Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasksız artçıya trafik cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Kesilir mi? Kesilirse motor sahibine mi kesilir yoksa artçıyamı kesilir? Ve 2019 cezası olarak ne kadar kesiliyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ne kadar para ceza ödersin bilmiyorum ama kasksız artcının ölmesine sebep olursan onun vebalini ödeyemezsin.

Motosikleti
    MT 25
    ceza artciya kesilir sana da ceza puani gelir yeni kanunla daha cok sigorta odersin. Ha ceza sana kesilse de değişen birşey yok 100 küsür tl erken odersen 75-81 arasina mi ne dusuyor

Motosikleti
    Ybr 125
    "Sürücü kask ve koruma gözlüğü, yolcu da kask takmak zorundadır." tam olarak böyle yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yani ceza yazılabilir.
    Koruma gözlüğü ne alaka diye düşüneler varsa eskiden muhtemelen camsız çenesiz eski tip kasklar varken hazırlanmıştır maddeler.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Tabiki yazılır genelde polislerin yeni tavrı plakayı not edip müsait bir zamanda makbuzları döşe aman yazmak. Onun için plakaya yazılır. Emniyet kemeriyle aynı miktar cezası var. Plakaya yazıldıysa ceza puanı düşmez.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesilir mi? Kesilirse motor sahibine mi kesilir yoksa artçıyamı kesilir? Ve 2019 cezası olarak ne kadar kesiliyor?
    Google'a kask takmama cezası yazmak bu kadar zor mu gerçekten ya ?

Çıkan ilk sayfa şu https://www.devlette.com/kask-takmam...r-kac-paradir/

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google'a kask takmama cezası yazmak bu kadar zor mu gerçekten ya ?

Çıkan ilk sayfa şu https://www.devlette.com/kask-takmam...r-kac-paradir/
    Konu başlığını bile okumak bu kadar zor mu gerçekten ya ? İlk başta yazan şey şu; "ARTÇI"
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu başlığını bile okumak bu kadar zor mu gerçekten ya ? İlk başta yazan şey şu; "ARTÇI"
    Google'a bunu yazdığında genelde bütün kapsam cezaları yazıyor... Hayır bide kasksız gezmenin cezası olunca arkadaki sence takmaz ise ceza yemez mi ? Kemer takma cezasının sürücü ve yolcu ile arasındaki cezası farklı mı ? Araç süren ehliyet almış her zeka sahibi insan bunu bilmeli bence.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google'a bunu yazdığında genelde bütün kapsam cezaları yazıyor... Hayır bide kasksız gezmenin cezası olunca arkadaki sence takmaz ise ceza yemez mi ? Kemer takma cezasının sürücü ve yolcu ile arasındaki cezası farklı mı ? Araç süren ehliyet almış her zeka sahibi insan bunu bilmeli bence.
    Ceza yer zaten, ona bir şey demiyorum da ben dahil bir çok kişi sürücü ile artçının arasında takmama durumunda yasalarda fark olup olmadığını merak ediyor.
    Şahsen bir defa yakalandım polise, arkandakinde niye kask yok, cezası var biliyosun dimi dedi, yazmadan saldı.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet. cevap nedir şimdi ? bilen yazsında öğrenelim

Motosikleti
    D400UG
    Otomobil sürerken ön yolcu koltuğundaki şahıs kemer takmazsa para cezasını da puanını da sürücü yediğine göre (denenmiştir) motorda da kask için aynı şey geçerlidir diye düşünüyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yer zaten, ona bir şey demiyorum da ben dahil bir çok kişi sürücü ile artçının arasında takmama durumunda yasalarda fark olup olmadığını merak ediyor.
    Şahsen bir defa yakalandım polise, arkandakinde niye kask yok, cezası var biliyosun dimi dedi, yazmadan saldı.
    Bir fark yok ikiside aynı statüde cezaya sahip. Demek istediğim de bu merak ediyorsanız buraya başlık açmaktan daha zahmetsiz olanı google'da mevcut. Ceza yiyip yememek tamamen polisin insiyatifinde, zaten sen memura bana ceza yazamazsın gibi bir laf edersen emin ol o senin motorunu bir sürü sebepten bağlar bile ceza işi tamamen diyalogla alakalı ama kuralıda bilip uymak lazım.

Benim arkadaşa ettiğim lafın sebebi işin daha kolayı varken öğrenmeyip buraya sorması belki kaçıncı bu başlık. Öğrenip buraya yazsa böyle böyle cezası var şöyle oldu diye teşekkür edeceğiz bilgi paylaşımı için ancak herkes buraya basit sorular sormak için geliyor 3 saniye almaz bulması cevabını ama bakmıyor.

Hoş ben arkadaşın açtığı ilk başlığı yeni gördüm şimdi, görsem cevap bile vermezdim şaka gibi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Biz yedik, benden ruhsati aldi arkadastan kimligini arkadasa yazdi oda ilk hafta beyanli ödedi kurtulduk. Benim ehliyette ceza puani veya plakada bisey gozukmuyo niye aldi anlamadim ama deliydi polis, ben o... cocuguyum herkese ceza yazarim size de yazicam dedi aha dedim tam adamina denk geldik. Yanimdan plakasiz kasksiz adam geciyo onlarida durdursaniz keske dedim herseyi ben yapamam onlarada baskasi baksin diyo bide. Neyse sözün özü biz 108 tl yedik

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kask kimde yoksa ona yazar ceza yı

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kask kimde yoksa ona kitliyorlar cezayı gençler, bizzat memura sordum 2 hafta önce.

Hatunu almam gerekiyordu, yanımda artçı kaskı yoktu.
    Ben mi takayım? hatun mu ? diye düşünmedim, hatuna verdim kaskı, bedenlerde aynı malumunuz.
    Köşeyi döndüm çevirme bana "Gel yiğidim" dercesine kollarını açtı ve anında iteledi.
    Dedim "Yazdığın ceza olsun memur bey, yeter ki O'na bişey olmasın!" Vs.
    Zatem şemsiye girmiş, bari bi iki şov yapayım da hatun erisin namımız yürüsün falan diye düşündüm.
    Memur bey de sağolsun "Sen taksaydın da o ceza yiyecekti birşey değişmez" dedi.
    Memur beye biraz kırıldım, bütün havamı bozdu.
    Gerçi hatunda öyle aman aman bi mest olmamıştı.

Neyse, bu da böyle bi anımdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)