Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Istanbul - Izmir guzergah sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Herkese merhabalar,

Bayramin 2. gunu Istanbul Anadolu yakasindan cikip Izmir'e gitmeyi dusunuyorum, kullandigim arac Honda Forza 250.

Daha once Ramazan Bayrami'nda Aprilia Scarabeo 200ie ile gidis-gelis 850km Istanbul-Canakkale yapmistim. Ancak yine de yol durumundan cekiniyorum. Otoyollara girmeyi seven biri degilim, risk almakta istemiyorum bayram trafigine denk gelip, o yuzden sakin sakin gitmeyi dusunuyorum. Benim kafamdaki 2-3 rota var, yorumlarinizi bilmek isterim.

1) Pendik - Yalova feribot gecisi sonrasinda, Yalova-Bursa-Balikesir-Edremit-Izmir
    2a) Yenikapi - Bandirma feribot gecisi sonrasinda, Bandirma-Susurluk-Balikesir-Edremit-Izmir
    2b) Yenikapi - Bandirma feribot gecisi sonrasinda, Bandirma-Gonen-Balya-Edremit-Izmir

Gonen - Edremit arasi yollari bilmiyorum, Google Maps uzerinde de koy yolu gibi gorunuyor, Forza ile zorlanir miyim bilemiyorum.

Goruslerinize ve onerilerinize de acigim.
    sutlusoda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yamaha X City ile ben hanım + heybeler 190kg yükle gitmiştik, sorun yaşamadık. Otoyolda 120 sürekli sürati tutturabiliyorduk.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    1 nolu rotadan geçen ay Medley ile İstanbul Turgutreis , bu haftada Vstrom ile Cunda yaptım , sıkıntı yok yollar güzel..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gönen yolları eskiden berbat idi.
    Ben olsam Pendik-Yalova feribot, eski yoldan Bursa, ücretsiz otoban ile Mustafakemalpaşa, Susurluk Balıkesir İzmir olarak devam ederim.
    Balıkesir - Edremit yolu şahane tabii ama ondan sonra Ayvalık-İzmir yolu özellikle Ayvalık'tan sonra beni pek açmıyor, hele kuzeyden İzmir'e giriş..
    gurcanozturk bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yol balıkkesirden gönene kadar fena değildi en son gittiğimde ama sonası akçaya inerken ortalama 20km kadar çakıl yolda gitmişliğim vardı.
    cbr 600f'in rengi değişmişti yolda ön alt sakaldan başlayıp heybelerin altına kadar beyaz bir çizgi düşünebilirsin az küfür etmemiştim.

yerlilere sorduğunda hepsi yol iyi diyor ama kanma...
    gurcanozturk ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönen yolları eskiden berbat idi.
    Ben olsam Pendik-Yalova feribot, eski yoldan Bursa, ücretsiz otoban ile Mustafakemalpaşa, Susurluk Balıkesir İzmir olarak devam ederim.
    Balıkesir - Edremit yolu şahane tabii ama ondan sonra Ayvalık-İzmir yolu özellikle Ayvalık'tan sonra beni pek açmıyor, hele kuzeyden İzmir'e giriş..
    Hocam yorum icin tesekkurler. "Beni acmiyor" kismini biraz acabilir misin? Yol mu iyi degil, siz mi hoslanmadiniz?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yorum icin tesekkurler. "Beni acmiyor" kismini biraz acabilir misin? Yol mu iyi degil, siz mi hoslanmadiniz?
    Otobanımsı bir hale geliyor, kast ettiğim bu aslında. İzmir'e yukarıdan girişte de bu sefer leş gibi ışıklar başlıyor sürekli.
    Halbuki Balıkesir üzerinden devam etsen, Manisa-İzmir arası eski yol gibi bir güzellik de var. =)

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanımsı bir hale geliyor, kast ettiğim bu aslında. İzmir'e yukarıdan girişte de bu sefer leş gibi ışıklar başlıyor sürekli.
    Halbuki Balıkesir üzerinden devam etsen, Manisa-İzmir arası eski yol gibi bir güzellik de var. =)
    Hmm otobanimsi yollar beni de acmaz bu durumda, benim derdim aslinda otobanimsi yollara girmeden fiti fiti sahilden kenardan gideyim, kimse de rahatsiz etmesin beni

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Edremite sapma amacınız eğer o tarafları görmek ve kalmak değilse Balıkesir Edremit Ayvalık üzerinden yolu uzatmanızın hiç bir anlamı yok. Buralara giden yollar da otobandan farkı yok tamamen bölünmüş dümdüz asfalt yol. İstanbul-İzmir otoyolu mesafe ve süre olarak avantajlı olacak ücretini yeni açıkladılar bakmak lazım.

