Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Düşük bütçe(6000 TL Altı) ile ulaşılabilecek motorlar için rehber niteliğinde başlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen ZSgy125--SYM GTS250i Evo
    Merhabalar,

Bu listeyi aslında modelleri ve alınabilirliklerini görebilmek için hazırladım. Liste tamamen kendi bütçeme ve düşüncelerime göre hazırlanmıştır. İkinci sırada yazan model yılları o fiyatlara ulaşılabilecek modeller içindir. Buradaki motorlar hakkında tavsiye görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Umarım bu başlık benim gibi düşük bütçeli arkadaşlar için bir rehber niteliğinde olur. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Fiyatlar Ağustos 2019 içindir.

Şu anda motor seçerken benim için önem sırasına gelirsek eğer:

1) Ürün ve yedek parça fiyatı,
    2) Yakıt sarfiyatı,
    3) Yedek parça bulunabilirliği,
    4) Sorunsuzluk,
    5) Dayanıklılık ve sağlamlık,
    6) Konfor(Titreşim, sele rahatlığı vs.)
    7) Performans Değerleri
    8) İkinci el değeri
    9) Servis kalitesi

Bu başlıklar altında bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Her türlü görüş ve öneriye açığım listeye yeni motorlar da ekleyebiliriz.

MONDIAL

#Mcx 150 Roadracer
    - 3000-4000 TL arası bulmak mümkün
    - 2014-2015 Model
    - Sahibinden 30-40 ilan var

#Z-One 150
    -4500-5500 TL arasında
    -2016-2017 Modeller
    -100-110 ilan var

#Z-One 180
    -4800-6000 TL arasında
    -2016-2017 Modeller
    -100-110 İlan

#MH 125 Drift
    -320-330 İlan var
    -2013-2014 modele kadar düşersen 3500 e bulmak mümkün

#MH 150 Drift
    -4000-5000 TL arasında
    -2016-2017 Modeller
    -140-160 İlan var

#MR Vulture
    -3800-5000 TL arasında
    -2015-2016-2017 Modeller
    -90-100 ilan var

#150 MG Superboy X
    -3500-4500 arası bulmak mümkün
    -20-30 İlan var
    -2016-2017-2018 model
    %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% %%%%%%%%%%%%%%%%%

KANUNI

#GT170
    -3000-4500 TL arası bulmak mümkün
    - 2013-2017 model
    - Sahibinden 20-30 ilan var

RKS

#Titanic 150 S (Dijital gösterge ufak grenaj süsleri)
    -4500-5500 TL Arasında
    -2014-2017 Model
    -80-90 ilan

#Titanic 150 R (2016 üzeri almak lazım)
    -4000-5000TL Arasında
    -2014-2018 Model
    -60-70 ilan

#Cafe Racer 152
    - 4000-5500 TL Arasında
    - 2018-2019 Model
    - 30-40 ilan var

TVS

#Apache RTR 150
    -5000-6000 TL Arasında
    -2013 Modelden başlayarak
    -150-170 ilan var

#Apache RTR 180
    -7000-8000 TL Arasında
    -2017 ve sonrası
    -30 ilan var

KUBA

#CR1
    -3800-4500 TL Arasında
    -2015-2017 Modeller
    -90-100 ilan var

#Razore 100
    -3500-4000TL Arasında
    -2015-2016-2017 Modeller
    -30-40 ilan var

#Black Cat 200
    -4500-5500 TL Arasında
    -2016-2017 Modeller
    -80-90 ilan var
    %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% %%%%%%%%%%%%%%%%

HERO

#Karizma
    -5000-6000TL arasında
    -2017-2018 modeller
    -60 ilanı var

#Thriller 150(KM'ler biraz yüksek 20k+)
    -4000-5000 TL arasında
    -2014-2015
    -20 ilanı var

#Glamouur
    -3500-4500 TL arasında
    -2014-2017 Modeller
    -10-15 ilan var

#Hunk
    -5500-6000 TL arasında
    -2016-2017-2018 Modeller
    -40-60 ilan var

BAJAJ
    #Boxer

#Discover 125ST
    -4500-55000 TL Arasında
    -2014-2016 Modeller
    -50-60 ilan var

#Discover 150F
    -5000-6000 TL arasında
    -2015-2016 Modeller
    -40-50 ilan var

LIFAN
    #LF150-10B
    -5000-6500 Arasında
    -2015 Model
    -20-30 ilan var

#EM150L
    -3500-4500TL Arasında
    -2014-2015-2016 Modeller
    -30-40 ilan var

#Discovery 150
    -4000-5000 arasında
    -2016 Modeller
    -10 ilan var
    Meraklı Genç, HevesliGenç ve jacob34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Sürekli bütçe sorup tavsiye isteyenler için çok yararlı olmuş,teşekkürler
    TheAwesome bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli bütçe sorup tavsiye isteyenler için çok yararlı olmuş,teşekkürler
    İlgin için ben teşekkür ederim. Yalnız listedeki motosikletler hakkında değerlendirmelere ve önerilere ihtiyaç var kesinlikle. Umarım onu da bu motosikletleri deneyimlemiş, bilgi sahibi arkadaşlardan edinebiliriz. Mesela şu motosikletten uzak durun böyle sorunlar yaşarsınız gibi yorumlar fazlasıyla yararlı olacaktır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Güzel bir çalişma,

Gel gelelim,

Bir kaç gün sonra,

Abiler 6000tl param var,ne alayim konulari üst siralarda yerini alir.

Malum siteye girip,

Filtreleme yaparak

Modelleri belirtse sorun yok.

Hatta ve hatta,

Konu içerisinde,kullanicilarin israrla ``alma`` ``uzak dur`` dedigi motorlari bile farkli bir başlikta açan tipler var,arizali motor buldum alsam kaça patlar vs. cabasi.

Velhasil kuru kalabaliktan başka bir işe yaramiyor.

Ben dahil,diger uyelerinde forum dikkatini bayan,sıkıcı durumlar.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir çalişma,

Gel gelelim,

Bir kaç gün sonra,

Abiler 6000tl param var,ne alayim konulari üst siralarda yerini alir.

Malum siteye girip,

Filtreleme yaparak

Modelleri belirtse sorun yok.

Hatta ve hatta,

Konu içerisinde,kullanicilarin israrla ``alma`` ``uzak dur`` dedigi motorlari bile farkli bir başlikta açan tipler var,arizali motor buldum alsam kaça patlar vs. cabasi.

Velhasil kuru kalabaliktan başka bir işe yaramiyor.

