacak : o yaya gezdiğin yerleri motosikletle gezmemiz mümkün mü? içeri alıyorlar mı motosiklet?
    batuhanaslan bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Motorumu binanın girişine koyuyorum. Plastik su borusuna 5 mm zincir ve disk kilidi ile kitliyorum. Üstüne de binanın kapısonı kapatıyorum ama gece otomatiğe basan davar çok.

Binadakiler benzin kokuyor diyor. Dışarı koysam 5 mm zincir ve disk kilidi dışında motor Allaha emanet oluyor. Sokakta onlarca kilitsiz motor duruyor ama onlar çalınmaz gelir benim motor çalınır.

En son lanet olsun dedim babamın iş yerindeki garaja koydum. Üzerinde kilit milit yok. Eve 15 dk uzaklıkta. Full yokuş. Kask mont elde gezmemek için onları da arabaya bırakıyorum. Şu saatte bi çıkıp gezeyim desem güvenliklere kapıyı açtır sonra garajı açtır sonra otopark kapısını açtır vs vs naz çekmem lazım.

Tek güzel yanı şu. Kafam çok rahat. Eve gelip beni çalarlar ama motoru olduğu yerden gelip çalamazlar. Öyle de bir yer. Koca holdingin kapalı garajı.

Fazla ağladım. Hiçbir önlemim yok. Motor güvenlikli binanın yerin 3 kat altındaki garajda kolon dibinde duruyor.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    cıks
    şıklarda otopark yok, zaten benim de motorum yok
    olsaydı otoparka bırakırdım
    chaqalqarlos ve Rathje bunu beğendiler.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Evin altında bir garaj var zamanında araba için bırakmıştik arabanın yanına motosiklet de sığıyor. Ama şöyle kumandalı bir kapı olda, motosikleti bıraktığım yerde bir dolap olsa ekipman iyi olurdu. Tabi bu şekilde de işimi görüyor şükür. Yine de direksiyonu kilitleyip anahtarı alıyorum ne olur ne olmaz

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Oturduğum binanın , bodrum katının cam demirlerine arka tekerden hatrı sayılır bi kilitle bağlıyorum. Pek gösterişi ve piyasası olan bi motor olmadığı için ilk aldığım günlerdeki gibi korkum kalmadı. Korkum kalmamasının diğer etkisi 2 adım yaninda 2 msx 1 nc700s bi tane maxi scooter kilitli. Ve daha basit kilitlerle

Timonna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Binanın arkasına giriş katı olan evimin penceresinin önüne bırakıyorum. üstüne güzel bir branda ve abus kilit ile.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankete göre abus haric diğerleri kilit değil sanırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de biraz rahatsız oldum durumdan Bende Maggi Square Lock U kilit var (20mm et kalınlığı...), bence en az ABUS kadar (belki de daha fazla) etkili.

Tabi hırsız sırtında tekerlekle (veya kamyonetle) gelirse yapacak bir şey de yok U kilitle. O yüzden ek olarak kasko + alarm/GPS takip sistemim de var...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de biraz rahatsız oldum durumdan Bende Maggi Square Lock U kilit var (20mm et kalınlığı...), bence en az ABUS kadar (belki de daha fazla) etkili.

Tabi hırsız sırtında tekerlekle gelirse yapacak bir şey de yok U kilitle. O yüzden ek olarak kasko + alarm/GPS takip sistemim de var...

acıkcası ben 1 sene önce 200 liraya almıstım kiliti; marka model bile hatırlamıyorum öyle dandik birşey.

otoparkta duruyordu; sonra başka yere taşındım evin yanında duruyor, pek gozukmuyor ancak dikkat edersen fark edilir. Neyse; üst kat çıktı ev sahibi, bende merak ettim demir kesme aparatı ile denettirdim abilere; valla 4-5 dk ugrastılar kesilmedi.

Marka / fiyat takıntısını aşmak lazım biraz; marka olan hersey güzel, ucuz olan herşey kötüdür diye birşey yok. zaten hırsız o motora özellikle kafayı takmış ise ne yaparsanız yapın calacaktır.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm kilit isimlerini yazamam ki. örnek olarak algılayın onu.
    espresso bunu beğendi.
    since 1987

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Abus zincir kilidim var, bir de dandik alarmlı disk kilidi kullanıyorum.
    Evin önünde kaldırımdaki ağaca bağlıyorum ve üzerine branda örtüyorum.
    Ayrıca kaskom da var.

Mart ayında kaza geçirip köprücük kemiğimi kırınca aylardır motora binemez oldum. Ben iyileşene kadar motor kardeşimin işyerinin kapalı otoparkında duruyor. Güvenlikli, kilitli, binanın iki kat altında kapalı otoparkın en dibinde abus kilit ve disk kilidiyle kilitlenmiş bir şekilde duruyor. Yanında ducati diavel, tracer, bmw marka motorlar varken benim xmaximle ilgilenmez diye düşünüyorum, zaten kaskom da var.
    Hele bir iyileşsem tekrar motora binebilmeye başlasam da yine paranoyalara başlayıp geceleri uyanıp balkonda baksam.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Antalya'da yaşıyorum sitede.1000rr im sitenin müştemilatında kalıyor.100 lira veriyorum kira karşılığında aylık.Ne güneş ne yağmur görüyor.hırsızlık Antalya'da yok zaten.ybr ise dairenin altında kilitli brandalı şekilde duruyor.şehirdışında falan giderken onu da abisinin yanına koyuyorum.

İstanbul gibi bir yerde yaşasam,zemin kat evde kalırdım.motoru eve sokabilmek için.veya geniş asansörü olan bi daire.aksi halde motor almazdım.hergün çalınacak mı düşünmcesiyle uyumaktan iyidir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    NC750X
    sadece abus kilidi veya dandik kilidi olanlar mı ankete katılabiliyor?

sokak lambası direğine kaldırım tarafında park halinde sürekli ışık altında securage guardian 16mm grade 80 zincir mult-lock sbne12 boron alaşımlı kayar pimli 14mm asma kilit(levye girmez)... 14 mm zovii 120 db alarmlı disk kilidi.. yağmurluk sürekli örtülü.. bir abus kadar değildir belki bilemiyorum..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Belediyenin kapalı otoparkına bırakıyorum ayda 80 TL. Gerçi kapıya bıraksam çalınsa çalanlar pişman olur

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Bende 400 mt otede akrabamin evinin altindaki katli özel otoparka aylik 120 tl verip birakiyorum. Yagmur yagdi gunes acti derdim yok kamerali otopark, motoru almak veya birakip eve gelmek icin biraz yurumus oluyorum oda iyi oluyor hepten heraketsiz kalmamak icin. Ama motoru degistirip daha pahali birsey alirsam kasko yaptiririm mutlaka, boyleyken bile biraz tedirginim

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Otoparkta tutuyorum. Aylık 100tl

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)