Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az önce başımdan geçen olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yaklaşık 1 saat önce, mesai bitimi ümraniye sanayiden çıkmış eve doğru yardırıyorum. Çekmeköy kavşağında TEM'e bağlandığım sırada yol kenarında bir CBF'li adam yanından geçerken bana elini sallayarak dur işareti yaptı. Hemen ani bir frenle durdum. Belli ki yolda kalmış bir motorcu kardeşimizdi.

O an hızlı olduğum için baya uzakta durmuştum. Adam bana doğru koşmaya başladı bende geri döndüm ve emniyet şeridinden geri geri gittim. Ortada karşılaştık. Aramızda şöyle bir diyalog başladı;

OYKA: Otobanda yolda kalan adam
    BEN: Ben

Ben: Geçmiş olsun abicim yolda mı kaldın?
    OYKA: He ya anahtarım kırıldı.
    Ben: Nasıl kırıldı?
    OYKA: Kaza yaptım nasıl olduysa kırılmış işte.
    Ben: Geçmiş olsun yaralandın mı? Bir şeyin var mı?
    OYKA: Sağol bende birşey yok da anahtar kırıldı yolda kaldım.

Adamın motoruna baktım hemen yonca kavşak virajının bitiminde duruyor. Anahtar deliğinde zedelenme var. Motorun sağ tarafı hasarlı. Kontağa bakıyorum kolayca sökülebilir halde. Anahtar takımlarını almak için kendi motoruma gidiyorum. Adam beni durduruyor.

OYKA: Bende takımlar var.
    Ben: (Geri dönüyorum) Tamam o zaman sökelim kontağı.
    OYKA: Söksek ne olacak?
    Ben: Düzkontak yaparız.
    OYKA: Olmaz ki akü bitik!
    Ben: Olsun vurdururuz çalışır.
    OYKA: Ama direksiyon kitli?

Baktım direksiyon kilitli. Allah allah dedim içimden kırık anahtarla direksiyon nasıl kilitlenmiş.

OYKA: Ben çilingir çağırdım 1 saate gelecek onu bekliyorum.
    Ben: İyi madem.
    OYKA: Çilingir 100 lira ücret istedi.
    Ben: 100 lira az. Normalde yan sokakta olsan bile 100 liradan fazla alıyor çilingirler.
    OYKA: Bana da garip geldi zaten. Ama tanıdıktı ondan herhalde. Arkadaştan aldım numarasını. Ya bendede cebimde 70 lira varmış acaba rica etsem 20 lira borç verir misin sana sonra göndersem parasını?
    Ben: Tabi buyur. (Cüzdanımdan 30 lira çıkarıp verdim. Aslında adamın dolandırıcı olmasının çok muhtemel olduğunu biliyordum ama hem adamın gerçekten yolda kalmış olma ihtimali, hem bana daha önce yolda kaldığımda yardım etmiş olan diğer motorcuları düşünerek adama parayı verdim. Geçen sene bu şekilde benzin parası verdiğim biri bana gelip istemememe rağmen borcunu ödemişti.)

OYKA: Ben senin telefon numaranı alayım. (telefonunu çıkarttı)
    Ben: Yaz 55xxxxxxxxx. Adım mustafa
    OYKA: Ne tesadüf benim de adım mustafa. Çaldırıyorum kaydet beni.

O anda benim telefon çalar ve ekranda kocaman bir yazı çıkar;

Mustafa Otobandabenzini...
    sutlusoda ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Keser döner sap döner..

Sana yapilan yardim..
    Döner dolaşır seni bulur.

O arkadaş,yolda kaldigin zaman senin numarani kaydetmiş bir dahada silmemiş zaar...

Sende ``Mustafa kontağı kırık`` diye kaydet.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keser döner sap döner..

Sana yapilan yardim..

O arkadaş,yolda kaldigin zaman senin numarani kaydetmiş bir dahada silmemiş zaar...

Adam dolandırıcı. Şimdiye kadar kaç kişiyi benzinim bitti deyip kandırmışşa artık google sistemine o şekilde kaydedilmiş. Benim telefonda o yazı gözükünce adamın foyası ortaya çıktı yani.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Açıkçası ilk mesajın bitiminden olayı anlamamıştım. Yani numaranın o şekilde çıkmasının sebebi telefonunuzda bir uygulama yüklü olması ve uygulamaya o adamın numarasının şekilde kaydedilmiş olması mı?
    Ayrıca motorda çalıntı falan mı? Olayın hala tam anlayamadım maalesef

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keser döner sap döner..

Sana yapilan yardim..

İçin çok temizmiş reis

Simit satiyormuş gibi tezgahiyla yerde yatıp milletten para alan birisi var içerenköyde. Bu insanlar ne kadar düşmüş ki ne kadar onursuz gurursuz bi hale gelmişlerse, diğer insanların gönlünün güzelliğinden fayda sağlamaya çalışıyorlar. O paranın bir hayrını görürler mi orası meçhul.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Anladığım kadarıyla daha öncede aynı kişiye benzin parası vermişsin rehberindede bu şekilde kaydetmişsin ve geri ödemiş.. Aynı kişi bu sefer başka sebepten yolda kalmış.. Doğru anladıysam yine borcunu ödeyecektir. 2 kez sana denk gelmiş olmasıda enteran bir tesadüf :D

Motosikleti
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla daha öncede aynı kişiye benzin parası vermişsin rehberindede bu şekilde kaydetmişsin ve geri ödemiş.. Aynı kişi bu sefer başka sebepten yolda kalmış.. Doğru anladıysam yine borcunu ödeyecektir. 2 kez sana denk gelmiş olmasıda enteran bir tesadüf :D
    Hayır adam benim telefonumda kayıtlı değil google veritabanında kayıtlı. Ben ilk defa görüyorum adamı. Telefonumun öyle bir özelliği var. Tanımadığım bir numara arandığında daha önce google'a nasıl kaydedilmişse onu gösteriyor.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ben de bir kez yemiştim zokayı, çağlayan'a gelmeden trafikte biri benzin bitti 10 tl verebilir misin demişti ben de nasılsa işkillendiğim halde mallığım tuttu verdim, işkillenmesem tamam, neyse sonra çocuk parayı alıp gayet uygun adım arkaya doğru devam etti, toplaya toplaya güzelce yevmiyesini çıkartmıştır, size kesin söylüyorum sokakta sizden kim ne para istiyorsa istisnasız hepsi dolandırıcıdır, hele istanbul bu konuda bir numara.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Geçen gün köprüden Beşiktaş'a dönüyorum, baktım sağda elinde kasklı biri el etti. Durdum yanıma geldi. Direkt motoru bağladılar, ev de Beylikdüzünde falan dedi. Ben konuşmadan çaktım davayı, tipi de ofsayt zarf attım. Dedim gel Zincirlikuyu şurası, metrobüse atayım seni, birinden rica edersin gişede basar mutlaka, burada bekleyip birinden yardım almaya çalışmaktan daha kolay olur gitmen.
    Yok abi yormayayım seni kem küm bir şeyler geveledi. Ben de konuyu paraya getirince devam ettim. Dikkat edin arkadaşlar kimseye kolay kolay para vermeyin. Suistimal ediyorlar insanların duygularını.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Böyle adi karaktersiz insanlar yüzünden gerçekten yolda kalıp bizden yardım isteyecek olan insanlarda arada kaynıyor malesef..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolda kalana yardım etmeyi anlarım ama iş para meselesine dönünce altında mutlaka bir çapanoğlu çıkıyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen kimi yiyosun, böyle rastlantı olmaz. Gerçekse de ululardan ulusun kendine dikkat et falan diye düşünüp yazmaya yeltenirken tam Önce sana onceden yardım edip, kayida aldığın ve borcunu odedigin kişi aynen denk geldi gözüyle bakmışım. .

