Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosikleti bırakmayı düşünüyorum yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba , 22 yaşında üniversite öğrencisiyim istanbul da yaşıyorum bundan neredeyse tam 3 ay önce bir motosiklet kazası yaptım yavaş olduğum için allahtan sadece sol el bileğimdeki skafoid kırığıyla kurtuldum,3 aydır bu kırıkla uğraşıyorum bilenler bilir zor bir kırktır ve iyileşmesi zaman alır hatta belki ameliyat bile olabilirsiniz. bu kırığın hayatımı etkilediği zaman 4 ayı buldu spor yapamıyorum , bileğim hala çok güçsüz ve hareket kısıtlılığı mevcut , motorsiklet de otoparkta yatıyor 2017 model kim duke 250 , motora hiç bişey olmadı olan bana oldu gibi bir durum, ailem motorsiklet kullanmamı istemiyor ve satmamı isiyorlar bende son zamanlarda gelen ölüm haberleri olsun kaza ve sakat kalma durumlarından ve istanbul trafiğinden baya korkmuş durumdayım ne yapmam gerekiyor emin değilim bir tarafım bırakma daha güvenli sürersin diyor ama bir tarafımda hayatından değerlimi modunda, ve şuan motora binsem sürebilirmiyim emin değilim anlıycağınız kafam baya karışık sizden yardım istiyorum bu durumda kalan kişiler in tecrübelerini merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.

Şimdiki psikolojik durumunda üzerine gitmek yanlış olur, kaldi ki surüsünü de bilmiyoruz.

Ne kendini üz, ne aileni.Bırak gitsin, karar verince rahatlayacaksin. Yaşın genç ilerki yıllarda eğitim alip tekrar başlarsın eğer istersen.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Bırak kardeşim bırak, ben bırakmayacağım ama sen bırak, sen ne kadar dikkatli olursan ol çipin biri gelip seni buluyor. 6 yıldır motor kullanıyorum 3-4 defa kaza yaptım sadece birinde benim hatam var ve duran araca dikkatsizliğim sonucu vurdum ufak bir dokunuşla. Diğerleri e-5 te durup kapı açan araca çarptım, virajda karşıma çıkan araç sonucu ya asfalta ya tarlaya diyerekten frenleri bırakıp tarlaya uçtum. Çipin geldiği kazam https://m.youtube.com/watch?v=M_64Iw2Ygfo
    Bu kazanın üzerine bir de ayın 3 ünde arkadaşım spacy ile düz yolda yol kenarına uçurdu bizi.
    GT250rAlanya ve sutlusoda bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bırakamassın kardeş
    ben 9 yıl kullanamadım içim içimi yiyordu
    en son gidip ehliyet aldım motor aldım kask aldım kullanamaya başladım
    son 9 yıl içinde 3 defa kaza yaptım 1 defa daha yaparsam bırakacağım dedim de kaza yapıp sağ kalırsam bırakamam

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Geçmiş olsun.

6 yıl önce kaza yapmıştım.

Benim de sağ bilekte Skafoid kırığım var. Ameliyat oldum, 2 yıl kadar ağrı oldu, tam kullanamadım. Doktor kaynama ihtimali düşük tekrar ameliyat yapabiliriz dedi.

Bir süre ağrılar devam etti fakat şu an sorun yok gibi.

Motosiklet mi? Kullanmaya devam...

Siz de kendi içinizde en doğru kararı vereceksinizdir.

Eğer endişeler devam ederse bırakın derim.

Ben kaza yaptığımda hiç bırakmak gibi bi düşüncem olmamıştı. Hatta ilk fırsatta sürüp bileğimi test etmiştim motor üstünde sorun yaratır mı diye.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak kardeşim bırak, ben bırakmayacağım ama sen bırak, sen ne kadar dikkatli olursan ol çipin biri gelip seni buluyor. 6 yıldır motor kullanıyorum 3-4 defa kaza yaptım sadece birinde benim hatam var ve duran araca dikkatsizliğim sonucu vurdum ufak bir dokunuşla. Diğerleri e-5 te durup kapı açan araca çarptım, virajda karşıma çıkan araç sonucu ya asfalta ya tarlaya diyerekten frenleri bırakıp tarlaya uçtum. Çipin geldiği kazam https://m.youtube.com/watch?v=M_64Iw2Ygfo
    Bu kazanın üzerine bir de ayın 3 ünde arkadaşım spacy ile düz yolda yol kenarına uçurdu bizi.
    Hocam punto sürücüsünü bulabildiniz mi ? son durum nedir
    GT250rAlanya bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Sigarayı bıraktım motoru bırakamadım
    brkkrtt ve baltaaa bunu beğendiler.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Öncelikle geçmiş olsun. Adını ilk defa duyduğum ve hemen google amcadan bakıp yerini öğrendiğim bir kemik.

