Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tracer 700 Başlangıç Motoru olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    casper5314 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. yakın zaman da motorsiklet almayı planlıyorum, boyum 194 ve 100 kilo civarındayım ve tracer 700 inanılmaz hoşuma gidiyor. başlangıç motoru dedim ancak 150 lik çin malı bir motorsiklet ile yaklaşık 5 bin km ardından 250 lik ktm ile 1000 km kadar tecrübem var. Sizce bu motor ile yoluma devam etmeli miyim? aşırı hızla işim yok. şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    kaliteli bir kurumdan eğitim al, hoca söyler

Alakası yok başlanır hatta öncesi hiç olmasada başlanır kaç kere söyledik bunu yüksek ss için ilk şey tecrübeli olmak değil dikkat li ve istekli olmak her şey senin elinde

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Başlanır tabikide zamanla motora alışılır. Tracer 700 sıfırdan başlayan biri için tehlikeli olabilir ama az biraz motosiklet tecrübesi olan kendini bilen birisi rahatlıkla kullanır diyebilirim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    başlangıç için cc den ziyade ağırlık ve yükseklik bence daha önemli , ayrıca 194 cm boy icin Tracer 700 ufak kalabilir , ben 190 cm yim ve motor altımda cbf 150 gibi durdu , bacaklarım dizden baya bir kırıldı, kafama ve omuzlarıma ciddi rüzgarda yedim , 500 km üstü seyahatlere çıkacaksan Tenere , Vstrom , AfricaTwin gibi motorları tavsiye ederim..

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı casper5314 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. yakın zaman da motorsiklet almayı planlıyorum, boyum 194 ve 100 kilo civarındayım ve tracer 700 inanılmaz hoşuma gidiyor. başlangıç motoru dedim ancak 150 lik çin malı bir motorsiklet ile yaklaşık 5 bin km ardından 250 lik ktm ile 1000 km kadar tecrübem var. Sizce bu motor ile yoluma devam etmeli miyim? aşırı hızla işim yok. şimdiden teşekkürler
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    Emreerol bunu beğendi.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    aklı başında selim bir insan isen başlanır.
    ben ducati hypermotard 796 ile başladım. konu başlığı açtığımda taa kaç sene önce.
    herkes öleceksin demişti. ama hala hayattayım ve motosikletin gücü ile alakalı hiç bir kazaya bulaşmadım.
    yaptığım ufak tekef kazaların hepsi zaten topu topu 3 tane var. bu kazalar motosikletin gücünden yada ben gaza gelip gaz açmaktan olmadı.

sen kendini bil yeter.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu kadar yumuşak cevaplar beklemiyordum şaşırdım.

zamaninda bu soruyu soracak olanlara rahmetli barkin cevabini cok guzel vermisti

https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=550

https://youtu.be/jBl9QR3LGK0?t=550" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    başlanmaz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yeni ehliyet sisteminde çoğu insan hiçbir tecrübesi olmamasına rağmen direkt olarak 650 cc ile sınava giriyor ve çoğu da bu sınavı geçiyor.
    sizin az da olsa tecrübeniz var.
    kendinize güveniyorsanız neden olmasın.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Olmaz !!!!

Motosikleti
    NC750X
    Ben gectigimiz kış nc750xle motora başlanır mı diye sormuştum demediklerini bırakmamışlardı.. benim senin kadar da tecrubem de yoktu arkadaş bildigin sifir km tecrube ile basladim.. ama olayın çok da tecrübeyle alakalı olmadığının kısa zamanda farkına vardım.. elinin ayarı güzelse, trafik bilincin varsa motosikletin ağırlığı ile de başa çıkabiliyorsan sorun yok demektir.. martta kullanmaya başladım su ana kadar 10 bin km den fazla yol yaptım(full sehirici). İnsanlar yuksek cc ile baslayacagim dediginde direkt olarak motosikletin sinirlarini son damlasina kadar kullanacagini dusunuyor.. ama bu senin elinde.. aynı insanlar sakin kullanacagim dediginde de motorun hakkini veremezsin diyorlar(insan gercekten hayret ediyor).. derdimiz motosikletin hakkini vermek degil ki derdimiz motosiklet kullanmak ve mumkunse uzun yillar hayatta kalmak.. Allah sana da kaza bela vermesin. Gonul rahatligiyla al bin.. kendini bildigin surece ister 100lük motora binmissin ister 1000 lik..
    sutlusoda bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    yaklaşık 3 sene ve 15000km ve 35hp tecrübenin ardından, 55hp güç sahibi bir motora geçtim, hala tedirgin kullanıyorum.
    azıcık yüklenmede bile 3 sn içinde 50-60 görüyor.

tracer bildiğim kadarıyla 75hp.

motosikletlere bakarken, seçeneklerim arasında tracer 700 de vardı. eledim. bugünkü aklımla "iyi ki elemişim" diyorum.

nc750 serisi ile gayet güzel yola devam ediyorum...ve ilk söylemem gerekeni son söylüyorum: BAŞLANMAZ
    eğer kaza geçirmek istemiyorsan...

