Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

15 Temmuz Sehitler köprüsünde vespayla savrulmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    İlk motorum 50 cc bir scooter dı. Köprüde heyecanlı dakikalar çok yaşadım sizi sıkıntıya sokmayacak bir hızla düşüp geçmek bana mantıklı geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gidon fazla sıkılmadan serbest tutulur.
    Rüzgarın estiği yöne ağırlık verilir o tarafa doğru hafiften kontra tekniği ile rahatça devam edilir.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    2gun once motorla istanbul fsm gebze izmit den kandira kefgen e gittim istanbul acayip derecedr ruzgarli suan 1 saat once döndüm ruzgar biraz olsa azalmis durumda benide savuruyor baya

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    poyraz kuvvetli savrulmak gayet normal, trafik durumu gibi yağmur ve rüzgar için her zaman internette bir bakınırım.

misal bu siteler ve telefon uygulamaları her zaman favorimdir.
    https://www.windy.com/?41.002,29.034,10

https://www.mgm.gov.tr/deniz/ww3-ayr...W&s=15&g=p#sfB

Rüzgarda eğer çok abartı bir durum yoksa korkmadan geçebilirsiniz, size tavsiyem hızınızı kesmemek, yavaşlamak ya da yüksek süratle gitmek en büyük hata, gerçi hızlı gitmek nispeten daha dengeli ama düşük süratle yapraktan farkınız kalmaz, rüzgarın şiddeti bir de altınızdaki motorun direnci ile birleşince sakat durum yaşamak olasıdır, geçen yıllarda msx 125 ile rüzgarlı havalarda köprüden birçok defa geçtim ki motor 100 kilo ben 80, evet baya hissediyorsunuz ama hiç sıkıntı yaşamadım, daha önceleri de 200-250lük scooter'larla çok defa geçtim, uzun yıllardır da geçiyorum, şimdi de büyük motorla geçiyorum rüzgarın şiddetini her zaman hissediyorsunuz. Önemli olan köprü ayaklarından geçerken dikkatli olmak, rüzgar anlık bir durur sonra güzelce vurur şiir gibi biraz motoru yatırın yeter, hızı sabit ama düşük olmayacak şekilde normal seyirde tutmak, araç aralarında riske girip durmamak gerekir, mümkünse otobüs gibi büyük araçları rüzgarı perdeleyecek şekilde kullanmak yeterli, fırtına hariç bence hiçbir önemi olmayan durum.

50 kilo bile olsanız bu sefer de yüzey alanınız düşük onun da avantajını kullanabilirsiniz, sadece paniklemeyin yeter.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Büyük ihtimalle 2 saat sonra iş çıkışı bende karşıya geçeceğim. Mt-07 182kg, bende 85kg. Beraber tatlı tatlı geçeceğiz

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Rüzgar bazen çok korkutucu olabiliyor. Total 280 kg bişey olmaz filan desem de fena sallıyor, özellikle alttan üstten karıştırıp deli deli estiğinde 😄

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabalarda bile hissediliyor bazen...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Büyük küçük her türlü motorda sıkıntı yaratan bir durum gerçekten. Ben mümkün olduğunda metrobüsü sağıma almayı tercih ediyorum, işe yarıyor. Ayrıca sabit, ortalama bir hızda, yeteri kadar yüksek devirde olmak da kontrolü artırıyor. Rüzgar mecburen kontra yaptırabilir (yatık kullanma), bunda bir sorun yok, ancak köprü ayağına gelince rüzgar aniden kesiliyor ve nedensiz yere bir saniyeliğine yatık kalıyorsunuz. Maceranın tadı... Scooter'da diz örtüsü gibi profili genişleten şeyler durumu kötüleştirebilir. Büyük ve çantalı endurolar/kros motorlar ise doğası gereği rüzgardan daha çok etkileniyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Bana hic bir sey olmuyor" diyen yigit araniyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yeni SÜRÜCÜLERE rüzgar uyarıları !.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dacia sandero .. 170..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Sağa doğru savuruyorsa, sola doğru hafif kontra vererek köprü boyunca devamlı o şekilde gitmeyi dene. Ben öyle yapıyorum. Yavaş veya hızlı gitmek; gelicek rüzgarın savurma etkisini azaltmaz.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bana hic bir sey olmuyor" diyen yigit araniyor
    Vardır senin SUPER DUKE 1290 R da rüzgarı engelleyen elektronik sistem

Alıntı tubilubba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben artık parmagimı tükrükleyip kontrol etmeden girmem köprüye.. vespaya kabahat buluyodum ama sizlerde de oluyosa beni aşar :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Abla desen daha iyi ama neyse
    İlk yorumda 50 kg de ben deyince. Bende dedim nasıl biri ya. Dikkat etmek gerekiyor muş.

Alıntı tubilubba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben artık parmagimı tükrükleyip kontrol etmeden girmem köprüye.. vespaya kabahat buluyodum ama sizlerde de oluyosa beni aşar :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Abla desen daha iyi ama neyse
    İlk yorumda 50 kg de ben deyince. Bende dedim nasıl biri ya. Dikkat etmek gerekiyor muş.

Hiç köprüden geçmedim ama rüzgarlı ilk sürüşümde bende çok korktum. Ne yapacağımı da bilmiyordum. Bi sağa gidiyor bir sola. Alışmak lazım heralde.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bayramın 2.günü cbr500r ile işe gelişte ve dönüşte bende yaşadım bu olayı fena rüzgar vardı, hızınız düşükken daha fazla etkiliyor özellikle köprü ayaklarından geçenken yediğiniz ters rüzgar motoru düşük hızda yatırıyorsanız daha tehlikeli oluyor, ben çözümü gidonu sıkmayarak, motoru dizlerimle tutarak hızımı düşürmeyerek ve köprü ayaklarından geçerken biraz da gaz açarak hallediyorum, rüzgar düşük süratte grenajlı motosikletleri çok etkiliyor.
    Ataşehirde ani bir rüzgar yedim kask kafamdan çıkıyor sandım boyundan ameliyatlıyım boynuma aşırı yük bindi fena bir ağrı hissettim, rüzgar ben gibi acemileri gerçekten baya zorluyor
    tubilubba bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün biraz alışveriş yaptık; normalde bizim burada sahil şeridinde yağmur oldugunda savurur rüzgar seni.

Tabi ben + hanım + toprak + çadır + canta + saksı + sandalye 'yi 162 cc motora yükleyince rüzgar savuramadı

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün biraz alışveriş yaptık; normalde bizim burada sahil şeridinde yağmur oldugunda savurur rüzgar seni.

Tabi ben + hanım + toprak + çadır + canta + saksı + sandalye 'yi 162 cc motora yükleyince rüzgar savuramadı
    Bi gün taşınmaya karar verirsen nakliyeciye gerek yok ustam. Buzdolabını çamaşır makinesini yükle motora götür.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi gün taşınmaya karar verirsen nakliyeciye gerek yok ustam. Buzdolabını çamaşır makinesini yükle motora götür.

valla olabilir; tezgahüstü fırın ve ocak taşımıştım da millet garip garip bakmştı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)