Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir Dışından Motosiklet Getirmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM RC250
    Merhabalar, KTM RC250 alıcam fakat motor İstanbulda ve hemen hemen 400km uzaklıkta. Motoru sürerek getiremem maalesef. Nasıl getirebilirim? Normalde transporter gibi araçın içine koyup getirmeyi düşünüyordum fakat babamın söylediğine göre artık arabalarda getirmenin cezası büyükmüş yeni kanun çıkmış. En ucuz yollu nasıl getirebilirim acaba? Siz nasıl getiriyordunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benim bildiğim kadarıyla araçla motosiklet taşımanın bir sıkıntısı yok? Hemen hemen bütün al satçılar bu şekilde şehir şehir gezip kelepir buldukları motorları arkası boş panelvana doldurup götürüyor

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Transporter gibi panelvan bir araca yükleyip, getirebilirsiniz en fazla çevirmede polis durdurur ruhsatı gösterir geçersiniz. İkinci yol ise otobüsün altına koymak ama bayram üzeri olduğu için yoğunluk olabilir elinizi çabuk tutmanız lazım.

Motosikleti
    KTM RC250
    Başka forumun linkini atmak yasak mı bilmiyorum ama cezayı biraz araştırdığımda bunları buldum;
    https://forum.donanimhaber.com/otomo...-mi--117762098
    https://eta.borusanlojistik.com/blog...-tasima-cezasi

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ya bayram öncesi ya da bayram sonrası otobüs şirketleri ile anlaşın. Ancak şöyle bi durum var. Büyük firmalar ve kendini büyük sanan firmalar 200 300lerden kapı açıyor. Ben yozgat istanbul arası 400 lira fiyat aldım. Sonra bastım memleketim sinop gerzeye gittim. Gerze İstanbul arasına 100 lira verdim, getirttim. O yüzden küçük firma olması önemli. İp, strafor vs götürmeyi unutmayın.
    HONDA

#BZ3082

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Fetih1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka forumun linkini atmak yasak mı bilmiyorum ama cezayı biraz araştırdığımda bunları buldum;
    https://forum.donanimhaber.com/otomo...-mi--117762098
    https://eta.borusanlojistik.com/blog...-tasima-cezasi
    Yanlış bilgilendirme olmaması adına, bilgim dahilinde düzeltme yapmak isterim.

Hususi aracınızla veya ticari bir araçla, ticari maksatlı taşımacılık yapılması durumunun tespitinde yukarıdaki hususlar geçerlidir.

Ticari araçlarda (ki buna ring araçları, servis araçları, şirket havuz araçları, şirketinizin şahsınıza tahsis ettiği binek araçlar dahildir) Araca ayrıca K belgesi alınması, söförün ise yük ve yolcu taşıyabilmesi için ulaştırma Bakanlığı' ndan SRC2 ve SRC4 (yurt içi) veya SRC1 ve SRC3 (uluslar arası) sahibi olması, ayrıca şoförün geçerlilik süresi devam eden Psikoteknik Raporu ve nakledilen yük için İrsaliye ile nakledilmesi gerekmektedir.

Varsayalım ki Şirketin size tahsis ettiği bir otomobildesiniz(Ruhsatında "Ticari" ibaresi var). Yanınızda arkadaşınız var ve havaalanına bırakmanız gerekiyor. Polis çevirdi, işi bilen ve canı sıkılan bir memura denk geldiniz diyelim.
    * Araç Ruhsatı ve klasik evraklar
    * K belgesi (sorabilir)
    * SRC 2 ve SRC 4 (yanınızdaki arkadaşınız yolcu, arka koltuk veya bagajdaki iki bavul yükten sayılır)
    * Psikoteknik
    * En az kullandığınız aracın sınıfına yetecek sürücü belgesi olmak zorundadır.

Varsayalım ki şahsi otomobilinizdesiniz ve bagajında size ait bir mal taşıyorsunuz. Ticari bir durum söz konusu değil. Aynı memura denk geldiniz.
    * Araç Ruhsatı ve klasik evraklar
    * En az kullandığınız aracın sınıfına yetecek sürücü belgesi olmak zorundadır. Ayrıca şüpheli görünen durumlarda malın size ait olduğunu gösterir bir belgenin ibrazı gerekebilir (ki bu durumda motosikletin ruhsatı oluyor)

