Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016 Model Xmax 250 Bakım Aralıkları ve Kalkışta Titreşime Dair Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, benzer bir konu daha açmıştım fakat bir kaç kişiden duydukça kafam daha da karıştı ve burada bir konu daha açma kararı aldım.
    İlk olarak Motoru alırken 1000kmdeki bakımın yapıldığını 2. bakımın ise 4000kmde olduğu söylendi. Bugün internetten kitapçığı indirdiğim de ise 10.000kmde bakıma gireceği yazıyor. Forumda kullanan elbet biri vardır 2016 model xmax 250 o yüzden en azından yazarlarsa aklımda şüphe kalmamış olur.

İkinci sorum ise kalkışta titreme sorunun çözümü olarak baga seti ve debriyaj yayı almamı tavsiye etmişlerdi. Tanıdık bir ustaya sorduğum da ise gerek olmadığını motorun şuanki haliyle bana sorun çıkarmayacağını söyledi. Titreşim beni rahatsız etmiyor fakat motora zarar vericem diye korkmuyor değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kalkıştaki titreşim motora zarar vermez zaten varyatör kısmında oluşan bir durum. Balata ile tas arasına tozlar girdiği için kavrama sırasında atlamalar oluyor bu yüzden titreme yapıyor. Marka fark etmez scooter kronik sorunudur.

Sizin kullandığınız kasa bakım aralığı 3 bin km'dir. Rodaj bakımından sonra 4 bin - 7 bin - 10 bin şeklinde gidiyor.
    SlimeDont bunu beğendi.

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkıştaki titreşim motora zarar vermez zaten varyatör kısmında oluşan bir durum. Balata ile tas arasına tozlar girdiği için kavrama sırasında atlamalar oluyor bu yüzden titreme yapıyor. Marka fark etmez scooter kronik sorunudur.

Sizin kullandığınız kasa bakım aralığı 3 bin km'dir. Rodaj bakımından sonra 4 bin - 7 bin - 10 bin şeklinde gidiyor.
    Tamamdır. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.
    Fr.Sante bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)