Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ÖTV İndirimi gelmeden motosiklet almıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI

Çeşitli Forumlarda ve platformlarda başlatılan kampanyaya biz de destek verelim.

Bu vergilerle 0 km 250cc motosiklet almak isteyen asgari ücretle çalışan biri 2 sene boyunca yemeden içmeden para biriktirse ancak alabiliyor ki bu da olağan hayat akışıyla bagdaşmıyor

250cc üzeri motosikleti alıp binmek zaten fazlasıyla lüks bir durum haline geldi.
    Meraklı Genç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorumu satalı 15 ay oldu. Yüksek zamlar nedeniyle motosiklet almadım. Motosiklet alacağım fakat hiç acelem yok.
    Uzun lafın kısası ÖTV İNDİRİMİ GELMEDEN MOTOSİKLET ALMAMAYA varım.
    DOC46 bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ötv indirimi varken de almıyordum ben.250 cc üzerine indirim olursa belki alırım.
    DOC46 bunu beğendi.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    250 CC ötv indirimi yapsalar keşke

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bence 250 cc bile lüx. 5 sene 150 ccye bindim. Sadece 1 litre yağ alırdım. Hava filtresi süngerdi. Şuanlık duruma göre 50 TL masrafı vardı. Bu fiyat bana fazla gelirdi. Sonra 250 cc ye binmeye başladım. 2 litre yağ ve yağ filtresine 150 TL vermeye başladım. Anladığım tek şey cc arttıkça masrafta artıyor. Şu an piyasa kötü olduğu için elinizdekine sahip çıkın
    tommygun bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    1 temmuza kadar 250 cc dahil %8 ötv indirimi vardı.O zaman neredeydiniz.

Ha fiyatlar çok fahiş ona sözüm yok.Kesinlikle kalıcı olarak hem ötv hem kdv indirimi yapılmalı

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Yaptılar da noldu ?28 binlik motosiklet 26 ya düştü. Yani 26 veren adam 28 de verir neye yaradı ?Maval okudular ancak. Tüm cc motosiklet gruplarına yapsinlarda piyasa canlansin .%8 ötv 30 bin de 2400 tl eder .Yalandan indirim aynı şey beyaz eşya içinde geçerli 3 binlik beyaz eşya da 240 tl indirim onu bayi hiç ediyor zam yaparak, arkadaşın dediği kdv ve ötv indirimi yapında görelim.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Hala olaylara küçücük bir pencereden bakıyorsunuz.
    250cc motosikletlerin bir dünya paraya satılmasının nedeni %8 ilk ÖTV değil.
    Paramızın her geçen gün değer kaybetmesi.
    Yapabiliyorsak bunun için birşeyler yapalım.

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 CC ötv indirimi yapsalar keşke
    250 CC üstü Ötv indirimi yapsalar keşke

ÖTV indirimi olarak yazmamın nedeni otomobil forumlarında da böyle talep edilmesinden dolayı
    Zaten benim de asıl istediğim şey ÖTV ve KDV indiriminin beraber olması.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Sadece o değil olay, zamanında çıkartılan 250cc sınırının bir an önce 500 yada 600cc sınıfına çıkması gerekiyor. Euro5 den dolayı zaten cc'ler artacak. Honda sızdırmış bile yeni Africa Twin 1100cc (ve bir tane de 850cc olarak gelecek sanırım) olarak gelecekmiş Euro5 için. Ayrıca başka önemli bir yer olan zaten bugüne kadar olan gümrük vergisine eklenen ek gümrük vergisi, bir an önce iptal edilmesi gerekiyor. Motosiklet satıcıları istedikleri kadar indirim yapsın bu ek vergileri devlet geri çekmeden bu iş eski rayına oturmaz.

Arkadaşlar size şöyle bi örnek vereyim.
    Eger ÖTV ve KDV indirimi uygulanırsa 2019 model 0 KM MT07 ABS 28.919 ₺ gibi bi fiyata inmiş olacak ve bu fiyat MT25 şuanki fiyatına denk geliyor.

Ne idiği belirsiz markaların getirdiği 300cc 400cc modellerin 30.000 - 40.000TL den satılmaya çalışıldığı şu şartlarda insanlar 28.919 ₺ gibi bi rakama 700cc rüştünü ispatlamış kaliteli motosikletlere binebilecek

Şu şartlarda zaten 250cc üzeri 0km motosiklet satışları yok denecek kadar az ve devlete vergi getirisi satış olmadığı için yok gibi birşey.
    Devlet en azından halkı faydasına olacak sekilde vergilendirmede revizyona giderse en azından şuanki ölü piyasa canlanır

Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Alıntı DOC46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size şöyle bi örnek vereyim.
    Eger ÖTV ve KDV indirimi uygulanırsa 2019 model 0 KM MT07 ABS 28.919 ₺ gibi bi fiyata inmiş olacak ve bu fiyat MT25 şuanki fiyatına denk geliyor.