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bana kalırsa başlangıç motoru olmaz ama sizinki biraz başlangıcın ötesinde. Tracer atik bir motor kullanırken dikkatli olmalısınız

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gectigimiz kış nc750xle motora başlanır mı diye sormuştum demediklerini bırakmamışlardı.. benim senin kadar da tecrubem de yoktu arkadaş bildigin sifir km tecrube ile basladim.. ama olayın çok da tecrübeyle alakalı olmadığının kısa zamanda farkına vardım.. elinin ayarı güzelse, trafik bilincin varsa motosikletin ağırlığı ile de başa çıkabiliyorsan sorun yok demektir.. martta kullanmaya başladım su ana kadar 10 bin km den fazla yol yaptım(full sehirici). İnsanlar yuksek cc ile baslayacagim dediginde direkt olarak motosikletin sinirlarini son damlasina kadar kullanacagini dusunuyor.. ama bu senin elinde.. aynı insanlar sakin kullanacagim dediginde de motorun hakkini veremezsin diyorlar(insan gercekten hayret ediyor).. derdimiz motosikletin hakkini vermek degil ki derdimiz motosiklet kullanmak ve mumkunse uzun yillar hayatta kalmak.. Allah sana da kaza bela vermesin. Gonul rahatligiyla al bin.. kendini bildigin surece ister 100lük motora binmissin ister 1000 lik..
    Sizin motorunuz ile Tracer' in gaz tepkisi arasında ciddi bir fark var. NC biraz daha kullanıcı dostu. Tracer bu kadar az tecrübeye gelmez. İyi bir eğitim alınsa dahi aşırı sakin arınmış bir ruh ister. Yoksa ağzına yüzüne vurur adamın sert gaz tepkili atik bir makinedir. 6000 Km ciddi bir tecrübe sayılmaz. Bir eğitimdende bahsedilmiyor. Şöyle düşünmek lazım. Medeniyet olan ülkelerde bile genelde A2 sınırında başlanıyor. O da maks 48-47 HP. Duke390 olur, CB500F olur. Ama Tracer 700 olmaz.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlanır.

Tabi bazı motosiklet hocalarına pilotlarına göre 5 er cc yükselterek 1650 tane ders alarak o cc lere yükselebilirsiniz.

Özellikle 'ÇOK ACAYİP İLERİ DÜZEY SÜRÜŞ EĞİTİMİ' almanızı kesinlikle isteyecekler.

Zaten bu eğitimlerden önce motosiklet kullanan herkes ölüyordu! İnanın kontrayı bilmediğimiz için virajlarda motosikletten inip elimizle virajı geçip sonra tekrar binip gazlıyorduk. Allahtan sonra motosiklet guruları geldi ve kontrayı bize sundular şimdi hiç inmiyorum motordan virajları filan hep dönebiliyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Sen başlayıp burada kaza yaptım konuları açmaz isen, biz genç kardeşlerimize nasıl ibretlik örnek göstereceğiz? O yüzden Tracer 700 ile başlamanı bilhassa öneriyorum. Yağmurlu havalarda veya hafif nemli yollarda o stock lastikler üzerinde 1mm fazla gazı açtığındaki ruh halini incelemek ve burada yazacaklarını okumak isterim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorunuz ile Tracer' in gaz tepkisi arasında ciddi bir fark var. NC biraz daha kullanıcı dostu. Tracer bu kadar az tecrübeye gelmez. İyi bir eğitim alınsa dahi aşırı sakin arınmış bir ruh ister. Yoksa ağzına yüzüne vurur adamın sert gaz tepkili atik bir makinedir. 6000 Km ciddi bir tecrübe sayılmaz. Bir eğitimdende bahsedilmiyor. Şöyle düşünmek lazım. Medeniyet olan ülkelerde bile genelde A2 sınırında başlanıyor. O da maks 48-47 HP. Duke390 olur, CB500F olur. Ama Tracer 700 olmaz.
    Evet nc daha az devir ceviren bir motosiklet, tracer kullanmak henuz nasip olmadi ancak 2 3 sene daha nc de devam edip tracer a gecmeyi planliyorum ben de(harcama yaptim biraz keyfini cikartayim). Tracer i daha guclu oldugu icin mi alicam elbette hayir, tasarimi hosuma gittiginden.. ek olarak 30 40 kg kadar daha hafif bir motor.. nc nin tek dezavantaji bana gore agirligi.. cok cok hafif rampa bir yerde dahi parketmis olsaniz kendinizi geri geri cekemiyorsunuz kolay kolay.. ama gaz tepkisine gelince elinizin ayariyla alakali bir durum tamamen.. hangi motor sakaya geliyor ki tracer gelmesin.. ek olarak kullanacak arkadasa da gaz tepkisi fazla hassas gelirse bir chiptuning firmasinda gucunu kistirabilir diye dusunuyorum.. herseyiyle oynayabiliyorlar, nasil ki guc artirilabiliyor, azaltilabilir de bence.. asilamayacak bir problem degil gibime geliyor.. iyice alisip kendini hazir hissedince de normal ayarina donebilir.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesela yağmurda motosiklet kullanmak adlı bir ders var o dersin en iyi hocaları Karadenizde! kesinlikle yağmur dersini karadenizde almanı öneririm.

Sıcak havaların dersleri atıyorum 'erimiş asfaltta ileri düzey yol eğitimi'ni İzmir'de almanı öneririm gerçi Antalya'nın bir kaç hocası da erimiş asfalt üzerine ingilterede eğitim almışlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)