Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motor alacağım fakat hangisini alacağımı bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar

Kendimi tanıtayım sizlere ben Ferhat 26 yaşındayım 180 boyunda 83 kiloyum daha önce yurt dışında yaşıyordum orda eğitim alıyordum bu sure içerisinde sağa sola gitmek için bir scooter aldım (Yamaha Xmax) uzun bir sure kullandım şimdi Türkiye'ye dönüş yaptım bir sene boyunca burda kalacağım ve bu sure içerisinde kendime bir tane Super sport almak istiyorum 250 CC ye kadar bir şey ama daha önce çok az ss kullandığım için nasıl olur bilmiyorum bu konu hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim aklımdaki modeler şunlar
    Yamaha R25
    Kawasaki ninja 250sl
    Bajaj Pulsar 200rs
    Sizin her türlü önerinize ihtiyacım var
    Bütçe 18.000 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bu sınıfta, güzel de bir bütçeniz varken R25'ten başkasına bakmayın derim.

Ama daha önce nerdeyse hiç kullanmadım denilecek kadar az kullandım ss bu konuda ne önerileriniz var ne söylemek istersiniz bana ve ben motordan anlamıyorum ikinci el alırken nerlere dikkat etmeliyim
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Ama daha önce nerdeyse hiç kullanmadım denilecek kadar az kullandım ss bu konuda ne önerileriniz var ne söylemek istersiniz bana ve ben motordan anlamıyorum ikinci el alırken nerlere dikkat etmeliyim
    Teşekkürler

Motosikleti
    YZF R25
    2. El alırken diye rahmetli Barkın abimizin bir videosu var, onu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
    R25 almaya karar verirseniz, o videodaki bahsedilenderi kendiniz uyguyaın, sonra Yamaha bayiisine gösterip sorgulatın, check-up'a sokun. İçinize sindiyse alın.

Supersport önerisi olarak şunları söyleyeyim, öncelikle R25 öyle aman aman racing bi makine değil, beli sakat eden cinsten yani, gayet konforlu bir makine, o yüzden çok kasmanıza gerek yok.
    Altınızdaki motorun sınırlarını bilin, 600-1000'lik makine değil bu, aldığınız zaman kapılıp apaçileşmeyin, motoru elinize alırsınız.
    Bir de eğer aldığınız makinede yeni/temiz bir lastik yoksa, bir takım lastik alıp takın, lastiğe para harcamaktan çekinmeyin.

Önerebileceklerim bunlar, sormak istediğiniz varsa buyrun. Halihazırda R25 kullanıcısıyım.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Kardeşim bu motorların arasında r25 i tavsiye ederim sana. Piyasası canlı, alması satması kolay, temizini bulmalısın. Ancak motoru almadan önce nasıl hırsızlardan saklayacağınıda planlamalısın, evinde garajın var mı ? Motoru nereye bağlayacaksin ? Ekipman ihtiyaçlarina zincir kilit disk kilidi teknotakip gibi giderleri eklemeli ve bütçeni ona göre düzenlemelisin.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Daha önce hiç ss tecrübem yok diyor adam.
    r25'ler zibil gibi piyasaya salındıktan sonra kaç kişi patladı? ilanlar küllüm hasarlı yan yatmış çamura batmış :D
    başlangıç motoru değil kardeş o.
    kullanımı kolay bişey düşünürdüm ben, cbr 250 çiçek.
    computeus bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El alırken diye rahmetli Barkın abimizin bir videosu var, onu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
    R25 almaya karar verirseniz, o videodaki bahsedilenderi kendiniz uyguyaın, sonra Yamaha bayiisine gösterip sorgulatın, check-up'a sokun. İçinize sindiyse alın.

Supersport önerisi olarak şunları söyleyeyim, öncelikle R25 öyle aman aman racing bi makine değil, beli sakat eden cinsten yani, gayet konforlu bir makine, o yüzden çok kasmanıza gerek yok.
    Altınızdaki motorun sınırlarını bilin, 600-1000'lik makine değil bu, aldığınız zaman kapılıp apaçileşmeyin, motoru elinize alırsınız.
    Bir de eğer aldığınız makinede yeni/temiz bir lastik yoksa, bir takım lastik alıp takın, lastiğe para harcamaktan çekinmeyin.