İzmir'e kuzeyden giriş Aliağa'dan itibaren çok sıkıcı, yoğun bir kamyon trafiği var. Sahilden fıtı fıtı gidebileceğiniz bir yol yok maalesef. En hızlı rota otoban

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol balıkkesirden gönene kadar fena değildi en son gittiğimde ama sonası akçaya inerken ortalama 20km kadar çakıl yolda gitmişliğim vardı.
    cbr 600f'in rengi değişmişti yolda ön alt sakaldan başlayıp heybelerin altına kadar beyaz bir çizgi düşünebilirsin az küfür etmemiştim.

yerlilere sorduğunda hepsi yol iyi diyor ama kanma...

Kesinlikle haklisin,

İki sene evvel 5 arkadaş,xmaxlarla karadeniz turunda,mola verdigimiz kasabada(ismi tam hatirimda değil)yerlilere yolun durumunu sormustuk,``gidin kardeşim o yol uzerine yol yok,kaymak kaymak`` demişti.

Ama gel gör ki yol rezillik,stabilize desem degil,tarla desem değil,akşam karanliği çökmek üzere,fena tepemiz atti,serkan geri dönecekti tam deli kafadan sıyrıktır,abi geri dönelim bu yol iyi diyenlere iki kalayliyayim demişti,zar,zor vazgeçirdik.

Çok uzatmadan,

Ayni bolgede o yolu farkli kişilere sormadan,gitmemek lazım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklisin,

İki sene evvel 5 arkadaş,xmaxlarla karadeniz turunda,mola verdigimiz kasabada(ismi tam hatirimda değil)yerlilere yolun durumunu sormustuk,``gidin kardeşim o yol uzerine yol yok,kaymak kaymak`` demişti.

Ama gel gör ki yol rezillik,stabilize desem degil,tarla desem değil,akşam karanliği çökmek üzere,fena tepemiz atti,serkan geri dönecekti tam deli kafadan sıyrıktır,abi geri dönelim bu yol iyi diyenlere iki kalayliyayim demişti,zar,zor vazgeçirdik.

Çok uzatmadan,

Ayni bolgede o yolu farkli kişilere sormadan,gitmemek lazım.
    Gönen Balya Balya-İvrindi arası yol çalışmaları hiç bitmez. Gönen Balya arasının yenilenmiş hali, dediğiniz gibi çakıllı asfalt ve çok virajlı bir yol keyifli ve bomboş olması haricinde motosiklet için tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ben araba ile bile bazen tehlike yaşadım. En iyi yol bildiğin yoldur. Oralarda doğru dürüst mola verecek bir yer bile yok.
    Bursa-Susurluk-Balıkesir-Akhisar-Manisa yardır git işte. Saat başı mola ver dinlene dinlene çok rahat gidersin. İdo yenikapı Bandırma'yı tavsiye etmiyorum. Eğer Anadolu yakasında oturuyorsanız hiç mantıklı değil ve çok pahalı.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edremite sapma amacınız eğer o tarafları görmek ve kalmak değilse Balıkesir Edremit Ayvalık üzerinden yolu uzatmanızın hiç bir anlamı yok. Buralara giden yollar da otobandan farkı yok tamamen bölünmüş dümdüz asfalt yol.
    Dümdüz otoban gibi mi? =)
    Yani İzmir'e gitmek için Darlık-Teke yolu gibi bir yol önerilmez zaten de, Edremit-Balıkesir yolu bir kaç iki köy arası düzlükler dışında aşırı keyifli, çok güzel virajları ve çok güzel asfaltı olan bir yol. Sanırım amaç bir yerden bir yere gitmek, gazlamak değil, o nedenle keyifli buldum Darlık yolundan ziyade.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tekrar merhabalar,

Su an Izmir'den yaziyorum. Sabah 6:00 feribotuyla Yalova'ya gectim, oradan da Bursa'da kahvalti molasi verip, Susurluk'a kadar eski yoldan gittim. Susurluk'tan sonra planlarin degisiminden dolayi Balikesir Kuzey giselerinden itibaren otobana girmek zorunda kaldim. Gisede bariyer acikti, HGS var nasil olsa diye gectim, "Bilet aliniz" uyarisi gorunce aha dedim kitleyecekler birkac katini, neyseki olmadi. 54TL goruntulendi cikista, yarin filan HGS sitesinden kontrol edecegim

Birkac noktadan bahsedeyim;