Motosikleti bırak genç kardeşim ( Ama şimdilik ) Kendine güzel bir araba al. 30+ olana kadar araba ile gez dolaş. Sonra tekrar başlarsın. Senin için uygun olan budur.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    arkadaşım bir arabanın arkasına girip önünden çıkardılar. kango aracın arkası V şeklini aldı kaskı parçalandı
    hastaneye gittiğimizde hiçbirşey hatırlamıyordu
    ara ara hafıza kaybı yaşıyordu. 2 3 dk da bir neredeyim diyordu.
    sağ eline platin yapıldı. uzun süre motor kullanamadı. o da motoru bırakmayı düşündü. bu olay geçen sene yaşandı
    şuan hala motor üzerinde...

motoru bırakmak istemeni anlıyorum. o piskolojiyi yaşamadım ama az çok anlıyorum.
    şuan motoru düşünme. iyileşmeye odaklan. tam olarak iyileşince o zaman motor kullanmaya son vermeyi yada devam etmeyi düşünürsün.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Çok duydum kaza sonrası motordan soğuma, korkma, tiksinme muhabbetlerini birkere ufak düşmem var çok can sıkıyor ama bir süre sonra birdaha yapmayacağın bir hata haline geliyor. Elin biraz kendine gelene kadar bekle bakalım sonra illa ki bir iki tur atarsın kararını verirsin.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bahsettiğin kırık en pis kırıklardan biri. hata en kolay kırılan kemik diye okumuştum. yıllar önce bilmeyenadam'ın aynı konuda blog yazısı vardı. ameliyat ve iyileşme sürecinden bahsediyordu. hala duruyorsa bir bak derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

dostum senin için araştırdım. işyerinde olduğum için sayfayı açmıyor ama linkini bırakayım. geçmiş olsun.

https://bilmeyenadam.wordpress.com/2013/11/17/bilek-kirilmasi-skafoid-kirigi/

bu arada ben de kaza yapıp bırakamayanlardanım. imkanın varsa hiç binme derim. motosiklet ciddi ve riskli bir hastalıktır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bugün ölmesen 20 yıl sonra öleceksin. Ölümden kaçış mı var?

Şaka şaka, bir süre motora binmemen hem senin, hem de ailenin menfaatine olacaktır diye düşünüyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçmiş olsun. İstanbul trafiği sıkıntılı. Bir Antalyalı olarak İstanbul'a taşınma adımlarını atmak için 3 gündür İstanbul'dayım. Trafik anlaşıyı burda gerçektende farklı. Yeşil ışıkta 1 saniye bekle hemen korna basmaya başlıyorlar. Yaşım 28 bu arada İlk bakış olarak trafik benimde gözümü korkuttu ve motosiklet ile nasıl olur diye ciddi ciddi düşünmeye başladım.
    Arkadaşlarında dediği gibi bence zamana bırak. Elin iyileşsin zaman geçsin karar vermek için acele etme zaman her şeyin ilacı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az da olsa bırakma ıstegın var ise bırak dostum

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Haziran 20'de skafoid ameliyatı oldum, eski bir kazanın sebep olduğu kırık yüzünden. Bileğimde şu an çivi var ben ne zaman iyileşirim ve motora dönerim diye hayal kuruyorum. Motoru bırakmak çok kolay bir şey değil. Eğer yapabileceğine inanıyorsan deneyebilirsin ama bir gün gelir(çok uzun bir zaman sürmez) motosiklet kullanma isteğin tekrar canlanır

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakamassın kardeş
    ben 9 yıl kullanamadım içim içimi yiyordu
    en son gidip ehliyet aldım motor aldım kask aldım kullanamaya başladım
    son 9 yıl içinde 3 defa kaza yaptım 1 defa daha yaparsam bırakacağım dedim de kaza yapıp sağ kalırsam bırakamam
    Kallavi bir spor otomobilin olsa,motorun yüzüne bakmazsin.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    XRUNNER
    Motora ara veriyorsun,bırakmıyorsun... Önce bir sağlığına kavuş. Yaşın 35 oldugunda cok daha bilinçli bir şekilde başlarsın yine. Acelen yok,uzun bir ömür var önünde.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelleme yapilamayacak kadar gecersiz bir söz! yasini bilmiyorum ama herkes icin gecerli degil bu...
    benim arabam var, fena sayilmayacak ikinci el spor bir araba da alabilecek durumdayim (bmw m serisi, mercedes amg serisi), ama spor arabanin yuzune bakmiyorum bile.
    Inan ferrari veya lamborghini arabam olsa, bir motorsiklet kadar beni heyecanlandirmaz!
    tayfunley, kovboy03 ve espresso bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bence bırak bir laf vardır "insanın ürkmüşü hayvanın ürkmüşünden kötüdür" diye ileride kendi hayatını yaşamaya başladığında tekrar bakarsın duruma

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir tarafa lamborgini bir tarafa mobilet koy sor bakim hangisine binersin diye,

çok şükür (öyle spor falan olmasa da ) hem arabam hem ufak tefek bi motorum var, arabanın direksiyonuna geçecem diye aklım çıkıyor, o kadar nefret ediyorum otomobilden, 6 sene önce motora binmeye başladığımdan beri,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)