Önerebileceklerim bunlar, sormak istediğiniz varsa buyrun. Halihazırda R25 kullanıcısıyım.
    Teşekkür ederim
    Siz tam olarak nerde yaşıyorsunuz yakınsak belki yüz yüze görşmek fikir alışverişinde bulunuruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bu motorların arasında r25 i tavsiye ederim sana. Piyasası canlı, alması satması kolay, temizini bulmalısın. Ancak motoru almadan önce nasıl hırsızlardan saklayacağınıda planlamalısın, evinde garajın var mı ? Motoru nereye bağlayacaksin ? Ekipman ihtiyaçlarina zincir kilit disk kilidi teknotakip gibi giderleri eklemeli ve bütçeni ona göre düzenlemelisin.
    Özel güvenlikli sitede oturuyorum garajım da var sadece dışarı çıkacağım zaman kitlemek için iyi bir kilit almam lazım o kadar ve bu durum için tüm masrafları için 3.500 Euro ayırdım yeterli olur mu hem motor hem de ekipman için

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25'ler zibil gibi piyasaya salındıktan sonra kaç kişi patladı? ilanlar küllüm hasarlı yan yatmış çamura batmış :D
    Hangisini alacağımı bilmediğim için size soruyorum bu konuda bana yardımcı oluyorsunuz size çok teşekkür ediyorum fakat kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kawasaki z250sl naked

2.el 2015-2016

Km si düşük,hirpalanmamiş.orjinal egzozlu.

Malum sitede,16bin tl ye 10.000km de var

Hatta 4 bin tl daha ekleyebilirsen 0km si var.

Motosikleti
    MT07
    180 83 kilo birinin altında ninja 250sl kaybolur.Benim fikrim sorgu sualsiz r25 olacaktır.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    R25 in abslisini alabilirseniz güzel olur. Ben 4000km kadar kullandım 2017 model abssiz frenleri gerçekten kötü yakıt tüketimi çok fazla şuan mt 07 kullanıyorum daha az yakıyorum.

Hız olarak pek birşey beklemiyorsanız bence suzuki gsx250r alabilirsiniz son hızı 140 civarı sanırım. Ya da ktm 250rc de olabilir.

Naked isterseniz dominar 400 ü kullandım ve çok beğenmiştim. Son hız olarak 164 görmüştüm.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki z250sl naked

2.el 2015-2016

Km si düşük,hirpalanmamiş.orjinal egzozlu.

Malum sitede,16bin tl ye 10.000km de var

Hatta 4 bin tl daha ekleyebilirsen 0km si var.
    Egzoz değişince ne oluyor ? Ben daha çok Super sport istiyorum sonuçta insan dünyaya bir defa geliyor hayallerini gerçekleştirmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 in abslisini alabilirseniz güzel olur. Ben 4000km kadar kullandım 2017 model abssiz frenleri gerçekten kötü yakıt tüketimi çok fazla şuan mt 07 kullanıyorum daha az yakıyorum.

Hız olarak pek birşey beklemiyorsanız bence suzuki gsx250r alabilirsiniz son hızı 140 civarı sanırım. Ya da ktm 250rc de olabilir.

Naked isterseniz dominar 400 ü kullandım ve çok beğenmiştim. Son hız olarak 164 görmüştüm.
    Öncelikle teşekkür ederim ��
    Ben Paris'te Suzuki gsx125r kullandım fena değildi ama ben daha çok dış görünüşe bakıyorum hız falan telkikeli olur zaten İstanbul içi kullanacağım en fazla Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçerim birde fazla tercubem yok o yüzden firkirlerinize ihtiyacım var ��
    Doğrusunu söylemek gerekirse Yamaha R25 ve Pulsar 200Rs tipi çok hoşuma gidiyor

Motosikleti
    YZF R25
    R25 ile CBR 250 arasında ne kadar fark olduğunu düşünüyorsunuz merak ettim, söylediğiniz şey tamamen alakasız.
    CBR 125 önermiş olsanız bi mantık yürütme, doğruluk payı ararım ancak söylediğiniz şey tamamen mantıksız.
    Arkadaş uzun süre de xmax kullanmış zaten motor sürmesini bilmeyen birisi değil, R25 ile de gayet başlanır.
    3-5 kendini bilmez havalara girip, altında R1 var sanıp oraya buraya girdi diye motor mu suçlu oluyor?