- Yol oldukca guzel ancak cok fazla ruzgarli, sicak oldugu icin montun kollarini gevsetmistim, ruzgar girdi surekli.
    - Honda Forza 250 duzlukte 140km/saat yapabiliyormus onu gordum
    - Otobanda biraz fazla hizli gitmisim, otobanda genelde 120km ile gittim.
    - Otobanda acik benzin istasyonu sayisi fazla degil, ona gore yola cikin. Forza 11,5lt aliyor, 100km'de 3.7lt yakmisim.
    - Tarihi bilerek bayramin 2. gunune getirdim, genelde bu gunlerde yollarda daha az arac oldugu icin. Ancak Yalova-Bursa arasi cok fazla arac vardi.
    - Kaskin vizorunu serinlemek icin 1cm kadar actigim oldu yol boyunca, Izmir'e girince ise tam tersini yaptim, serinlemek icin kapattim
    - 2 uzun mola verdim, 20-25 dk kadar Bursa'da kahvalti, 20dk kadar da Susurluk'u gecince Starbucks'ta kahve icip elektronik sigara ile puff puff. Bir de otobandaki benzin istasyonlarindan birinde ihtiyac ve kahve molasi. Ama kasadaki odeme sirasindan dolayi mola suresi uzadi.
    - Donerken otobandan gitmeyecegim kesinlesti
    - Fotograf yok, otobanin nesini cekeyim degil mi

Rotaya ve ortalama degerler icin; https://riserapp.com/t/LzMYtgMzU5Ik/...istanbul-izmir

Yarin Urla, Carsamba Kusadasi, Persembe Sigacik filan gezilecek

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tekrar merhabalar,

Su an Izmir'den yaziyorum. Sabah 6:00 feribotuyla Yalova'ya gectim, oradan da Bursa'da kahvalti molasi verip, Susurluk'a kadar eski yoldan gittim. Susurluk'tan sonra planlarin degisiminden dolayi Balikesir Kuzey giselerinden itibaren otobana girmek zorunda kaldim. Gisede bariyer acikti, HGS var nasil olsa diye gectim, "Bilet aliniz" uyarisi gorunce aha dedim kitleyecekler birkac katini, neyseki olmadi. 54TL goruntulendi cikista, yarin filan HGS sitesinden kontrol edecegim

Birkac noktadan bahsedeyim;

- Yol oldukca guzel ancak cok fazla ruzgarli, sicak oldugu icin montun kollarini gevsetmistim, ruzgar girdi surekli.
    - Honda Forza 250 duzlukte 140km/saat yapabiliyormus onu gordum
    - Otobanda biraz fazla hizli gitmisim, otobanda genelde 120km ile gittim.
    - Otobanda acik benzin istasyonu sayisi fazla degil, ona gore yola cikin. Forza 11,5lt aliyor, 100km'de 3.7lt yakmisim.
    - Tarihi bilerek bayramin 2. gunune getirdim, genelde bu gunlerde yollarda daha az arac oldugu icin. Ancak Yalova-Bursa arasi cok fazla arac vardi.
    - Kaskin vizorunu serinlemek icin 1cm kadar actigim oldu yol boyunca, Izmir'e girince ise tam tersini yaptim, serinlemek icin kapattim
    - 2 uzun mola verdim, 20-25 dk kadar Bursa'da kahvalti, 20dk kadar da Susurluk'u gecince Starbucks'ta kahve icip elektronik sigara ile puff puff. Bir de otobandaki benzin istasyonlarindan birinde ihtiyac ve kahve molasi. Ama kasadaki odeme sirasindan dolayi mola suresi uzadi.
    - Donerken otobandan gitmeyecegim kesinlesti
    - Fotograf yok, otobanin nesini cekeyim degil mi

Rotaya ve ortalama degerler icin; https://riserapp.com/t/LzMYtgMzU5Ik/...istanbul-izmir

Yarin Urla, Carsamba Kusadasi, Persembe Sigacik filan gezilecek
    Yanlış anlayıp anlamadığımı teyit için; Akhisar Kuzey - Balıkesir Kuzey arası otoban açık mı? Ben Bodrum'a giderken Balıkesir'den Akhisar Kuzeye kadar eski yoldan gittim, otobana Akhisar Kuzeyden girdim.

Yolun sadece Akhisar Turgutlu arası 6. sınıf 26TL tuttu bu arada...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlayıp anlamadığımı teyit için; Akhisar Kuzey - Balıkesir Kuzey arası otoban açık mı? Ben Bodrum'a giderken Balıkesir'den Akhisar Kuzeye kadar eski yoldan gittim, otobana Akhisar Kuzeyden girdim.

