Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tracer 700 Başlangıç Motoru olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ben nc750x le başladım ama taksicilik yaptığım icin trafigi gayet biliyordum.16 bin km yaptim tek başıma 1000 km lik turlara çıktım. Fakat tracer bildigim kadariyla daha agresif bir makina oncesinde bir egitim ya da ufak cc geçiş motoru daha iyi olur bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Konu başlığı aldatıcı olmasın; (1.000'i 250cc'de olmak üzere) 6.000km vitesli motosiklet kullandıktan sonra geçilir mi deniyor...
    erhn42 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz koluna kelepçe takıyorlar. Motorun gazını açamıyorsun. MT-07 ile millet acemi iken bileğine güvenip sınavdan geçiyor öyle mi? Sabaha sabah hiç güleceğim yoktu
    gaz koluna kelepçe öyle mi
    sizi kandırmışlar galiba

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Rahmetli Barkın Bayoğlunun dediğini bi dinleyin ona göre karar verin

https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=552

Motosikleti
    Tracer 700
    Stock lastik pilot road 4 😀

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Barkın Bayoğlunun dediğini bi dinleyin ona göre karar verin

https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=552
    Ölmüştüm gülmekten, yalnız orada MT07 diyor rahmetli, Tracer'ı kafaya geçirmek için kasten uğraşmak lazım.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlanır.

Tabi bazı motosiklet hocalarına pilotlarına göre 5 er cc yükselterek 1650 tane ders alarak o cc lere yükselebilirsiniz.

Özellikle 'ÇOK ACAYİP İLERİ DÜZEY SÜRÜŞ EĞİTİMİ' almanızı kesinlikle isteyecekler.

Zaten bu eğitimlerden önce motosiklet kullanan herkes ölüyordu! İnanın kontrayı bilmediğimiz için virajlarda motosikletten inip elimizle virajı geçip sonra tekrar binip gazlıyorduk. Allahtan sonra motosiklet guruları geldi ve kontrayı bize sundular şimdi hiç inmiyorum motordan virajları filan hep dönebiliyorum.
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela yağmurda motosiklet kullanmak adlı bir ders var o dersin en iyi hocaları Karadenizde! kesinlikle yağmur dersini karadenizde almanı öneririm.

Sıcak havaların dersleri atıyorum 'erimiş asfaltta ileri düzey yol eğitimi'ni İzmir'de almanı öneririm gerçi Antalya'nın bir kaç hocası da erimiş asfalt üzerine ingilterede eğitim almışlar.
    Birader sen hayırdır ???

Hayatında kaç hoca gördün ,onlarla nasıl tecrübeler yaşadın bilemedim .

Nedir bu hoca nefreti yahu.

Hadi sana doğuştan motosiklete binme yeteneği Allah tarafından verildi onu anladık ta , başkaları doğuştan motorcu olamayabiliyor birader.

Bu arada hoca dediğin adamlar da motorculuktan geliyor ağaçta yetişmiyor haberin olsun.

Bazıları senin zannettiğinin aksine caddeden geliyor olabilir aman dikkat et sakallısına denk gelme. (Bu babamın lafıydı. Genç zamanlarımızda önümüze gelene hırladığımız zamanlardaydı. "Bir gün sakallısına denk gelirsin dikkat et" derdi rahmetli.)

Sen ve senin gibiler beceriksizliklerinizi rahatça görebilecek iki gözün önünde sürmekten korktuğunuz için hocalara alerji duyarsınız.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader sen hayırdır ???

Hayatında kaç hoca gördün ,onlarla nasıl tecrübeler yaşadın bilemedim .

Nedir bu hoca nefreti yahu.

Hadi sana doğuştan motosiklete binme yeteneği Allah tarafından verildi onu anladık ta , başkaları doğuştan motorcu olamayabiliyor birader.

Bu arada hoca dediğin adamlar da motorculuktan geliyor ağaçta yetişmiyor haberin olsun.