Alıntı Frhtsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    Siz tam olarak nerde yaşıyorsunuz yakınsak belki yüz yüze görşmek fikir alışverişinde bulunuruz
    Bursadayım, yolunuz düşerse buyrun
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 83 kilo birinin altında ninja 250sl kaybolur.Benim fikrim sorgu sualsiz r25 olacaktır.
    Benimde gönlüm o yandan ama yinede bilmiyorum aslında fazla para da vermek istemiyorum illaki düşüp kalkacak bu meret o yüzden diyprum internet üzeri kazasız güzel bir motor bakmak istiyorum kilometre yüksek olsada sorun olmaz diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

R25 ile CBR 250 arasında ne kadar fark olduğunu düşünüyorsunuz merak ettim, söylediğiniz şey tamamen alakasız.
    CBR 125 önermiş olsanız bi mantık yürütme, doğruluk payı ararım ancak söylediğiniz şey tamamen mantıksız.
    Arkadaş uzun süre de xmax kullanmış zaten motor sürmesini bilmeyen birisi değil, R25 ile de gayet başlanır.
    3-5 kendini bilmez havalara girip, altında R1 var sanıp oraya buraya girdi diye motor mu suçlu oluyor?

Bursadayım, yolunuz düşerse buyrun
    Teşekkür ederim gelemeye çalışacağım inşallah
    Peki bu R 25 konusunda bana söylemek istediğiniz bir şey var mı? Birde soruların şunlar;
    1- Bunların bakımları nasıl oluyor (yağ, zincir, filtre, lastik)?
    2- İnternet üzeri kazasız yüksek kilometeli bir tane alsam sorun olur mu ?
    3-Diğer motorlara göre avantajları ve dezavantajları ne (hayalimdeki motor bu arada)?
    4- Egzoz değiştirirsem eğer sorun olur mu trafikte ?
    Bu tarz bir sürü soru var aklımda
    Teşekkür ederim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Honda bilindiği üzere kullanıcı dostu motorlar yapar, dönüşü, gaz tepkisi, oturuşu, duruşu dengelidir.
    R25 piyasaya çıktıktan sonra neler oldu, ilanların hepsi hasarlı arkadaşım, başlangıç motoru olmaz diye bir yığın videolar çekildi,
    üst devirlerde delirdiğini biliyoruz hepimiz. bu arkadaşın tecrübesi yoksa hata kaldırmayabilir diyorum, heleki üzerinde o gariban lastikler duruyosa!

cbr yılların cbr'si parçası belli yakıtı belli her bişeyi belli.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Egzoz değişince ne oluyor ? Ben daha çok Super sport istiyorum sonuçta insan dünyaya bir defa geliyor hayallerini gerçekleştirmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Egzoz değişince daha ciğerli
    Daha silindirli ses aliniyor
    2 silindir oluyor sana 4 silindir.

Zaten,insanoğlu bir defa doğar bir defa ölür.

Madem heveslisin,600RR veya R6 kırlangıç diyor yorumumu noktaliyorum.

Enjoy..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    burda ne istediğimize bakmak lazım.

r25: piyasası canlı, şekli güzel, yüksek cc sslere hazırlık için ideal fakat yakıt tüketimi ve parça fiyatı sizi üzebilir.
    250sl: düşük yakıt tüketimi(nispeten) tatlı şekli güzel fakat cansız piyasa ve boyunuzdan dolayı sıkıntı çekebilirsiniz parça fiyatlarıda cabası
    pulsar 200rs: düşük yakıt tüketimi, yaygın servis ağı, ARALARINDA BU FIYATLARA BULUNABİLECEK TEK ABSLİ MODEL! hatta 0 bile alınabilir, sarf malzeme fiyatları düşük. fakat ASLA BİR JAPON ETMEZ!!!(BEN 200 NS KULLANIYORUM)yani parça kalitesi ve az sayılmayacak karenaj fiyatları orta hareketli bir piyasa.

her motorun +sı olduğu gibi -si de var seçim sizin.

bir not: araya rc 250 veya 200 de ekleyin derim kaliteli az yakan ama piyasası cansız ve parçaları pahalı bir motor olduğunu unutmadan

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    Bende mt 25 alıyorum

Honda bilindiği üzere kullanıcı dostu motorlar yapar, dönüşü, gaz tepkisi, oturuşu, duruşu dengelidir.
    R25 piyasaya çıktıktan sonra neler oldu, ilanların hepsi hasarlı arkadaşım, başlangıç motoru olmaz diye bir yığın videolar çekildi,
    üst devirlerde delirdiğini biliyoruz hepimiz. bu arkadaşın tecrübesi yoksa hata kaldırmayabilir diyorum, heleki üzerinde o gariban lastikler duruyosa!

cbr yılların cbr'si parçası belli yakıtı belli her bişeyi belli.
    Hadi ya onu bilmiyordum
    R25 duruşu şekli güzel doğru söylüyorsunuz ss tercube m de yok yüzden siz gibi abilerin yardımına ihyacım var
    Aslında Pulsar 200rs de ABS var o yüzden o daha çok cazb ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz değişince daha ciğerli
    Daha silindirli ses aliniyor
    2 silindir oluyor sana 4 silindir.