Yorumlara bi baktım, aciklamandan mevzuyu anladım. Geçen şirket sahibi bi arkadaşım aradı, telefon yeni kayıtlamamistim henüz. .Şirketin adı çıktı noluyoruz ! falan derken durumu biraz geç anlamıştım..Bu sistem iyi olmuş..

En güzeli işin içine tanımadığın bir kişi ve para girdimi uzamak demek ki, basina gelen durumla bi kez daha öğrendik..yontemi de..Tesekkurler paylasim icin..Geçmiş olsun.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    bu olay doğru arkadaşlar ben cbf deki kontağım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçin çok temizmiş reis

Simit satiyormuş gibi tezgahiyla yerde yatıp milletten para alan birisi var içerenköyde. Bu insanlar ne kadar düşmüş ki ne kadar onursuz gurursuz bi hale gelmişlerse, diğer insanların gönlünün güzelliğinden fayda sağlamaya çalışıyorlar. O paranın bir hayrını görürler mi orası meçhul.
    Dostum,böyle tipleri cebimden cikaracak kadar temizdir kalbim.

Forumda benden yaş itibariyle büyüklerde var,amma velakin konuşmasindan direk anlarim,36 yaşimdayim,iskaladiğim bir elin parmağini geçmez.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Yolda kalsak yada biri yolda kalmış olsa böyleleri yüzünden insan yardım ederken bile 2 defa düşünmek zorunda kalıyor insan pes diyorum

Darda kalana kolaylık gösterene, Allahü teâlâ da dünya ve ahirette kolaylık gösterir. Kim de bir müslümanın aybını örterse, Allahü teâlâ da dünya ve ahirette onun aybını örter. Kul, kardeşine yardım ettiği müddetçe, Allahü teâlâ da kendisine yardım eder.
    Hadisi Şerif (Müslim)
    khaledome bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel taktik; adamlar motorcular kardeştir prensibinden güzel yürüyor

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Yani bu adamı bilemem günahını almayayım ama, bu tür dolandırıcı çok . Onların mesleği bu olduğu için habire yeni fikir üretiyorlar. Dikkatli olmak lazım. İşin kötüsü doğru söyleyen varsa da arada kaynıyor..

Başımdan geçen olayı anlatayım, ışıklarda duruyorum yaşlı bi adam sallana sallana yürüyor arabalardan yardım istiyor, hasta gibi yani, yeşil yandı devam ederken aynadan bakıyorum ben tabi napıyor diye, adam normal bir şekilde tekrar ışıkların başına yürüdü
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu uygulama iyiymiş, bilmediğin numarayı Google dan soruyor. Adı ne acaba ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    kaza yaptım ,
    anahtar kırıldı
    direksiyon kilitli ve
    akü bitik

çok sabırlıymışsınız

Bari yemeğe götürseydiniz orada sohbet ederken belki kendisi insafa gelip abi ben dolandırıcıyım diye itiraf ederdi.
    pea bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu uygulama iyiymiş, bilmediğin numarayı Google dan soruyor. Adı ne acaba ?
    Google'dan degil de kendi DBlerinden sorguluyorlar. Uygulamayi kurunca kisiye kisi listesine izin verip vermeyecegini soruyor, verince (ya da vermeyince de) kendi DBlerine aktariyor tum datayi, kendi kaydettiginiz sekilde. Haliyle herkesin kaydettigi bu bilgileri sorgulama imkani oluyor.

CIA, TrueCaller isimli uygulamalar benim daha once kullandiklarimdan iki tanesi, oldukca da ise yariyorlar. Ozellikle SPAM aramalari otomatik engellemesi basarili. Google Play'de yok artik bu uygulamalar, sanirim policylere karsi geldikleri icindir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)