Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30-35bin TL'ye A2 Ehliyet motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herkese merhaba iyi forumlar. ben Cihangir 20 yaşındayım. İstanbulda üniversite okuyorum toplu taşımanın kısıtlamalarından kurtulmak ve artık kafamın estiği yerlere gidebilmek için motosiklet almaya karar verdim. %50 asfalt %50 arazi kullanımım olacak o yüzden direk Tenere 660 düşündüm ama fiyat kilometre olarak biraz yüksek geldi. Uyguna denk getirmek için piyasa takibi yapmak gerekiyor. bu motorun benim için eksi sayılabilecek tek kısmı 5 vites olması. Onun dışında 35kw güç ve 58nm Torku ile A2 ehliyet sınıfının en güçlü motoru.

CRF250, wr250 de düşündüm ama biraz güçlü olsun istiyorum. Crf zaten CBR 250 motoru kullanıyormuş cbr250 kullanmıştım bana güç olarak biraz gariban gelmişti beklentimi karşılamadı. Normal yolda giderken ani kararla yoldan çıkıp araziye girebilme özgürlüğü arıyorum. Arazi işin içine girince fazla seçenek kalmıyor galiba tavsiyelerinizi bekliyorum.

R25
    Mt25
    KTM Duke 390
    Cbr500r gibi motosikletleri düşünmüyorum boyum 187 93 kiloyum bu motosikletlere sığamıyorum bariz şekilde altımda sırıtıyor.
    Bu arada tecrübe olarak sıkıntım yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dual sport motosikletleri çok bilmiyorum, size öyle bir şey lazım. Para varsa direkt Tenere 700 zaten, o veya Tenere 660 harici opsiyonlar için yerimi bu işten anlayanlara bırakacağım...

Ben asıl şunu yazmak için geldim; 190cm 94kg CB500F kullanıyorum ve o seride (CBR500R / CB500F) kesinlikle sığmama veya motorun altında küçük kalması gibi bir sıkıntı yok; daha büyük motordan gelince insana ufak görünebiliyor ancak ergonomi ve konfor olarak bir sıkıntısı yok. (NC750X'ten geçmiştim, ilk zamanlar küçükmüş gibi geliyordu doğrudur...)

Daha yeni İstanbul - Bodrum git gel yaptım, o kadar memnun kaldım ki 3000TL harcayıp yan çanta demiri ve 2x33l yan çantalar aldım motora. Yani o yazdığınız daha çok sübjektif bir hissiyat, somut bir gerçeklik sayılmaz. Bir süre kullanınca alışıyorsunuz. Dışarıdan bakınca da küçük (altınıza takmışlar gibi / emanet) durmuyor kesinlikle.

Honda bu motorlarda şaşırtıcı bir şeyler yapmış, ben de anlamıyorum nasıl oluyor?

Selamlar.
    gelecek:) bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ducati Scrambler Sixty2
    Husqvarna Svartpilen 401
    Husqvarna Viptilen 401
    Benelli Leoncino 500
    Benelli TRK502
    CB500F
    CBR500
    Kawasaki Versys-X 300
    BMW G 310 GS

Leoncino tercihlerinin arasına koyabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Tenere mantıklı seçenek ancak CBR 500'e nasıl sığamadığını anlamadım. Abartıyorsun bence, 194 arkadaşım sürüyor ve hiç de sırıtmıyor.
    oialdemir ve gelecek:) bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenere mantıklı seçenek ancak CBR 500'e nasıl sığamadığını anlamadım. Abartıyorsun bence, 194 arkadaşım sürüyor ve hiç de sırıtmıyor.
    Aynı fikirdeyim. Pantolon değil ki bu Sele yüksekliği, şase filan o kadar önemli bir şey ki bu bana uymadı demek filan garip geliyor. Yav onun her mm si için kaç mühendis sabahladı be ! Diyesim geliyor :D

Duke 390 biraz ufak olmasına rağmen 185 it gibi giden arkadaşımız var. O kadar abartmamak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Birde toplu taşımadan kurtulmak için ADV almak Bilemedim yani. Daha hafif bir şeylerde olabir. Versy X

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Honda CBR 650F tavsiye ederim

benim bildiğim a2 ehliyet 500cc ye kadar kw a bakılmaksızın 35kw ı da geçmiyicek yanlış biliyosam düzeltin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    38 Bin çok çok yüksek benim için. Aslında 35 bin bile zorlama. Ailem motosiklet konusunda hiçbir şekilde beni desteklemiyor hal böyle olunca 3-4 senedir bankaya attığım birikimimle alacağım. rakam yükselirse gezmeye tozmaya para kalmaz paranın bir kısmını o iş için ayırdım benim şanslı olduğum konu ekipmanım eksiksiz. genelde motosiklete bu parayla başlayan 5-6 bin civarını ekipmana veriyor motosiklete para kalmıyor.