Zaten,insanoğlu bir defa doğar bir defa ölür.

Madem heveslisin,600RR veya R6 kırlangıç diyor yorumumu noktaliyorum.

Enjoy..
    Haklısınız katılıyorum size bende çok istiyorum ama Türkiye'de korkuyorum birde ilk defa vitesli motor kullanacağım yani SS daha önce çok az kullandım acaba scooter gibi olur mu ?
    Bende sesi çok seviyorum ama muayene istasyonu da sorun olmaz mı o zaman ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda ne istediğimize bakmak lazım.

r25: piyasası canlı, şekli güzel, yüksek cc sslere hazırlık için ideal fakat yakıt tüketimi ve parça fiyatı sizi üzebilir.
    250sl: düşük yakıt tüketimi(nispeten) tatlı şekli güzel fakat cansız piyasa ve boyunuzdan dolayı sıkıntı çekebilirsiniz parça fiyatlarıda cabası
    pulsar 200rs: düşük yakıt tüketimi, yaygın servis ağı, ARALARINDA BU FIYATLARA BULUNABİLECEK TEK ABSLİ MODEL! hatta 0 bile alınabilir, sarf malzeme fiyatları düşük. fakat ASLA BİR JAPON ETMEZ!!!(BEN 200 NS KULLANIYORUM)yani parça kalitesi ve az sayılmayacak karenaj fiyatları orta hareketli bir piyasa.

her motorun +sı olduğu gibi -si de var seçim sizin.

bir not: araya rc 250 veya 200 de ekleyin derim kaliteli az yakan ama piyasası cansız ve parçaları pahalı bir motor olduğunu unutmadan
    İşte düşündüğüm zaman pulsar 200rs fena değil görünüşü de hoşuma gidiyor fiyatı da uygun ve daha önce ABS li kullandığım için alışkanlık olmuş o yüzden pulsar daha ağır basıyor
    KTM 200 veya 250 RC nasıl olur bilemem ama Türkiye'de pek popüler değil sanırım ama yurt dışında baya popüler özellikle 125 lik Duke

1 2bin lira yukarda fiyatı ama sizin aradığınız motor tam olarak suzuki gsx 250r. Son hızı 140, dış görünüşü bence diğer 250lik sslerin hepsine nal toplatır, kalıplı ve altınızda kaybolmaz, sağlamlık konusunda yine diğer 250lik sslerden daha iyi, yakıtı en az yakan 250lik motor bloklarından biri. Tercihleriniz arasında 1 numara olabilir bi inceleyin hatta mümkünse görün üstüne binin derim.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Hadi ya onu bilmiyordum
    R25 duruşu şekli güzel doğru söylüyorsunuz ss tercube m de yok yüzden siz gibi abilerin yardımına ihyacım var
    Aslında Pulsar 200rs de ABS var o yüzden o daha çok cazb ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Haklısınız katılıyorum size bende çok istiyorum ama Türkiye'de korkuyorum birde ilk defa vitesli motor kullanacağım yani SS daha önce çok az kullandım acaba scooter gibi olur mu ?
    Bende sesi çok seviyorum ama muayene istasyonu da sorun olmaz mı o zaman ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

İşte düşündüğüm zaman pulsar 200rs fena değil görünüşü de hoşuma gidiyor fiyatı da uygun ve daha önce ABS li kullandığım için alışkanlık olmuş o yüzden pulsar daha ağır basıyor
    KTM 200 veya 250 RC nasıl olur bilemem ama Türkiye'de pek popüler değil sanırım ama yurt dışında baya popüler özellikle 125 lik Duke
    Ben yerinizde olsam benzin fiyatini dert etmeyeceksem r25 yoks rs200 alirdim rsin de gucu tr sartlarina yeterli.

Hatta ben olsam direk rs 200 alirdim abs ülkemiz yollarinda cok hayat kurtarir ama olurda rs alirsaniz bir set lastik paranizida ayirin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)