Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pert kasko - anadolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Motorumu ben 2. El almıştım kaskom yok
    Şimdi diğer şirketler 3bin filan çekiyor Anadolu da 3 bin çekiyor ama benim bütçemi çok aşıyor bu sıralar
    İlk başlarda Mart ayında sigorta yaptır iken (satın alma sonrası) 1.700₺ idi bu kasko şimdi 1.400 e inmiş hasarsızlıltan acaba yaptırsam mı diye düşünüyorum şehir dışına giderim çalınır vs sebepi ile acaba aranızda bu pert kask yaptıran var mı? Anadolu dan
    Duyduğum kapalı garajda çalınma istiyor muş kapalı garaj ım yok benim de

Bir de şu kaza olayı mesela ben kaza yaptım pert olur sa mı karsılıyor yoksa örnek 2-3 bin hasar çıktı ama pertlik değil karsılamıyor mu

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Pert Kasko araç pert olursa yani piyasa rayici 10 bin lira olan bu motosiklette 4 bin lira civarı hasar çıkarsa karşılar.Birde çalınma durumunda..Ama motosiklete pert Kasko yapmazlar diye düşünüyorum risk yüksek..

Motosikleti
    honda cb500f
    Mrt sigorta ve sairden fiyat al uygun fiyat veriyorlar

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrt sigorta ve sairden fiyat al uygun fiyat veriyorlar
    Bugün alacağım o halde

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pert Kasko araç pert olursa yani piyasa rayici 10 bin lira olan bu motosiklette 4 bin lira civarı hasar çıkarsa karşılar.Birde çalınma durumunda..Ama motosiklete pert Kasko yapmazlar diye düşünüyorum risk yüksek..
    Yapılıyor pert kasko çıkıyormuş benim motoruma da diğerleri 3 bin lira iken bu 1..400₺ tam asıl isteğim tabi çalınmaya karşılık olması

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motorun pert sürücünün sağlam kalma oranına bakmak lazım.
    mavellen ve atalayalper bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun pert sürücünün sağlam kalma oranına bakmak lazım.
    Motor perliğe kadar gittiyse bizim durumumuz ne olur acaba.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Anadolu sigorta - Pert kaskodan daha önce 15 temmuzda zarar gördüğü için aracımın 50 bin tl olan raiç bedelinin tamamını aldım. Pert kasko yarısını karşılar diye birşey yok. Birçok kişinin böyle bir kaskodan haberi bile yok. Aracınız kaza yaptığınızda, çalındığında terör yangın sel vs kullanılamaz hale geldiğinde paranın tamamını alırsınız. Neden bilmeden 10 binliralık motorun 4 lirasını alırsınız diye yorum yapılıyor anlamak zor.

Bu kasko türü araç tam zayi yani kullanılamaz hale geldiğinde ödeme yapıyor. Yoksa öyle vurdum çizildi camım kırıldı gibi durumlarda bir ödeme yapmıyor. Adı üstünde pert kasko.

Motosiklete yaptırmak istedim ben bu kaskoyu anadoludan fakat yapmadılar. Sizde bir teklif alın. Eğer yapılırsa hiç değilse çalınmaya karşı güvence alınmış olur.

Bu arada bir tavsiyem kasko firmaları bir kaç sene önce yaptıkları anlaşmalarla çok farklı teminatlar ve farklı fiyatlar verebiliyor. Anadolu full kaskoyu 4000 ve 3000 liraya yapabiliyor. Birinde sonuna hasarsızlık teminat korumalı koyuyor ötekinden çıkarıyor ıvır zıvır. Forumda kimsenin %100 net bilgi verebileceğini sanmıyorum. Tavsiyem teklif aldığınız poliçenin detayını isteyin sigortacıdan. Bi okuyun ne durumlarda karşılanıyor ne durumlarda karşılanmıyor. Bazı acentalar müşteriyi kaçırmamak için muafiyet gibi değişik uygulamalar yapıyor. Sonra kaza yaptığınızda bazı problemler yaşabiliyorsunuz. En sağlıklısı teklif aldığınız sigortaları dikkatlice okumanız.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu sigorta - Pert kaskodan daha önce 15 temmuzda zarar gördüğü için aracımın 50 bin tl olan raiç bedelinin tamamını aldım. Pert kasko yarısını karşılar diye birşey yok. Birçok kişinin böyle bir kaskodan haberi bile yok. Aracınız kaza yaptığınızda, çalındığında terör yangın sel vs kullanılamaz hale geldiğinde paranın tamamını alırsınız. Neden bilmeden 10 binliralık motorun 4 lirasını alırsınız diye yorum yapılıyor anlamak zor.

Bu kasko türü araç tam zayi yani kullanılamaz hale geldiğinde ödeme yapıyor. Yoksa öyle vurdum çizildi camım kırıldı gibi durumlarda bir ödeme yapmıyor. Adı üstünde pert kasko.

Motosiklete yaptırmak istedim ben bu kaskoyu anadoludan fakat yapmadılar. Sizde bir teklif alın. Eğer yapılırsa hiç değilse çalınmaya karşı güvence alınmış olur.

Bu arada bir tavsiyem kasko firmaları bir kaç sene önce yaptıkları anlaşmalarla çok farklı teminatlar ve farklı fiyatlar verebiliyor. Anadolu full kaskoyu 4000 ve 3000 liraya yapabiliyor. Birinde sonuna hasarsızlık teminat korumalı koyuyor ötekinden çıkarıyor ıvır zıvır. Forumda kimsenin %100 net bilgi verebileceğini sanmıyorum. Tavsiyem teklif aldığınız poliçenin detayını isteyin sigortacıdan. Bi okuyun ne durumlarda karşılanıyor ne durumlarda karşılanmıyor. Bazı acentalar müşteriyi kaçırmamak için muafiyet gibi değişik uygulamalar yapıyor. Sonra kaza yaptığınızda bazı problemler yaşabiliyorsunuz. En sağlıklısı teklif aldığınız sigortaları dikkatlice okumanız.
    1yazdığım yorum okumada bir problem olduğu için anlaşılmamış. Net belirteyim.. Bu işler ile ilgili nacizane 15 yılın üzerinde deneyim sahibiyim.. 10 bin TL ye 4 bin TL örneği sigorta sektöründe bir aracın piyasa rayicine oranla %40 civarı hasar ürettiğinde pert sayılmasına karar verilmesi ile ilgili.. Kimse 4 bin TL alırsınız demedi.. Bu %40 lık oran piyasada prim yapan değerli araçlar için örn. BMW 3.20D için %30 lara kadar bile çekilebilir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motor kullanılamaz hale gelir sigorta sana bu parayı öder (piyasa rayiç bedelini)
    fakat o derece de olmadığını da idda eder ayak diretir böyle olmadığını iddaa edebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)