Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Istanbul - Izmir guzergah sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kurban bayramında 2 gün yollar yine kalabalık oluyor.<kurbanı halledip çıkan çok oluyor.Ben Ramazanda ikinci kurbanda birinci günü tercih ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    en güzeli izmir -manisa-akhisar-*balıkesir-susurluk-bandırma oradan ido ile istanbul

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben dönüşte Germencik'ten gireceğim otoyola, Balıkesir Kuzeyden çıkıp oradan Bandırma...

Bodrum'a gidişte Akhisar'dan girdim otoyola, Bandırma Akyarlar tam 7 saat sürüşle vardım. (Arada toplam 1,5 saat molalarım var, onları saymadan net sürüş süresi.)

İDO iyidir, sürüşten en az 2-3 saat kazandırıyor. 7 saat OK de 9-10 saate çıkarsa beni zorlar...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Herkese merhabalar.

Dun Istanbul'a dondum. Zaman kisitindan dolayi yine otobandan donmek zorunda kaldim. Donus gunu/saati olarak bilerek Cumartesi sabahini sectim iyi ki de secmisim, otoban bombostu neredeyse.

- Otoban donus yolunda cok sayida bakim calismasi vardi.
    - Otoban uzerinde bir cok sulama tankeri gordum, asfalta su akiyordu, akillanmayacak bu herifler.
    - Izmir-Bursa arasi 83 TL, Bursa-Yalova arasi 11 TL, Yalova-Pendik feribotu 38TL odedim.
    - Forza tapagaz gidince yakiyor biraz
    - Donus yolunda hic bir benzin istasyonunda/dinlenme tesisinde henuz ATM yok, yaniniza nakit alin mutlaka. Otoyol AS'yi aradim, acilacak filan dediler, sikayet bildirimi yaptim.
    - Sabah 07:30'da Izmir'deki aile evinden ciktim, 12:45'te Yalova feribot iskelesindeydim, 13:00 feribotunu yakalamis oldum.
    - Donus yolunda, 1 tanesi uzun 3 tanesi kisa, 4 mola verdim, toplamda 4 saat kadar motosiklet kullanmisim. 400km'lik yol icin biraz fazla hizli kullanmisim.
    - Toplamda 1170 km yol yapmisim tatilim boyunca.
    - 2 tane mal (bir tanesi yabanci plaka bir aracti, bir tanesi de kicima kadar yaklasan bir SUV idi.) disinda kimse rahatsiz etmedi.
    - Yalova'lilar kusura bakmasin, trafik nedir bilmiyor, sadece direksiyon diye bir cisim kullaniyorlar.
    - Ruzgar disinda hic bir sorun yasamadim, ilk is tur cami almak olacak gibi
    - Kusadasi-Izmir donusunu hava karardiktan sonra yapmak zorunda kaldim, zorda kalmadikca yapmayi istemiyorum, hic sevmedim gece surusunu.
    - Yine Kusadasi-Izmir donusu inanilmaz ruzgar vardi, bir ara seritten cikmamak icin cok ugrastim. Ruzgardan yorulunca 90km'lik yolda mola verdim, sacma sapan bir yerde corba ictim (Ulusoy tesisleri yaziyordu ama kucuk bir restoran disinda bir sey yoktu, belki bilen vardir.)

Rotalar ve istatistikler su sekilde;

https://riserapp.com/t/LzMYtgMzU5Ik/...istanbul-izmir
    https://riserapp.com/t/nA7MASgnWUi6/...urk/urla-izmir
    https://riserapp.com/t/lRlxvp1jNJYq/...izmir-kusadasi
    https://riserapp.com/t/tSi3jmvyJPQ1/...kusadasi-izmir
    https://riserapp.com/t/-2ykBRP_Lupu/...k/izmir-yalova

Guvenli ve keyifli surusler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtirazlarıma rağmen OGS'den alacağımı hala ödemedikleri için paralı yol kullanmıyorum.
    İstanbul-İzmir(Dikili) hatında bana göre en cazip olan rota(yeni keşfettim); Yenikapı-Bursa İDO ile(68TL). Bursa'da indikten sonra 300 km. yolum kalıyor. Eskihisar-Topçular güzergahı ile 465 km. yol yapıyorum. Artı araba vapuru ücreti ile pek cazip olmuyor. Bir kaç keredir kullandığım bu rota motosikletten çok daha dinç inmemi sağlıyor. Üstelik ekonomik.
    Bu güzergahta can sıkıcı tek bir şey var. İzmir Otobanı yapıldıktan sonra Balıkesir-Savaştepe yolunu keyfi hız sınırlaması tabelaları ile doldurdular. Hem de 30km/h. "Ya yürüyerek git, yada otobana gir..." manasına Tabii ki aklıma kötü bir şey gelmiyor. Adamlar trafikte güvenliğimizi amma da düşünüyorlar diyorum...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Edremit Ayvalık üstünden gitseniz çok mu uzuyor?

Motosikleti
    MT-07
    100km uzuyor. Beylikdüzünden çıkılacağını farz ederek söylüyorum. Ayrıca daha güzel ve kafa dinlenecek rota, ayrıca karasal iklime bulaşmadan gidileceği için de daha optimal ve yumuşak bir sürüş olacağını düşünüyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edremit Ayvalık üstünden gitseniz çok mu uzuyor?
    Benim yolum 40 km. uzuyor.
    Artıları;
    Yol çok düzgün.
    Tamamına yakını bölünmüş yol.
    Eksileri;
    Yaya geçidi, trafik ışıkları v.s. nedenle hız sınırlamaları çok fazla ikide bir 50km/h hız sınırlaması tabelası görürsünüz.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km uzuyor. Beylikdüzünden çıkılacağını farz ederek söylüyorum. Ayrıca daha güzel ve kafa dinlenecek rota, ayrıca karasal iklime bulaşmadan gidileceği için de daha optimal ve yumuşak bir sürüş olacağını düşünüyorum.
    Kış mevsimi hariç katılıyorum. Fakat, kışın Balıkesir-İvrindi-Havran yolunda kaz-buz her türlü ekşın olabiliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış mevsimi hariç katılıyorum. Fakat, kışın Balıkesir-İvrindi-Havran yolunda kaz-buz her türlü ekşın olabiliyor.
    Ben o yolda sadece baharda gittiğim için bilgi sahibi değilim. Haklısın. Genede o yol bana daha bir kolay ve daha az tehlikeli geliyor. Edremit’te cuma günler pazar kurulduğunda öğleden sonra yaz mevsiminde baya bir trafik oluyor. Onun dışında en temiz yol olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler