Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

15 Temmuz Sehitler köprüsünde vespayla savrulmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vardır senin SUPER DUKE 1290 R da rüzgarı engelleyen elektronik sistem
    Ruzgar degil de simsek engelleyen sistem mevcut

Araba bile etkileniyorsa dükün süperi de olsa hiperi de olsa savrulur bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubilubba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa Primavera 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni SÜRÜCÜLERE rüzgar uyarıları !.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.
    Teşekkürler faydası oldu
    Lakin defalaca bacaklarımızla motora sıkı tutunmaktan bahsetmis. Vespada tam da sorunum bu tüm yolculuk boyunca taburede gider gibiyim :(

Tavsiyem rüzgar lı havalarda geçmemeniz ama olaki yaklandınız.

İki yöntem önerebilirim, bir büyük bir otobüs kendinize siper etmek .
    İki en sag şeritten tın tın çok yavaş gitmek

Kontra verilir hız artırılır diyenlere( fizik bilimi geregi) itibar etmeyiniz .hızı azaltıp kendizini en sağ şerit e atınız.

Kontra verilir diyen dogru diyor da rüzgar sabit değil yanından sürekli araçlar geçiyor buda vortex oluşturuyor birden rüzgar estigi istikametin tam tersine kuvvet uygular .

Hız ile yandan gelen kuvveti etkisi var . Duran bir motoru yana ittirmek için gereken kuvvet ile hareket halinde ki bir motoru yana ittirmek arasında güç aynı değil . Hız artırmanız sizi daha çok etkileyecektir fizik bilimi böyle der , internet videoları vardır.

Peki hızı artırdım rahat geçtim diyen arkadaşlar yalan mı söylüyor HAYIR onların hesaba katmadıgı diger araçlar hızları yavaş iken yanlarından araç geçiyor ve ters etkide kalıp vorteks giriyorlar hızı artırınca diger araçlar ile aynı hıza ulaşıp sadece yan rüzgarı yiyorlar . Daha rahat geçiyorlar ama hız artışından dolayı değil , diger araçlardan etkilenmemesinden dolayı . Ama bomboş köprü tüm araçlardan arınmış sadece sizin motor olsa hızı artırmak daha çok etkiler hızı düşürmeniz lazım.
    tubilubba bunu beğendi.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Yeni havaalanı tarafında kuzey marmara otoyolunda hemen her saat zorlayıcı rüzgar oluyor, rüzgarda sürüş tecrübesi kazanmak isteyenlere tavsiye ederim.

aynen benim pulsarında yönünüçeviricek nerdeyse ama ben geçiyorum. bu yüzden köprüde yavaş gidip şeridi ortalıyorum. yanıma araç girmesin. aksi bi durumda toparlayacak zaman olsun diye. olmassa da şeridin ortasına düşersiniz görürler dururlar.köprüde araçların arasına girmek yada sollama yapmak tehlikeli ani bi rüzgar esinde motor şaşıyor. hız yapan salaklık eder. otobüsün yanına geçtiniz otobüs geçince rüzgar aniden vurup şaşırtıyor daha tehlikeli. fsmde o zamanlar kamyonlara açık olduğu zamanlarda bi motorcunun hızlı giderken rüzgar kamyonun tekerlerine doğru sürekliyip kamyon altına aldığı bi kaza biliyorum tanıdık hemde. ona göre dikkat edin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı tubilubba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler faydası oldu
    Lakin defalaca bacaklarımızla motora sıkı tutunmaktan bahsetmis. Vespada tam da sorunum bu tüm yolculuk boyunca taburede gider gibiyim :(
    Scooterlarda bu durum malesef var. Ama selenin biraz daha gerisine oturup,bacaklarınızı daha dik bir şekilde uzatırsanız biraz daha konforlu olabiliyor.
    En azından ben scooter kullanırken öyle yapıyorum
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)