Yolun sadece Akhisar Turgutlu arası 6. sınıf 26TL tuttu bu arada...
    Acik hocam, Balikesir Kuzey'den girdim, Izmir Akalan giselerinden ciktim, 54TL verdim. Kardesim onceki hafta otomobiliyle geldi Izmir'e, cok para verdi ama o Osmangazi koprusunden girip, Izmir Akalan'dan cikmis

Akhisar-Turgutlu 17,80TL tutmaliydi suna gore; https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=3956

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Acik hocam, Balikesir Kuzey'den girdim, Izmir Akalan giselerinden ciktim, 54TL verdim. Kardesim onceki hafta otomobiliyle geldi Izmir'e, cok para verdi ama o Osmangazi koprusunden girip, Izmir Akalan'dan cikmis

Akhisar-Turgutlu 17,80TL tutmaliydi suna gore; https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=3956
    Eyvallah, valla benden 6. sınıf 26 çektiler bilemiyorum artık... Ama ben de İzmir'den çıktım, Turgutlu yanlış söylemiş olabilirim, devam ettim oradan yolun sonuna kadar.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, valla benden 6. sınıf 26 çektiler bilemiyorum artık... Ama ben de İzmir'den çıktım, Turgutlu yanlış söylemiş olabilirim, devam ettim oradan yolun sonuna kadar.
    Akhisar-Izmir 6. sinif 26,60TL evet.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram trafiğinde kazasız belasız vardığınız için tebrik ederim.
    Edremit-İzmir güzergahını bölünmüş yol ve güzel asfaltına rağmen hiç sevmiyorum. Sık sık hız sınırlama bölgeleri(50 km/h) nedeniyle güzel yolun hiç bir anlamı kalmıyor.
    Kuralları umursamayanlar için sorun yok. Gaz kesmeden gidiyorlar. Fakat, benim gibiler için eziyet oluyor.
    Otoban seçeneğini de yok sayıyorum. Otobandan gitmek için öncelikle otobana uygun motor gerekiyor.
    Benim en sık kullandığım güzergah İstanbul-Eskihisar-Topçular-Osmangazi-Gemlik-Bursa-Balıkesir-Savaştepe-Soma-Bergama-İzmir
    Çok ekonomik olmasa da zaman zaman kullandığım güzergah; Yenikapı-Bandırma-Gönen-Balya-İvrindi-Bergama-İzmir. Yolu pek iyi değil. Fakat manzaralı ve çok sakin.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram trafiğinde kazasız belasız vardığınız için tebrik ederim.
    Edremit-İzmir güzergahını bölünmüş yol ve güzel asfaltına rağmen hiç sevmiyorum. Sık sık hız sınırlama bölgeleri(50 km/h) nedeniyle güzel yolun hiç bir anlamı kalmıyor.
    Kuralları umursamayanlar için sorun yok. Gaz kesmeden gidiyorlar. Fakat, benim gibiler için eziyet oluyor.
    Otoban seçeneğini de yok sayıyorum. Otobandan gitmek için öncelikle otobana uygun motor gerekiyor.
    Benim en sık kullandığım güzergah İstanbul-Eskihisar-Topçular-Osmangazi-Gemlik-Bursa-Balıkesir-Savaştepe-Soma-Bergama-İzmir
    Çok ekonomik olmasa da zaman zaman kullandığım güzergah; Yenikapı-Bandırma-Gönen-Balya-İvrindi-Bergama-İzmir. Yolu pek iyi değil. Fakat manzaralı ve çok sakin.
    Merhabalar,

Son iki seferdir bilerek bayramin 2. gunleri yola cikiyorum. Yollarda hem binek arac hem de kamyon/tir gibi araclarin sayisi daha az oluyor. Evim Anadolu yakasinda oldugu icin Bandirma veya Mudanya gecisi icin Yenikapi'ya gitmek zor geliyor o yuzden Pendik-Yalova daha mantikli geliyor. Eskihisar-Topcular'i ise yavasligindan ve dolmasini beklemek yuzunden sevmiyorum.

Bu arada ilk kez Izmir'de motosiklet kullandim, Nokta-Urla arasi gittim geldim, sehirici asfalti Istanbul'dan kesinlikle daha kaliteli. Giderken eski yoldan gittim, donerken otoyoldan dondum.

Kasved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hocam ben Gönen'de ikamet ediyorum. Köy yollarının manzaraları ve virajları güzel olsada yollar kötü durumda.(Çakıllı, çukurlu ve yamalı.) Hızlı sürmem tadını çıkartırım diyorsanız tercih edilebilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler