Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 Silindirden vazgeçtim :D Hangisini seçeyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih118 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rapid 50-cbr250-xmotion efi 250-rn 180-Kuba RX9...
    Arkadaşlar 4 silindire geçecektim ama 25 30a ölü motor alıpta tamirci tamirci gezmek istemiyorum hiç sevmem makinalarla uğraşmayı anlamamda zaten

Ktm RC 250- R25 ABS - GSX 250r - CB250r - CF 250NK vs çok araştırdım internet üzerinden.

R25 ABS frenleri süspansiyonları vs pek iyi değil diyorlar tek artısı son hızı parasını hak etmiyor diye konuşuluyor fiyat 23 civarı bin ikinci el 2018.

GSX 250r inazumanın grenajlısı deniyor. Süratle işim yok ama hızlanması ve son hızı baya kötü deniyor. Pek kullanıcısı olan bi motor değil sanırım. 20 bine var ikinci el 2017.

CB250r zincir sesi çok konuşuluyor bi videoda duydum garip bi şey gerçekte nolur bilmiyorum. Naked frenleri hızlanması süspansiyonları vs kaliteli deniyor. 20 bin tl civarı ikinci el var 2018.

CF 250NK bunların arasına koyulur mu bilmiyorum. Tip şahane. Gerekli özelliklerde var. Sıfırı 19 bin civarı. Ama kalitesi falan diğerleri kadar değildir gibi geliyor.

RC250 favorim şu anlık. Kaydırmalı debriyaj abs falan güzel tipide ilgi çekici 2016 model var 16 17 bin tl civarı. Bunda da oturuş pozisyonu diğerlerinden zor yorucu deniyor bi tek o kafama takılıyor.

Siz olsanız 20 bin tl civarına ABSli hangi motoru neden alırdınız? Saygılar iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Uzun süre R25-mt25 kullanmış birisi olarak o klasmanda Duke 390 alırdım kesinlikle. o paraya hala kaldıysa birde cb500. RC 250 tavsiye etmem sebebi oturuş pozisyonu. naked makine tercihim ama kişiden kişiye değişir. imkan varsa üstüne oturun ne kadar rahatsız bir görün
    Ayrıca 4 silindir diye takıntı yapmayın 30 civarına temiz bir çok çift silindir motosiklet var

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    30'a çok temiz cbr 500 r alırsın ve listedekilerden daha memnun olursun bence
    160/60 arka lastik,az yakıt tüketimi,uzun ömürlü ve listedekilerden daha heybetli motor,

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ninja 300 de listeye eklenebilir bence. Tek eksisi işçilik bir tık kötü özellikle grenajların bağlantı noktalarında

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben CBR 500 zorlardım sanırım. Macera arıyor olsaydım da cfmoto alıp o riske girerdim. Çünkü o bütçeyle sorun ihtimaline karşı önlem de alınmış oluyor bir nevi. Markanın kullanıcılarından da henüz ciddi bir şikayet duymadım.

İlla alıcam diyosan seçenekler arasında en iyi r25 ktm filan hiç bulaşma motor beş para etmez motor yanııyo yanlış anlaşılmasın yüksek cc ler hariç

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindirden 3 gider ve ybr alınır
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30'a çok temiz cbr 500 r alırsın ve listedekilerden daha memnun olursun bence
    160/60 arka lastik,az yakıt tüketimi,uzun ömürlü ve listedekilerden daha heybetli motor,
    Hocam cbr 500 çok ağır motor 200 kilo üstünde sanırım. Ha bende 1.79a 95 kiloyum pek sorun olmazda 250lik maxi scooter almıştım tgb diye o da o civardaydı hiç hoşuma gitmemişti ağırlığı.

Bi süre daha 250cc civarı 160 kilo gibi bi motorla daha da tecrübelenmek istiyorum. Pek bütçe sıkıntım yok ama en fazla 20 civarı vermek istiyorum 250liklere. Piyasa uçtu bu arada 25e 250cc :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla alıcam diyosan seçenekler arasında en iyi r25 ktm filan hiç bulaşma motor beş para etmez motor yanııyo yanlış anlaşılmasın yüksek cc ler hariç
    KTM de motor yanıyo derken anlamadım :D Sizce 23 falan verip r25 abs 2018 model 6 7 bin km civarı almak mantıklı o zaman? Benim gönlümde r25e kayar vaziyetteydi ama bilmiyorum sanırım r25 alıp geçicem bu gidişle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirden 3 gider ve ybr alınır
    Valla ybr binenlere sözüm yok herkesin zevki bütçesi farklıda ben hayatta binmem mesela
    Motorda önce şekil sonra keyif olacak zevk için biniyorum ben ihtiyaçtan değil iş için vs yani.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cbr 500 çok ağır motor 200 kilo üstünde sanırım. Ha bende 1.79a 95 kiloyum pek sorun olmazda 250lik maxi scooter almıştım tgb diye o da o civardaydı hiç hoşuma gitmemişti ağırlığı.

Bi süre daha 250cc civarı 160 kilo gibi bi motorla daha da tecrübelenmek istiyorum. Pek bütçe sıkıntım yok ama en fazla 20 civarı vermek istiyorum 250liklere. Piyasa uçtu bu arada 25e 250cc :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

KTM de motor yanıyo derken anlamadım :D Sizce 23 falan verip r25 abs 2018 model 6 7 bin km civarı almak mantıklı o zaman? Benim gönlümde r25e kayar vaziyetteydi ama bilmiyorum sanırım r25 alıp geçicem bu gidişle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Valla ybr binenlere sözüm yok herkesin zevki bütçesi farklıda ben hayatta binmem mesela
    Motorda önce şekil sonra keyif olacak zevk için biniyorum ben ihtiyaçtan değil iş için vs yani.
    Ama şöyle söyleyeyim,uzun zamandır bu motoru araştırıyordum,Avrupa'da başlangıç motoru olarak satılıyor 500R,ağırlık dengesi çok iyi bir motordur,eğer gaz tepkisi gibi bir tepkiniz varsa da r25 ile aynı tepkileri veriyor hemen hemen,uysal makine yani,karar sizin tabii

Motosikleti
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama şöyle söyleyeyim,uzun zamandır bu motoru araştırıyordum,Avrupa'da başlangıç motoru olarak satılıyor 500R,ağırlık dengesi çok iyi bir motordur,eğer gaz tepkisi gibi bir tepkiniz varsa da r25 ile aynı tepkileri veriyor hemen hemen,uysal makine yani,karar sizin tabii
    Yok hocam gaz tepkisi falan değil baya kalıplı ağır motor bi de tipi pek ilgimi çekmiyor hondaların ondan içim ısınmad. İsteyen 600cc ile de başlar bence 500rr avrupada mantıklıymış başlangıç için. zaten burda da A ehliyeti çoğunlukla mt07 ile vermiyorlar mı foruma kalsa mt07 herkese ölüm makinası. Ben 33 yaşımdayım debriyajı gazı freni olan her makinayı sürerim :D 25 30 arası temiz bi 4 silindir olsa alıcam da hem biraz daha bütçe hemde biraz daha tecrübe için mecbur erteledim. Mesela 25 civarı absli mt07ler var full dolu 180 kilo hem naked kullanımı ss e göre daha kolay olur ama 4 silindir sesi olmadığı için pek yanaşamıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    CBR500R mini sport touring bir motosiklet, naked versiyonuyla İstanbul Bodrum yaptım çiçek gibi gitti. (Sürekli 150 km/s tutturabiliyor zorlanmadan.)190kg ağır diyorsanız 4 silindirli hafif bir motosikleti nasıl bulacaksınız çözemedim?

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR500R mini sport touring bir motosiklet, naked versiyonuyla İstanbul Bodrum yaptım çiçek gibi gitti. (Sürekli 150 km/s tutturabiliyor zorlanmadan.)190kg ağır diyorsanız 4 silindirli hafif bir motosikleti nasıl bulacaksınız çözemedim?
    Valla 185 kilo civarı cbr600rr a katlanırım 4 silindir için zaten sesi için istiyordum. cbr500r hiç ilgimi çekmiyordu ağırlığı falan bahane işte :D

Kararımı verdim hiç alakası olmayan Ducati Monster 696 ile anlaştım bayramdan sonra alıcam. Desmo bakımı falan yapılı çok temiz. Sonunda kafama göre motor buldum 1 aydır ilan bakmaktan anam ağladı ) 2 silindir ama sesi farklı hoşuma gitti. Parçası bakımı falan sorun değil her köşe başında olmayan güzel içime sinen bi motor bulmuşum kaçırmam :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)