Ben dahil,diger uyelerinde forum dikkatini bayan,sıkıcı durumlar.
    Bu durum ciddi anlamda can sıkıcı, ama bu durum hiç değişmedi bu forumda, yani pek de yapacak bir şey yok malesef. En azından yardımcı olabildiklerimizi kurtaralım.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı TheAwesome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum ciddi anlamda can sıkıcı, ama bu durum hiç değişmedi bu forumda, yani pek de yapacak bir şey yok malesef. En azından yardımcı olabildiklerimizi kurtaralım.
    Beni kurtarin mesela. Yardimci olunursa cok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni kurtarin mesela. Yardimci olunursa cok sevinirim.
    Aslına bakarsan benim de bu durumda kurtarılmaya ihtiyacım var. Ben bu modelleri ve fiyatlarını çıkardım ama hala hangisini almanın mantıklı olduğunu oturtamadım. Eğer illa ki birkaç modeli önce çıkarmak gerekirse(Tamamen şahsi olarak yaptığım değerlendirme): Mondial 150MH Drift, TVS apache, bir de belki 125-150 cc'lik 3000-3500 arası bulabileceğim en ucuz çinlilerden olurdu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 17000 km Rks Titanic 150-S kullandım, gözüm gibi baktığım için beni pek üzmedi ama listendeki Apache 150, Mr 150 Vulture ve Hero Hunk da tercih edilebilir, dayanıklı motorlar. Bütçe biraz yukarıdaysa Apache 180 listendeki en baba motor.
    TheAwesome, levend84 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aslına bakarsan benim de bu durumda kurtarılmaya ihtiyacım var. Ben bu modelleri ve fiyatlarını çıkardım ama hala hangisini almanın mantıklı olduğunu oturtamadım. Eğer illa ki birkaç modeli önce çıkarmak gerekirse(Tamamen şahsi olarak yaptığım değerlendirme): Mondial 150MH Drift, TVS apache, bir de belki 125-150 cc'lik 3000-3500 arası bulabileceğim en ucuz çinlilerden olurdu.
    Insanlardan duydugum en onemli sey Cin malindan uzak durun oldugundan cok vazgectim. Sym Kymco Honda gibi yonelin diyorlar. 3 haftadir kafamiz karisik.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Önemli olan boyun kilon selesinin yüksekligi kullandigim motorlar cbf150 saglam guclu discovery 125 saglam yavas az yakiyo dayanikli 5 kere dusmeme ragmen taş gibin diyebilirimki alinirmi alinir parcasi bulunuyomu bulunuyo ama pahallı biraz .
    TheAwesome bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 17000 km Rks Titanic 150-S kullandım, gözüm gibi baktığım için beni pek üzmedi ama listendeki Apache 150, Mr 150 Vulture ve Hero Hunk da tercih edilebilir, dayanıklı motorlar. Bütçe biraz yukarıdaysa Apache 180 listendeki en baba motor.
    Aslında şöyle bir durum var. Ben bu fiyatlara alacağım motorlardan sorun çıkarmamasını beklemiyorum ama en azından sorun çıkardığında ben onu kolay ve ucuz bir şekilde çözeyim. Öneri için teşekkür ederim, aslında dediğiniz gibi Apache 180 güzel olurdu fakat fiyatları yüksek ve diğerlerine yakın bir fiyatta almak istediğimizde kazalı ya da 50k+ km de oluyor. Ayrıca piyasadaki parça bulunurluğu 150'ye göre daha az sanırım.Bunlar yüzünden Apache RTR 150 bana çok yakın geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Insanlardan duydugum en onemli sey Cin malindan uzak durun oldugundan cok vazgectim. Sym Kymco Honda gibi yonelin diyorlar. 3 haftadir kafamiz karisik.
    Çin malından tamamen uzak durun olayı bana kalırsa artık bir zırvadan ibaret. Üzgünüm ama 12-13 bin lira verip de 125 lik commuter alamam ben o durumum malesef yok, ee bu fiyatlara da alacağımız YBR, CBF gibi motorlar 7-8 yaşlarında 70k+ yol yapmış canı çıkmış motorlar olacaktır. Sonuç olarak Çin malı motorlar özen ve iyi bir bakım gerektirir burası net. Diyelim ki ihmal ettin iyi bakamadın sana sorun çıkardı. O zaman da tüm motor bloğunu tekrar toplasan 300-500 liralara yapabiliyorsun bu işlemi. Parçalarını kolayca her tarafta bulabilmek de cabası. Eğer paran varsa evet almayabilirsin(alma hatta). Ama bütçe oldukça kısıtlıysa ve sana Çin malından uzak dur diyen adamlar para vermiyorsa biraz sanki kulağını kapatabilirsin onlara karşı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan boyun kilon selesinin yüksekligi kullandigim motorlar cbf150 saglam guclu discovery 125 saglam yavas az yakiyo dayanikli 5 kere dusmeme ragmen taş gibin diyebilirimki alinirmi alinir parcasi bulunuyomu bulunuyo ama pahallı biraz .
    Aslında şöyle 1.5 yıl öncesi olsaydı daha bu başlığı açmadan bi pulsar 200NS alırdım. Ama şu an izledikleri o fiyat politikası... Çevremdeki bajaj kullanan arkadaşlarımın sürekli sorun yaşaması... Parça fiyatlarının japonlarda sidik yarıştırması... Beni resmen Bajaj markasından soğuttu. Yine de takip ediyorum, bildiğimiz site üzerinden eğer fiyatı uygun bulursam almam diyeceğim motorlar değil. Teşekkür ederim.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ne kadar para o kadar köfte çin malından uzak durun diyolarda düzgün kullanırsan üzmez çin malı.Dış aksamdan sorun çıkarır elbet ama motor kısmından düzgün kullanımda 40-50 bin km rahat görür.Arada şansa sıkıntı çıkaran bir kaç motor denk gelebilir.

Şuan bendeki Kuba Cg Sport 20 binde çok şükür motor kısmından sadece bir kez sorun çıkardı yağ sızdırdı karter kapağının keçesinden keçe değişimiyle halloldu
    TheAwesome bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar para o kadar köfte çin malından uzak durun diyolarda düzgün kullanırsan üzmez çin malı.Dış aksamdan sorun çıkarır elbet ama motor kısmından düzgün kullanımda 40-50 bin km rahat görür.Arada şansa sıkıntı çıkaran bir kaç motor denk gelebilir.

Şuan bendeki Kuba Cg Sport 20 binde çok şükür motor kısmından sadece bir kez sorun çıkardı yağ sızdırdı karter kapağının keçesinden keçe değişimiyle halloldu
    Çinli motorların kaliteli olmadığı bir gerçek, ama diğer bir yandan insanlar da bu motorlara üvey evlat gibi davranıyor. Öz evlatlar(japon,avrupa motorları) bakım zamanı gelmeden 300-500 km önce bakıma giriyor, düzenli zincir yağlanıyor, motor güneşte bırakılmıyorken çinliler ucuz diye çekmediği kalmıyor. Plastik aksamı/kontrol paneli/gösterge için bir şey diyemem de ben bakımını düzenli yaptım, hor kullanmadım ama beni bu çinli motor yolda bıraktı diyene rastlamadım daha.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında şöyle 1.5 yıl öncesi olsaydı daha bu başlığı açmadan bi pulsar 200NS alırdım. Ama şu an izledikleri o fiyat politikası... Çevremdeki bajaj kullanan arkadaşlarımın sürekli sorun yaşaması... Parça fiyatlarının japonlarda sidik yarıştırması... Beni resmen Bajaj markasından soğuttu. Yine de takip ediyorum, bildiğimiz site üzerinden eğer fiyatı uygun bulursam almam diyeceğim motorlar değil. Teşekkür ederim.
    O fiyat politikasıyla tercih edilip çok sattılar diye havaya girdiler çünkü. Yine de Bajaj a forumda laf edilmiyor. Birileri anında gelip haddimizi bildirebiliyor Dikkatli olmak lazım.

Başlık güzel olmuş teşekkürler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyat politikasıyla tercih edilip çok sattılar diye havaya girdiler çünkü. Yine de Bajaj a forumda laf edilmiyor. Birileri anında gelip haddimizi bildirebiliyor Dikkatli olmak lazım.

Başlık güzel olmuş teşekkürler.
    Neden bajaja laf edimki bi sorun yaşamadım simdi sorun yaşamamak icin iphoneye milyarlar vercegime turk markası cep telefonu alırım yetinmeyi bilirim motorda böle yetiyosa ayagını yerden kesiyosa saglamsa kötülemek bize yakışmaz olsaydı bi sorunu yazardik kimse dört dörtlük bisey yapamaz sonucda kul yapısı hepsi .👍

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bajaja laf edimki bi sorun yaşamadım simdi sorun yaşamamak icin iphoneye milyarlar vercegime turk markası cep telefonu alırım yetinmeyi bilirim motorda böle yetiyosa ayagını yerden kesiyosa saglamsa kötülemek bize yakışmaz olsaydı bi sorunu yazardik kimse dört dörtlük bisey yapamaz sonucda kul yapısı hepsi .👍
    Kötüleme niyetli yazmadım zaten. Alıp hiç sorun yaşamamış arkadaşlarım da var. Benim kastettiğim sorunları asla kabul etmeyip Bajajı yücelten bir ekip var. Kendi motorları Bajaj tabi. Sattıktan sonra bazılarının “Ağğbi Bajaj iyi değilmiş” dediğine de şahit olunmuşluğu vardır. Ama markanın distribütör tutumunun doğru olduğunu kimse savunmaz sanırım.

Motosikleti
    Ozetle siz su an hangi motoru oneriyorsunuz peki? Bakalim en azindan

HERO

#Karizma
    -5000-6000TL arasında
    -2017-2018 modeller
    -60 ilanı var

#Thriller 150(KM'ler biraz yüksek 20k+)
    -4000-5000 TL arasında
    -2014-2015
    -20 ilanı var

#Glamouur
    -3500-4500 TL arasında
    -2014-2017 Modeller
    -10-15 ilan var

#Hunk
    -5500-6000 TL arasında
    -2016-2017-2018 Modeller
    -40-60 ilan var

Bu bütçelerde alınacak en mantıklı motosikletler Hero nun modelleri arasından yapılabilir
    Ancak konuyu açan arkadaş bu konuda oldukça bilgisizmiş ve bu kadar bilgisiz olmasına ragmen rehber niteliği taşıyacak bi konu açmak da oldukça cahil cesareti gerektirecek bir durum

