Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm arkadaşlar bende Yamaha YBR motosiklet var akü şarj olmuyor akuyu sokup traktör üzerinde şarj edince şarj oluyor tekrar motosiklete takınca bu kaç seferden sonra şarj olmuyor şarj eden parçayı değiştirdim yinede darketmedi yardımcı olursani sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Aleyküm selam kardeşim tam olarak hangi parçayı değiştirdin bir de volt metre gibi ölçüm yapabileceğin bir alet var mı elinde

avometreyle ölç alternatörden aküye bağlanan çıkışlara kadar kontrol et nerede kopukluk var bulursun. bazen soketlerin oksitlenmesinden bile elekrrik iletmez.

@Kursad55 konejtörü değiştirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Avometre evde var da nasıl kullanacağımi bilmiyorum

Alıntı Ksda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kursad55 konejtörü değiştirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Avometre evde var da nasıl kullanacağımi bilmiyorum

avometreyle ölçüm yapmadan neden parça değiştiriyosun sorunlu parçayı tespit etmeden sadece masraf yaparsın.belkide bi kabloda kopuk var birbirine bağladığında şarj olacak. internette videolar var bi araştırsan bulabilirsin. voltaj geliyordur belki az geliyordur. bu sebeple harcağını yerine dolduramıyoordur bi kaç kullanımdada biter. yani elektirik işi biraz uğraştırıcı arızayı tespit etmen lazım çalışan parçaları değiştirir durursun. bir elektrikçiye götür ozaman.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Belki de stator bozuktu avometre ile kontrol et youtube videolar var kardeşim bakabilirsin baktın olmuyor arkadaşın dediği gibi bir tamirci ye götür

Hocam statör bozuk olsa akü tam olduğunda calisirmi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    avometrenin üzerinde "DC 20 volt" olan kısma getir ok işaretini ve avometrenin kırmızı yani+ ucunu aküye giden + uca bağla ve avometrenin siyah yani - ucunuda aküye gelen siyah kabloya bağla.

hafif bir iki gaz ver yani motor 4 bin devire falan gelsin. avometrede 14.4 şiddetini görmez isen sorun motorun şarj eden parçasındadır.

birde bende 12v 7A kuru tip akü var ve akü şarj tutmuyordu. bu akülerin içerisinde saf su bulunur ve bir şekilde kuruyup bitiyor bunlar. Akünün üst kapağını söküp lastik contaları çıkarıp şırınga yardımı ile saf su yada kaynamış su eklemeyip 18 volt ile bir süre şarj etmek gerekiyor akünün düzelmesi için.

ben bu şekilde 2 tane ölmüş akü hayata döndürdüm. bozulan 10 yada 12 amper akülerinizi atmayın kolay bir şekilde hayata çevirin.

hatta bende şöyle bir adaptör var; bu adaptör otomatik, akünün bozuk olduğunu algılayınca 18 volt veriyor ve akü düzelince 14.4 volt veriyor çok iyi bir şey.

Arkadaşlar çok tessekur ederim statorden gelen kabloları kontrol ettim kablo yanmıştı düzelttim sıkıntıyı giderdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)