Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Subaplar hakkında bir soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba , benim motor vites de giderken debriyaj sıkınca devir düşüp stop ediyordu. Sağolsun bi ustaya götürdüm egsoz subabi cok sıkı diyip ayar çekti şuan hem torku iyileşti hemde stop sorunu kalktı. Fakat biraz şıkırtı sesi var.

Sorum şu bana dediği bilgide : "iki şıkırtı sesi duyan subaplari sıktırıyor, çok yanlış. Heleki cinli ve enjeksiyonlu motor da biraz subap sesi iyidir sıkı olursa yaz aylarında ısıdan genleşme yapar daha cok zarar verirsin az bi sese önem verme Devirsiz kullanma birşey olmaz subabina" dedi.

Sizce ne kadar haklı ? Ben bu şıkırtı seslerinden oldum olası korkmusumdur da sizede sormak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Subap ayarını sentillemi yaptı yoksa ellemi yaptı o biraz önemli. Bide subap ayarını motor sicakken mi yaptı

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Çinli motorlarda subap ayarı bela olabiliyor ustalar bi türlü ayar veremiyor sonrada çinli ya bu biraz ses olur illaki diyor

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bu şıkırtı sesi motor sıcakken epey rahatsız ediyorsa subap ayarında boşluk fazladır. Çok sıkı olursa soğuk motor çalışırken zorlanır. Umarım motor tamamen buz gibiyken sentil çakısı ile ayarlamıştır

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarını sentillemi yaptı yoksa ellemi yaptı o biraz önemli. Bide subap ayarını motor sicakken mi yaptı
    motoru 1 de götürdüm 3.5 da yaptı havalar cok sıcak antalya taraflarında buz gibi değildi ama ılık bi vaziyette idi motorun kitapçığı veya bi yerde yazılı değeri olmadığı için elle yaptı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şıkırtı sesi motor sıcakken epey rahatsız ediyorsa subap ayarında boşluk fazladır. Çok sıkı olursa soğuk motor çalışırken zorlanır. Umarım motor tamamen buz gibiyken sentil çakısı ile ayarlamıştır
    hocam şöyle tarif edeyim kaskla duyulmuyor ancak kasksiz giderken debriyaj sıktığım ilk anda duyuluyor

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    çok aşırı değilse sıkıntı olmaz. 5 sene boyunca çinli bir motora bindim. Motor ısınınca subaplar ses yapıyordu. Kaç defa ayarladım ama malesef ayar tutmuyor. En azından sıkı değil sıkı olsa subap kesmeye kadar yolu var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)