Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gaz yağı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aktarın satması iyiymiş. Bir ara bir rivayet vardır. Şimdiki Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin arkasında kalan Petrol Ofisinde olduğu rivayet ediliyordu bir bakayım oraya diyorum. Olmadı Büyükçekmece'yi bir tavaf edeyim
    Direkt adres vereyim, Hasan Gül sağlık ocağının hemen yanında yer alan dükkan.
    Angrypower bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikitelli sanayi sitesinin içinde can petrol var. orada bulursun
    güngören sanayi sitesi diye geçiyor. oktay abinin az yukarısında. biliyosundur belki
    Aynen biliyorum. Olmadı orayada uğrarım. Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direkt adres vereyim, Hasan Gül sağlık ocağının hemen yanında yer alan dükkan.
    Tamamdır teşekkürler. Şimdi gözümde canlandı. Anafartalar'dan da direk Beylikdüzü'ne geçerim

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sırf bu video yüzünden gaz yağını bıraktım, ipone kullanıyorum, gaz yağı ise halen aklımda acaba bu test mi yanlış ya da marka odaklı mı blemiyorum. Bu gaz yağı meselesi hep milleti birbirine düşürüyor, elimde bir litre gaz yağı sadece sağa sola sıçrayan yağları ya da biriken yağları temizleme amaçlı kullanılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Gaz yağının iyi bir yağ temizleyici olduğu aşikar, zinciri iyi temizliyor ancak oringler arasına girip orada olması gereken yağı da aldığını, bu sebepten zinciri daha fazla yağlamak gerektiğini, ancak o yağında zamanla zincir içinde biriktiği için bolca yağlasanız dahi nüfus etmesi zaman alacağı hatta orada kalmış gaz yağı temizlenene kadar içeri giren yağın da etkisinin azaldığı ve zincirin daha hızlı yıpranacağı söyleniyor, yabancı forumlarda bu tip yorumlar hep dönüyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yeni zincirime yağlama yağı dışında temizleme sıvısı hiç değmedi.
    gazyağı alıcam ama tek sebebi janttaki stickeri sökmek için. bide jantı temizlerim belki.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bu video yüzünden gaz yağını bıraktım, ipone kullanıyorum, gaz yağı ise halen aklımda acaba bu test mi yanlış ya da marka odaklı mı blemiyorum. Bu gaz yağı meselesi hep milleti birbirine düşürüyor, elimde bir litre gaz yağı sadece sağa sola sıçrayan yağları ya da biriken yağları temizleme amaçlı kullanılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=UrEpAUi_QKA

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Gaz yağının iyi bir yağ temizleyici olduğu aşikar, zinciri iyi temizliyor ancak oringler arasına girip orada olması gereken yağı da aldığını, bu sebepten zinciri daha fazla yağlamak gerektiğini, ancak o yağında zamanla zincir içinde biriktiği için bolca yağlasanız dahi nüfus etmesi zaman alacağı hatta orada kalmış gaz yağı temizlenene kadar içeri giren yağın da etkisinin azaldığı ve zincirin daha hızlı yıpranacağı söyleniyor, yabancı forumlarda bu tip yorumlar hep dönüyor.
    Zincir spreyleri ciddi ekonomik sektör. Bunu icat edenler yaptıkları ürünün temizliğinin yağ çözücü bir madde dışı da mümkün olmadığını da biliyorlar. Bunun için de bir çözüm bulmak zorundalar. Onun için de yine yağ çözücü spreyi piyasaya sürdüler.

Mesele yağ çözmek olunca kimse gazyagi kullanılmayacağını söylemez

Onun için de reklam gereği yani sprey yağ satmak için bunu tavsiye etmek zorundalar.

Yağ çözücü maddeler zincir ömrünü kısaltır. Bu tecrübe ( en azından benim) ile sabittir.

Mesele budur

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=UrEpAUi_QKA

Ben videodaki 2. en iyi seçenek olan WD-40 kullanıyorum. Bununla birlikte bence gazyağının da günahını almışlar; test ederken gazyağı dışında tepsiyi o kadar doldurdukları başka bir malzeme yoktu, diğerleriyle aynı miktar dökmüş olsalar onun da sızmayacağından eminim...

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Gazyağı ile niye uğraşıyorsunuz, hem pahalı hemde zor bulunuyor.
    Alın mazotu, bakın keyfinize... 😉✌️

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni zincirime yağlama yağı dışında temizleme sıvısı hiç değmedi.
    gazyağı alıcam ama tek sebebi janttaki stickeri sökmek için. bide jantı temizlerim belki.
    Büyük harfle yazacağım.
    İZOPROPİL ALKOL, yapışkanlı işlerle uğraşanların kullandığı budur. 8 yıllık sıcakta kurumuş yapışkanı bile çözdü.
    mavzer-i bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük harfle yazacağım.
    İZOPROPİL ALKOL, yapışkanlı işlerle uğraşanların kullandığı budur. 8 yıllık sıcakta kurumuş yapışkanı bile çözdü.
    biraz araştırdım baya etkili bir arkadaşmış.
    sonradan boyanan yerlerde sıkıntı çıkarabiliyor
    jantımda sorun çıkarmaz ama. fabrika çıkışlı boyalara bi yan etkisi yok diyorlar.
    fiyatı biraz yüksek ama çok amaçlı bişey ilerde başka yerlerde de kullanılır.
    since 1987

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yakınlarında matbaa varmı? Matbaacılar sürekli kullanır. Ben çok boyalı yerde kullandım şans herhalde hiç bir sorun yaşamadım.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    nalburdan aldım ben bence zincir temizleme spreylerinden güzel temizliyor zincirin üstünde ne varsa aktı resmen

Motosikleti
    kenarda dursun diye 1 litre gaz yağı aldım
    litresi 12 lira olmuş aldığım yerde
    geçen sene 7 lira bişeydi

Motosikleti
    MT-07
    Yarın girişiyorum zincire, janta, zincir korumasına vs. Otoparkta garç garç garç uğraşırım.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Yamaha kitapçığında zincir temizlemek için sadece gaz yağı kullanımını öneriyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Gaz yağı değil ama gaz yağını bastıktan sonra zincire giriştiğiniz fırça oringleri mahvediyor.
    Ankara'da Ayaş yolunda Sincan organize kavşağındaki petrol ofisinde litresi 5 lira pompa fiyatı, yarın 5 lt alıcam kısmetse .
    Başka benzinlikte de yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)