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBR 650F tavsiye ederim
    Maalesef ehliyetim maksimum 35kw güce izin veriyor 650f için hem ehliyetim yetmiyor hemde isteklerime cevap verebilecek bir motosiklet olduğunu düşünmüyorum. öneri için çok teşekkürler.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati Scrambler Sixty2
    Husqvarna Svartpilen 401
    Husqvarna Viptilen 401
    Benelli Leoncino 500
    Benelli TRK502
    CB500F
    CBR500
    Kawasaki Versys-X 300
    BMW G 310 GS
    öncelikle üşenmeden yazıp tavsiyelerde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.
    bu motosikletler arasında benelli trk502 ve versys-x beklentimi karşılayabilir ama bu motosikletler hem pahalı hemde satılık çok az var. seneye ehliyetimin ikinci yılını doldurur doldurmaz motosikleti satıp ehliyetimi A sınıfına yükselteceğim için piyasası oturmuş bir motosiklet tercihim olur. tenere 660 istememin bir sebebi de; bu motoru biraz kullandım ve tepkileri olsun, 58nm torkun hissiyatı olsun beni heyecanlandırdı. gazı biraz fazla açarak çok rahat motorun arkası ile oynayabiliyorsunuz.

500r için ön yargı ile yaklaşmış olabilirim dürüst olmak gerekirse hiç kullanmadım arkadaşlarım aracılığı ile sadece üstüne oturdum. r25, ktm rc250, ninja300 tarzı motosikletleri hiç ama hiç sevmiyorum buna 500r da dahil. sığmıyorum diye geçiştirme sebebim süper sport tarzını sevmiyor oluşum olabilir. cb500f güzelmiş fakat buda ihtiyaçlarıma cevap vermeyebilir.

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teklifin için teşekkür ederim ama bununla araziye girip düşürmek istemem

Benim motosikletim yinede tenere 660 gibi gözüküyor. Maksimum 30 bin tl olacak şekilde birkaç hafta ilan kovalayacağım gibi gözüküyor. Önerileriniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı dirtbike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim a2 ehliyet 500cc ye kadar kw a bakılmaksızın 35kw ı da geçmiyicek yanlış biliyosam düzeltin
    Motor hacmi sınırı yok diye biliyorum direk yönetmelikte bu şekilde geçiyor
    (“A2” sınıfı sertifika için): Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    o ilan örnek olması için attım, abslileri biraz yüksek km olur ama tertemiz düşük km abssiz 30a bulunur.
    Boy hakikaten önemli, bi şekilde sığıyorsun ama dışarıdan o kadar komik duruyor ki ☺️
    Mt07 ile geziye gittiğimizde arkadaşın kameradan kendimi izleyince öğrendim ben de ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Normal yolda giderken birden araziye girme özelliği arıyorsan wr250r ı test et mutlaka. 31hp crf250 gibi gariban gitmez. Michelin sirac veya heidenau k60 lastiklerle asfaltın da soft arazinin de tadını çıkarabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ilan örnek olması için attım, abslileri biraz yüksek km olur ama tertemiz düşük km abssiz 30a bulunur.
    Boy hakikaten önemli, bi şekilde sığıyorsun ama dışarıdan o kadar komik duruyor ki ☺️
    Mt07 ile geziye gittiğimizde arkadaşın kameradan kendimi izleyince öğrendim ben de ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Normal yolda giderken birden araziye girme özelliği arıyorsan wr250r ı test et mutlaka. 31hp crf250 gibi gariban gitmez. Michelin sirac veya heidenau k60 lastiklerle asfaltın da soft arazinin de tadını çıkarabilirsin.
    Onlara da baktım. maksimum 1 sene kullanıp satacağım için bu motorunda ilanları az. temiz ve düzgün gözükenler 660 Tenere parası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)