Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gaz yağı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Merhaba,
    Elimde ortalama 3 yıl öncesinden kalma, pet şişede durmakta olan bir gaz yağı var 1 litre kadar. Zinciri temizlemek için kullanmayı düşünüyorum ama gaz yağı o kadar zamandan sonra bozulur mu bozulmaz mı bilmiyorum. Yenisini mi almalı? Bilen cevaplarsa sevinirim. Uygulayacağım motor mt-07 ve malumunuz zinciri oringli.
    Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Abi MT-07 biniyorsun 3 kuruşun lafını yapıyorsun bi tane motul zincir temizleyici al gaz yağı oringlerin içinden geçer sana yeni bir zincir aldırır

Motosikleti
    Mt-07 kullanan lüzumsuz masraf mı yapsın aynı işi görecek ürün varken? 30000 km dir zinciri gaz yağıyla temizlerim; çevremdeki arkadaşlarım da öyle. Belki zincir temizleyici sprey kadar hassas davranmaz zincire ama gaz yağının da zinciri çabuk deforme ettiğini henüz ne gördüm ne duydum. Senin bahsettiğin, zinciri çabuk deforme edenler başka solventler olabilir. Ve paraya kıyarım diyen veya paranın nereden geldiğini bilmiyorum diyen zincir temizleyici sprey almaya devam edebilir.
    brkkrtt, YERUÇAĞI ve 06Serhat bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi MT-07 biniyorsun 3 kuruşun lafını yapıyorsun bi tane motul zincir temizleyici al gaz yağı
    oringlerin içinden geçer sana yeni bir zincir aldırır
    3 yılda bozulur mu bozulmaz mı bilmem ama zincire bir zararı olmayacağı kesin, zira kullanım kitapçıklarında bile gaz yağı ile temizleyin yazar.

Ayrıca konu sahibi bir soru sormuş siz konudan bağımsız bir cevap vermişsiniz.
    BlackBaron ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gaz yağ oringlere zarar vermez!
    3 yılda da bozulmaz yemek mi bu?
    YERUÇAĞI, brkkrtt ve BlackBaron bunu beğendiler.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    DEVAM HIC BIRSEY OLMAZ
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gaz yağına bir şey olmaz, oringleri sağlam zincire de zarar vermez. Kim neresinden uyduruyorsa artık!?
    BlackBaron bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sıkıntı yok kullanabilirsiniz
    BlackBaron bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    33 sene sonra da kullanabilirsin, biraz bırak + 30 sene sonra dene bak bana hak vereceksin
    BlackBaron bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paranın nereden geldiğini bilmiyorum diyen zincir temizleyici sprey almaya devam edebilir.
    Paranın nereden geldiğini bilmeyen niye zincir temizlemekle uğraşsın?
    killingroad bunu beğendi.

Abi gaz yağı... Nasıl bozulabilir... Gaz yağından bahsediyoruz... Arkadaşlar geçen sene 1 depo benzin almıştım, bozulmuş mudur? Malum motor pahalı artık.......

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gaz yağı... Nasıl bozulabilir... Gaz yağından bahsediyoruz... Arkadaşlar geçen sene 1 depo benzin almıştım, bozulmuş mudur? Malum motor pahalı artık.......
    Bak o bozulabilir işte; internette "gasoline phase separation" diye aratın ingilizce varsa... Benzine bir şey olmuyor ama içindeki alkol katkısı ayrılabiliyor, sonra alkol havadaki nemi emiyor, sonra depoda su, alkol ve benzin diye 3 katman oluşabiliyor.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranın nereden geldiğini bilmeyen niye zincir temizlemekle uğraşsın?
    Sorular ve cevaplar artırılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Nasıl bozulabilir, öyle mi? Cevabını da vermişsin ama doğruluğundan emin olmadığın cevabı niye veriyorsun? Motor pahalıymış.....

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir seneye kalmaz, 2 ay kadar sürede bozulur benzin.
    Bişey olmaz orası ayrı, biraz performansı düşer eke ökö yapabilir o kadar.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi MT-07 biniyorsun 3 kuruşun lafını yapıyorsun bi tane motul zincir temizleyici al gaz yağı oringlerin içinden geçer sana yeni bir zincir aldırır
    hocam motul de içinden geçiyor. ipone zincir temizleme öneririm.

Motosikleti
    MT-07
    Evet arkadaşlar bende Gaz yağı alabileceğim bir yer arıyorum. İnternetten getirtmek pahalı ve güvensiz geldiğinden gidip sadece işimi görecek kadar almak istiyorum. Nereden bulabilirim? 4 günlük sokağa çıkma yasağında motorun sağını solunu jantlarını falan temizleyeyim bari...

İstanbul için soruyorum
    mavzer-i bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bende Gazyağı alabileceğim bir yer arıyorum. İnternetten getirtmek pahalı ve güvensiz geldiğinden gidip sadece işimi görecek kadar almak istiyorum. Nereden bulabilirim? 4günlük sokağa çıkma yasağında motorun sağını solunu jantlarını falan temizleyeyim bari...

İstanbul için soruyorum
    Bizim burada İnşaat Malzemesi satan hemen hemen her yerde var .. hatta ne alaka bilmiyorum bizim aktar bile satıyor ..

Yer ; Büyükçekmece ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    MT-07
    Aktarın satması iyiymiş. Bir ara bir rivayet vardır. Şimdiki Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin arkasında kalan Petrol Ofisinde olduğu rivayet ediliyordu bir bakayım oraya diyorum. Olmadı Büyükçekmece'yi bir tavaf edeyim

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bende Gazyağı alabileceğim bir yer arıyorum. İnternetten getirtmek pahalı ve güvensiz geldiğinden gidip sadece işimi görecek kadar almak istiyorum. Nereden bulabilirim? 4günlük sokağa çıkma yasağında motorun sağını solunu jantlarını falan temizleyeyim bari...

İstanbul için soruyorum
    ikitelli sanayi sitesinin içinde can petrol var. orada bulursun
    güngören sanayi sitesi diye geçiyor. oktay abinin az yukarısında. biliyosundur belki
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir seneye kalmaz, 2 ay kadar sürede bozulur benzin.
    Bişey olmaz orası ayrı, biraz performansı düşer eke ökö yapabilir o kadar.
    sana kim söyledi bunu

benzine kapalı durduğu müddetçe hiç bişey olmaz

benim yazlıkta sürat teknem var,10 tanede kapağı oring contalı sağlam plastik benzin bidonum var,her yıl sezon başında 250-300 litre benzin alır,sezon boyu kullanırım

çoğu zaman benzinim bitmiyor,,öyleki 3 yıl önce aldığım benzin bile durduğu oluyor

yaklaşık 20 yıldan beri teknem var,2 bazen 3 yıl önceki bidonda duran benzini kullanıyorum

bu güne kadar ne motorda nede benzinde performans veya başka türlü sorun yaşamadım

3 yıllık benzinlede,yeni aldığım benzinlede 45-46 mil sürat yapıyorum hiç bir fark yok,özellikle denemesini bile yapmıştım

yanlız şöyle bir durum var
    eğer benzin bidonunun ağzı sağlam değilse hava kaçırıyorsa iş değişir,çünkü benzin bir bölümü kapaktan uçup gideceği için geriye benzinin içinde bulunan daha kalın yağ türü bileşenler kalacağından dediğiniz gibi bir durum olabilir bunu idda edemem

ama ağzı sıkı kapalı hava almayan veya kaçırmayan bidonda duran benzine hiç bişey olmuyor,tecrübeyle sabittir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)