Ne idiği belirsiz markaların getirdiği 300cc 400cc modellerin 30.000 - 40.000TL den satılmaya çalışıldığı şu şartlarda insanlar 28.919 ₺ gibi bi rakama 700cc rüştünü ispatlamış kaliteli motosikletlere binebilecek

Şu şartlarda zaten 250cc üzeri 0km motosiklet satışları yok denecek kadar az ve devlete vergi getirisi satış olmadığı için yok gibi birşey.
    Devlet en azından halkı faydasına olacak sekilde vergilendirmede revizyona giderse en azından şuanki ölü piyasa canlanır
    Motorsikletteki bu indirim sayesinde,ekipmanlarımızı daha kaliteli alabiliriz,neden biz Shoei kullanmayalım ?
    DOC46 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hayaller, hayaller, hayaller

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ötv indirimi kayda değer bir değişim yaratmadı gecen seneki oranlara bakarsak.

adamlar dikkate bile almaz bu calısmayı

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ne alakası var anlamadım Anlaşılan o ki ötv indirimi algısı gerçekten işe yaramış. Son zamanlarda yaratılan satış açısından yürütülen en iyi algı operasyonu. Şimdi diyelimki piyasadaki en ucuz motorlardan biri olan x max 250 alacağım ne oldu ötv gelince 1.500 2.000 lira arttı. Şimdi motosiklet alacak olsam cebimde 28 lira para olsa ötv indirimini mi beklerim yoksa yoksa 1 lirada daha koyar motosikleti alırmıyım Şaşırdınız mı anlamadım. Zaten son 2 yıldır 0 motosiklet alan herkes durumu iyi veya zengin kişiler 1 2 lira için bekleyeceğini sanmıyorum.

Hani yemeden içmeden para biriktirse bile asgeri ücret 2.000 bir pcx 17 18 bin. Normal şartlarda bu adam için zaten çok lüks böyle birşey.

Devletin bu vergilerin tamamını düşürmesi lazım bu iş sadece ötv ile olacak bir durum değil. Ekonomi bu şekilde giderken devletin tamam kardeşim almıyoruz vergi sadece pul harc vs vergisi alacağız demesi için daha 40 fırın ekmek yemememiz gerek. Oyüzden varsa alma niyetiniz 1 2 liraya bakmayın alın. Sonra gençliğinizi yaşayamadan yaşlanırsınız

Almıyoruz değil arkadaşlar Alamıyoruz olmalı
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    İthalata dayalı üretim olduğu sürece iki yakamiz bir araya gelmez..Bu kadar net, boşuna yazıp cizmeyin..

Yıl oldu 2019 hala Avrupa'daki adam vs asgari ücret hesabı yapıyoruz.Bu hiçbir zaman olmayacak..Kimse Türkiye'de Motor almasada olmayacak..Honda dünyada milyon motor satıyor çoğu 300 CC üzeri kicikirik Türkiye pazarı umrunda mı adamların..Çekilirler olur biter..Adamlar Türkiye'deki Otomobil fabrikasinı kapatıyor çünkü potansiyel yok...

Bu devlet vergi politikasını değiştirmez..ÖTV den de vazgeçmez..Çark dönmez..Çünkü en güzel vergiyi nurdan alıyor..Birde bordrolu çalışandan..Şirketlerin çoğundan devlet vergi alamıyor üzeri e vergi borçlarını affediyorum.Neymis istihdam sağlıyorlar.Adam kazanıyor işçilerin maaşını ödeniyor..Ucuza işçi çalıştırıyor vs..Türkiye'de vergi ödeyen çok az işletme var ..Dolayısıyla ÖTV ye devam..Vergi affını çıkarmak vergi ödeyen dürüst vatandaşi resmen aptal yerine koymaktır..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zengin dediğiniz (aslında ortadirek olan) adamlar için farkeder, mesela 250cc üzeri ötv'yi sıfırlasalar veya ne bileyim %8'e indirseler ben yarın gider bir Tenere 700 alırım. Ama şu anda 67.500'lük fiyatına sadece bakarım... (Yanlış hesaplamadıysam 0 ÖTV ile tam 50.000 oluyor Tenere 700; arada 17.500 fark var!)

O kadar motosiklet satılınca da bunun servisi yedek parçası (ki parçalardaki vergilere de bakmak lazım...) aksesuarı falan deyince yan piyasaları da canlandırır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)