Ben en azından kendi birikimlerimle Hero için birkaç düzeltme yapayım. Diğer markalar için de elbette konu sahibinden daha fazla deneyimim var ancak o markalar için tavsiye yazacak haddi kendimde bulamıyorum

1) Yazdığı modellerde en son gelen motosikletler 2016 modeldir ve 2019 da bile sıfır 2016 modelleri sattılar . 2017-2018 model yok yani
    2) Hero da ikinci el alacak birisi için dikkat etmesi gereken en öenmli nokta modeli değil garantisinin devam edip etmediğidir. Garantisi devam eden motosikletlerde yedek parça ve servis desteğini Nazillideki fabrikasi sayesinde ücretsiz olarak diğer hiçbir firmada olmayan hızla sağlamaktadırlar. Bu garanti güvencesinde motosiklet kullanmayı emin olun hiçbir seye değişmezsiniz

Hero motosikletlerine 5 yıl garanti vermektedir ve bu garantinin devam etmesi için de motosikletin düzenli olarak servis bakımına girmesi şartı aramaktadır.
    İkinci el ilanlarındaki Hero motosikletlerin çogu da bakımları aksatmış olmasından dolayı garanti dışı kalmıştır. Örnek vermek gerekirse Karizma modeli için Garantisi devam eden temizleri 7.000TL civarından başlamaktadır.
    (110.000KM Hero kullanıcısı olarak haddim olmasa da bunları yazdım. Lütfen Hero hiç kullanmadan sagdan soldan duyduğu bilgilerle birşeyler söylecek olanlar hiç tenezzül etmesin)
    Saygılarımla..

Alıntı DOC46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bütçelerde alınacak en mantıklı motosikletler Hero nun modelleri arasından yapılabilir
    Ancak konuyu açan arkadaş bu konuda oldukça bilgisizmiş ve bu kadar bilgisiz olmasına ragmen rehber niteliği taşıyacak bi konu açmak da oldukça cahil cesareti gerektirecek bir durum

Ben en azından kendi birikimlerimle Hero için birkaç düzeltme yapayım. Diğer markalar için de elbette konu sahibinden daha fazla deneyimim var ancak o markalar için tavsiye yazacak haddi kendimde bulamıyorum

1) Yazdığı modellerde en son gelen motosikletler 2016 modeldir ve 2019 da bile sıfır 2016 modelleri sattılar . 2017-2018 model yok yani
    2) Hero da ikinci el alacak birisi için dikkat etmesi gereken en öenmli nokta modeli değil garantisinin devam edip etmediğidir. Garantisi devam eden motosikletlerde yedek parça ve servis desteğini Nazillideki fabrikasi sayesinde ücretsiz olarak diğer hiçbir firmada olmayan hızla sağlamaktadırlar. Bu garanti güvencesinde motosiklet kullanmayı emin olun hiçbir seye değişmezsiniz

Hero motosikletlerine 5 yıl garanti vermektedir ve bu garantinin devam etmesi için de motosikletin düzenli olarak servis bakımına girmesi şartı aramaktadır.
    İkinci el ilanlarındaki Hero motosikletlerin çogu da bakımları aksatmış olmasından dolayı garanti dışı kalmıştır. Örnek vermek gerekirse Karizma modeli için Garantisi devam eden temizleri 7.000TL civarından başlamaktadır.
    (110.000KM Hero kullanıcısı olarak haddim olmasa da bunları yazdım. Lütfen Hero hiç kullanmadan sagdan soldan duyduğu bilgilerle birşeyler söylecek olanlar hiç tenezzül etmesin)
    Saygılarımla..
    #AzBilinenEfsaneDuyarlar

Adam benim yazdıklarım rehber olacak dememiş. Şu motorlar hakkında forum üyeleri bildiklerini yazsın, rehber oluşsun demiş.
    Şu foruma gelmeden önce bi stres atıp gelin bilader yav, milleti de boşu boşuna kasmayın.

Ha bi de okuduğunu anlamak da önemli tabi.
    mfBulut ve TheAwesome bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Ben bu fiyatlara 2012 model CB125 aldım 13.5binde. Gayet memnunum. Şansıma güzel motor denk geldi ama 20-30binde bulunabilir bu fiyatlara.
    cgs35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)