Yani araç sizinse sorun yaşamazsınız. Ticari ise de mal size aitse ve diğer evraklarınız mevcut ise yine sorun yaşamazsınız.
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC250
    Teşekkür ederim bilgilendirme için, babam ile tekrar konuşucam bunu. Bir diğer sorum otobüste motorun boyutu sorun oluyor mu? Motor biraz büyük olduğu için almayabilirler diye bir şey duymuştum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Şehirlerarası otobüsle gönderirsiniz. Yoğun dönem değilse, bagajları dolu değilse seve seve alırlar ücreti mukabili.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Fetih1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, KTM RC250 alıcam fakat motor İstanbulda ve hemen hemen 400km uzaklıkta. Motoru sürerek getiremem maalesef. Nasıl getirebilirim? Normalde transporter gibi araçın içine koyup getirmeyi düşünüyordum fakat babamın söylediğine göre artık arabalarda getirmenin cezası büyükmüş yeni kanun çıkmış. En ucuz yollu nasıl getirebilirim acaba? Siz nasıl getiriyordunuz?
    Otobüsçülerle anlaşıp otobüse yüklettirip getirebilirsin forumda böyle yapanlar vardı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu gece 12.30da otobüsle Kayseri ye gidip yarın wr125r ile dönücem. Kayseri-Ankara 390km civarı yol yapıcam , hava güzel binip gelicem kısmetse. Senin düşündüğün motosiklet hem daha güçlü hem asfalta daha uygun bence bi rota oluşturup geze geze gelebilirsin ☺️
    Kural [ Z ] ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Ben motoasist diye bir firmayla tasitmistim kis ayinda cok memnun kaldim.
    Zaten kurumsal firmalara da hizmet veriyormus oneririm.
    sutlusoda bunu beğendi.

Bende kışın yağmur da aldım.
    İstanbul dan Sakarya ya ambar / kargo işleri yapan bir abime söylemiştim avrupa yakasından aldığımdan beni güneşliğe yönlendirdi oraya gittim 50₺ bir fiyata hallettik sende istersen evden eve nakliyat yapan yada ambar işi yapan sirketler ile görüş fiyat al belki evden eve geleceklerde boş yer vardır seninkini de koyarlar

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gece 12.30da otobüsle Kayseri ye gidip yarın wr125r ile dönücem. Kayseri-Ankara 390km civarı yol yapıcam , hava güzel binip gelicem kısmetse. Senin düşündüğün motosiklet hem daha güçlü hem asfalta daha uygun bence bi rota oluşturup geze geze gelebilirsin ☺️
    Bir heyecanla direk yola çıkamyın. Yağına ve en azından lastik basınçlarına mutlaka bakın
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir heyecanla direk yola çıkamyın. Yağına ve en azından lastik basınçlarına mutlaka bakın
    Yanıma 1lt motul 5100 ve yağ filtresi + ekipmanlarımı aldım hocam, yağ değişimi yapıp yola koyulucam kısmetse.Motosiklet 1lt yağ almasaydı kontrol edip dönerdim ancak 1lt yağ çantamda pek yer kaplamadı bir de alışkınız 3lt 3lt almaya 1lt olunca göze gözükmüyor☺️
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Süre süre getirin hocam. Motorun ne yapıp ne yapamadığını, ne kadar yaktığını, neresinden ses gelip gelmediğini, rodajının düzgün yapılıp yapılmadığını, aerodinamisini, konforunu, herşeyini görme fırsatı verir size. Ayrıca çok büyük bi mesafe değil 400km. Benzin paranız da 130 140 lira civarı tutacaktır tahmini, biraz basarak giderseniz tabi. Yavaş yavaş gelirseniz 110 liralara bile indirebilirsiniz benzin parasını. Uzun yol tecrübesi yanınıza kar kalır. En kötü ihtimalle yolda kalsanız bile en yakın ilden bi çekici çağırabilirsiniz. Hatta motor ustası bile bulabilirsiniz yerinde tamir edebilmek için. Bunların hepsi size tecrübedir, tecrübeyi de parayla satın alamazsınız. Keyifli sürüşler olsun 😊
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Ben motorumu bursa bayiden almistim izmire getirmeleri icin bir araç yoktu mototrans adinda bir marka ile motorumu bursadan izmire getirtmiştim. istanbul bursa canakkale izmir antalya olmak uzere seferleri vardi numaralari duruyor istersen mesaj at yazayim sana. sevk irsaliyesi de kesiyorlar. Hicbir cozum bulamazsan surerek getir yollar guzel
    sutlusoda bunu beğendi.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Motorumu Bodrum' da bir beyefendiye sattıktan sonra İstanbul'dan şu firmanın yardımıyla transfer etmişlerdi:

http://www.motobulance.com.tr/

Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)