Bazıları senin zannettiğinin aksine caddeden geliyor olabilir aman dikkat et sakallısına denk gelme. (Bu babamın lafıydı. Genç zamanlarımızda önümüze gelene hırladığımız zamanlardaydı. "Bir gün sakallısına denk gelirsin dikkat et" derdi rahmetli.)

Sen ve senin gibiler beceriksizliklerinizi rahatça görebilecek iki gözün önünde sürmekten korktuğunuz için hocalara alerji duyarsınız.

Sevgilerimle
    Üstat, belki durumdan haberiniz yoktur ancak 250cc üzerinde bir motor hacmi olan motosiklet kullanıcıları düz yolda saatte 200 km hıza çıktıklarında otomatik olarak üst düzey tecrübeye sahip motosiklet kullanıcı oluyor; arkadaşımız da bu durumdan nasibini almış.

Akademik hayatına önem verip gerekli dersleri yetkin kişilerden almayı gereksiz bir lüks gören hayat okulu mezunu tespihli abiler gibi işte. Çok da dikkate almamanızı öneriyorum. Şahsen heves eden tüm yakınlarıma şiddetle tavsiye ediyor ve sadece motosiklet konusunda değil her konuda "tamam ben oldum işte" denecek bir zirvenin olmadığını, her daim öğrenilecek yeni detaylar olduğunu düşünüyorum. Tabii SS kullanıcılarının büyük bölümünü tenzih ediyorum.

başlarsın ama iki şartla

1.ani hızlanmaları kontrol altında tutabilmen lazım

2. hız yapmaman lazım.

bunları ben sağlarım diyorsan zaten bi sorun yok.zaten motosiklet tecrüben var. hiç olmasaydı olmazdı.ama özellikle şehir içinde ani hızlanma yapmicaksın. sanki eski motorunmuş gibi kullanman lazım. kendini dizginlemiyosan sıkıntı o zaman.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TCS olsa bir nebze diyeceğim ancak abs dışında ekstra bir güvenlik yok. Açıkçası tavsiye etmem en ufak ıslaklıkta altınızdan kaçırabilirsiniz motoru.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Valla hocam ıslakta pulsarda sallıyordu arkayı, r25 le yaya geçidi çizgilerinden geçerken nefesimi tutuyordum, olumsuz şartlarda her araç risk, bunun bilincinde olarak sürmek gerek.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölmüştüm gülmekten, yalnız orada MT07 diyor rahmetli, Tracer'ı kafaya geçirmek için kasten uğraşmak lazım.
    12 kilo fark var mt 07 ile ama ikisideoldukça kolay tekere gelen makinalar biri naked apaçi biri turing apaçi :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 kilo fark var mt 07 ile ama ikisideoldukça kolay tekere gelen makinalar biri naked apaçi biri turing apaçi :D
    Fark sadece kg'da değil, Tracer arka maşa ve dolayıyla aks mesafesi daha uzun. İsteyen yapar ama uğraşması lazım kasten.

Motosikleti
    Yamaha Mt 07 2018
    Olmaz bence güçlü motorlar MT ailesi 125 veya 250 başlanabilir ill eğitim alınarak ciddi hasarlara kayıplara yol açabilir bence yinede siz bilirsiniz

başlığı dikkat çeksin diye öyle yazmış muhtemelen ama kimse de ilk mesajı okumuyor heralde adam 5000km 150cc, 1000km'de 250cc kullanmış yani motora yeni başlamıyor. 6000km vitesli motosiklet kullanmış birisi bence kısa bir alışma sürecinden sonra her motoru kullanabilir yeter ki dikkatli olsun. Motoru kullanmaktan kastım motorun limitleri zorlamak değil, normal trafikte kullanmaktan bahsediyorum tabii.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam ıslakta pulsarda sallıyordu arkayı, r25 le yaya geçidi çizgilerinden geçerken nefesimi tutuyordum, olumsuz şartlarda her araç risk, bunun bilincinde olarak sürmek gerek.
    Pulsar gibi R25 gibi tork fakiri motorlar ile ani devirlenen motorların ciddi farkı var.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)